» »

Vodenje računa ali nateg?

Vodenje računa ali nateg?

Steinkauz ::

Torej imam na razpolago 3000 eurov za vložit. Prijatelj me je povabil na neko predavanje E&S(Ertrag&Sicherheit). To je firma za finančno svetovanje oziroma vodenje računa pri vlaganju v sklade. Tle je njihova stran
No in fora je da morš dat njim 900 eurov in imaš doživljensko vodenje računa. Vse te finančne al whatever stvari so dogajajo v luksemburgu zaradi davkov. Ko imaš ta račun si rešev vseh nadalnjih stroškov. Na mesec lahko daš min. 75 eurov v sklad(na izbiro jih je več, 75e je minimum mislim da za Pioneer ali Tempelton, se ne spomin) lahko pa izostaneš. Vstopna provizija je 5%, izstopne pa ni...
Vam bom kr neki osnovnih podatkov prepisal:
Pravno: skladi so podvrženi luksemburški investicijski zakonodaji
Izdanji dodatek: 5%
Uporab donosa: zadržujoča
Vodenje računa: brez depozitnih dajatev, brez stroškov vodenja računa, brez stroškov ob prodaji
Transferna banka: ABN Amro, Dunaj
Izplačilno mesto: Erste Bank Wien
Davčno zastopstvo: Price Waterhouse Coopers & Lybrand, Dunaj
Menedžment skladov: BNP Paribas Asset Manegment Paris
Depozitna banka: BNP Paribas Luxemburg
Denar vedno sam pošlješ v sklad in je ne daješ E&S. Nardiš si račun v avstriji in kolker je men znano, ostaneš brez teh sexy slovenskih davkov. Am i right?
Torej vse zgleda lepo in prav, mi je pa zelo sumljivo nabiranje folka. Če pripelješ folk dobiš neke točke bla bla, za vsak račun ki se odpre pod tvojim manadženstvom dobiš 141 eurov al neki tazga. Če en prpelje stranko, ki si mu bil ti mentor, tut ti neki dobiš in tako naprej. Diši po piramidi...
Oni pravjo, da to ni piramida maš ti keš v skladih ne pr njih al neki tazga. Tut če propadejo maš denar, me pa skrbi 900 eurov. In sem glavnga mentorja vprašu in je reku da ti skladi zagotavljajo(nism še vidu pogodbe tko da...) da če E&S propade, da ti vrnejo keš oziroma zrihtajo zastonj eno drugo. Ker denarja nočem met na banki in mi 20% davk v sloveniji ne diši me zanima kako je s tem.

#000000 ::

Na koncu bo spet obilna cifra slovenceljnov javkala kaj so jih nategnil in da se država nič ne zgane, da bi oni keš nzaj dobili.

Bejž stran kokr te noge nesejo.

T-h-o-r ::

Ne nasedaj takim traparijam

Steinkauz ::

Zaenkrat to ne smatram kot zadostne odgovore. Ker piramide so lokalne in nimaš kakih centrov, sploh pa se ne pojavljajo v večih državah. Me zanima, če sta sploh vse prebrala. Hočem konkrene odgovore, ne pa : ej to je en kurc :\
Piramide so ilegalne im mislim, da ne morjo tko odprto delovat...

Azrael ::

Nekoč je bil Slo-tech.

TESKAn ::

Obstaja pregovor, ki gre, če se ne motim: Dve stvari sta v življenju gotovi, smrt in davki. Tako da ne sanjaj, kako se boš izognil davkom in bogatel.
Kratki odgovori so pa zato, ker smo o tem E&S že debatirali tukaj, kjer smo ugotavljali, da je to en nateg.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Calligula ::

Vlozi v kak K-Djev sklad recimo tisti na Balkanu ali kaj takega, ker majo zelo visoke donose.

Gr0unD Zer0 ::

delaj kar češ, ampak samo leti kolko te noge nesejo od E&S...
ta mrežni marketing se ti itaq sveti, kak so ti ga oni predstavili... je pa potem druga pesem folk dejansko privlečt tja, kaj šele da se odločijo odpret šparavček/delati za tebe, za katerega morajo plačati 900€, ki jih nikoli več ne bojo videli...
s tem da ti pol odtegnejo svojo provizijo, ter še eno provizijo, ker njihovi skladi vlagajo v sklade, ne pa direkt v podjetja(so ena usta za nahranit več vmes...)

in to izogibanje davkov nekak ne uspeva najbolj, razen če je od države požegnano, da so dejansko olajšave(naprimer dodatno pokojninsko zavarovanje, kar je že druga pesem)

MEDENA ::

to ni nobena nategancija.

Steinkauz ::

Ok hvala za odgovore. Bom jst rajš v kake bolj varne naložbe dajal denar :D

Mobidick ::

Verjetno si bil na kakšnem predavanju vpričo nekaj povabljenih ljudi. To kar počnejo je trženje tujih vzajemnih skladov, kljub temu da za to nimajo dovoljenja ATVP. Tukaj si lahko prebereš opozorilo agencije poišči "Opozorilo zoper družbo E & S"

Če pa hočeš vlagati v vzajemne sklade pa pojdi na Zvajemce. Imajo tudi forum.
The future is digital!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926105 (16334) Mr_Globus
»

V katere vzajemne sklade vložit?

Oddelek: Loža
1912753 (11899) Myhajlo Tod
»

Vzajemni skladi paribas? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15416672 (11971) -BlackSun-
»

Kam naložiti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210500 (9130) Cr00k

Več podobnih tem