» »

Lecitacija na bolhi

Lecitacija na bolhi

crazyx ::

Živjo.
Na bolhi sem bil pri enem oglasu najvišji ponudnik in s tem naj bi ga kupil.Oglas je bil brez preverjene cene. Seveda ko sem prodajalca kontaktiral, ni bilo odziva. Zanima me kaj narediti v takem primeru??

Hvala za pomoč.

flipflop ::

Prav veliko ne moreš, če ti ga noče prodati mu ga ni treba, rezervirana cena gor ali dol.

crazyx ::

Ampak ali se kupec ne zavezuje s tem, da izdelek proda najvišjemu poduniku. Vsaj tako piše na sami bolhi.

>>><<< ::

Piše pa tudi, da je lahko nastavil pridržano ceno. ki je znana samo njemu in mogoče nisi ponudil zadosti...

crazyx ::

Pridržane cene ni bilo in piše da sem artikel kupil.

#000000 ::

Kokr sem jest prebral, če dosežeš ali presežeš rezervirano ceno, se kao zavezuje da bo izdelek prodal, enako velja za tebe, če si ga zlicitiral, se zavezuješ da ga boš tudi kupil. Kako pa je v praksi ne vem. Mogoče človeka ni trenutno al pa ne more do maila ipd. mal počaki še, al pa ga poklič na kak tel. če ima navedenega, ker jih je ogromno ki ne odgovarjajo na mail, ampak samo na tel-gsm- LP

>>><<< ::

Potem pa kontaktiraj na Bolho in se pozanimaj.

crazyx ::

Problem je, da gre za sramotno nizko ceno. Torej Alfa Romeo 156 letnik 2001. Kupil pa sem jo za 10,5 EUR. Lahko samo sklepam da je noče prodati za takšen denar

zcetrt ::

Potem pa pokliči Čeferina.

Saj te razumem, da ti je bedno, ker se počutiš rahlo nategnjenega in ne mislim biti sedaj moron, ampak, kaj pričakuješ, da lahko storiš? Kaj lahko pričakuješ, da bo nekdo storil? Kaj pa, če je prodajalcu izdelek po spletu nesrečnih okoliščin padel v ribnik (v primeru, da kupuješ zlato ribico - na parket)?

edit--- prejšnji post se je pojavil med pisanjem le-tega, dotočnega. Torej bi rad modela malo zajebaval. Razumem.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Icematxyz ::

Si mislil da ga boš nategnil ne?

#000000 ::

Ma to je 100% en izmed unih uporabnikov ki so tolk leni da se jim ne da niti cene napisat, al pa se bojijo da bi sosed zvedu za kolk prodajajo stara jajca, obenem pa so še tolk nesposobni da si niti navodil ne preberejo, ker drugač take neumnosti ne bi neredl. Probi zatežit na bolhi da naj ti dajo naslov oz. ga spomnijo naj proda jajca. :D

dzinks63 ::

:)) A je napisal v kakem razmerju je narejen model alfe, mogoče 1:43 ?

OZZY ::

ma ta bolha je kr neki...sploh pa licitacije. Pridržane cene so ponavadi previsoke ko pa jo ni pa doskrat noče prodat, ker msili, da je premal dubu. pa tisto, da je ponudba zavezujoča je farsa. Sem že dolgo tega pisal ali bojo uvedli kaj podobnega kot je na ebaju za ocenjevanje uporabnikov itd pa nimajo volje, da bi karkol nardil. Bolha pa je itak ratala oglaševanje za podjetje in jo furajo samo ker majo s tem zaslužek. Sicer je še vedno dobra izbira za prodajo in iskanje rabljene robe ampak licitacije so pa čist mim. Sploh pa je slovenska kultura glede kontaktov preko bolhe bolj na dnu...Če ni blo mobitela pa če sem se zanimal mi je odgovoril le mogoče polovica. Ostalu pa se niti ne potrudijo. Na ebayu pa sem do sedaj dobil odgovor na čisto vsako zanimanje najkasneje v 24 urah.
Go with the flow.

JutriPS3 ::

Problem je, da gre za sramotno nizko ceno. Torej Alfa Romeo 156 letnik 2001. Kupil pa sem jo za 10,5 EUR. Lahko samo sklepam da je noče prodati za takšen denar

:D >:D
Kok sem se pa tuki nasmejal. Pa ti res misliš da ti bo tip prodal za 10EUR.:\
Malo manj naivnosti pa več zdrave pameti.

bastadu ::

Se strinjam, da je sistem licitiranja na Bolhi čist mimo, tudi sam sem se že pritožil na Bolho (zaradi neodzivanja prodajalca, ko sem zmagal neko zadevo), ampak se bojim da ne bo nekega odziva... Vse kar bi morali uvesti je ocenjevanje kupcev po nakupu, kar bi sigurno izboljšalo licitiranje za najmanj 50%...

trek@s ::

Jaz sem jim tudi pisal - njihov odgovor:

Pozdravljeni,

o sistemu ocenjevanja uporabnikov smo veliko razmisljali, vendar se je
ze pri drugih oglasnih sistemih (tudi pri najvecjem - ameriskem eBayu)
izkazalo, da tovrsten sistem ne deluje. Bilo je namrec ze nesteto
primerov, ko so dobre ocene uporabnikov le privedle kupce do laznega
obcutka varnosti, nato pa je vseeno prislo do goljufij - tudi za vecje
vsote.


Lep pozdrav,
vasa Bolha
bolsji sejem na internetu

sweeti007 ::

kaj lahko nardis?prijavi ga na bolhi!Oni mo bodo poslali svaritveni email da mora nemudoma stopiti v kontakt z kupcem drugace mu bodo zablokiral racun.

To se je meni zgodilo ko sem lecitiral za neko brosko, kasneje pa nisem gledal emaila ker se nisem prijavil z primarnim, ko sem koncno pogledal prispelo posto sem imel racun na bolhi ze zablokiran

Se najbols smesno od tega je da je tista broska stala 3€

bastadu ::

kaj lahko nardis?prijavi ga na bolhi!Oni mo bodo poslali svaritveni email da mora nemudoma stopiti v kontakt z kupcem drugace mu bodo zablokiral racun.
Ja kakšna škoda... Kreriranje novega računa ti še minuto časa ne vzame...

Govoriti, da eBay-ev sistem ne deluje, je zelo brezglava trditev, saj vsaj meni k odločitvi za nakup zelo veliko pomeni, kakšen rating ima prodajalec. Resda noben sistem ni popoln, samo imeti popolno nobenega sistema (ja no blokiranje uporabnikov zame ni nek pameten sistem) je pa kriminal... Če te kdo hoče nategnit, te bo tako ali tako. In če eBayjev sistem ne bi deloval, ne bi danes imel več milijonov uporabnikov.

OldSkul ::

Ma na Bolhi so čudni. Da sistem ocenjevanje ne deluje??! LOL, pa kje jim je pamet, vsekakor je boljše nek sistem proti goljufijam kot pa da nimaš ničesar, bedaki...
Pa Bolha je itak samo nek prostor, kjer se oglašujejo firme... recimo dam na search logitech, pa mi same trgovine vrže, mora it potem na podroben search in naštimat, da mi išče samo med oglasi netrgovin. Beda

sweeti007 ::

sicer res da ni veliko zablokiranja racuna vendar koga prestrasi, se vedno pa ne tolko da bi ti avto prodau za 10€

JutriPS3 ::

Ja verjetno jih res prestraši. Sploh tiste ki prodajajo/so prodajali le en ali dva izdelka0:)

trek@s ::

Očitno se bo nekdo, ki obvlada stvar, mogu zganit in naredit novo stran po principu ebay. Mislim da bi bolha v dveh dneh uvedla sistem ocenjevanja.>:D Meni bi ta sistem dobro pomagal v primeru da kupujem po pošti in morda denar nakazuješ vnaprej.

bastadu ::

Najraje bi imel kar, da eBay kupi celo Bolho, da bomo imeli eBay.si >:D

P.S.: Se zna zgoditi slej kot prej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

opeter ::

ja, v naslednjih 50 letih... ko bomo Slovenci govorili hrvaščino ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bastadu ::

Verjetno ne bi bila domena ebay.si za 50 let vnaprej zakupljena... ;)

opeter ::

Zakupljena je verjetno zaradi tega, da se v prihodnosti lahko proda eBayu za lepe, mastne denarce.

------------------
domain: ebay.si
------------------
registrar: 3net
registrar-desc: 3NET d.o.o.
registrar-url: http://www.3net.si
created: 2005-04-04 10:00:55
created-by: 3net
updated: 2007-02-22 15:08:07
updated-by: 3net
registrant: G26604
source: ARNES

organization: 3NET d.o.o.
maticna: 1602314000
nic-hdl: G26604
address: Mlinska 22
address: 2000 Maribor
address: SI
phone: +386.26232623
fax-no: +386.26232623
created-by: ARNES
created: 2005-04-04 10:00:00
updated: 2006-04-07 15:30:29
source: ARNES
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bastadu ::

Kolikor vem, da če si rezerviraš domeno, katere naslov je enak znamki, ki je ob času rezervacije/registracije že obstajala, ti ni bodoči lastnik domene dolžan plačati nič (je le njegova dobra volja, da ti da kaj) in ti (v kolikor zadeva pristane na sodišču) sodišče lepo vzame domeno in jo da v uporabo novemu lastniku... tako mora bivši lastnik najverjetneje še sodne stroške plačati... Konec je časov, ko se je dalo mastno zaslužiti s tem.

opeter ::

Zanimivo. Recimo, da imam xyz domeno v svoji lasti za svoje potrebe, potem pa pride neko podjetje ki ima celo goro denarja - in ker denar je sveta vlada - mu bo sodišče prisodilo, da mojo domeno enostavno vzamejo. Lep Svet, ni kaj!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Keyser Soze ::

Poglej si primer Volvo in Vol Vo. Pa ti bo jasno kako in kaj. Ni čisto tako , da je denar sveta vladar, je pa precej na mestu.

Glede komentarja Bolhe na Ebay pa res ni potrebno dajati komentarjev. Verjetno še niso preizkusili njihovega sistema v praksi.:\
OM, F, G!

Good Guy ::

na bolhi bi mogl uvedit isto kot na ebayu

tisto glasovanje za prodajalca, če recimo te naprimer zajebe ma pod nickom rdeč bar, če je prodajalec pošten ma zelen bar..

tko da takoj vidiš če je pametno kupovat od njega
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OldSkul ::

Ma Bolha je slepo črevo... njim ni pomoči.

Yossarian ::

crazyx, malo si poglej obligacijski zakonik, predvsem člene 22-30, ki govorijo o ponudbi in o učinku le-te.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

TRIROG ::

Tako je...

Ponudba ki jo da ponudni ponudnika zavezuje določen čas ... v tem primeru do konca licitacije ...

glede na to da si bil najvišji ponudnik, bi moral ponudnik s teboj skleniti prodajno pogodbo, vendar se lahko izgovarja, da za pravo vrednost ni vedel in da bi prišlo do čezmernega prikrajnašja zaradi neenakosti dajatev in lahko zaradi tega odstopi od pogodbe ... ima pa druga stranka pravico da prepreči odstop, če ponudi izpolnitev ki ustreza pravi vrednosti ... ( cena vozila po eurotaxu?)

bluefish ::

ponekod taka prodaja niti ni zavezujoča. Če človek ne želi prodati avta, se ne razburjaj. Lahko se le pritožiš na Bolhi in morda bodo uporabniku izbrisali račun. Če ga je uporabil prvič se niti ne bo sekiral, ustvaril bo novega,...
Sicer pa je pri tej stvari vse skupaj smešno. Človeku naj bi bilo jasno, da še razbitega avta ne dobiš za 10,5€. Če boš šel na odpad, ti bodo stvar stehtali in zaračunali po kilogramu in bo verjetno prišlo veliko več kot pa ta ponudba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bastadu ::

Sicer pa je pri tej stvari vse skupaj smešno. Človeku naj bi bilo jasno, da še razbitega avta ne dobiš za 10,5€. Če boš šel na odpad, ti bodo stvar stehtali in zaračunali po kilogramu in bo verjetno prišlo veliko več kot pa ta ponudba.
In ravno to je poanta licitacij, da je vrednost izdelka odvisna izključno od trenutne situacije na trgu oz. od trenutnega zanimanja za ta izdelek po sistemu kdo da več. Pač neke stvari dobiš pod ceno, spet druge pa preplačaš... Je pa res da je tako nizka cena izključno posledica sistema licitacij Bolhe, katerega karamo v tej temi...

Poldy ::

In on bi potem moral avto prodati za tako smešno ceno? Pa ja... Če jaz kupujem na bolhi, uporabnika z licitacijo takoj pokličem in mu ponudim denar (razumno vsoto, se ve) že isti dan. Še vedno sem vse dobil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822238 (17119) ratkob65
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419499 (15133) Ziga Dolhar
»

Licitacija bolha.com možna ˝goljufija˝

Oddelek: Loža
254851 (4136) Furbo
»

Bolha grafično prenovljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10510931 (6266) BCSman
»

E BAY

Oddelek: Kaj kupiti
312681 (2082) borutz

Več podobnih tem