» »

[Fork]Trgovine in odpiranje embalaže.

[Fork]Trgovine in odpiranje embalaže.

OmegaBlue ::

Fork iz teme Pritožbe in pohvale računalniških trgovin


Naj debata poteka tukaj naprej
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Icematxyz ::

Potem pa naj pred tabo odprejo škatlo in nalepijo gor nalepko? :\

Pomoje da zapakiranih škatel nimajo kaj za odpirati in najbolj cenim proizvajalce ki imajo prav takšno nalepko na škatlah svojih izdelkov ki pove če je kdo že šaril po izdelkih ali ne.

Pri spletnih prodajalcih pa pač mislim da nimajo kaj za odpirati škatel z nalepkami.

Jaz bi vrnil izdelek in rekel da hočem takšnega brez poškodovane nalepke pa mi je čisto vseeno. Nimajo kaj da dirajo izdelek če proizvajalec hoče da pride do kupca brez vpogledov in odpiranj škatel.

Kako te je to da dobiš izdelek v zmučkani odprti škatli prelepljeni z selotejpom?

Saj pa te ni to bolha? :\

Edit: Morda pa kdo kupi izdelek določenega proizvajalca le zato ker mu dosti pomeni ravno to da proizvajalec jamči da izdelek od takrat ko je zapustil tovarno in do takrat ko je prišel do kupca ni bil odprt?

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

Najbolje je da poznaš nekoga, ki dela v trgovini, pa zih ni problemov.:D Navsezadnje lahk sam zbereš iz zaloge ( pride prav pri iskanju stepingov ipd...:D )

Zgodovina sprememb…

zbogi ::

mel bi slovenska navodila, vse v slovenščini, pred nakupom bi radi prešlatali, pregledali, sprobali vsak produkt, samo pri nakupu pa more bit "pa da se sveti".
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

pozabil si še na 20% popuste, saj so marže 50% >:D :\

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ja, tam 1/3 ljudi želi zadevo videti, čeprav je že na škatli slika v naravni velikosti, ali pa je prozorna embalaža (Logitech miške recimo), in lahko zadevo "pomeriš" že ko je še vedno v embalaži.
Takšni pač so ljudje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

para! ::

Vodenja lastnih serijskih številk oz. sledenje dobavitelja preko nalepke, nalepljene neposredno na izdelek, se ne gre samo Mlacom ampak marsikatera štacuna, da si olajša delo z reklamacijami, sj tko takoj vejo komu reklamirat.

Če je izdelek že bil odprt in dela, ne vem zakaj bi se pritoževal, če ne dela pa imaš garancijo, jaz iz tega ne bi delal cirkusa.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

para! ::

Potem pa naj pred tabo odprejo škatlo in nalepijo gor nalepko? :\

100 identičnih produktov, dobavljenih po različnih datumih, po možnosti od različnih dobaviteljev. Če pride na izdelek napačna nalepka boš ti, končna stranka, zaradi zmede s sledljivostjo, dalj čakal na rešeno reklamacijo.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

para pol v trgovini tud kupiš odpakirano čokolado ipd. čeprav nihče ni jedel???:D

Zgodovina sprememb…

para! ::

:)

Vem, da se hecaš.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Kot sem rekel da določene firme garantirajo kupcu da se ne bo šarilo po izdelku od tovarne pa do njega z nalepko ali tako narejeno embalažo da se ne da odpreti je če je ne uničiš.

In kot je Čmrlj rekel kaj se počne zakaj bi potem imel nekdo ki pozna prodajalca pravico odpreti vse škatlein sprobati grafične katrtice in izbrati ustrezne stepinge procesorjev ram ki ima prave čipe gor... navadni človek ki pa ne pozna nikogar pa naj potem pobere drek?

Slovenska navodila se lahko priložijo brez da se dajo v škatlo oziroma se lahko na njo nalepijo.

V praksi tako vidiš vse ampak res vse ampak pač moje osebno mnenje je da če da proizvajalec gor nalepko nimaš kaj da diraš izdelek.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Kot sem rekel da določene firme garantirajo kupcu da se ne bo šarilo po izdelku od tovarne pa do njega z nalepko ali tako narejeno embalažo da se ne da odpreti je če je ne uničiš.

Pa sej te bo kap, če ti povem, da marsikater proizvajalec hardwarea poleg pošiljke komponent, svojim partnerjem za nadaljno prodajo prilaga tudi komplete "Quality Assurance" nalepk, tako da če se neka trgovina odloči odpirat kartice jih lahko odpira po mili volji in nato pečati nazaj in ti kot stranka boš ves vesel, ker maš na embalaži nepretrgano nalepko, kartica pa je bla odprta lahko že 100x.

Malo manj naivnosti, pa bo.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

to je res kar para pravi:)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da vem da tudi to obstaja a zelo težko boš odstranil brezhibno 1 nalepko iz kartonaste škatle brez da bi se to poznalo in videlo.

Oziroma če nalepiš 1 nalepko preko druge spretnooko to tudi vidi.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Maš prav, to vejo tud proizvajalci, zato pa škatle niso le iz kartona, ampak so VEDNO plastificirane tko da se nalepke odlepijo kot po maslu ;)

Paranoja vas daje, kot je že povedal zbogi...poleg tega pa še naivnost.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

para! ::

V bistvu sm ti pa sam hotel prikazat, da proizvajalci hardwarea QA nalepk ne dajejo na izdelke zato, da jih zaščitijo pred zlobnimi zlobnimi trgovinami, ampak da nardijo efekt na kupcih, k na to dejansko padejo.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zakaj paranoja?

Gre se za princip. Če kupiš izdelek v škatli ki ima gor nalepko pričakuješ da boš prvi izven tovarne ki bo šaril po nem ne pa že cela čreda ljudi?

Za take ko pa radi imajo robo po kateri se šari pa je itak RETAIL izvedba.

S tem da je tako večina stvari brez nalepk in mislim da na tistih izdelkih kljer je nalepka gor da je tam z razlogom in da to tudi plačaš. Tako da ti pripada izdelek katerega ni imel kolega od prodajalca v testiranju in zato si tudi pripravljen dati kakšen evro več.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Hočš rečt OEM izvedba :)

No, js sm ti samo predstavil realnost, kako je v tvojem idealnem svetu in zakaj je tako, pa ni važno. Smešno mi je samo, zakaj je poleg tega, da nekaj kar si kupil dela tako kot mora, pomembnih še nešteto drugih, sicer realno nepomembnih faktorjev?


edit typo

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

para! ::

Pa v SLO je zelo malo kartic, ki pridejo direkt, neposredno iz tovarne v trgovino in nato v tvoje roke. Večina stvari gre vsaj preko enega (ponavadi več - prvo tuji, potem domači) dilerja, in vsak od teh dilerjev ma QA nalepke :)

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Jaz vem kako je v realnosti hočem samo rečt če bi dobil po pošti embalažo polepleno z selotejpom in škatlo z uničeno nalepko da bi vrjetno iz principa vrnil izdelek in kupil drugje.

Zato pa da intel recimo procesorje na ogled v škatli. Si zamišljate da dobite emalažo novega C2D raztrgano ali pa rame ki so bili v plastificiranem ovoju z prerezaim zgornjim delom?

Ja seveda.

In čisto isto funkcijo ima nalepka le lažje je jo prirediti a ne. Ni pa zame dobene razlike med pretrgano nalepko in rami katerih embalaža je uničena.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Zanimivo kakšne stranke se najde v SLO, nič drugega vam ni pomembno kot to, da ste vi prvi motherfucker, ki je stvar prijel v roke potem, ko jo je delavc u tovarni zapakiral. Men osebno je najbl pomembno, da zadeva dela.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

In seveda to me ne skrbi da je 1000 podjetij preko katerih gre izdelek do trgovine in potem do tebe.

Zadnji ko da nalepko gor in je za to pooblaščen nimaš potem kaj je dirati.

Trgovec pa prav zagotovo ni za to pooblaščen da trga nalepko gor in preverja vsebino.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Pooblaščen? Če proizvajalec pošlje trgovcu več listov QA nalepk, potem mislim, da je s tem trgovec pooblaščen, da odpira, testira, preverja vsebino kartice. Sej garancijo ti da trgovec in NE proizvajalec, garancijski pogoji proizvajalca se tičejo trgovca, ne tebe.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ne men pa je osebno najbolj pomebno da dobim to kar sem plačal.

Se pravi če sem plačal nalepko mora biti neuničena in nalepljena od tistega ki je za to pooblaščen ne pa nekega poba 16 letnega v skladišču računalniške trgovine.

In da roba mora delati tako v vsakem primeru če ne jo vrneš. Nalepka gor ali dol.

Ampak če je na neki stvari nalepka nima trgovec je kaj za gor trgat in mora ti prodati izdelek ki dela in ki ima brezhibno nalepko.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ne mislim da v dobenem primeru ni trgovec za to pooblaščen. Če že potem serviser.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Jaz če kupim izdelek z nalepko me nebo živi bog prepričal da je ok če mi pošljejo takšnega ki ima uničeno nalepko.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

To je ista fora kot če prebereš droben tisk na strani določenih spletnih trgovin kjer piše:

1.) denar morate poslati v naprej
2.) v primeru da izdelek ne bo na zalogi si prodajalec pridržuje pravico da pošlje "podoben" izdelek po njegovi presoji


Ja seveda pol pa svizec zavije čokolado v folijo! :D

Zgodovina sprememb…

para! ::

OK, hvala za razlago.

Zdaj pa te prosim, da se postaviš v vlogo trgovine, katere cilj je služenje denarja. Trgovina nabavi 10 kartic v vrednosti 200 EUR/kos, proda vseh 10, nakar se ena stranka odloči vrnit kartico in ima zato zakonsko podlago. Trgovina kartico pregleda in ob ugotovitvi, da je brezhibna in kompletna, jo vzame nazaj. Kaj naj zdaj trgovina nardi s to kartico, katero je plačala 200 EUR?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Nič drugega ne pričakujem od trgovine kot to, da te obvesti kot se spodobi kako je na stvari ne pa da v dobri veri kupiš izdelek in potem dobiš takšnega z uničeno nalepko ali uničeno embalažo nevedoč kaj se je dogajalo z izdelkom.

Ko kupiš kaj v klasični trgovini recimo in imajo zadnji izdelek na polici razstavljen se tudi lahko odločiš če ga boš vzel ali ne.

Mislim da bi moralo isto biti pri spletnih trgovinah. Se pravi izdelki ki imajo nalepko gor bi morali prispeti z brezhibno nalepko oziroma bi moral biti obveščen preko maila ali telefona da pač je izdelek 100% vredu nalepka pa uničena zaradi takšnih in drugačnih razlogov.

Ne pa da dobiš domov pol pa odpreš škatlo in doživiš prvi šok ko vidiš da je embalaža že bila odpirana in nalepke potrgane in da je pač to čisto normalno.

Kako pa veš da ti ni nihče nič podvalil oziroma kot je omenil Čmrlj primer "dobre prakse" kjer se dobra roba pobere ven in proda uzbrancem ostali pa pač dobijo tisto kaj ostane.

To me spominja na zgodbo iz otroštva kjer so bie vsake toliko časa koline in kako dobro si poznal mesarja tako meso ti je dal ostanke je pa podvalil pač ljudem ki so iscer kupovali v dobri veri bili pa so ravno zato drugorazredni in oškodovani.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ok, thx še enkrat.

Glede dobre in slabe robe, hja, lej, ti si recimo kupil AMD ATHLON X2 4600+ AM2 BOX. To si tudi dobil, kakšen je tvoj stepping in zakaj je tak pa nima veze, ker nisi kupil steppinga. Te pa lahko potolažim, da so v vsaki štacuni dovojl ustrežljivi in ti povejo stepping procesorja, če te zanima in se potem na podlagi tega odločiš ali ga boš kupil ali ne. Če ima trgovina na voljo več serij z različnimi steppingi boš tudi ti lahko izbiral, katerega boš vzel, ni treba nikogar poznat, samo zment se morš znat.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da ampak si predstavljaš da nebi recimo C2D procesorji imeli podatkov z čipa vidnih skozi embalažo in bi zato prodajalec potrgal vse embalaže zato da bi nekomu našel pravi stepping?

Kaj ostale embalaže z procesorji bi pa naj potem naložil na polico? Kako bi to izgledalo?

Pravim le da tam ko vsebina ni vidna nimaš kaj za uničevat embalaže in pregledovati vsebine ker ni zato tam trgovcec.

In ti plačaš zaprto neuničeno embalažo in pričakuješ da boš takšno tudi dobil vsa ostala odstopanja pa mislim da je samoumevno da ti jih trgovec pove.

Če pač ne gre da bi videl stepping procesorj brez da bi uničil emblažo potem ga pač neboš vedel steppinga ko kupuješ a ne?

Zgodovina sprememb…

para! ::

Da ampak si predstavljaš da nebi recimo C2D procesorji imeli podatkov z čipa vidnih skozi embalažo in bi zato prodajalec potrgal vse embalaže zato da bi nekomu našel pravi stepping?

Moram it, pa se ne bi spuščal v podrobnosti, ampak bodi popolnoma brez skrbi, da se tega ne bi počelo. Tudi AMD proci se vidjo čez embalažo, zato je tud možno zbirat stepping, tud vprimeru box variante. Verjemi pa mi, da noben trgovec ne bo za nikogar odpiral škatel procov, če jih bo zato težje prodal.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Stepingi C2D so napisani na škatlah!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da prodajalec bo tako skušal stranki čim bolj ugoditi da bi izdelek prodal.

Ampak nekdo je vprašal če je to prav da je dobil izdelek ki ga je naročil domov v z selotejpom polepleni orginalni škatli in pretrgano nalepko.

In kjub temu da se zavedam realnega stanja mu pač moram dati jasen odgovor.

Da to ni prav.

Kar še pa ne pomeni da se to ne počne ali da izdelek ne bo deloval.

Ampak prav pa ni. Imel je vso pravico pričakovati orginalno embalažo z izpravno nalepko ne pa raztrgane in polepljene z selotejpom in kaj je najhuje o tem ni bil obveščen da bi se sam odločil če hoče tak izdelek ali pač ne.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Res ne vem ali kupujete (pogosto bolj ali manj obtolčeno) kartonasto škatlo ali robo v njej?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

Vlady ::

Jah pri računalniških komponentah me sploh ne moti če je zadeva bila odprta, samo da vidim da ni prašna in da dela BP. Če je odprta raje kupim tam, kjer vem da mi jo bodo 100% zamenjali, ne da bi se moral kaj pregovarjat s kom.

Pri monitorjih, TV-jih, diskih, in podobnih stvareh, ki imajo "krajši" rok trajanja zaradi potrošnega materiala ali obrabe delov pa dobim skoraj živčni zlom če dobim odprto robo. Kaj mi pomaga nov monitor, ko pa je že gorel en mesec v eni trgovini najmanj 8ur na dan, življenska doba žarnice pa se zaradi tega skrajša po možnosti na tako dobo, da ti crkne malo po izteku garancije. Al pa odprti diski, ki crknejo po pol leta, skupaj s podatki...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Kupujemo robo v škatli.

In če že škatla kaže indice, da se z njo ni ravnalo najlepše, je toliko bolj upravičen sum, da se je morda kaj dogajalo tudi z robo, ki je v njej in naj bi jo embalaža varovala.

Ampak v redu - eno so sledi 'prevoza' na škatli, kakršne so normalne, druga pa sledi poseganja v vsebino embalaže, ki za redno prodajo izdelka nikakor ni potrebno.

So pa take sledi precej bolj kritične, če gre za izdelek, pri katerem je absolutno bistveno, da je kupljen "nov"; govorim seveda o svojem primeru, ko sem kupil toner za laserca, na katerem (na plastičnem ohišju) so bile odrzanine in druge (mdr. biološke :)) sledi, ki so kazale, da je izdelek nekdo že imel v rokah in ga vstavljal v tiskalnik.
https://dolhar.si/

JutriPS3 ::

Hja para! sej imaš v nekaterih točkah prav (predvsem tisto z naivnostjo in nalepkami) ampak ko jaz naročim robo preko spletne trgovine dejansko pričakujem da je nova in da jo ni imel noben na "preizkusu" doma. To se kar v redu vidi že iz škatle ko jo dobiš -> zelo težko je nekaj tako lepo zloženo nazaj kot takrat ko je novo. Jaz robo ki kaže očitne znake obrabljenosti pač pošljem nazaj, ostalo me ne zanima. Je na trgu spletnih prodajaln precej konkurence tako da če se "zamerim" eni, obstaja še malo morje drugih -> s podobnimi cenami.

Če želim malo rabljen artikel (kar recimo to da ti pošljejo robo ki so jo nekomu že predhodno poslali JE) grem lahko na bolho in bom dobil skoraj nov produkt po par jurjev nižji ceni kot je "nov" v trgovini! Fer do trgovine bi bilo da te rabljene artikle, ki jih seveda prodajajo kot nove ponudi kakšen dodaten popust. Grem stavit da se jim v končni fazi še vedno splača da bi ti prodali po nižji ceni.

Vem da vsi ljudje niso pošteni in nekateri na ta način verjetno testirajo robo in podobno, vendar sedaj posploševati na vse je pa drek in nepošteno do takih ki sem sam ki za pošteno ceno hočem pošten odnos -> kar vključuje nerabljen artikel če kupujem novega. Bi ti bilo fajn da kupiš nov avto ali motor ter na cagarju ob prevzemu vidiš enih 5000km?>:D

Vprašanje za zbogija: če delaš v kaki tovrstni trgovini povej da se ji na daleč ognem>:D

para! ::

Že sama predpostavka, da odprta embalaža pomeni rabljeno robo, je napačna.

lp
Death before dishonor!

hamax ::

pridem v big bang z namenom kupit prenosnik. prodajalca prosim, da mi ga da iz skatle in prižge(hotel sem videti sliko na ekranu, kvaliteto izdelave ohišja...) na kar mi odvrne, da mi ga ne bo odprl, ker kupci nočejo kupiti prenosnika v odprti škatli.
in tako je šla papa še zadnja prednost klasičnih trgovin pred spletniki.

sveda sem se odpravil do comtrona, kjer so mi prenosnik priključili in mi pustili, da sem z njim delal kar sem hotel. nato sem ga pri njih tudi kupil.

sam sem kupil že 2 razstavna eksponata(ekran, miš) in mi oba delata brez problemov. celo 10% popusta sem dobil.

Zheegec ::

Hamax: kater BB pa to? V Lj - vsaj kolikor poznam fante - brez težav odprejo.

danes sem pa imel sledeč problem - HP prenosnik je že bil odprt in prižgan 5min, ker je nekdo želel kakšna dva tedna nazaj videti razliko med NW9440 in NX9420, ki imata zelo različna ekrana. Vse je bilo kot pri original embalaži, samo en selotejp je bil še čez, prenosnik zapakiran kot original, tudi login v Winse še ni bil narejen, ker je oni dva tedna nazaj gledal samo Welcome screen od preloaded Winsov (kjer je EULA in je že prava ločljivost) - no, modelu to povemo in ni želel vzeti, ker je bil že odprt!! Seveda na polici nikoli ni bil. Je bil pa ravno zadnji kos, urico nazaj pa je šel prejšnji, ki je bil sicer original zapakiran, škatla pa je bila precej obtolČena, pa ni bilo problemov, odprli smo škatlo, vse je bilo OK in zadeva rešena. Nekateri so dejansko zelo čudni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JIM22 ::

Ja dost je folka čudnga, ki neki bluzijo. Zadnič mi frend prinesel crucial rame iz eventusa in je bila škatla že odprta in nazaj zalimana z selotejpom. Not so pa rami bili še original zaprti. Pač so odprli škatlco, da so vidl če so res na ramih D9 čipi(preko folije se vidi) in zakaj bi neki kompliciral, itak ma stvar garancijo in če ne bo delal bodo menjal. Bolš tak kot pa da dobiš neke "x" čipe gor. Folk ki pa teži, je paitak svojga dnara vredn.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

Oh bi morali delat na klicnem centru pri kakem ponudniku internetnih storitev. Bi potem videli kok je folk čuden. 8-O :D

hamax ::

ALIEn3001: ja bb v BTC-ju.
tudi meni ponavadi odprejo škatlo brez problema, takrat pa so nekaj kompliciral v tri krasne.
enkrat so mi celo brez problema zamenjal mikrofon(seveda sem že odprl škatlo), pa čeprav sem napačnega kupil povsem po lastni krivdi. No mogoče je bil nekoliko kriv tudi prodajalec, ki mi je deloma napačno svetoval :P

Zheegec ::

Aja, to ta stari BB pri tržnici >:D >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dzinks63 ::

:)) Večina odprtih izdelkov se proda v sestavljenih računalnikih po naročilu kupca. Tam potem noben ne protestira, da je bila embalaža odprta, ker tega pač ne more ugotoviti. Prevzame se pač sestavljen računalnik in to je to. Tako, da pretiranih zalog odprtih embalaž ni, ker se sproti porabijo. Če pa že kdo dobi takšen kos , je pa to ponavadi zadnji kos na zalogi, in so ga prisiljeni prodati, ker še ni nove dobave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vračilo miške g502 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7111167 (6454) svecka
»

Kaj se zgodi z vrnjenimi izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5412740 (10695) Dr_M
»

vračanje izdelkov (mimovrste, enaa etc) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
577410 (5221) Double_J
»

[FORK] Garancija/Stvarna napaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
536083 (6083) AngelOfDeath
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
422962 (1429) darkolord

Več podobnih tem