» »

Iran - odštevanje

Iran - odštevanje

Temo vidijo: vsi
««
46 / 83
»»

Mr.B ::

gozdar1 je izjavil:

Chalky je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nova svetovna vojna je danes pravzaprav bolj vrjetna kot na višku hladne vojne.

Takrat si točno vedu kdo kam spada in koga treba poklicat. Danes je vse razdrobljeno, vsak ima svojo agendo.
Vsak bo izkoristu konflikt za forwardirat svoje interese.
Total shit-show.


Do tretje svetovno vojne bo slej kot prej prišlo pa ne zaradi Američanov. Ko bodo Američani izgubili primat se bo šele dobro začelo. Ljudje kritizirajo ZDA (razumljivo) vendar samo počakaj ko bo začelo pokati po Aziji. Si predstavljaš svet kjer zahodne sile ne bodo imele besede pri tem ali lahko Pakistan proda jedrsko orožje Savdski Arabiji ali ne. Težko mi je ko berem komentarje določenih uporabnikov kako veselo stiskajo pesti za Kitajce. Ljudje mislijo da bo Kitajska neka odgovorna velesila in da bo dobro za svet, če bomo imeli dve velesili. Ljudje mislijo da je močna Kitajska dobra za svet zato, ker bo potem nekdo končno lahko krotil ZDA. Nekateri ljudje mislijo da bo vse skupaj potekalo po principu checks and balances in da se bosta ti dve velesili dopolnjevali. No jaz pa ne da menim ampak vem, da bo ravno obratno. Imeli bomo še več konfliktov, še več vojn in še več problemov. Kitajska bo (tako kot vsaka država) najprej želela zaščititi svoje interese. Tisti ki meni da bo Kitajska nek pošten akter se hudo moti. Navadni smrtniki polagajo svoja prepričanja na podlagi tega, da je svet pošten in pravičen. Poštenost in pravičnost v geopolitiki ne obstajata in ko bodo Kitajci prevzeli primat se bo šele dobro začelo.

Jaz že zdaj vem da bodo države kot so Bangladesh, Thailand, Laos, Vietnam, Cambodia zgolj teren po katerem bodo potekale proxy vojne med Kitajsko in Indijo. Zahodna dominacija gre počasi h koncu. Dominirali smo 400 let. Zdaj bomo mi "on the receiving end". Mi bomo Vietnam. Sicer imamo še vsaj 40-50 let (morda celo nekoliko več, če stopimo skupaj) vendar govorim predvsem za naslednje generacije. Kitajska ima več ljudi kot celotna zahodna civilizacija skupaj + 400 milijonov ljudi. In tu sploh nimam v mislih zgolj ZDA ampak predvsem zahodni svet vključno z Rusijo. Poskušajte za trenutek razmišljati iz vidika zahodne civilizacije in ne iz vidika Amerike. Najbolj jo bomo skupili prav tu v Evropi kjer imamo že sedaj ogromno problemov. Američani jo bodo še dokaj dobro odnesli saj imajo to srečo da so obdani s Tihim oziroma Atlanskim oceanom. Vsi ljudje ki danes stiskajo pesti za Kitajsko se bodo čez 20 let jezili in spraševali kako je to mogoče, ko bo Kitajska harala po zemeljski obli. In še to, preden mi začnete z raznimi zgodovinskimi bajkami v smislu "Kitajska zgodovinsko gledano nikoli ni bila imperialistično usmerjena in nikoli ni posegala v tuje države" itd. Danes to nima prav nobene veze saj živimo v popolnoma drugačnih časih, drugo obdobje. To je novi svet in zgodovina ne igra neke bistvene vloge. Zanašati se na zgodovino je samomor. Kitajski predsednik je ne dolgo nazaj javno opozoril da bodo v primeru da se Taiwan ne priključi mainlandu da ga bodo zasegli s silo. na Taiwanu živi 20 milijonov ljudi in pod popolnoma drugačnim sistemom. Še en dokaz več so umetni otoki v Južnem kitajskem morju, kjer je Xi 3 leta nazaj obljubljal da na teh otokih ne bodo vojaške baze. No danes je seveda situacija drugačna in se je zgodilo točno to kar smo vsi predvidevali oziroma točno to kar smo vedeli da se bo.

Še en lep primer je vojaška baza v Pakistanu in nova baza v Afganistanu. Eno vojaško bazo imajo tudi v Djibouti. Ruski strokovnjaki so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu. Krasno počeli bodo točno to kar zdaj počnejo Američani. Če mislite da bomo imeli na svetu zaradi tega več miru se hudo motite. Kot vidite se raznih "debt trapov", ki jih Kitajska trenutno vsiljuje afriškemu kontinentu sploh še nisem dodaknil. Jaz Samo upam da boste tudi do Kitajcev tako kritični kot ste zdaj do Američanov. Pa se mi ameriška zunanja politika gadi, da ne bo pomote. Kljub temu so nam Američani 100x bližje kot Kitajci. Mi s Kitajci nimamo nič skupnega, čisto nič. Ko nam bodo začeli vsiljevati svojo kulturo bo šele zanimivo. Razumem da ste proti ameriški zunanji politiki ampak da navijate za Kitajsko mi pa res ne gre v glavo. Pa ne govorim o uporabniku, ki sem ga citiral da ne bo pomote ampak na splošno. Tisti ki stiskajo pesti za Kitajsko so bogi in pravzaprav pljuvajo v svojo lastno skledo. Imam v načrtu nove temo, kjer bom vse skupaj razložil bolj podrobneje.


Stvar je preprosta antiameriaknizem se je v zadnjih 20 letih globoko zajedel v del slovencev, stvar gre celo tako daleč, da bi škodovali celo sami sebi če ima zraven škodo še amerika. Zato se tudi ob kitajskem ,ruskmem,... imperjalizmu gleda vstran, recimo taisti, ki so ob venezueli na okopih zagovarjajo ruske rabote v ukraini, kitajska priključitev tibeta pa je tako problem 90ih... Realno nobena večja država nima čistih rok in vojne bodo za ali pa brez amerike.

Zacni pri sebi, ker zagotovo bi prodal da nebi to storili pakistanci....ja ja
The Trump administration wants to sell nuclear technology to the Saudis — without a nuclear agreement. That’s alarming.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Chalky je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nova svetovna vojna je danes pravzaprav bolj vrjetna kot na višku hladne vojne.

Takrat si točno vedu kdo kam spada in koga treba poklicat. Danes je vse razdrobljeno, vsak ima svojo agendo.
Vsak bo izkoristu konflikt za forwardirat svoje interese.
Total shit-show.


Do tretje svetovno vojne bo slej kot prej prišlo pa ne zaradi Američanov. Ko bodo Američani izgubili primat se bo šele dobro začelo. Ljudje kritizirajo ZDA (razumljivo) vendar samo počakaj ko bo začelo pokati po Aziji. Si predstavljaš svet kjer zahodne sile ne bodo imele besede pri tem ali lahko Pakistan proda jedrsko orožje Savdski Arabiji ali ne. Težko mi je ko berem komentarje določenih uporabnikov kako veselo stiskajo pesti za Kitajce. Ljudje mislijo da bo Kitajska neka odgovorna velesila in da bo dobro za svet, če bomo imeli dve velesili. Ljudje mislijo da je močna Kitajska dobra za svet zato, ker bo potem nekdo končno lahko krotil ZDA. Nekateri ljudje mislijo da bo vse skupaj potekalo po principu checks and balances in da se bosta ti dve velesili dopolnjevali. No jaz pa ne da menim ampak vem, da bo ravno obratno. Imeli bomo še več konfliktov, še več vojn in še več problemov. Kitajska bo (tako kot vsaka država) najprej želela zaščititi svoje interese. Tisti ki meni da bo Kitajska nek pošten akter se hudo moti. Navadni smrtniki polagajo svoja prepričanja na podlagi tega, da je svet pošten in pravičen. Poštenost in pravičnost v geopolitiki ne obstajata in ko bodo Kitajci prevzeli primat se bo šele dobro začelo.

Jaz že zdaj vem da bodo države kot so Bangladesh, Thailand, Laos, Vietnam, Cambodia zgolj teren po katerem bodo potekale proxy vojne med Kitajsko in Indijo. Zahodna dominacija gre počasi h koncu. Dominirali smo 400 let. Zdaj bomo mi "on the receiving end". Mi bomo Vietnam. Sicer imamo še vsaj 40-50 let (morda celo nekoliko več, če stopimo skupaj) vendar govorim predvsem za naslednje generacije. Kitajska ima več ljudi kot celotna zahodna civilizacija skupaj + 400 milijonov ljudi. In tu sploh nimam v mislih zgolj ZDA ampak predvsem zahodni svet vključno z Rusijo. Poskušajte za trenutek razmišljati iz vidika zahodne civilizacije in ne iz vidika Amerike. Najbolj jo bomo skupili prav tu v Evropi kjer imamo že sedaj ogromno problemov. Američani jo bodo še dokaj dobro odnesli saj imajo to srečo da so obdani s Tihim oziroma Atlanskim oceanom. Vsi ljudje ki danes stiskajo pesti za Kitajsko se bodo čez 20 let jezili in spraševali kako je to mogoče, ko bo Kitajska harala po zemeljski obli. In še to, preden mi začnete z raznimi zgodovinskimi bajkami v smislu "Kitajska zgodovinsko gledano nikoli ni bila imperialistično usmerjena in nikoli ni posegala v tuje države" itd. Danes to nima prav nobene veze saj živimo v popolnoma drugačnih časih, drugo obdobje. To je novi svet in zgodovina ne igra neke bistvene vloge. Zanašati se na zgodovino je samomor. Kitajski predsednik je ne dolgo nazaj javno opozoril da bodo v primeru da se Taiwan ne priključi mainlandu da ga bodo zasegli s silo. na Taiwanu živi 20 milijonov ljudi in pod popolnoma drugačnim sistemom. Še en dokaz več so umetni otoki v Južnem kitajskem morju, kjer je Xi 3 leta nazaj obljubljal da na teh otokih ne bodo vojaške baze. No danes je seveda situacija drugačna in se je zgodilo točno to kar smo vsi predvidevali oziroma točno to kar smo vedeli da se bo.

Še en lep primer je vojaška baza v Pakistanu in nova baza v Afganistanu. Eno vojaško bazo imajo tudi v Djibouti. Ruski strokovnjaki so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu. Krasno počeli bodo točno to kar zdaj počnejo Američani. Če mislite da bomo imeli na svetu zaradi tega več miru se hudo motite. Kot vidite se raznih "debt trapov", ki jih Kitajska trenutno vsiljuje afriškemu kontinentu sploh še nisem dodaknil. Jaz Samo upam da boste tudi do Kitajcev tako kritični kot ste zdaj do Američanov. Pa se mi ameriška zunanja politika gadi, da ne bo pomote. Kljub temu so nam Američani 100x bližje kot Kitajci. Mi s Kitajci nimamo nič skupnega, čisto nič. Ko nam bodo začeli vsiljevati svojo kulturo bo šele zanimivo. Razumem da ste proti ameriški zunanji politiki ampak da navijate za Kitajsko mi pa res ne gre v glavo. Pa ne govorim o uporabniku, ki sem ga citiral da ne bo pomote ampak na splošno. Tisti ki stiskajo pesti za Kitajsko so bogi in pravzaprav pljuvajo v svojo lastno skledo. Imam v načrtu nove temo, kjer bom vse skupaj razložil bolj podrobneje.


Stvar je preprosta antiameriaknizem se je v zadnjih 20 letih globoko zajedel v del slovencev, stvar gre celo tako daleč, da bi škodovali celo sami sebi če ima zraven škodo še amerika. Zato se tudi ob kitajskem ,ruskmem,... imperjalizmu gleda vstran, recimo taisti, ki so ob venezueli na okopih zagovarjajo ruske rabote v ukraini, kitajska priključitev tibeta pa je tako problem 90ih... Realno nobena večja država nima čistih rok in vojne bodo za ali pa brez amerike.

Zacni pri sebi, ker zagotovo bi prodal da nebi to storili pakistanci....ja ja
The Trump administration wants to sell nuclear technology to the Saudis — without a nuclear agreement. That’s alarming.


Že od prvega dne je bilo jasno, da bo iranu sledila sa, zato nekateri nasprotujemo rabotam obojih.

Fritz ::

gozdar1 je izjavil:


Stvar je preprosta antiameriaknizem se je v zadnjih 20 letih globoko zajedel v del slovencev, stvar gre celo tako daleč, da bi škodovali celo sami sebi če ima zraven škodo še amerika. Zato se tudi ob kitajskem ,ruskmem,... imperjalizmu gleda vstran, recimo taisti, ki so ob venezueli na okopih zagovarjajo ruske rabote v ukraini, kitajska priključitev tibeta pa je tako problem 90ih... Realno nobena večja država nima čistih rok in vojne bodo za ali pa brez amerike.

Jah, pravijo na Balkanu: "Što se babi stilo, to se babi snilo!", čeprav niti približno ni tako.

Kitajska in Rusija ne bi bile tako problematične danes in potencialno v prihodnosti, če ZDA ne bi sistematično rušile mednarodnega reda in mednarodnega prava, kot se je vzpostavilo po 2. sv. vojni. Če je dominantna Kissingerjeva realpolitika pripravljena sprejeti kakršnekoli žrtve (predvsem tuje) za uveljavljanje lastnih interesov, potem ni nič čudnega, da se tako začnejo obnašati tudi druge sile.

Ponovno je potrebno uveljaviti primat VS OZN in popolno spoštovanje suverenosti držav pa bo svet manj nepredvidljiv. Še vedno bomo imeli diktatorje, zločine, vojne, državljanske vojne in še kaj a bo svet kot celota bolj stabilen.

Pakistanski jedrski arzenal je bil zgrajen tudi s savdskim denarjem in je delno last SA, ki ga lahko po potrebi kadarkoli dobi. Indija in Pakistan nista tako problematični, ker njuni jedrski arzenali zadostujejo za opustošenje teh dveh držav. Arzenali ZDA, RF in Kitajske so tisti, ki lahko zemljo uničijo v celoti in to večkrat.

ZDA, ki danes vedo, da so npr. Vietnam napadle popolnoma nepotrebno in na podlagi izmišljenih vzrokov, še naprej počnejo podobno, kot da se iz preteklih izkušenj niso nič naučile. Morda je 50.000 mrtvih premalo, kajti Vietnamci so si 3 mio. mrtvih precej dobro zapomnili.

In še nekaj je..RF in Kitajska so nedemokratične države. ZDA, bi kot zahodna (kvazi)demokracija morala biti primer kako zadeve početi prav namesto, da je primer kako se zadev lotevati napačno (s kršenjem mednarodnega prava, ustanovne listine OZN itn.).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Smrekar1 ::

Fritz je izjavil:


Tudi rušenje potniških letal jim ni tuje:


Marsikomu fakanje ni tuje, kajne Fritz?

https://slo-tech.com/forum/t654718/p632...

Fascinira me, da nekateri tule mirno branite islamske verske blazneže, medtem ko se vam zdijo samo par sto kilometrov dlje ti isti islamski verski blazneži grožnja človeštvu.

https://ctc.usma.edu/marriage-of-conven...

Smrekar1 ::

Chalky je izjavil:


Še en lep primer je vojaška baza v Pakistanu in nova baza v Afganistanu. Eno vojaško bazo imajo tudi v Djibouti. Ruski strokovnjaki so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu. Krasno počeli bodo točno to kar zdaj počnejo Američani. Če mislite da bomo imeli na svetu zaradi tega več miru se hudo motite. Kot vidite se raznih "debt trapov", ki jih Kitajska trenutno vsiljuje afriškemu kontinentu sploh še nisem dodaknil. Jaz Samo upam da boste tudi do Kitajcev tako kritični kot ste zdaj do Američanov. Pa se mi ameriška zunanja politika gadi, da ne bo pomote. Kljub temu so nam Američani 100x bližje kot Kitajci. Mi s Kitajci nimamo nič skupnega, čisto nič. Ko nam bodo začeli vsiljevati svojo kulturo bo šele zanimivo. Razumem da ste proti ameriški zunanji politiki ampak da navijate za Kitajsko mi pa res ne gre v glavo. Pa ne govorim o uporabniku, ki sem ga citiral da ne bo pomote ampak na splošno. Tisti ki stiskajo pesti za Kitajsko so bogi in pravzaprav pljuvajo v svojo lastno skledo. Imam v načrtu nove temo, kjer bom vse skupaj razložil bolj podrobneje.


Točno tako.

Antiameriška propaganda je kot virus stekline okužila velik del populacije in ima hud vpliv poneumljanja. Vsi so dobri, samo ZDA ne. Vsem se je treba klanjati, samo ZDA nikoli.
Gre za obliko psihoze, motnje uma, kjer racionalnega razmišljanja ni več. Je samo golo sovraštvo do ZDA in do vsega, kar povezujejo z ZDA - pogosto je na udaru Izrael, kar vidimo na tem forumu. Temu rečejo "borba za mir in proti vojni".

V bistvu gre za hudo bolne ljudi, ki sodijo v bolnišnice.

Poldi112 ::

Fritz je izjavil:


Kitajska in Rusija ne bi bile tako problematične danes in potencialno v prihodnosti, če ZDA ne bi sistematično rušile mednarodnega reda in mednarodnega prava, kot se je vzpostavilo po 2. sv. vojni. Če je dominantna Kissingerjeva realpolitika pripravljena sprejeti kakršnekoli žrtve (predvsem tuje) za uveljavljanje lastnih interesov, potem ni nič čudnega, da se tako začnejo obnašati tudi druge sile.


Po 2. sv. vojni so američani postavili svoj imperij in pravila, ki gredo z njim. Rusem in Kitajcem vojna ni bila v interesu, USA so jim jo vsilile, ker če hočeš vladati svetu moraš onesposobiti/onemogočiti nasprotnika.

Fritz je izjavil:


Ponovno je potrebno uveljaviti primat VS OZN in popolno spoštovanje suverenosti držav pa bo svet manj nepredvidljiv. Še vedno bomo imeli diktatorje, zločine, vojne, državljanske vojne in še kaj a bo svet kot celota bolj stabilen.


OZN nikoli ni imel primata. V svetovni politiki deluje zgolj argument moči, in USA ima 12 letalonosilk, 800 baz ter daleč največji vojaški proračun. Sploh pa po hladni vojni, ki jim je Bush mirno povedal, da gre v vojno in da bolje da glasujejo za, če nočejo izpasti povsem irelevantni. Za mir! :)

Fritz je izjavil:


Arzenali ZDA, RF in Kitajske so tisti, ki lahko zemljo uničijo v celoti in to večkrat.


Za Kitajsko malo dvomim, da imajo velik arzenal. Pač nimajo močnega lobija, ki bi zahteval nesmiselne investicije.

Fritz je izjavil:


ZDA, ki danes vedo, da so npr. Vietnam napadle popolnoma nepotrebno in na podlagi izmišljenih vzrokov, še naprej počnejo podobno, kot da se iz preteklih izkušenj niso nič naučile. Morda je 50.000 mrtvih premalo, kajti Vietnamci so si 3 mio. mrtvih precej dobro zapomnili.


ZDA za vsako vojno vedo, zakaj gredo vanjo. Vietnam ni bil napaka in namen vojne je bil dosežen. Vsaka vojna, ko odsluži svoje in postane osovražena, postane zgolj "napaka". Večja kot je napaka, dlje časa domača javnost potrebuje, da poje propagando za novo. Da vidimo na problemu Irana, če so že pozabili na Irak.

Fritz je izjavil:


In še nekaj je..RF in Kitajska so nedemokratične države. ZDA, bi kot zahodna (kvazi)demokracija morala biti primer kako zadeve početi prav namesto, da je primer kako se zadev lotevati napačno (s kršenjem mednarodnega prava, ustanovne listine OZN itn.).


Mednarodno pravo je zgolj propagandni pripomoček za opravičevanje neokolonializma. Če bi bili američani vsaj malo resni s pravom, se ne bi izogibali odgovornosti na mednarodnih sodiščih. Isti so kot pred njimi Angleži, Spanci, ... zamo v drugo embalažo so zavili svojo vladavino.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:


Po 2. sv. vojni so američani postavili svoj imperij in pravila, ki gredo z njim. Rusem in Kitajcem vojna ni bila v interesu, USA so jim jo vsilile, ker če hočeš vladati svetu moraš onesposobiti/onemogočiti nasprotnika.


Kdaj točno so ZDA vsilile vojno Rusiji in Kitajski?

Poldi112 ::

Po Kitajski revoluciji USA okupira Tajvan ter dobesedno izolira Kitajce od sveta (navkljub glasnim protestom komplet sveta). CIA izvaja klasične akcije sabotaž, nacionalisti s podporo usa tolčejo po celini, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Chalky je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nova svetovna vojna je danes pravzaprav bolj vrjetna kot na višku hladne vojne.

Takrat si točno vedu kdo kam spada in koga treba poklicat. Danes je vse razdrobljeno, vsak ima svojo agendo.
Vsak bo izkoristu konflikt za forwardirat svoje interese.
Total shit-show.


Do tretje svetovno vojne bo slej kot prej prišlo pa ne zaradi Američanov. Ko bodo Američani izgubili primat se bo šele dobro začelo. Ljudje kritizirajo ZDA (razumljivo) vendar samo počakaj ko bo začelo pokati po Aziji. Si predstavljaš svet kjer zahodne sile ne bodo imele besede pri tem ali lahko Pakistan proda jedrsko orožje Savdski Arabiji ali ne. Težko mi je ko berem komentarje določenih uporabnikov kako veselo stiskajo pesti za Kitajce. Ljudje mislijo da bo Kitajska neka odgovorna velesila in da bo dobro za svet, če bomo imeli dve velesili. Ljudje mislijo da je močna Kitajska dobra za svet zato, ker bo potem nekdo končno lahko krotil ZDA. Nekateri ljudje mislijo da bo vse skupaj potekalo po principu checks and balances in da se bosta ti dve velesili dopolnjevali. No jaz pa ne da menim ampak vem, da bo ravno obratno. Imeli bomo še več konfliktov, še več vojn in še več problemov. Kitajska bo (tako kot vsaka država) najprej želela zaščititi svoje interese. Tisti ki meni da bo Kitajska nek pošten akter se hudo moti. Navadni smrtniki polagajo svoja prepričanja na podlagi tega, da je svet pošten in pravičen. Poštenost in pravičnost v geopolitiki ne obstajata in ko bodo Kitajci prevzeli primat se bo šele dobro začelo.

Jaz že zdaj vem da bodo države kot so Bangladesh, Thailand, Laos, Vietnam, Cambodia zgolj teren po katerem bodo potekale proxy vojne med Kitajsko in Indijo. Zahodna dominacija gre počasi h koncu. Dominirali smo 400 let. Zdaj bomo mi "on the receiving end". Mi bomo Vietnam. Sicer imamo še vsaj 40-50 let (morda celo nekoliko več, če stopimo skupaj) vendar govorim predvsem za naslednje generacije. Kitajska ima več ljudi kot celotna zahodna civilizacija skupaj + 400 milijonov ljudi. In tu sploh nimam v mislih zgolj ZDA ampak predvsem zahodni svet vključno z Rusijo. Poskušajte za trenutek razmišljati iz vidika zahodne civilizacije in ne iz vidika Amerike. Najbolj jo bomo skupili prav tu v Evropi kjer imamo že sedaj ogromno problemov. Američani jo bodo še dokaj dobro odnesli saj imajo to srečo da so obdani s Tihim oziroma Atlanskim oceanom. Vsi ljudje ki danes stiskajo pesti za Kitajsko se bodo čez 20 let jezili in spraševali kako je to mogoče, ko bo Kitajska harala po zemeljski obli. In še to, preden mi začnete z raznimi zgodovinskimi bajkami v smislu "Kitajska zgodovinsko gledano nikoli ni bila imperialistično usmerjena in nikoli ni posegala v tuje države" itd. Danes to nima prav nobene veze saj živimo v popolnoma drugačnih časih, drugo obdobje. To je novi svet in zgodovina ne igra neke bistvene vloge. Zanašati se na zgodovino je samomor. Kitajski predsednik je ne dolgo nazaj javno opozoril da bodo v primeru da se Taiwan ne priključi mainlandu da ga bodo zasegli s silo. na Taiwanu živi 20 milijonov ljudi in pod popolnoma drugačnim sistemom. Še en dokaz več so umetni otoki v Južnem kitajskem morju, kjer je Xi 3 leta nazaj obljubljal da na teh otokih ne bodo vojaške baze. No danes je seveda situacija drugačna in se je zgodilo točno to kar smo vsi predvidevali oziroma točno to kar smo vedeli da se bo.

Še en lep primer je vojaška baza v Pakistanu in nova baza v Afganistanu. Eno vojaško bazo imajo tudi v Djibouti. Ruski strokovnjaki so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu. Krasno počeli bodo točno to kar zdaj počnejo Američani. Če mislite da bomo imeli na svetu zaradi tega več miru se hudo motite. Kot vidite se raznih "debt trapov", ki jih Kitajska trenutno vsiljuje afriškemu kontinentu sploh še nisem dodaknil. Jaz Samo upam da boste tudi do Kitajcev tako kritični kot ste zdaj do Američanov. Pa se mi ameriška zunanja politika gadi, da ne bo pomote. Kljub temu so nam Američani 100x bližje kot Kitajci. Mi s Kitajci nimamo nič skupnega, čisto nič. Ko nam bodo začeli vsiljevati svojo kulturo bo šele zanimivo. Razumem da ste proti ameriški zunanji politiki ampak da navijate za Kitajsko mi pa res ne gre v glavo. Pa ne govorim o uporabniku, ki sem ga citiral da ne bo pomote ampak na splošno. Tisti ki stiskajo pesti za Kitajsko so bogi in pravzaprav pljuvajo v svojo lastno skledo. Imam v načrtu nove temo, kjer bom vse skupaj razložil bolj podrobneje.


Stvar je preprosta antiameriaknizem se je v zadnjih 20 letih globoko zajedel v del slovencev, stvar gre celo tako daleč, da bi škodovali celo sami sebi če ima zraven škodo še amerika. Zato se tudi ob kitajskem ,ruskmem,... imperjalizmu gleda vstran, recimo taisti, ki so ob venezueli na okopih zagovarjajo ruske rabote v ukraini, kitajska priključitev tibeta pa je tako problem 90ih... Realno nobena večja država nima čistih rok in vojne bodo za ali pa brez amerike.

Zacni pri sebi, ker zagotovo bi prodal da nebi to storili pakistanci....ja ja
The Trump administration wants to sell nuclear technology to the Saudis — without a nuclear agreement. That’s alarming.


Že od prvega dne je bilo jasno, da bo iranu sledila sa, zato nekateri nasprotujemo rabotam obojih.

Ok, potem z jederksim orožjem orobrožimo vsake glavorezce da bo tako uravnoteženo. Če miusliš da je potem Amerika na varni strani radarja, ko bo začelo pokat, no ne skrbi, kitajci nadzirajo vse večja aeriška pristaniša v ameriki, in se lahko najde kak norec, ki bo iz bljižnjega vzhoda pripeljal v ameriko......

Ampak dokler se amerika ni odrekla mednarodnemu sporazumu o irankem jederkem orožju, je iran bolj pisakl, kot kaže velik del ameriške ekonomije bazira na prodaji orožja, če tudi streljanje v lastno koleno.... Začelo se je...
Dwight D. Eisenhower > Quotes > Quotable Quote
https://www.goodreads.com/quotes/3237-i...


Smrekar1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Po 2. sv. vojni so američani postavili svoj imperij in pravila, ki gredo z njim. Rusem in Kitajcem vojna ni bila v interesu, USA so jim jo vsilile, ker če hočeš vladati svetu moraš onesposobiti/onemogočiti nasprotnika.


Kdaj točno so ZDA vsilile vojno Rusiji in Kitajski?

Da da...
Dwight D. Eisenhower > Quotes > Quotable Quote
https://www.goodreads.com/quotes/3237-i...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:

Po Kitajski revoluciji USA okupira Tajvan ter dobesedno izolira Kitajce od sveta


Kaj kadiš?

Japonske sile na Tajvanu se Avgusta 1945 predajo silam Republike Kitajske. Komunisti takoj po koncu vojne nadaljujejo z državljansko vojno, ki jo leta 1949 zmagajo. Do Tajvana ne pridejo, ker ne znajo hoditi po vodi. ZDA se zavežejo, da bodo Tajvan branile pred invazijo, vendar na otoku ne postavijo svojih baz. Komunistična Kitajska se izolira od sveta in izvede številne ukrepe, ki državo zbijejo na dno. Krive so potem ZDA, ki so okupirale Tajvan in dobesedno izolirale Kitajce od sveta.

Jao.

Poldi112 ::

Kaj ti kadiš? Kitajci se nič niso sami izolirali, so jih kar lepo američani, ki so vsem svojim vazalom (Indija, Japonska, ...) preprečili stik z njimi, hkrati pa parkirali mornarico direkt pred tajvan in s tem onemogočili kitajcem, da končajo revolucijo. Kot da bi Angleži nam, ko so vrnili izdajalce, le tem dodelili suverenost nad slovensko obalo in jih tam čuvali s svojo vojsko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:

Kitajci se nič niso sami izolirali, so jih kar lepo američani, ki so vsem svojim vazalom (Indija, Japonska, ...) preprečili stik z njimi, hkrati pa parkirali mornarico direkt pred tajvan in s tem onemogočili kitajcem, da končajo revolucijo.


Vsekakor greš v pravo smer. Si že prišel od "Tajvan so okupirali" na "Komunistom niso dopustili invazije Tajvana". Me pa fascinira, da so za izolacijo Kitajske krive ZDA.


In nikakor ne imperialistična Kitajska, ki je takoj začela srati z osvajalskimi pohodi.


V vse smeri.

Kot da bi Angleži nam, ko so vrnili izdajalce, le tem dodelili suverenost nad slovensko obalo in jih tam čuvali s svojo vojsko.


Problem je v tem, da smo mi bili v vojni na isti strani kot Angleži, domači izdajalci so sodelovali s skupnim sovražnikom. Kitajski komunisti so med vojno Japonce ignorirali in raje počasi gradili svojo moč za revolucijo po vojni. Analogija se tu neslavno konča. Greš pa v pravo smer, sicer res počasi, ampak to je boljše, kot da bi stal na mestu. Tvoj predlog je nekako tak, kot da bi Partizani sestreljene letalce izročali Nemcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:


Ok, potem z jederksim orožjem orobrožimo vsake glavorezce da bo tako uravnoteženo. Če miusliš da je potem Amerika na varni strani radarja, ko bo začelo pokat, no ne skrbi, kitajci nadzirajo vse večja aeriška pristaniša v ameriki, in se lahko najde kak norec, ki bo iz bljižnjega vzhoda pripeljal v ameriko......


Kaj ti bluziš? Pakistan ima bombo (ki so jo plačali savdijci) že n let pa nič ne poka, in nisem jaz tisti ki navija za karkoli samo navajam dejstvo, da sta sa in iran rivala v regiji in iranska bomba pomeni savdijsko. Tudi sz je morala dobit bombo na kakršen koli način potem ko jo je imela amerika.

Truga ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Poldi112 ::

Smrekar1 je izjavil:


Problem je v tem, da smo mi bili v vojni na isti strani kot Angleži, domači izdajalci so sodelovali s skupnim sovražnikom. Kitajski komunisti so med vojno Japonce ignorirali in raje počasi gradili svojo moč za revolucijo po vojni. Analogija se tu neslavno konča. Greš pa v pravo smer, sicer res počasi, ampak to je boljše, kot da bi stal na mestu. Tvoj predlog je nekako tak, kot da bi Partizani sestreljene letalce izročali Nemcem.


Bullshit. Nacionalisti so ignorirali Japonce, kar je šlo američanom precej v nos, ker so jim pošiljali precej opreme z namenom, da bi tepli japonce (namesto američanov) Amapk nacionalisti niso tepli japoncev, ampak skoraj izključno komuniste. Stillwell (US General, zadolžen za Kitajsko) je večkrat direkt povedal, da če hočejo, da kitajci tepejo japonce, morajo podpreti komuniste, ker so edini pripravljeni se boriti. Samo na tej točki so američani zmetali že toliko podpore in sredstev v svojo lutko/diktatorja, da alternativa ni bila realna.
Komunisti so nabutali nacionaliste, ki so imeli obilno podporo USA zato, ker so imeli podporo ljudstva. Raja je enostavno videla, kdo tepe japonce, kdo pa skrbi za lasten stolček.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:


Bullshit: Nacionalisti so ignorirali Japonce, kar je šlo američanom precej v nos, ker so jim pošiljali precej opreme z namenom, da bi tepli japonce (namesto američanov) Amapk nacionalisti niso tepli japoncev, ampak skoraj izključno komuniste.


Tule si falil eno ločilo, v citatu sem to popravil.

Category:Battles of the Second Sino-Japanese War @ Wikipedia

papasmrk ::

Pa saj USA je z odstopom od nuklearnega sporazuma v bistvu naredila uslugo Iranu in kontrauslugo Izraelu. Leta in leta so si vsi prizadevali, da Iran ne bi razvil jedrsko orožje, podpišejo celo sporazum in Iran se ga je v celoti držal. USA odstopi od tega sporazuma in Iran počasi lahko spet nadaljuje z razvojem orožja.
Uglavnem - strel v lastno koleno...
Za komentiranje se moraš prijaviti

Smrekar1 ::

papasmrk je izjavil:

Pa saj USA je z odstopom od nuklearnega sporazuma v bistvu naredila uslugo Iranu in kontrauslugo Izraelu. Leta in leta so si vsi prizadevali, da Iran ne bi razvil jedrsko orožje, podpišejo celo sporazum in Iran se ga je v celoti držal.


https://www.reuters.com/article/us-iran...
https://www.dailysignal.com/2016/03/10/...

Iran se dogovora ni nikoli držal. Trump je ko slepa kura: tapka v prazno, včasih uspe tudi najti zrno.
Tisti, ki definirate resnico kot: "obratno od tega, kar koristi ZDA" ste žal še nekaj stopničk nižje od slepih kur.

Poldi112 ::

EU pravi, da se ga je držal. Bom raje kar njim verjel, kot tebi in Trumpu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

crcfail ::

papasmrk je izjavil:

Pa saj USA je z odstopom od nuklearnega sporazuma v bistvu naredila uslugo Iranu in kontrauslugo Izraelu.


Bedarija. USA je na kolenih pred izraelom, ne naredi niti ene poteze brez da bi jim izrael to dovolil oziroma ukazal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:

EU pravi, da se ga je držal. Bom raje kar njim verjel, kot tebi in Trumpu.


Poskusi kdaj prebrati citirane povezave. Pomaga.

crcfail ::

Smrekar1 je izjavil:


Iran se dogovora ni nikoli držal.


Izrael naj podpiše da bo uničil vse svoje atomske, potem boš pa lahko jokal kako zlobni Iran že 200 let ni nikogar napadel. Za razliko od masterrase ki vsak dan pobivajo neo naci palestinske otroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Poldi112 ::

Smrekar1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

EU pravi, da se ga je držal. Bom raje kar njim verjel, kot tebi in Trumpu.


Poskusi kdaj prebrati citirane povezave. Pomaga.


Za tvojo propagando, kolega, je navadno škoda časa. Plus da nedržanje ni bil razlog za odhod, niti izgovor. Daj mi link, da EU odstopa od sporazuma, pa bom prebral.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Truga ::

https://twitter.com/ThePlumLineGS/statu... lol

Zdaj ko NYT ve da je iran sranje bullshit bojo vsak cas nehal podpirat vojno...

.. vsak cas!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:

https://twitter.com/ThePlumLineGS/statu... lol

Zdaj ko NYT ve da je iran sranje bullshit bojo vsak cas nehal podpirat vojno...

.. vsak cas!


V bistvu bo skoraj gotovo prišlo do napada na Iran ali Venezuelo.

To hitro postaja še edini način kako bi Trump in njegovi Republikanci lahko dobili glasove na volitvah.

Truga ::

Ja, jaz sem mislil da bojo venezuelo, pa so se zgleda premisnli ko so ugotovil da ne bo slo kar tako. Ni mi pa jasno zakaj zdaj naenkrat iran. Verjetno nocejo vojne preblizu doma, ampak vz je precej mehkejsa tarca kot iran.


Me zanima kako se bo amerika odzvala ko zgubi prvi carrier task force, zadnjega je v drugo svetovni :D

r3dkv1c4 ::

Ne enega, ne drugega ne bodo napadli, ker se bojijo Rusov.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:

Ja, jaz sem mislil


Dvomim.

venezuelo, pa so se zgleda premisnli ko so ugotovil da ne bo slo kar tako. Ni mi pa jasno zakaj zdaj naenkrat iran. Verjetno nocejo vojne preblizu doma, ampak vz je precej mehkejsa tarca kot iran.


Bodo tisto, ki se bo v tistem trenutku Trump zdela boljša tarča. Ne gre za nek načrt, zgolj za taktične trenutke. Podobno kot Putin in Krim: podobno ozadje, podobna dejanja, podobni razlogi.

r3dkv1c4 je izjavil:

Ne enega, ne drugega ne bodo napadli, ker se bojijo Rusov.


Kaj točno bodo Rusi naredili, če ZDA začnejo bombardirati Venezuelo? Poslali Kuznetsova?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Truga ::

Just in: BAGHDAD, Iraq (Reuters) - Washington ordered the departure of non-emergency government employees from Iraq on Wednesday, after repeated U.S. expressions of concern about threats from Iranian-backed forces.

The U.S. State Department has ordered the pullout of the employees from both the U.S. Embassy in Baghdad and its consulate in Erbil, the embassy said in a statement.
https://www.reuters.com/article/us-usa-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

crcfail ::

Smrekar1 je izjavil:


Kaj točno bodo Rusi naredili, če ZDA začnejo bombardirati Venezuelo?


Vemo edino kaj se bo zgodilo če kdorkoli napade izrael:

Top US General Says American Troops Should Be Ready To Die For Israel

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:

Just in: BAGHDAD, Iraq (Reuters) - Washington ordered the departure of non-emergency government employees from Iraq on Wednesday, after repeated U.S. expressions of concern about threats from Iranian-backed forces.

The U.S. State Department has ordered the pullout of the employees from both the U.S. Embassy in Baghdad and its consulate in Erbil, the embassy said in a statement.
https://www.reuters.com/article/us-usa-...


Iran je znan po uporabi terorizma za napade na tarče, ki jih ne marajo.

Iran and state-sponsored terrorism @ Wikipedia

Zanimivo, ampak to je v primeru ISIS, Čečenov in podobne golazni zadosten razlog, da je potrebno podpirati vsakega, kogarkoli, samo da se bori proti njim. Za Iran ta absolutni standard očitno ne deluje.

crcfail ::

Smrekar1 je izjavil:


Zanimivo, ampak to je v primeru ISIS, Čečenov in podobne golazni zadosten razlog, da je potrebno podpirati vsakega, kogarkoli, samo da se bori proti njim.


Israeli Intelligence chief: We do not want ISIS defeat in Syria

Smrekar1 ::

crcfail je izjavil:


Israeli Intelligence chief: We do not want ISIS defeat in Syria


Almasdarnews je že dve leti nazaj obljubljal skorajšnjo zmago Jemenskih 'upornikov' nad Savdijci, okupacijo Rijada in kaj jaz vem kaj še vse.

Kakorkoli, že iz članka je jasen spin, ki zadevo postavi povsem na laž: Citirali so izjavo, kjer je izraelski obveščevalec povedal, da Izrael ne želi, da je konec ISIS tudi konec reševanja Sirije. Če iz tega zaključiš, da Izrael ne želi zmage nad ISIS je problem v tebi.

V pomoč:
https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/s...

crcfail ::

Smrekar1 je izjavil:

laž


Kralj lažnjivcev:



Dajmo gojime poslat nad naše sovražnike da se pobijejo med sabo!

Moshiach zahteva kri in moramo slepo slediti religioznim fanatikom ki jim je Bog obljubil vladanje celega Sveta!

Kdor ni pripravljen takoj na kolena pred master raso je umsko bolan! A ne Smrekar?

Smrekar1 ::

crcfail je izjavil:


Kralj lažnjivcev:


Glede na to, da verjameš Almasdarnewsu in ne vidiš očitnih neumnosti tiste strani, nisi kvalificiran, da bi koga obtožil za lažnivca. Očitno je, da lažnivcev ne prepoznaš.

crcfail ::

Smrekar1 je izjavil:

nisi kvalificiran, da bi koga obtožil za lažnivca.


Ja, 20+ let natanjahuu že pumpa svet da napade Iran, ker je samo še en teden preden vržejo atomsko na izrael in bo 6 miljard mrtvih židov, to je vaša dolžnost gojimi ker hokolavst in ker je v sveti knjigi od magic sky daddija zapisano da je to naša zemlja!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smrekar1 ()

Truga ::

windigo ::

Tale epizoda Radia War Nerd je na novo odklenjena in kar zabavna, opisuje ameriško vojaško vajo pred nekje 17 leti v Perzijskem zalivu, v kateri je Red Team (mock bad guys) prvi dan deklasiral Blue Team (mock good guys z večino orožja in opreme) z uporabo presenečenja in nestandardnega, gverilskega vojskovanja. Podobno taktiko lahko uporabi proti ameriški mornarici tudi Iran. Naučili so se morda lahko kaj, kakšno novo orožje za obrambo pred droni imajo morda tudi že, samega načina bojevanja pa v tem času niso spremenili.

https://www.patreon.com/posts/radio-war...
https://www.newsweek.com/us-defeat-iran...

crcfail ::

windigo je izjavil:

Tale epizoda Radia War Nerd je na novo odklenjena in kar zabavna, opisuje ameriško vojaško vajo pred nekje 17 leti v Perzijskem zalivu


A povejo tudi kako so vajo skenslali, dali "bad guyu" točna navodila kako mora postopati da bo vaja uspešno opravljena in v novem primeru zmagali v roku enega tedna?

Na TRS že nekaj časa nazaj.

Truga ::

https://twitter.com/LindseyGrahamSC/sta...

Zdaj ze random senatorji grozijo lol

vostok_1 ::

Kdo pa mislite, da podpira Iran?

You don't have to look that far east.
To bo mlin na vodo partiji in vsemu "vzhodnemu bloku".
ZDA napade Iran. Rusija napade Ukrajino. Kitajska zavzame Tajvan. Turčija vkoraka v Sirijo. V venezueli začne državljanska vojna.
Skratka...nothing good will come out of this, for us.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Kdo pa mislite, da podpira Iran?

You don't have to look that far east.
To bo mlin na vodo partiji in vsemu "vzhodnemu bloku".
ZDA napade Iran. Rusija napade Ukrajino. Kitajska zavzame Tajvan. Turčija vkoraka v Sirijo. V venezueli začne državljanska vojna.
Skratka...nothing good will come out of this, for us.

Rusija nima nobenega interesa napasti Ukrajino.
Kitajski ni v interesu zavzeti Tajvan, saj ga uporblja kot gopodarski proxy.
Turčija je že v siriji.
V venezueli ne bo državljanske vojne, bo samo pijani lovec ki bo slučajno zadel strel najboljšega sniperista.

Torej kje začnemo debatirati o dosegu tvoje precepcije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

Kitajski je še kako v interesu imeti Tajvan pod kontrolo. So jih američani desetjetja po 2. sv. buzerirali, naj priznajo Tajvan v zameno za manj sankcij, pa so raje stradali, kot da bi se mu odpovedali oz. ga kakorliko priznali.

Je pa res, da niso zaletavi in da je čas na njihovi strani. Ter da je več kot očitno, da vostok po stari dobri navadi nabija. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

Poldi112 je izjavil:

Kitajski je še kako v interesu imeti Tajvan pod kontrolo. So jih američani desetjetja po 2. sv. buzerirali, naj priznajo Tajvan v zameno za manj sankcij, pa so raje stradali, kot da bi se mu odpovedali oz. ga kakorliko priznali.

Je pa res, da niso zaletavi in da je čas na njihovi strani. Ter da je več kot očitno, da vostok po stari dobri navadi nabija. :)

Američani se bodo načakali, trenutno imajo od tega stanja kitajci več koristi kot izgub.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Trenutno, je zelo volatile beseda.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Truga ::

mhm, ampak kitajci imajo enopartijski sistem, trump bo sel pa cez 6 let iz pisarne.

Chalky ::

Poldi112 je izjavil:

Kitajski je še kako v interesu imeti Tajvan pod kontrolo. So jih američani desetjetja po 2. sv. buzerirali, naj priznajo Tajvan v zameno za manj sankcij, pa so raje stradali, kot da bi se mu odpovedali oz. ga kakorliko priznali.

Je pa res, da niso zaletavi in da je čas na njihovi strani. Ter da je več kot očitno, da vostok po stari dobri navadi nabija. :)


Povej mi zakaj je pomembno kaj je v interesu Kitajske? A ni to ravno to kar počnejo Američani (vsiljujejo svoj sistem)? Vidiš ravno tega ne razumem mi Američane neprestano kritiziramo in izpostavljamo (ponovno pravilno) ampak pri Kitajskem primeru s Tajvanom pa ovinkarimo in se obešamo na 100 let staro zgodovino ("Kitajski pripada Taiwan"). Tvojega komentarja ki si ga objavil nekaj dni nazaj se še dobro spomnim, kjer si zapisal:

Tajwan in J. kitajsko morje pač niso noben dokaz no. Tajwan je neizbežno njihov in USA se lahko na glavo postavi glede tega - dobili ga bodo nazaj. Enako kot so Hongkong in ostala ugrabljena ozemlja. Gre enostavno za varnost.


A ni bolj pomembno to kar si želijo Tajvanci? Že zadnjič sem zapisal da je na Tajvanu popolnoma drugačen sistem kot na Kitajskem in če si ljudje ne želijo Kitajskega sistema ga lahko Tajvanci enostavno zavrnejo. Na Tajvanu je 95% prebivalstva "Han" kljub temu si želi 90% ljudi obdržati Status Quo. Prejšnji teden je Tajvan postal prva azijska država, ki je legalizirala istospolne poroke. Na Kitajskem te zato zaprejo in ti sodijo. Morda bi si moral kdaj prebrati kakšne komentarje Tsai Ing-wen na twiterju. Jaz Tsai spoštujem in občudujem saj se neprestano upira kitajski komunistični partiji in to kljub temu da je njena država oddaljen zgolj 195KM od mainland China in da ji Kitajci neprestano grozijo tudi z vojaškim posredovanjem. Na Tajvanu imajo ljudje pravico kritizirati svojega predsednika/predsednico na Kitajskem je pa ravno obratno tam moraš hvaliti komunistično partijo in častiti Xi-ja drugače te doleti kazen. Jaz te stvari spremljam podrobneje in že zdaj vem kaj se bo zgodilo v primeru napada na Tajvan. Poleg tega si v mojem prvem komentarju ignoriral mnenje ruskih strokovnjakov, kjer so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu. Poleg tega si ignoriral trenutno širitev v Pakistanu, Afganistanu ter Djibouti-ju. Še enkrat: tisti ki se obešate na zgodovinske bajke ste smešni. Kitajska si želi dominacije in to ti bo Xi povedal sam, kot je to že nič kolikokrat tudi storil. Počeli bodo popolnoma iste stvari kot jih zdaj počnejo Američani. Isti ljudje ki danes hvalijo Kitajsko, ti isti ljudje se bodo potem čez 30 let čudili kaj za vraga se dogaja. Še enkrat mi s Kitajsko nimamo nič, čisto nič. Američani so vsaj del zahodnega sveta medtem ko je Kitajska popolnoma drugi svet.

Ne vem zakaj bi nekdo iz zahoda zagovarjal oziroma podpiral (ne pravim da ti podpiraš) priključitev Tajvana h Kitajski. Nekateri enostavno ali nočejo razumeti ali pa si resnično želijo popolni kolaps zahodne civilizacije. Ravno danes zjutraj sem bral komentarje na prvi strani, kjer je debata tekla o Googlovi prekinitvi sodelovanja s Huaweijem. Ni me motilo to da so uporabniki kritizirali Američane in njihov Android ampak predvsem to, da nekateri stiskajo pesti za Huawei ter Kitajsko (pod pretvezo da bo potem pod Kitajsko pa kaj boljše). Tega enostavno ne razumem. Razumem da 3/4 uporabnikov sploh ne vidi širše slike in da pač nekateri želijo kapitulacijo Američanov. Ampak ali si res želimo kitajskega 5G sistema? Meni so takšna vprašanja nepredstavljiva.

Da se vrnem nazaj na Tajvan. Predstavljaj si naslednji scenarij (jaz sem mnenja da bi se to zgodilo v primeru invazije na Tajvan). Predstavljaj si da Kitajcem vseeno uspe uničiti Tajvan z vojaškim posredovanjem. Veš kaj sledi? Kitajci bodo začeli graditi most s katerim bodo povezali obe državi. Z drugimi besedami, Kitajci bodo imeli popolno kontrola na tistem območju in bodo še en korak bližje popolni prevladi v južnem kitajskem morju. Verjetno ti je jasno da gre preko tistega območja vsako leto za 5 Trilijonov dolarjev vrednega blaga. Razmisli kaj to pomeni za zahodni svet. Prišel bo čas ko nam bodo Kitajci navijali ušesa in uporabljali SCS ter TS za izsiljevanje (počeli bodo/in že počnejo točno to kar zdaj počnejo Američani). Zdaj mi pa ti odgovori kako je to lahko dobro za zahodni svet? Jaz v tem primeru ne vidim niti ene pozitivne stvari. Poleg tega bi imeli potem odprto pot za nadaljnje okupacije. Najprej sledi Filipinsko morje ter potem še glavni cilj Pacifiški ocean.

Mr.B ::

Chalky je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Kitajski je še kako v interesu imeti Tajvan pod kontrolo. So jih američani desetjetja po 2. sv. buzerirali, naj priznajo Tajvan v zameno za manj sankcij, pa so raje stradali, kot da bi se mu odpovedali oz. ga kakorliko priznali.

Je pa res, da niso zaletavi in da je čas na njihovi strani. Ter da je več kot očitno, da vostok po stari dobri navadi nabija. :)


Povej mi zakaj je pomembno kaj je v interesu Kitajske? A ni to ravno to kar počnejo Američani (vsiljujejo svoj sistem)? Vidiš ravno tega ne razumem mi Američane neprestano kritiziramo in izpostavljamo (ponovno pravilno) ampak pri Kitajskem primeru s Tajvanom pa ovinkarimo in se obešamo na 100 let staro zgodovino ("Kitajski pripada Taiwan"). Tvojega komentarja ki si ga objavil nekaj dni nazaj se še dobro spomnim, kjer si zapisal:

Tajwan in J. kitajsko morje pač niso noben dokaz no. Tajwan je neizbežno njihov in USA se lahko na glavo postavi glede tega - dobili ga bodo nazaj. Enako kot so Hongkong in ostala ugrabljena ozemlja. Gre enostavno za varnost.


A ni bolj pomembno to kar si želijo Tajvanci? Že zadnjič sem zapisal da je na Tajvanu popolnoma drugačen sistem kot na Kitajskem in če si ljudje ne želijo Kitajskega sistema ga lahko Tajvanci enostavno zavrnejo. Na Tajvanu je 95% prebivalstva "Han" kljub temu si želi 90% ljudi obdržati Status Quo. Prejšnji teden je Tajvan postal prva azijska država, ki je legalizirala istospolne poroke. Na Kitajskem te zato zaprejo in ti sodijo. Morda bi si moral kdaj prebrati kakšne komentarje Tsai Ing-wen na twiterju. Jaz Tsai spoštujem in občudujem saj se neprestano upira kitajski komunistični partiji in to kljub temu da je njena država oddaljen zgolj 195KM od mainland China in da ji Kitajci neprestano grozijo tudi z vojaškim posredovanjem. Na Tajvanu imajo ljudje pravico kritizirati svojega predsednika/predsednico na Kitajskem je pa ravno obratno tam moraš hvaliti komunistično partijo in častiti Xi-ja drugače te doleti kazen. Jaz te stvari spremljam podrobneje in že zdaj vem kaj se bo zgodilo v primeru napada na Tajvan. Poleg tega si v mojem prvem komentarju ignoriral mnenje ruskih strokovnjakov, kjer so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu. Poleg tega si ignoriral trenutno širitev v Pakistanu, Afganistanu ter Djibouti-ju. Še enkrat: tisti ki se obešate na zgodovinske bajke ste smešni. Kitajska si želi dominacije in to ti bo Xi povedal sam, kot je to že nič kolikokrat tudi storil. Počeli bodo popolnoma iste stvari kot jih zdaj počnejo Američani. Isti ljudje ki danes hvalijo Kitajsko, ti isti ljudje se bodo potem čez 30 let čudili kaj za vraga se dogaja. Še enkrat mi s Kitajsko nimamo nič, čisto nič. Američani so vsaj del zahodnega sveta medtem ko je Kitajska popolnoma drugi svet.

Ne vem zakaj bi nekdo iz zahoda zagovarjal oziroma podpiral (ne pravim da ti podpiraš) priključitev Tajvana h Kitajski. Nekateri enostavno ali nočejo razumeti ali pa si resnično želijo popolni kolaps zahodne civilizacije. Ravno danes zjutraj sem bral komentarje na prvi strani, kjer je debata tekla o Googlovi prekinitvi sodelovanja s Huaweijem. Ni me motilo to da so uporabniki kritizirali Američane in njihov Android ampak predvsem to, da nekateri stiskajo pesti za Huawei ter Kitajsko (pod pretvezo da bo potem pod Kitajsko pa kaj boljše). Tega enostavno ne razumem. Razumem da 3/4 uporabnikov sploh ne vidi širše slike in da pač nekateri želijo kapitulacijo Američanov. Ampak ali si res želimo kitajskega 5G sistema? Meni so takšna vprašanja nepredstavljiva.

Da se vrnem nazaj na Tajvan. Predstavljaj si naslednji scenarij (jaz sem mnenja da bi se to zgodilo v primeru invazije na Tajvan). Predstavljaj si da Kitajcem vseeno uspe uničiti Tajvan z vojaškim posredovanjem. Veš kaj sledi? Kitajci bodo začeli graditi most s katerim bodo povezali obe državi. Z drugimi besedami, Kitajci bodo imeli popolno kontrola na tistem območju in bodo še en korak bližje popolni prevladi v južnem kitajskem morju. Verjetno ti je jasno da gre preko tistega območja vsako leto za 5 Trilijonov dolarjev vrednega blaga. Razmisli kaj to pomeni za zahodni svet. Prišel bo čas ko nam bodo Kitajci navijali ušesa in uporabljali SCS ter TS za izsiljevanje (počeli bodo/in že počnejo točno to kar zdaj počnejo Američani). Zdaj mi pa ti odgovori kako je to lahko dobro za zahodni svet? Jaz v tem primeru ne vidim niti ene pozitivne stvari. Poleg tega bi imeli potem odprto pot za nadaljnje okupacije. Najprej sledi Filipinsko morje ter potem še glavni cilj Pacifiški ocean.
Potem ti par virov za tvoje teze ne bo tezko najti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

Kitajci morajo zaščititi svoje trgovske poti. Brez baz tega ne morejo. Ti to dojemaš kot agresijo, meni se zdi pa povsem logična, primarno ekonomska odločitev.

Ja, Tajvan fura demokracijo in hoče ostati samostojen. Samo zakaj bi bilo to dovolj. Ponovno, če bi nam zahod po 2. sv. okupiral primorsko in tam ščitil domobrance, in se ti danes ne bi želeli priključiti nazaj k matični državi, bi tudi trdil, da gre za njihovo pravico, da so samostojni? Da je 2. sv. zgolj zgodovina, ki jo je treba pozabiti?

>Povej mi zakaj je pomembno kaj je v interesu Kitajske?

S stališča nas res ni, s stališča samostojnosti Tajvana pa je. Zakaj misliš, da jih nihče, niti US, ne prizna kot samostojne države? Odkar so jih v sedemdesetih vrgli iz UN in njihov sedež vrnili Kitajcem, je usoda Tajvana zapečatena.

Primarno je razlika v tem, da Kitajci uveljavljajo svoje interese na lastnih (zgodovinsko) teritorijih, medtem ko USA svoje interese uveljavlja na tujih. Javi se, ko bodo Kitajci izvedli pomorsko blokado / izolacijo držav, ki naredijo revolucijo proti US lutki. Ne pozabi, US je kolonialno izkoriščala kitajsko in ne obratno. Ti si to mogoče pozabil in dojemaš kot zgodovino, ki paše zgolj v arhive, kitajci pa tega ne bodo zlepa pozabili.

>Jaz te stvari spremljam podrobneje in že zdaj vem kaj se bo zgodilo v primeru napada na Tajvan.

Ja? In kaj se bo zgodilo?

>Poleg tega si v mojem prvem komentarju ignoriral mnenje ruskih strokovnjakov, kjer so napovedali, da bo Kitajska do leta 2030 odprla vsaj 85 vojaških baz po svetu.

In kaj na bi komentiral? A jih ne bi smeli imeti? Jih ti na njihovem mestu ne bi postavljal? Saj sama baza še ne pomeni agresije - lahko je zgolj defenzivna. Nekaj kar so kitajci večinoma počili tekom svoje zgodovine. Za razliko od USA, ki je za uverturo naredila genocid nad komplet kontinentom, nato napadla severne in južne sosede, nato špance, nato zavzela svet. Mal razlike pač je med tema dvema narodoma, se ti ne zdi?

>Kitajska si želi dominacije in to ti bo Xi povedal sam, kot je to že nič kolikokrat tudi storil.

Potem ti ne bo problem podati par virov, kjer Xi trdi, da želi svetovno dominacijo.

Kitajce ne zanima, kakšno vlado imaš. Oni želijo primarno ekonomsko sodelovati. US, po drugi strani, je obsedena z demokracijo in je v sveti vojni z vsemi vladami, ki niso demokracije.

>Razumem da 3/4 uporabnikov sploh ne vidi širše slike in da pač nekateri želijo kapitulacijo Američanov.

Kakšne širše slike? Jaz želim kapitulacijo Američanov, ker se mi gabi njihova militantna doktrina. Ker so zgolj usran imperij, ki bi rad cel svet zgradil po svoji podobi in ti ne pusti dihati, če nimaš volitev in ne izvoliš pravega.

>Z drugimi besedami, Kitajci bodo imeli popolno kontrola na tistem območju in bodo še en korak bližje popolni prevladi v južnem kitajskem morju.

Hvala bogu. Končno bodo dosegli varnost in jih kolonialci ne bodo več okupirali/izolirali.

>Verjetno ti je jasno da gre preko tistega območja vsako leto za 5 Trilijonov dolarjev vrednega blaga. Razmisli kaj to pomeni za zahodni svet. Prišel bo čas ko nam bodo Kitajci navijali ušesa ... Zdaj mi pa ti odgovori kako je to lahko dobro za zahodni svet?

A ti vse gledaš zgolj čez prizmo "kaj je dobro za zahodni svet"? Ker kolonializem in suženjstvo recimo sta bila zelo dobra za zahodni svet. Menda se ne bomo odpovedali čajčku samo zato, ker bi Kitajci radi neodvisnost. Ali cukru, ker bi kubanci radi neodvisnost. ...

>Ampak ali si res želimo kitajskega 5G sistema?

In kaj je problem? Razen tega, da nasedaš propagandi? Politiki se derejo, kako je to nevarno, da domače firme več prodajo. In ti to nekritično jemlješ kot sveto resnico?

>Predstavljaj si da Kitajcem vseeno uspe uničiti Tajvan z vojaškim posredovanjem. Veš kaj sledi? Kitajci bodo začeli graditi most s katerim bodo povezali obe državi.

Ne rečem da ga ne bodo, a malo dvomim, glede na to, da bi moral biti dolg čez 100km.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tikitoki ::

Se nekdo, ki misli, da je Tibet zgodovinski del Kitajske.
««
46 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desert Storm - The Air War, Day 1 - Time-Lapse

Oddelek: Loža
141459 (509) WizzardOfOZ

VIDEO: Nasilje v Iranu še traja: 'Če bo potrebno, bomo končali negotovost v Teheranu' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7413150 (12356) Looooooka
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25327752 (22488) Brane22
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539235 (36478) Mipe

Več podobnih tem