» »

Pc za v dnevno

Pc za v dnevno

pviran3 ::

Živjo, namen imam nabavt pc za v dnevno, kor bo digitalna satelitksa, tv tuner, radio pa divx filmi, albumi itd
Zraven bom pa prištulu še domač http server.:D
Gor bi mel windows Visto.

V glavnem, sem v dilemi s komponentami in nekaj vprašanji:
Kje kupiti kak dnevna soba ohišje, da bi se lepo podal med komponente?
Nabavil bi drugače mATX ohišje z pripadajočo matično.
Najraje bi imel vse komponente že integrirane, se pravi grafiko, mrežo in zvočno.

Pri grafiki je edin problem z TV-out, zato me zanima, če imajo integrirane grafe že vgrajen TV-out al da ga da kje razširt?

Procesor:
V dilemi sem, katero podnožje sploh nabavt: ali 775 za intel ali am2 ali 939 za amd. Gledam tudi vnaprej za nadgradnje predvsem porcesorja, da bi bil sposoben kodirati filme in jih snemati na disk.
Procesor bi rad hladil passivno oz s čim tišjim ventilatorjem (čim manj hrupa), zato me zanima, ali se bolj splača kak celeron ali sempron glede preformance/gretje/cena.

Še to: Katero TV kartico nabavit, da bo podpirala media center in shranjevala video v čim boljši kvaliteti?
(dobro kvaliteto rabim, ker shranjujem VHS kasete na DVDje, pa z winfast 2000xp nisem kaj dost zadovolen pa še media centra mi ne podpira)

Veliko vlogo igra tukaj cena, ki naj bi bila čim manjša za use skupej, do tm 300€ (komplet mašina brez diska in satelitske, ki ju že mam8-) )
  • spremenil: pviran3 ()

dzinks63 ::

:)) nekaj takega imaš v Hoferju, še daljinca imaš priloženega , poglej si reklamni katalog ,
ki si ga dobil te dni prospekt pdf

KandazaR ::

plata: Asus M2NPV-VM (ima vga, dvi in pa tv out- seveda tudi zvočno mrežno,...) 87€
proc: amd X2 3600+ 93€ (ali pa x2 3800 za 111€)
rami: vsaj 512 667MHz (če je denar seveda vzemi 1GB)
napajalnik: kak lc bi zadostoval
ohišje: poglej za kakimi ležečimi micro atx ohišji

pviran3 ::

dzinks63, zanimivo, ampak predrago:(

KandazaR, zanimive komponente, bom pogledal po štacunah

Pa opazil sem da ima grafika shared ram, se pravi, da bo potrebno več kot 512 rama.

KandazaR ::

Tole ohišje se mi zdi vredu. Glede rama itaq bolje da vzameš 1GB.

dualband ::

Ali pa kej tazga GMC-GMC AVC-M1 HTPC

billy ::

Tudi sam sem imel v planu sestavo HTPC...

nabavil sem en komplet od asusa, imenova pundit, ampak sem ugotovil, da je najglasnejsa zadeva v ohisju napajalnik :(

tako da..ne pričakovat tišine od teh ohisij, ker so se vedno velik problem napajalniki.

iscem sicer tih napajalnik in ga bom verjetno nabavil, ampak ko bo nadgradnja sistema :)

Turtle ::

HTPC ima ASUS in A-open in podobni en kup že...

boych ::

Klik

Mogoče kaj takšnega, sicer ne izgleda kot komponenta...
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

jan01 ::

Kaj pa xbox "enka" z modchipom in večjim trdim diskom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759261 (21327) umexteacher
»

Najcenejši prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
184065 (3522) msms
»

Sestava HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
91885 (1540) billy
»

kateri racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
5808 (744) mtosev
»

Medion

Oddelek: Kaj kupiti
101549 (1421) Gregor P

Več podobnih tem