» »

Ali je nadgradnja firmwara kršenje garancije?

Ali je nadgradnja firmwara kršenje garancije?

matjash ::

Na mimovrste.com sem poslal mnenje o artiklu " nadgradnja strojne opreme" v katerem sem izrazil zelo negativno mnenje za to storitev ki ti vzame 5 minut dela (odpreti google napisati model predvajalnika + firmware update, zapečt cd, vstavit cd v enoto) za ceno 20€.

Dobil sem odgovor:

Pozdravljeni,

opazili smo vaše mnenje glede nadgradnje firmware-a.

Zakaj taka cena?

Kot sami navajate, lahko nadgradnjo poiščete na spletu. V tej točki se z vami popolnoma strinjam. Toda, če nadgradnjo opravite sami, z neuradnimi stortivami, vam na žalost pri dobavitelju nobeden ne bo priznal garancije.

Tu pa z nadgradnjo jamčimo tudi za garancijo izdelka.

Seveda pa določeni ljudje tega opravila tudi nočejo ali pa tudi ne znajo opraviti, zato to storitev tudi ponujamo.

Ljudem, ki jim je 20 evrov preveč za takšno zadevo, pa še vedno ostane "samonadgradnja", katere probleme pa sem vam opisal že zgoraj.

Lep dan še naprej vam želim,


Področni vodja Avdio-Video oddelka mimovrste=)



Do zdaj sem živel v prepričanju da lahko brez skrbi posodobljam enote z official firmwari, ter da to nikakor ne vpliva na garancijo.
... bolje pozno kot nikoli.

PaX_MaN ::

Ne vem v čem je problem. Seveda lahko z uradnim nadgradiš.Nadgradnjo nudijo tistim, ki tega ne znajo ali se jim ne da ukvarjat z googlom. Ker je vedno možnost, da tudi z googlom ne najdeš pravega firmwarea in ti v tem primeru garancija potem ne velja več. Če pa oni naredijo nadgradnjo, ti pa garantirajo, da je firmware oficielen.

Primoz78 ::

Na garancijo (uradne nadgradje) pomojem ne bi smele vplivati...ne bos pa verjel kolk je to "enostavno" in poglej si kako rubrijo od DiVX predvajalnikih koliko folka napacno flasha oz. onesposobi komponento...:\ Cena je precej zasoljena nekje 5€ bi bila sigurno bolj sprejemljiva cena za nadgradnjo...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izi ::

Če ti nadgradiš z uradnim firmwareom potem ne zgubiš garancije, seveda v primeru, da je nadgradnja uspešno narejena in vse deluje naprej.
Na servisu nikogar ne briga katera verzija od uradnih firmwaretov je naložena.
Če enota "crkne" se na servisu vedno najde napaka in vidi se, da firmware ni imel nič zraven.
Uradni firmwareti so vsi dodobra stestirani in ne morejo biti vzrok za napako.

Če pa se ti nadgradnja (flashanje) ponesreči, potem pa ti garancija seveda ne velja in moraš sam plačati popravilo zaflashane enote, kar pa je pomoje precej dražje kot pa 20 €, pa še časa zgubiš precej, da dvakrat obiščeš servis.

Ker se nekako 5% ljudem ponesreči flashanje, se ni 20 € ne zdi ravno pretirana cena.
Ne boš verjel koliko ljudi poizkuša flashati z napačnim firmwaretom, ki je namenjen kakšni drugi enoti in koliko ljudi izključi napajanje ali pritisne kakšen gumbek med flashanjem >:D

Torej če si uspešno opravil nadgradnjo se ne sekiraj, ker z priznavanjem garancije se vedno ukvarja serviser, ki odloči, če se garancija prizna ali ne. Tisti managerji nimajo nič pri tem :D

matjash ::

V bistvu se mi zdi cena 20€ pretirana in zato sem dodal mnenje o artiklu, tudi če jaz znam npr upgredat bios, firmware,... to ne bi računal 20€, četudi bi se s tem ukvarjal. Še posebej ne za artikle ki so kupljeni pri meni, vsak ki malo ve zakaj se gre ve da ti to vzame manj kot 5 minut časa in lepše bi bilo da bi napisali url naslov do uradnih firmwarov in navodila za nadgradnjo. Drugače nimam pripomb na mimovrste saj sem tudi jaz v par letih nakupil pri njih že za ducat tisoč evrov robe.
... bolje pozno kot nikoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Android Oreo je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6619640 (12982) FTad
»

Številni Applovi računalniki ranljivi zaradi neposodobljenega firmwara

Oddelek: Novice / Varnost
307459 (5427) mojster_joni
»

Toptime servis

Oddelek: Mobilne tehnologije
484715 (2675) papa962
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954393382 (49878) NejcSSD
»

[divXvid] Hyundai predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13639124 (11173) JanezC

Več podobnih tem