» »

Iran - odštevanje

Iran - odštevanje

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 83
»»

Samsung06 ::

Bliža se vihar... :)

1) Nedolgo nazaj sem gledal eno oddajo o Izraelu, kako so se borili proti svojim sosedom, ter zmagali seveda :) No vglavnem bilo je omenjeno, da naj bi izvedli podoben napad na Iran, kot so to storili proti Iraku, ko so bombadirali atomske objekte. In taglavni obveščevalci so dejali, da dajejo sam še v tem letu (2007) časa mednarodni skupnosti, da reši iranski nuklearni problem. V nasprotnem primeru bodo vse sesuli na prafaktorje.

2) Iranci so zajeli 15 britancev. Očitno testirajo živce zahodu?

3) Še en članek za bližajočo vojno. Dnevnik

Zanima me naslednje:
1) Kdaj bodo napadli po vašem mnenju?
2) So Britanci sami sposobni sesut Iran?
3) Katere sile bodo vpletene? (Iran, VB, Zda, Sirija?, NATO? itd.)
4) Bo Iran v primeru napada odgovoril z kemičnim oz. bio. orožjem na sosede? Če Da, kako naj zahod odgovori(nuklearno)?
5) Kako naj bi ta napad zgledal? Ali bo Iran mirno gledal kopičenje sil pred napadom(tko kot Iraq) ali bo pa sam preventivno napadel? Zanima me vaša taktika, strategija :)

Torej...

kow ::

1) Verjetno se je Iran kaj naučil iz bombardiranja iraških jedrskih zmogljivosti, zato dvomim da je tako enostavno sesuti njihove objekte.
2) Testirajo. Predvsem se zavedajo, da jih Britanci ne bodo napadli, dokler imajo njihove vojake v ujetništvu.
3) Britancem ni v interesu vojna z Iranom, so jim pa sposobni narediti veliko gospodarsko škodo (vendar bi zrasla cena nafte, gospodarsko škodo bi utrpel cel svet).
4) Iran ne bo odgovoril z nekonvencionalnem orožjem, ker bi si s tem režim napisal smrtno obsodbo.
5) nimam pojma

Edino orožje, ki ga ima Iran, je cena nafte na svetovnih trgih.

kixs ::

Zanimiva zadeva glede nafte in Irana.

Za lastne potrebe kupuje bencin in diesel za 50% svojih potreb na svetovnem trgu! Ker ima premalo rafinerij za lastne potrebe. 8-O

Torej tudi Iranu ni po volji visoka cena na svetovnem trgu, ker to "visoko" ceno subvencionira za lasten narod. Razliko seveda placa drzava. ;)

Karkoli pa bo, pa bo, neglede na to, kar se bomo tule spomnili.

lp

Thomas ::

To je zanimivo, ja, kako ima Iran komaj dovolj nafte, da si plača dizel in bencin.

Ostanek denarja od nafte so nedavno skurili v inflacijo, zahvaljujoč modrosti njihovega predsednika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

1) Kdaj bodo napadli po vašem mnenju?
Za vojno s 70 miljonskim narodom je potrebno ogromno - ZDA niso sposobne tega, Evropa pa se ne bo vmešavala, mogoče samo VB, ampak bodo popušili.

2) So Britanci sami sposobni sesut Iran?
Britanci niso sposobni ene irske u red spravit, bodo pa Iran?

3) Katere sile bodo vpletene? (Iran, VB, Zda, Sirija?, NATO? itd.)
ZDA pa VB, ostali se bodo umaknili. Na stran Irana pa se bodo postavili še ostali arabci - Sirija, Irak in Saudska arabija, ki bo zarad tega nehala dobavljat nafto Američanom, pa potem talibani iz afganistana, pa še se bo našlo kerj za zraven.

4) Bo Iran v primeru napada odgovoril z kemičnim oz. bio. orožjem na sosede? Če Da, kako naj zahod odgovori(nuklearno)?
Bo če jim bo šlo preveč za nohte, v vsakem primeru vojne pa bo izrael zbrisan iz zemljevidov, al bo tam velik krater, al pa se ne bo dalo živet zarad bojnih strupov.

5) Kako naj bi ta napad zgledal? Ali bo Iran mirno gledal kopičenje sil pred napadom(tko kot Iraq) ali bo pa sam preventivno napadel? Zanima me vaša taktika, strategija :)
Iran bo počakal da bo napaden, potem pa bodo napadalcem v hrbet skočili afganistanci, sirijci, iračani in ostali.

Thomas ::

> Na stran Irana pa se bodo postavili še ostali arabci

Ti si hud ekspert. Prištevaš Irance k Arabcem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

Če Iran nebo popustil;

Izrael napove USA, da imajo dovolj VS, in da bo napadel.
USA tega seveda ne pusti, zbere koalicijo, ter napade brez Izraela.

Napdae samo vojaške objekte, ter zravna z zemljo vse kar se jim postavi na pot.
Vojne je konec v parih dneh.
Če letijo konice (in ne nehajo) na Izrael, bo ali USA ali Izrael okupiral Iran.

Če si še kdo slučajno drzni vključit v vojno, je preteklost.
Za razliko od Iraqa se najbrž nebodo toliko trudili vsilit demokracijo.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Kaj pa kakšna akcija v stilu Rambota? Da rešijo zajete vojake? Angleži bi bili to sposobni naredit. Samo če dobijo dovolj informacij kje so zajeti vojaki spravljeni.

Kakšne resne vojne si verjetno nihče razen Amerike ne želi.
Never trust a computer you can't throw out a window

WarpedGone ::

Disclaimer: niti pod razno ne zagovarjam Iran.

Ampak, kaj pa če so angleži dejansko bili v iranskem morju? Nestabilen Iran pa je "le" požru vabo in izpadu "še bolj umazan".

V čigavem interesu bi lahko bil tak scenarij?

En diplomat je enkrat reku, da se takšne mednarodne pizdarije NIKOLI ne zgodijo slučajno ali po nesreči. Vedno je zadaj kup skritih interesov in dobra režija.
Zbogom in hvala za vse ribe

kixs ::

Kar se mene tice, ni Iran prav nic umazan izpadu. Naj britanci bolj pazijo kje se vozijo!

jype ::

Luka Veliki> Če letijo konice (in ne nehajo) na Izrael, bo ali USA ali Izrael okupiral Iran.

Huh :)

Tako kot Irak? Še celo v Afganistanu, kjer NATO obilno pomaga (kljub temu da Američani vztrajno proizvajajo friendly fire incidente) jim gre okupacija slabo od rok.

Nižji price/performance kot če bi pustili celotni populaciji bližnjega vzhoda, da se naseli v Evropo.

Thomas ::

> Nižji price/performance kot če bi pustili celotni populaciji bližnjega vzhoda, da se naseli v Evropo.

To bo ja. Glasujem za zaostritev azilnega postopka. NOČEM tistih ljudi tukaj. Če ne morejo imeti spodobno urejeno doma, tudi tu ne bodo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Samsung06 ::

Konice bodo letele v vsakmu primeru, posebno na Izrael. Sej je tud Saddamu uspelo par scadov poslat na Izrael. Vprašanje je ali jih bodo nafilali(pač rakete katere imajo) s kemičnim oz bio..
Edino, če je ABL že operational, da bo sesuval konice dol z laserjem.

Zdi se mi tudi, da Zda ni problem sesut Iransko vojsko. Vprašanje je kaj pa potem, ko enkrat imaš kontrolo neba in sesute "vse" vojaške objekte na zemlji. Bo ta kontrola neba v nedogled? Slej ko prej se bodo fantiki maščevali s kufri polnimi kemicnih alijev sred zahodnih mest.
Da bi pa šli kopensko noter? Hmm, kje bodo pa dobili vojsko? Mislim, da so že zdej full raztegnjeni. Bodo uvedli vpoklic?

Če bi bil jest predsednik Irana seveda ne bi čakal na zbiranje zahodne vojske ob moji meji. Bi prej preventivno napadel.

Tko, da bo tole še zanimivo :)

jype ::

Jah, saj to je lepo, da glasuješ tako, ampak, če si bil taka (ženski spolni organ) da si jim privoščil demokratizacijo v stilu verskega anarhokorporativizma, potem jim zdaj vsaj lahko priznaš olajšavo: uničil si jim vso infrastrukturo skupaj z državo in razen da tam umrejo pod streli tepcev, ki si jih ti izpustil iz kletke, ko si jo razbil, lahko pridejo samo na tvoje dvorišče taborit.

No, Irak je še majhen, bo nekako šlo, v primeru Irana bi pa to dejansko pomenilo vsaj 50 milijonov ljudi (perzijskih šiitov), ki nimajo kam. Ker si načeloma pro-conflict se mi zdi nastanitev teh ljudi v tvojo dnevno sobo kar primerna rešitev, seveda le v primeru, da jih ne boš spuščal ven.

Thomas ::

Azil pri nas zanje predlagaš ti. Pa sami so tudi zelo za, poglej si samo, koliko milijonov jih je že prišlo v Evropo v zadnjih 30 letih.

Ampak jaz jih tukaj nočem, niti v yupetovi dnevni ne, ker bodo uhajali na ulico.

Jaz jim privoščim (kot npr. Indijci že imajo), vse bolj znosno in demokratično družbo pri njih doma.

Če pa kolektivno niso za to rešitev, pač pa bi bili raje napol tule, napol pa doma imeli štalo kot jo imajo že, potem pač še vedno nisem za tako "rešitev".

Mi je prav žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Razumem te in se s tabo strinjam.

Imam pa težave z načinom, s katerim se je, ob obilnem metanju denarja (k sreči je od tega le majhen del mojega) skozi okno, poskusilo znosno in demokratično družbo namestiti v Irak tako, da se je odrezalo celoten državni aparat in ga vrglo proč.

Da anarhija lahko funkcionira le v državah, kjer imajo vsi visoko izobrazbo, je jasno. Da je v Iraku večina ljudi nima je pa tudi jasno. Zakaj naj bi bil Irak zgodba o uspehu, če je edini uspeh ta, da se nepretrgan tok Iračanov odpravlja v evropo na prevzgojo?

Meni se zdi, da bi bilo ceneje, za nas (evropejce) pa tudi bistveno bolj ugodno Iračane prevzgojiti kar tam, kjer so bili. Z 90 miljardami dolarjev, kot je stala "vojna", bi šlo. S prek 250 miljardami dolarjev letno, kolikor stane vojna, ki se dejansko dogaja tam, bi lahko prevzgojili tudi Iran, pa še za Severno Korejo bi ostalo.

Je pa res, da bi provizijo pobirali drugi ljudje, kot jo zdaj.

Yohan del Sud ::

Zakaj je prejšnji teden prišel iranski zunani minister na obisk v Slovenijo?

Prišel je pogledat, kako se bogati Uran. >:D
www.strancar.com

sumadinac ::

Nevem kaj je amerim problem ta Iranski jedrski program. Saj ga je zahodna Nemčija gradila takrat je blo pa vse ok.

jype ::

Nemčija ni deportirala mednarodnih opazovalcev, ki so tako lahko potrdili, da ne proizvaja jedrskega orožja.

sparklyslo ::

V primeru spopada okupacija ne bi bila potrebna. Pomoje bi bilo polj podobno napadu na srbijo pred leti.
Bombardiranje vseh vojaških in ostalih za vojsko pomembnih objektov. To bi bilo za kazen (če ne poslušaš ZN in Amerov).
Ko bi bil Iran bistveno vojaško olslabljen njegov presidente ne bi bil več tako predrzen.
IMHO ima Izrael že vse naštudiran in to pot jim verjamem da se počutijo ogrožene. V takšnih situacijah
pa ljudje včasih malo nerazsodno razmišljajo.

sparklyslo ::

5) Kako naj bi ta napad zgledal? Ali bo Iran mirno gledal kopičenje sil pred napadom(tko kot Iraq) ali bo pa sam preventivno napadel? Zanima me vaša taktika, strategija :)


V primeru neposrednega vojaškega spopada ZDA z Iranom, Iran nima nikakršnih pogojev. Tudi nima kaj preventivno napasti, razen civilov v soseščini oz. Izrael (z raketami). ZDA so vojaško superiorne. Drugo pa je, če bi ameri hoteli ostati v Teheranu, potem pa bi se zopet ponovil Irak. Ampak to se pomoje ne bo zgodilo. Kot je že nekdo zgoraj napisal, tokrat ne bi Američani vsiljevali demokracije....

Snegec ::

Nevem kaj je amerim problem ta Iranski jedrski program. Saj ga je zahodna Nemčija gradila takrat je blo pa vse ok.


Glede na to, da so ena izmed Jedrskih velesil, bodo kmalu izgubili "leverage", če se bo preveč vzhodnih islamskih držav oborožilo z jedrskim orožjem.

Po eni strani, jih razumem. Nočejo nekih manijakov, da razmetavajo z jedrskimi konicami.
Po drugi strani pa, jih tudi razumem. Nočejo izgubiti statusa zastrašujoče velesile ki ima vse pod kontrolo.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

jype ::

Snegec> Po drugi strani pa, jih tudi razumem. Nočejo izgubiti statusa zastrašujoče velesile ki ima vse pod kontrolo.

Mene Američanov ni en procent tolk strah, kot njihovega glavnega kartela, ki trenutno tudi vozi njihovo državo.

Double_J ::

Kako pa, da je tisti Izraelski obveščevalec, kar javno to govoril??

TESKAn ::

Še 139 dni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mtosev ::

YEY another war that I can watch on CNN :D

Tak sn tudi Irak gledal na CNN

Drugace pa mislim da ko so napadli Irak da bi lahko tudi sosede Irance porihtali :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

3) Britancem ni v interesu vojna z Iranom, so jim pa sposobni narediti veliko gospodarsko škodo (vendar bi zrasla cena nafte, gospodarsko škodo bi utrpel cel svet).

Niti ne bi bilo tako škoda, če bi resnično zrasla cena nafte. Recimo po nekaj 100 procentov. Trenutno imamo v "maloprodaji" cca 1 EUR/liter ceno. Zamislite si, kaj bi bilo, če bi bila cena 10 €/l 8-O
Pa bi večina gospodarstva začela hitro iskati alternative, sicer bi se sam sistem sesul :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

in potem bi si Arabci zadali krasen avtogol, saj njihove nafte ne bi vec potrebovali >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vajenc ::

A ni s to nafto tako, da jo v primeru Iraka in Kuvajta sedaj črpajo ameri, prej so jo pa domačini? Se pravi za nas bi to pomenilo le drugega dobavitelja. Za čas vojne (~1 mesec), pa je več kot dovolj rezerv, pa četudi se napade Venezuelo ... Ker jaz nimam denarja za novi bio avto ;)

Glede vprašanja ali lahko sama UK premaga Iran. Če so lahko Argentino (pa čeprav v večini le mornarico), lahko IMO tudi Iran. Sej je dovolj, da uničijo le strateško pomembne cilje, ostalo lahko naredijo neortodoksni iranski muslimani. Povsem verjetno pa je, da nimajo šans, da sprobajo tak napad sami, ker ZDA nestrpno čaka priložnost za povečanje svojega vpliva na b.vzhodu. Pa Izrael bi si tudi zelo želel likvidirati nepoznavalce holokavsta. Tako, da dva "prisilna pomagača" že imajo.

Pšenični ::

Iran ni Irak.Je veliko večji, prav tako je tudi konfiguracija terena popolnoma druga kot v Iraku.Velik del islamske republike je na veliki nadmorski višini.Ameriko v primeru napada ne čaka nič dobrega.Videli smo da je iran del opreme testiral tudi med Izraelsko libanonsko vojno.Videli smo tudi da izrael ni dosegel praktično ničesar.V bistvu je izgubil vojno, saj ni dosegel svojega cilja.Glavni namen irana v morebitni vojni bo zaprtje perzijskega zaliva(lahko tudi z minami......) in onemogočanje izvoza nafte.Tudi velik del operacij bo verjetno voden v tej smeri.Amerika je superiorna, vendar smo na primeru Izraelsko libanonske vojne videli, da se da z uporabo pravilne taktike in vojaške strategije to prednost izničiti.Samo bombandiranje razen z jedrskim orožjem bo brez pravega efekta, saj ima Iran veliko večji potencial kakor Srbija(lahko se zgodi da bo Amerika izgubila tudi kakšno vojaško ladjo) ,ki so jo NATO strokovnjaki bombandirali 3mesece in molili da bi popustila.Kaj se torej obeta - nič dobrega v primeru nove vojne.Amerika nima prv tako kakor Iran nobene možnosti za vojaško zmago.Na koncu se bodo , kot zmeraj morali usesti za pogajalsko mizo in rešiti nastalo situacijo.

Samsung06 ::

Srbije niso bombadirali na fulla!

WarpedGone ::

>> Na koncu se bodo , kot zmeraj morali usesti za pogajalsko mizo in rešiti nastalo situacijo.

Vse vojne se končajo tako.
Stvar je, da nekateri nočjo sprejet povabila, dokler nimajo razsute cele svoje države.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

A Iran bi si pa upali kr zravnat z zemljo.Koliko mrtvih v Iranu pa je še sprejemljivo za muslimanski svet.Če bodo Amerikanci uporabili vse bodo tudi dobili nazaj kej nepričakovanega.Glede Srbije še tole, rad bi vidu nato pehoto k se preganja s srbi po tistih hribih.Sicer pa nikoli se ne ve.Vojna tudi tam doli ni izključena, v primeru ponižanja celotnega naroda, se poseje kal nove vojne.Kot so jo posejali za drugo svetovno vojno , ko so ponižali Nemčijo , z nemogočimi pogoji in reparacijami po prvi svetovni vojni.In tako omogočili hitlerju vzpon na oblast.

Dejstvo je, da če bo v konflikt posegel izrael , se znajo vplesti še druge države.Problem bi tudi bil , če bi se morebitna vojna med iranom in npr. Ameriko zavlekla.Dejstvo je tudi da je vsak konec vojne nepredvidljiv.Spomnite se samo kako so "Amerikanci že zmagali v iraku".Heh, potem se je pa šele zares začelo, zdaj pa kot sem že napovedal pred pol leta hočejo ven ,pa ne smejo.V primeru vojne z iranom ,se bo vojna v iraku še bolj razdivjala.Potem bodo še šiiti na amerikance pritisnili na vso moč.Samo poglejte, kdo bi si mislil da bo vojna v Iraku trajala toliko časa.

Thomas ::

Če bi Rimski imperij takole cincal, če bo ali ne bo šel nad barbare, potem nikoli ne bi imeli 150 let Pax Romana, zlate dobe.

Potem ko so le začeli dovolj cincati, je Rim propadel in imeli smo 1000 let bede v Evropi, dokler ni vstala Anglija.

Če Amerika nima volje ali zmožnosti urediti zadeve, potem je Zahod v upadu. Ker mi smo samo njihova provinca, bodimo realni.

Propad Zahoda bi nekateri krjavli srčno radi videli, tudi tule na forumu. Prizadevajo si po svojih najboljših močeh.

Toda Zahod je vseeno bolj žilav, kot si kdo misli. Magari samo v podobi in obliki pol Amerike in celega Izraela. Pa dol z domačimi izdajalci! ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Tut vietnam se je vlekel dolgo časa, ampak tam so potem vse končali, tukaj pa ne bodo, ker arabci ne bodo sprejeli tega. Potem bodo pa teroristični napadi na civilne cilje po celem svetu.

opeter ::

Ej Thomas, s tem pa si malo pretiraval, ne?
Toda Zahod je vseeno bolj žilav, kot si kdo misli. Magari samo v podobi in obliki pol Amerike in celega Izraela. Pa dol z domačimi izdajalci!

Poglej, če pogledamo zgodovino, je že skoraj 60 let mirno v Evropi (ok, ne na Balkanu, ampak to je druga zgodba). Razen vzhodnega in zahodnega bloka in nekih manjših konfliktov, nekaj tisoč izginjenih ljudi na obeh straneh, kaj hujšega v Evropi ni bilo po II. sv. vojni. Če bomo zdaj spet postali ritolizci amerijem (kot smo že itak), bomo tudi mi prej ali slej dobili po prstkih (od islamskih skrajnežev, da se razumemo). Kmalu bo ponovno napočil čas za kako vojno... recimo.

In ne, meni ne bi bilo žal, če v trgovini ne bi več dobil Coca-Cole. Ali pa če sploh ne bi imeli ameriške robe v trgovinah. Ali sploh rabimo trgovine? Moja babica pred 40 leti ni rabila trgovine, pa vseeno ni bila ne lačna, ne žejna...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Snegec ::

Ali sploh rabimo trgovine? Moja babica pred 40 leti ni rabila trgovine, pa vseeno ni bila ne lačna, ne žejna...


To si zdej ustrelil malce mimo. Nimamo vsi polno prehrambene kmetije doma.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

sparklyslo ::

Videli smo da je iran del opreme testiral tudi med Izraelsko libanonsko vojno.Videli smo tudi da izrael ni dosegel praktično ničesar.V bistvu je izgubil vojno, saj ni dosegel svojega cilja


Em ker točno ne vemo kakšni so bili njihovi cilji, tole raje nebi komentiral.
Zame je dovolj velik dokaz uspešne vojaške operacije, da se tvoj vojaški nasprotnik skoraj sprehodi do tvoje prestolnice. Da o številu žrtev na eni in drugi strani sploh ne govorim.
Izrael se je umaknil zaradi mednarodne skupnosti in ne zaradi skupine oboroženih arabcev.
Ne vem kaj je za ene sploh vojaški uspeh. Države se v današnjem obdobju ne da zavojevati, kot so to počeli prej nacisti in njihovi predhodniki.

telebanc:
Kater bedak se bo pa prganjal s srbi po hribih, če jim pa lahko bombo vržeš na glavo z varne razdalje.
In jim je čisto lepo uspelo, Slobo je popušil na celi črti.
Najboljš, da kar loke pa kopja v roke vzamejo al kaj, pri vsem tem vojaškem proračunu.

Thomas ::

Jaz ne pretiravam, samo povem kako je. Če se Zahod ni sposoben braniti pred izzivalci, je to zelo slabo. Za Zahod, kateremu pripadamo, navzlic mirovnikom, anarhistom, neokomunistom in kapitulantom pred islamskimi skrajneži.

Če hočemo, da je mir v Rimu in lojalnih provincah, potem ne moremo biti preveč Hanžekovski, ker s tem slabimo sami sebe in vse kar nam civilizacija v nasprotju z barbarstvom daje. Pretirana tenkočutnost je isto kot autodestrukcija.

Peto kolono pa seveda imamo, kako da ne. Nizozemska ministrica za integracijo je že dala zeleno luč za nošnjo črnih čebelarskih uniform po Nizozemskem. Pravzaprav je dala zeleno luč mulam, ki ženske v to porivajo.

Servilnost pa seveda seže še veliko globje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sumadinac ::

Thomas ti si zgleda želiš demokracijo kjer bi bile samo fašistične stranke na oblasti pod vodstvom ZDA ( 3 rajh ).

Kako pa da nimaš nič proti nošenju čepic katere nosijo židi.

Thomas ::

To, da sem fašist, že skoz poslušam od enih pametnjakovičev, ja.

Ampak nič zato.

Kar se noše tiče, lahko zaradi mene hodiš oblečen kakorkoli, le da imaš odkrit obraz. Darth Vader style pa ne pride v poštev, če kdo mene vpraša. Pa ne samo mene.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Peto kolono pa seveda imamo, kako da ne. Nizozemska ministrica za integracijo je že dala zeleno luč za nošnjo črnih čebelarskih uniform po Nizozemskem.

Ja. V ZDA in Kanadi 5 let stari Sikhi lahko nosijo bodalo v šolo. Kaj hočeš povedat, da nas mora biti strah čebelarjev?

Thomas> Kar se noše tiče, lahko zaradi mene hodiš oblečen kakorkoli, le da imaš odkrit obraz. Darth Vader style pa ne pride v poštev, če kdo mene vpraša. Pa ne samo mene.

Le fašisti in komunisti nujno potrebujejo nadzor nad vsakim posameznikom.

Kdaj se boš odločil iz katerega tabora prihajaš?

Thomas ::

Fašisti in komunisti ste isti. Mene prosim, ne prištevaj vmes!

No, pomehkuženi komunisti (=levičarji) ste seveda zelo zagreti, da fundiji delajo z njihovim ženskim sorodstvom, kot pač delajo. To zagovarjate v imenu nekakšne svobode. Rasizem. Ker ko bo kakšna županja iz vaše stranke ozmerjana z lezbijko, se ji boste pa izdatno pomagali jokati. Ali pa ko bo una Oprah izgubila eno pogodbo v Holivudu, boste tudi jokali, kako da je zatirana. Pa ima več denarja, kot če kakšen Jankovič, pa Tuš vržeta vse na kup.

Ampak ste sklenili s fundiji pakt, po katerem do njihovih žensk pa niste tako jokavi. Samo do Oprah, SLO levičark in podobnih, ki "odpirajo prostor". Smešno - neumno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

Thomasovo idejo o peti kolloni bi malce dopolnil.

Ni problem Darth Vader stil oblačenja, to je posledica, ampak v tem, da taka servilnost nosi s seboj dvojna merila in zakone, ki ne veljajo za vse, ampak imamo neke čudne izjeme. Multikulturnost je bomba H mirovnikov in njihovih simpatizerjev, strahovito nevarna igrača, za katero še sami akterji nočejo priznati ali spoznati kakšnega hudiča v resnici imajo.

Zaradi multikulturnosti propada Airbus, v Franciji so imeli Paristan, pri nas pa Ambrus. Ampak kar je najhuje, probleme se pometa pod preprogo, ustvarja se nove izjeme, ki so nad zakoni in druge neumnosti, vse v stilu, bo že kako. O, ja seveda bo, veliko s*anje prej ali slej.
Nekoč je bil Slo-tech.

jype ::

No, no...

Da niste mal zabluzili z multikulturnostjo... Zaradi multikulturnosti so ZDA velesila, ampak vi seveda o tem ne veste prav dosti, ker ste doma s kmetov in niste preveč učeni.

Verjetno ste tudi že pozabili, da se je zadnji konflikt svetovnih razsežnosti začel z zatiranjem in končal z zmago multikulturnosti.

Zagotovo ste pa pozabili, na čem temeljijo ZDA (ja, tisti zbledeli papir, verjetno se vam niti sanja ne, kaj gor piše).

Thomas, ki ni ne fašist ne komunist, ima pa vse slabe lastnosti obojih, pravi, da naj ga ne štejemo poleg. No, ga ne bomo. On je posebne vrste fundamentalistični anarhodesničarski skrajnež najhujše vrste, ki se mu zdi smiselno atome, ki so popolnoma nekoristno uporabljeni v množici ljudi, porabiti tako, da se bodo sukali njemu v prid.

Potem je pa še tako predrzen, da obtožuje in označuje ljudi na forumu, ki so mu natančno povedali, kam pelje "njegov" iraški konflikt (žal se je izkazalo, da smo imeli popolnoma prav).

No, čas je, da se vaja ponovi. Rezultat lahko kar napovemo, tokrat z več kot le 95% natančnostjo: ponovil se bo scenarij Afganistana in Sovjetske Zveze. Sicer bo trajalo 10 let, preden bo nek mož v kravati iz bele hiše priznal, da vojna še vedno divja, da noben problem ni bil nikoli zares rešen in da je stanje bistveno slabše, kot je bilo pred napadom, ampak kljub temu mi vemo, kam pes taco moli.

Razen v primeru, da ZDA pridejo k sebi in se nehajo obnašat kot pet let star nevzgojen bajsi. Ta možnost vsekakor obstaja, le da spoštovanemu Thomasu ni preveč po volji, saj se on jasno zaveda, da je vsako mencanje pred genocidom znak šibkosti.

Thomas ::

> Zaradi multikulturnosti so ZDA velesila

Neumnost. Multikulturnost jim pomeni Corleoneta in Sopranote od Italijanov, talilni lonec vseh kultur v ameriško, jim pa od Italijanov prinese Fermija in podobne.

Multikulturnost je pravljica. Od vsega vzameš samo najboljše, kot v supermarketu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Multikulturnost je pravljica. Od vsega vzameš samo najboljše, kot v supermarketu.

Temu se reče evolucija. Sem mislil, da si to vedel. Nekaj časa sem upal, da si celo razumel.

Multikulturnost je pa še vedno, ne glede na to kako rad bi besedi dodal negativno konotacijo, civilizacijska vrednota, ne le njena temeljna pridobitev.

Thomas ::

Multikulturnost je to, da svobodno jemo v francoski, italijanski, gvinejski ali slovenski restavraciji.

Vendar italijanska počasi izpodriva vse druge, vključno s francosko. So pa vse svobodne delovati, iskati niše in tako naprej. Dokler se pač držijo sanitarnih predpisov in predvsem dokler imajo stranke.

Vsa ta raznovrstnost je sestavni del kulture in ni nobena "multikultura".

Za nekatere običaje in šege pa enostavno ni prostora. Ker nasprotujejo civilizacijskim predpisom, se pa pod "multikulturnostjo" vseeno probajo šlepat. STOP!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

Multikulturnost, vrednota? No ja, lahko tudi tako rečeš, vendar samo dokler ni nad zakoni.

ZDA so edina velesila, da. Samo to niso zato, ker imajo njeni prebivalci korenine z vsega sveta, ampak zato, ker so najprej Američani - držijo skupaj. Kulturna zapuščina iz različnih koncev sveta je bolj ali manj samo hobi.

p.s. Kdor je misli, da je s svojimi lokalnimi navadami nad zakoni, se je prej ali slej natanil v ustanovi z imenom Sing Sing ali kaj podobnega.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

jype ::

Azrael> ZDA so edina velesila, da. Samo to niso zato, ker imajo njeni prebivalci korenine z vsega sveta, ampak zato, ker so najprej Američani - držijo skupaj. Kulturna zapuščina iz različnih koncev sveta je bolj ali manj samo hobi.

Pravzaprav se glede ZDA motiš, tako kot se Thomas. Oba sta očitno tudi povsem nepoučena o ameriški zgodovini kot tudi o zgodovini konfliktov ZDA, njihovih izidih in posledicah. Škoda.

Na primer:

Thomas> Vsa ta raznovrstnost je sestavni del kulture in ni nobena "multikultura".

Evo. Popolnoma napačna trditev.

Dejstvo je, da imajo ZDA "multikulturo" predvsem zato, ker so nastale kot odgovor na "monokulturnost" družb srednjeveške in sodobne Evrope, ne pa zato, ker bi različni ljudje z veseljem bivali skupaj. Ameriška nacionalna identiteta je zelo dobro populariziran mit, a dejstvo je, da v ZDA obstajajo kulturne, rasne, razredne in tako dalje segregacije, ki so povsem enake tistim v Franciji, le da je represivni aparat v ZDA od zadnjih "francoskih" izgredov veliko učinkovitejši in bolj krut in krvav kot kjerkoli drugje na svetu. Super za "ordnung und disziplin" in malo manj super za demokracijo, ampak ker se ZDA ne morejo znebiti svoje dediščine (manifest njihove unije vendarle ne pušča dvoma o tem, kakšna mora biti njihova oblast) me za njihovo demokracijo ne skrbi zaradi katerekoli kulture.

Povsem jasno določena so tudi pravila, v zadnjih 50 letih pa je ista pravila povzela tudi velika večina evrope. Čisto na vrhu so človekove pravice, pod njimi ustava, iz nje izhajajo zakoni in pod zakoni je njihovo izvajanje, vsak od teh nivojev pa je seveda fleksibilen v luči kulture, a načelo sprememb je jasno: dopustne so le spremembe v smeri večjih pravic in svoboščin posameznika, v drugo pa nikakor ne (čeprav zakon v teh časih očitno vijuga sem in tja, ravno zaradi Thomasov in Azraelov, ki so slabo razmislili).

Najbolj žalostno je, da se vojna zoper sile zla, kot jo čudni predsednik ZDA imenuje, ne odvija tako, da bi se kulture zbližale, ali pa da bi se vsaj s čim manjšimi žrtvami izkoreninili običaji, ki niso združljivi s človekovimi pravicami in ostalimi demokratičnimi vrednotami. Če je bil Ambrus pometanje multikulture pod preprogo, potem je okupacija Iraka primerljiva kvečjemu s požigom cele hiše, da ne bo kdo našel prahu pod preprogo.

Thomas> Za nekatere običaje in šege pa enostavno ni prostora. Ker nasprotujejo civilizacijskim predpisom, se pa pod "multikulturnostjo" vseeno probajo šlepat. STOP!

Glede na to da se pohabljanje žensk dogaja celo v ZDA, zelo težko očitaš nespoštovanje človekovih pravic oziroma zanemarjanje zagotavljanja teh pravic izključno Evropi, mirovnikom, levičarjem ali kogarkoli te je že strah danes. Ja, dolga pot je še pred nami, ampak zahvaljujoč takšnim, kot si ti, hodimo v napačno smer in je cilj z vsakim dnem dlje.
««
«
1 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desert Storm - The Air War, Day 1 - Time-Lapse

Oddelek: Loža
141459 (509) WizzardOfOZ

VIDEO: Nasilje v Iranu še traja: 'Če bo potrebno, bomo končali negotovost v Teheranu' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7413147 (12353) Looooooka
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25327747 (22483) Brane22
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539234 (36477) Mipe

Več podobnih tem