» »

Prevaranti na Bolhi

Prevaranti na Bolhi

««
7 / 7
»
»»

markoxxx ::

Tip mi je poslal drugačno tipkovnico kot je pa bilo zmenjeno...
Zdaj ima ta oglas gor; čista kot iz lekarne (5/7), resno?
http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...

Vesoljci ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Tega se pazite ker verjetno prodaja fake grafično z ebaya.

Machete ::

Jup, 460 ali 550 z flashanim biosom. Prijavljen.
(Prvi znak da je fake je forsiranje GPU-Z print screena!)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dottor ::

Pa prvi znak je VGA izhod :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vesoljci ::

Bolha ga noče odstraniti ker po njihovo ne krši nobenih pravil sem ga jaz tudi probal prijaviti in dobim tak odgovor danes.Katastrofa.

FireSnake ::

Bolha je neslana šala.
Meni je en pajac grozil, pa niso storili nič.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

njyngs ::

FireSnake je izjavil:

Bolha je neslana šala.
Meni je en pajac grozil, pa niso storili nič.

Zakaj pa nisi prijavil policiji?

Clafrestop ::

Mah ta Bolha. Folk prodaja Intle 2/3/4 generacije za višjo ceno kot te pride nov 8350K/1600X. Pri pogajanju o ceni mu daš link do cenejšega novega iz trgovine in potem začne stokat o temu kako je on plačal 10 let nazaj 200€ za plato...

Alien123 ::

Zato pa se takšne stvari kupuje nove

FireSnake ::

njyngs je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Bolha je neslana šala.
Meni je en pajac grozil, pa niso storili nič.

Zakaj pa nisi prijavil policiji?


Ker se takim samo smejim.
Ko bodo imeli jajca v živo povedat iste stvari, kot jih prenese tipkovnica in jaz ne bom upal nič, potem pa lahko gremo na policijo :D


Saj imamo tukaj tudi paciente, ki žalijo in podobno (pa nimajo titule).
V real life jih pa babe tepejo. In to celo na forumu priznajo ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

#000000 ::

sicer ne morem dokazat da gre za nateg, ampak 99.9% je

lp
prosim brez zamere. sem 100% invalidsko upokojen, žena je brezposelna in bi vas prosil če je le možno da nama led tv smart 42 inc podarite . v času pogreba so nam nepridipravi odnesli kar nekaj stvari. naš smart tv pa je bil uničen- počen zunanji ekran. upam da ne zahtevama preveč. prosim za prijazen odgovor
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

DOOM_er ::

Hja, to da so jim nepridipravi v času pogreba odnesli zadeve je precej verjetna zadeva. Pri tastu in tašči sem moral med pogrebom ostati v hiši ker retardi gledajo v lokalnih časopisih kdaj je kakšen pogreb in se nato v času pogreba zapeljejo do hiše in jo oropajo. No ko je pogreb potekal se je dejansko do hiše pripeljal kombi ter avto, ampak k sreči sem bil zunaj hiše in pil kafe tako da so ćifoti obrnili in se odpeljali, v nasprotnem primeru bi verjetno vlomili v hišo. To je precej pogosta praksa, vsaj kar sem slišal za Moravški okoliš in treba biti precej previden.
Glede teh dveh pa tako, ali sta tista ki kradeta in je tole kar sta napisala larifari, ali pa sta dejansko v tej situaciji. Na tvojem mestu bi osebno peljal TV k njima da bi videl kaj in kako.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

#000000 ::

Ma ne vem, če bi jaz bil v poziciji da bi moral prosit za pomoč, bi bil vesel VSAKEGA TV-ja in ne točno določenega, mislm da se nekdo dela revčka, podarjeno pa prodaja naprej, v to sem 99,9 % prepričan, ter ni ne prvi ne zadnji. Pač proba se znajt, ampak način ki ga je ubral pri meni ne pali.

#000000 ::

edit itak je varalica

http://prntscr.com/iuvjaj

St235 ::

#000000 je izjavil:

sicer ne morem dokazat da gre za nateg, ampak 99.9% je

lp
prosim brez zamere. sem 100% invalidsko upokojen, žena je brezposelna in bi vas prosil če je le možno da nama led tv smart 42 inc podarite . v času pogreba so nam nepridipravi odnesli kar nekaj stvari. naš smart tv pa je bil uničen- počen zunanji ekran. upam da ne zahtevama preveč. prosim za prijazen odgovor
hvala


odvisno kaj definiraš kot nateg. Saj ti je lepo povedal da bi rad TV zastonj.

#000000 ::

Neteg ni ker do njega ne bo prišlo, je lepo povedal da hoče moj TV, je tud rekel da je 100% invalid, ki bi rad prodal valilnik jajc, zarad pomankanja časa in selitve v tujino, rabi edino še nekaj malenkosti, ena od teh je moj velik TV

hahaha

PINki ::

Drkaj ga še malo v glavo kaj namerava v tujini in, če ti lahko priskrbi kakšno potrdilo o ženini brezposelnosti in njegovi invalidnini, da bi se rad prepričal, da gre TV v prave roke. Da bi ga rad celo osebno dostavil in pripeljal še hladilnik, ki ga imaš.

Ma saj ne vem kako nizko se gre folk spuščat, da "zasluži" kakšen evro.

fr1k ::

Da ne odpiram nove teme glede prevar pri malih oglasih: preko Marketplace-a prodajam električno chopper kolo. Dva kandidata iz tujine se zanimata za takojšen nakup brez ogleda in brez dodatnih vprašanj. Prvi bi poslal Fedex kurirja ki bi plačal z denarjem in prevzel kolo; drugi bi mi poslal citiram: "denar v gotovini v kuverti preko kurirske dostavne službe DHL EXPRESS na vaš naslov in ko bo denar prejet bo DHL prišel prevzeti paket od vašega doma na moje stroške".
Sedaj sem malo skeptičen do teh predlogov - ali gre lahko ob taki primopredaji blaga kaj narobe? OK, paziti bi moral da gre pošiljanje na stroške kupca, še kaj?

maticb492 ::

Scam. Pozabi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

beta1 ::

Nateguni. Fedex in dhl. Bog varji da das svoje podatke
Huawei LTE CPE master.

bastadu ::

Na Bolhi prodajam neke 1x nošene čevlje, pred dnevi dobim sporočilo domnevnega Poljaka v slovenščini, začne z 'uporabljam google translate...' zanima ga, koliko bi stala poštnina do Poljske. Sicer rahlo skeptičen, da ni to še eden izmed poskusov scamov mu vseeno pošljem okviren strošek in napišem, da pošljem samo ob predhodnem nakazilu na moj trr. No in danes dejansko prejmem nakazilo na trr (preverjeno prek spletne banke seveda), denar je res prišel iz poljskega iban računa, tako da zgleda vse legit.
Ali morda vseeno obstaja opcija, da gre za nekakšen 'napredni' scam in mi bo čez par dni denar izginil z računa z obrazložitvijo, da je prišlo do zlorabe nevem katerega računa ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

darkolord ::

Sliši se OK - sploh če se ime iz TRR in kamor naj bi poslal, ujema.

bastadu ::

Ime in poštna številka se ujema, edino ulica kamor želi da pošljem, je drugačna kot ima napisano na potrdilu o plačilu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tony1 ::

Če si že prejel denar, potem pošlji robo kupcu, druge ni več tle...

Machete ::

Cena novih v povprečju na Poljskem in tvoja cena s poštnino?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

delavec44 ::

Sploh ni pomembno. Kupec je vprašal, OP je želel nakazilo na TRR, kupec je nakazal. Ne vem kaj je sedaj sploh še za razmišljati. Če OP ne pošlje, je on nategun. Kupec je naredil vse kot mu je bilo rečeno.

tony1 ::

Poleg tega je prodajalec teoretičnemu prevarantu že dal vse svoje podatke (ime, naslov in IBAN) in za morebitno previdnost je sedaj že prepozno. Na prodajalcu je le še, da izpolni svojo pogodbeno obveznost, tj. pošlje kupcu plačano blago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

bastadu ::

Nikjer nisem napisal, da ne bom poslal. Zanimalo me je le, če obstaja možnost, da gre vseeno za kak scam in bo čez nekaj dni transakcija stornirana ali kaj podobnega ...
Prodajalec ima le moje ime ter IBAN, tudi če bi teoretično bil prevarant, s tem pomoje nima kaj dosti za početi ...

delavec44 ::

Jaz še nikoli nisem slišal, da bi bilo sepa nakazilo stornirano brez soglasja prejemnika. Razen napake banke.
Še ko je podjetje zafrknilo in nakazalo recimo 2 plače namesto ene, so morali prositi prejemnika, da je nakazal nazaj. Pustimo ob strani, da če ne bi, je to kaznivo dejanje zatajitve.

Morison ::

delavec44 je izjavil:

Jaz še nikoli nisem slišal, da bi bilo sepa nakazilo stornirano brez soglasja prejemnika. Razen napake banke.
Še ko je podjetje zafrknilo in nakazalo recimo 2 plače namesto ene, so morali prositi prejemnika, da je nakazal nazaj. Pustimo ob strani, da če ne bi, je to kaznivo dejanje zatajitve.

Prejemnika. On je prodajalec-pošiljatelj.

tony1 ::

bastadu je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da ne bom poslal. Zanimalo me je le, če obstaja možnost, da gre vseeno za kak scam in bo čez nekaj dni transakcija stornirana ali kaj podobnega ...
Prodajalec ima le moje ime ter IBAN, tudi če bi teoretično bil prevarant, s tem pomoje nima kaj dosti za početi ...


Težko. Pošlji robo in zaključi posel.

MIHAc27 ::

Jaz še po Sloveniji nerad pošiljam. Se raje zapeljem če ni predaleč da dam osebno.

Še vedno lahko zavrneš in vrneš denar.

Če misliš na vsak način poslati, DOKUMENTIRAJ!!!
Posnemi, ko daješ v škatlo, podpiši se preko selotejpa, da se vidi, če je kdo kaj odpiral. Pa na pošti bi jaz tudi kako fotko naredil. Pa Tracking ne stane veliko. Ne brez pošiljat.

predi ::

Pred kratkim me je nekdo poskusil nategniti po principu "a lahko preko DPD, jaz vse plačam, vi samo oddate kurirju"; https://www.varninainternetu.si/nova-ob.... Številka je bila slovenska, kontakt pa preko WhatsApp. Delno polomljena slovenščina, "družinska sličica" v profilu.

eriCartman ::

Kako pa poteka tole - a si kej na zgubi če mu kamen v škatli pošlješ? Ali si samo za kamen v minusu?

predi ::

Na povezavi v mojem prejšnjem postu je natančen opis. Če ti je poslal kurirja, si mu že moral posredovati tisto, kar je želel. Kamen bi bil v vsakem primeru bonus zanj.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311322 (6899) c3p0
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382236 (25683) budnost
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813786 (11206) Blinder
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827115 (24926) galu

Več podobnih tem