» »

Licitacija bolha.com možna ˝goljufija˝

Licitacija bolha.com možna ˝goljufija˝

jcb ::

Živjo

Jest pa mal v dvomih glede tele licitacije, ki je na bolhi. Recimo, da prodaja en roba, ki je ZELO ugodna recmo 600 evrov, prvi ponudnik ponuja 610 evrov, drugi ponudnik 640 evrov, tretji 680 evrov itd.
Pa recimo, da je prodajalec in istočasno da tud ponudbo za 680 evrov in spet četri ponudnik viša na 700 evrov to se lahko ponavlja v nedogled.
Na bolho se lahko brezproblema reg.2x in večkrat samo drug e-mail rabiš.
Prejle sem recimo vidu na bolhi en ugodno zadevo in sem dal ponudbo, nato je takoj drugi povišal za 50%, jaz, kot tretji pa sem minimalno povišal (1 evro)....sedaj je mir in noben več ne viša.
Slutim, d aje tisti, ki je za 50% povišal sam prodajalec.
Ko je recimo konc licitacije lahko izbere prodajalec, kateregakoli ponudnika.
Kaj mislite o tel licitaciji?

blackbfm ::

Če se ti zdi še vedno ugodno kupiš, drugače pa pač ne.

jcb ::

Itak da

Pyr0Beast ::

Mah ja. Saj če plačaš ti bolha clo sama zvišuje ceno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LuGi ::

Zato pa licitiras samo na ebay-ju.. se dobi dober dela ce imas sreco

KoMar- ::

Če hočeš nekaj dobrega narest za svoje mentalno zdravje, ne boš sodeloval pri licitacijah na bolha.com niti ne boš objavljal oglasov z licitacijo na bolha.com. Ker so ljudje usekani in vpisujejo notri random številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Matek ::

Ko je recimo konc licitacije lahko izbere prodajalec, kateregakoli ponudnika.
Kako to misliš? Ko je konec licitacije, je zmagal ponudnik z najvišjo ponudbo.

Sicer pa se mi cela situacija zdi malo neumna. Prodajalec od višanja cene ne more nikakor profitirati, saj če sam zmaga dražbo, nima nič od tega. Sicer pa je lahko višal ceno zgolj iz enega razloga - ker ne bi rad prodal izdelka prepoceni. Proti temu bi se lahko na 2 načina zavaroval že pred oddajo oglasa - kot prvo bi nastavil višjo izklicno ceno, tako da ne bi dobil nekih smešno nizkih ponudb. Če ga je strah, da bi visoka izklicna cena odvrnila kupce, bi jo lahko nastavil na 1 EUR in si obenem nastavil višjo rezervirano ceno, ki obstaja specifično za ta namen - da si določiš varno mejo, pod katero ne želiš prodati izdelka. V tem primeru ljudje licitirajo in če je končen znesek prenizek, ti ni treba prodati.

Prodajalec, ki ga ti omenjaš, pa očitno ni vedel za ti opciji ali ju iz nekih drugih razlogov ni uporabil. Namesto tega je pač potem sodeloval v lastni dražbi. Kako je lahko to goljufija? Saj si ti ob višanju cene moral sam spet preveriti novo in se strinjati, da bi rad zvišal na nek nov znesek.

Meni se zdi približno tako, kot če bi jaz dal oglas v časopisu, da prodajam traktor za 1000 EUR, pa bi me en klical, da ga zanima, pa bi mu jaz rekel, da sem si malo premislil in hočem 100 EUR več. On ni v bistvu ničesar izgubil, jaz pa tudi sam sebi delam škodo, če zavračam ponudbe. Izgleda že vem, da bom lahko prodal za več.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jcb ::

Ko je recimo konc licitacije lahko izbere prodajalec, kateregakoli ponudnika.
Kako to misliš? Ko je konec licitacije, je zmagal ponudnik z najvišjo ponudbo.

Sicer pa se mi cela situacija zdi malo neumna. Prodajalec od višanja cene ne more nikakor profitirati, saj če sam zmaga dražbo, nima nič od tega.


Četudi bi prodajalec zmagal, lahko kontaktira katerega koli prodajalca.

Blinder ::

rabljena 8500GT za 80EUR na bolhi :D videno par dni nazaj
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KoMar- ::

Ja, folk nima pojma, koliko so stvari vredne. Itak je ne bo prodal...

Jaz Bolha.com uporabljam izključno za prodajanje stvari... zase vem, da sem vreden zaupanja, ampak po "3rd party" izkušnjah se ne splača kupovat kaj dosti, razen če ste res na tesnem z denarjem... ker vsi nekaj nategujejo in goljufajo in...

Matek ::

Ko je recimo konc licitacije lahko izbere prodajalec, kateregakoli ponudnika.
Kako to misliš? Ko je konec licitacije, je zmagal ponudnik z najvišjo ponudbo.

Sicer pa se mi cela situacija zdi malo neumna. Prodajalec od višanja cene ne more nikakor profitirati, saj če sam zmaga dražbo, nima nič od tega.


Četudi bi prodajalec zmagal, lahko kontaktira katerega koli prodajalca.

Če ma nastavljeno rezervirano ceno in jo je najvišja ponudba presegla, potem je dolžan prodati tistemu z najvišjo ponudbo. Sicer pa - zakaj bi kontaktiral druge, saj mu je v interesu, da proda ravno tistemu, ki je zmagal in da največ.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

KoMar- ::

Na eBayu je res tako in seveda bi moralo tako biti tudi na Bolha.com, ampak smo v Sloveniji in folk ima še čisto preveč "balkanske*" krvi v sebi...

* da ne bo kdo užaljen, ziher so tudi kakšni posamezniki, ki so pošteni

NazgulRR ::

Shill bidding. elo pogosto tudi na eBayu.

Shill @ Wikipedia

BALAST ::

Vse avkcije imajo to hibo, še celo dobrodelne... Toliko o poštenosti!

Okapi ::

Sam sebi višaš zato, da se zdi, kot da je za ta izdelek veliko zanimanja, in to spodbudi druge. To se počne povsod, celo na borzi, ko podjetja kupujejo lastne delnice, da se zdi, da je zanje večje zanimanje, kot je v resnici.

Poleg tega se to počne na dražbah, če je samo en (ali malo takih), ki ga stvar zanima. Na Bolhi nič ne tvegaš, ker če daš sam najvišjo ponudbo, pač prodaš tistemu, ki je dal drugo najvišjo. Na pravih dražbah je to početje malo bolj tvegano, ker je lahko drugi kupec anonimen, pa še procente od prodaje moraš plačati dražbni hiši.

O.

Matek ::

Na eBayu je res tako in seveda bi moralo tako biti tudi na Bolha.com, ampak smo v Sloveniji in folk ima še čisto preveč "balkanske*" krvi v sebi...

* da ne bo kdo užaljen, ziher so tudi kakšni posamezniki, ki so pošteni
Ne uporabljam Bolhe, tako da se opravičujem, če sem preveč naivno ocenil.

Sicer pa balkanska kri nima prav nič s tem. Zakaj bi bili ljudje v drugih državah kaj bolj pošteni kot pri nas? Goljufi so povsod, tudi na eBayu, ampak se jih izogibaš. Sistem deluje solidno in te prisili v to, da si fer. Če si nov uporabnik, ti nihče ne zaupa najbolj, posebno drage zadeve se vedno kupuje od že uveljavljenih prodajalcev z dobrimi ocenami. In če si recimo v situaciji, ki smo jo omenili prej (zmagaš licitacijo), ti bo prodajalec moral prodati izdelek, sicer ga bodo banali. Tega seveda noče, ker potem ne bo noben kupoval od njega, ker bo imel neznan profil brez dobrih ocen iz preteklosti. Če pa kupiš od takega, ki je povsem nov ali celo s slabimi ocenami, si si pa tako sam kriv.

Sam sebi višaš zato, da se zdi, kot da je za ta izdelek veliko zanimanja, in to spodbudi druge. To se počne povsod, celo na borzi, ko podjetja kupujejo lastne delnice, da se zdi, da je zanje večje zanimanje, kot je v resnici.
Prav, ampak to ni direktna goljufija, zgolj izkoriščanje določenih psiholoških znanj. Nemoralno, se strinjam, ampak kaj v trženju je danes še povsem pošteno? :> Na koncu je kupec še vedno ta, ki ma pred sabo povsem jasno ponudbo s ceno in se sam odloči, ali bo kupil nek izdelek ali ne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

jcb ::

Na bolho se lahko tud z desetimi nicki registriraš.
Pa sam eni še vedno ne kapirate, da si nekdo mogoče močno želi imeti eno zadevo, ki je ugodnejša od drugih ponudb ali celo je težko dobavljiva v Sloveniji ali nekaj drugega.

Jest sem že dvakrat v življenju doživel pravo dražbo za avto, dva kupca, ampak to je druga zadeva, ker vse poteka v živo.

Steinkauz ::

No, če je dobi poceni kljub dvigovanju avtorja, potem itak ok. Drugače pa pač ne uporabljaš licitacije na failu od bolhe.

opeter ::

Mene na eBayu najbolj moti to, da so ukinili ocene za kupce. Včasih sem dosti prodajal tja gor pa tudi bolj levo in desno, ampak oceniti kupce že nekaj časa ne moreš. Zato pa je najbolj izpostavljen samo in izključno prodajalec.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Avenger ::

Vse avkcije imajo to hibo, še celo dobrodelne... Toliko o poštenosti!



Če se ravnaš po pravilu, da ponudiš največ toliko, da se še vedno malo smeješ če plačaš po tej ceni, je vsaka dražba enaka.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mojsterleo ::

meni je bolha uporabna, kadar kupujem razne xy izdelke, kot so naprave za moddanje ipd, ki jih v navadnih trgovinah ne prodajajo. ponavadi noter oglasujejo tudi mala podjetja (spji), ki se ukvarjajo s prodajanjem raznega lufta, in so ponavadi 100% zanesljivi. tko da se potem zmenim po telefonu/emailu za nakup in to je to. na licitacijah pa ne sodelujem.

boogie_xlr ::

dobu nov napajalnik za smešno ceno 8-) pač prijetna izkušnja.

Gandalfar ::

baron21 ::

Bolho uporabljam. Prodajam in kupujem. Vendar se pri nakupu držim določenih pravil, kar se je izkazalo za dobro, saj še nisem padel v ,,zasedo,,.
Torej nikoli:
-ne sodelujem v avkciji
-ne zanimajo me oglasi brez maila ali telefona
-gledam smo oglase z ceno
-če mi prodajalec ne odgovori na mail v 24 urah zame ni resen.
baron21

Matek ::

Na bolho se lahko tud z desetimi nicki registriraš.
Pa sam eni še vedno ne kapirate, da si nekdo mogoče močno želi imeti eno zadevo, ki je ugodnejša od drugih ponudb ali celo je težko dobavljiva v Sloveniji ali nekaj drugega.
No, saj na eBay se lahko tudi z desetimi nicki registriraš, ampak te pač noben ne jemlje resno, ker si absoluten novinec brez feedbacka. Le-tega pa si lahko ustvariš izključno s korektnimi nakupi in prodajami.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Furbo ::

Avkcije na bolhi so patetične, ljudje nastavljajo rezervirane cene, ki so navadno celo dražje od tistih v trgovini ( vsaj za artikle, ki zanimajo mene ).

Ko jim pa poveš, da v trgovini dobiš ceneje, pa reagirajo užaljeno. Nekateri res nimajo stika z realnostjo.

Če pa obratno kaj prodaš preko bolhine avkcije, se pa ne oglasi kupec. Tako me je enkrat nategnila ena kura iz Medisa, ki je zbidala računalnik, na maile pa potem ni odgovarjala. Najbolj trapast je pa folk ki nekaj izlicitira, potem pa sprašuje kakšna je končna cena ??? WTF ?

Se pa da preko bolhe tudi normalno prodajati, sam sem prodal že kup stvari preko nje, seveda z navadnimi oglasi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611546 (4980) Riff
»

Prodaja preko Bolhe - zajebancija

Oddelek: Loža
142423 (1909) KoMar-
»

eBay zajebancija?!?

Oddelek: Loža
385851 (5052) Okapi
»

Ebay načrtuje nekaj sprememb

Oddelek: Novice / Ostale najave
164087 (3158) opeter
»

Lecitacija na bolhi

Oddelek: Loža
355114 (320) Poldy

Več podobnih tem