» »

Amazon.com

Amazon.com

TechFreak ::

Zanima me na vaše izkušnje koliko stroškov je treba še dodatno prišteti za določen izdelek, ki ga pri njih naročiš. Npr. naročil bi Sobwoofer, ki stane nekako 30.000 SIT.
Zanima me tudi ali podobne zadeve zanesljivo pošiljajo v Slovenijo.

Lp, Matjaž

Chessman ::

Koliko mi je znano iz lastnih iskušenj lahko na amazon.com v evropo dobiš samo knjige, cd-je in dvd-je

vse osatlo je (US and canada only)

Yohan del Sud ::

Yep. Štacuno v zda silno težko najti da pošiljati v matkurjo. Še posebej elektroniko. Kar se pa dodatnih stroškov tiče prištej 20% carine (ddv), cca 20-100$ poštnine in špediterske stroške cca. 5000 sit, če je nakup višjo od cca. 50000 sit.

Luigi ::

Carina in DDV se obračunavata posebej!

- Carina se računa za blago, ki presega $50 (nekej takega) in znaša okoli 40% na razliko (odvisno tudi od vrste blaga).
- DDV pa se obračunava VEDNO in znaša 8.5 ali 20%.
- Logistični stroški so pod 2000

Je pa res, da A/V zadev verjetno sploh ne boš mogu naročit, pa še ne splača se ti, ker bi imel ravno 50/50 možnosti, da dobiš nepoškodovano.

Včasih pa so cariniki pridni (povdarek na včasih) in ti ne zaračunajo ništa pri paketkih pod $30, ampak ne računaj na to (jaz sem že plačeval DDV pri pošiljki $15).

Luigi ::

PS:
Za tehnično blago (A/V) proizvedeno v EU se ne plača carine spljoh, ampak samo DDV!!
Tako, da lahko uradno "švercaš" iz MediaMarkt-a. Ampak ne pozabi prijaviti na carini.

Yohan del Sud ::

Carine jaz plačeval nikoli. Rez pa je da sem do sedaj uvažal samo knjige in softver.

ElMonstruoso ::

Spediterskih stroskov fizicnim osebam ni treba placevati (OK, vsaj za manjse stvari - ce uvazas klavir, sorry).

Jaz sem uvazal vse zivo (chip-e, CF diske, knjige ...) od vsepovsod in spediterskih stroskov nisem placeval. Nekaj casa je bilo potrebno izpolnjevati nek obrazec, ki ti ga posljejo s carine, sedaj pa tudi tega ne.
Se mi pa zdi, da je to bolj odvisno od carinika.

andrej ::

hja, pri wooferju moras pazit tudi na napajanje. oni majo 110 mi pa 220. Ce bos ga ze vzel bos mel dodatne stroske za pretvornik napetosti. ce vse skupaj sestejes bi se ti morda bolj splacalo zadevo pri nas kupit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499693 (54554) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094175 (71040) Tilen
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
293927 (3462) Tarzan
»

On line trgovine?!

Oddelek: Kaj kupiti
101761 (1631) Trdi

Več podobnih tem