» »

Kvadratki ja posnetku

Kvadratki ja posnetku

kalcek16 ::

S kamero sem znemal eno stvar , sedaj pa mi kaže kvadratke po sliki ko predvajam, pa me zanima če se da to s pinacclem studio odpravit in kako? Zanima me tudi kako je do tega prišlo, je bila mogoče kaseta že tolikokrat presneta ali je v nastavitvah kamere kašna fora?

mte ::

Deinterlace filter najdi v pinacclu.

Izi ::

Kvadratki so znak, da glava ne more dobro prebrati digitalnega zapisa z traku in na mestih, kjer zapisa ne more prebrati se pojavi prazen kvadratek oz., če je bilo slabo posneto se pojavljajo kvadratki v katerih se vidijo delčki starejših posnetkov, ker podatki niso bili dobro presneti.

Ali če se ti kvadratki pojavljajo na vseh kasetah? Probaj posneti nekaj na čisto novo kaseto in preveri kvaliteto.
Če se vedno in povsod pojavljajo kvadratki so se ti zamazale glave za snemanje in predvajanje in jih je potrebno očistiti. Prodajajo posebne čistilne kasetke, ki jih vsake toliko časa zaženeš in ti očistijo glave. Seveda ne uporabljaj ravno najcenejših, da ti ne spraskajo glav :D
Tudi na servisu ti bodo z veseljem očistili kamero, seveda ne zastonj >:D

Lahko pa je tudi kaseta že zanič ali poškodovana. Če je trak malo pomečkan, se takoj pojavijo kvadratki v sliki.

kalcek16 ::

Pa mogoče veš kje v Pinacclu se najde filter Deinterlace ? Ker jaz ga ne najdem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtvi piksli

Oddelek: Pomoč in nasveti
161541 (1206) JOKER
»

YouTube z ločljivostjo 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5720133 (17353) korenje3
»

Zajem VHS v računalnik

Oddelek: Zvok in slika
171485 (1300) pviran3
»

Sem skuril GRAFO?

Oddelek: Strojna oprema
171478 (970) igor0203
»

NV-GS11 frame dropi???

Oddelek: Zvok in slika
171305 (1149) Caligula

Več podobnih tem