» »

Kompresiranje in pretvarjanje formatov

Kompresiranje in pretvarjanje formatov

pulstar ::

Tako, stvar je sledeča: S programom Ulead video stiduo 10 sem naredil krajši klip(sestavljen iz videa in slik, z dodano mp3 glasbo) v primeru da nato celoten klip z istim programom kompresiram v microsoft .avi fajl mi ga razvleče na 2,5 gb!!! Nato sem poskusil dati v mpeg format. Ven sem dobil relativno velik fajl(300mb) vendar odlične kakovosti(720X576). Problem pa je, da klip strahotno "šteka" čeprav je bil pognan z laptopom 1,2ghz in 512mb rama. S programom xvideo converter sem ga spremenil v divx .avi fajl, velikost je zdaj 400mb, kvaliteta pa skoraj enaka. Ali je možno, da zmanjšam velikost fajla in njegovo zahtevnost predvajanja, a obenem obdržim kakovost? Mogoče kakšen namig s katerim programom oz. v kater format? Za vse odgovore bom močno hvaležen. lep pozdrav

Ethical ::

Štekanje? V kakšnem smislu to? Si nastavil pravilno FPSje. Torej, slike ki se prkazujejo na sekundo. Mogoče mas manj kot 20FPSjev in ti zato "šteka". Dej še enkrat generirej MPG format, z večjimi FPSji.
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

pulstar ::

nene, sm dau v pal se pravi da je 25 fps-jev.....problem je da so zakasnitve pri predvajanju....kot pri kakšni igri, ko grafična kartica ni dovolj zmogljiva....nekaj v tem smislu.....lepo dela na 2.4 ali več ghz procesorju.....na 1.2 je bilo pa sr***e

jan01 ::

tist 2.5Gb avi(avi je le container(!) za video in zvok, ki sta lahko kodirana v skoraj čemerkoli(video:xvid, h264, ... zvok: mp3, ac3, dts, aac, ...). Pri tebi pa je video najbrž kak huffyuv zvok pa kot wav...
Lahko bi preprosto kodiral v xvid s npr autoGT-klasika, zelo dober, staxrip-preprosto, virtualdub, ...
Preberi si kak vodič, kako nastavit xvid, pogooglaj npr 1, 2, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814671 (8077) Revenant
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403104 (3104) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412180 (10035) Jst
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353447 (2979) jan01
»

DV v Divx

Oddelek: Zvok in slika
101641 (1539) pivmik

Več podobnih tem