» »

Sagem STB - siol tv

Sagem STB - siol tv

Lucas ::

Imam par vprašanj v zvezi z STB Sagem iad81 hd iz siol tv ponudbe.

-je možno to napravo kakorkoli nastavljati (web interface ne dela)
-je možno nastaviti zaznavanje 16:9 formata ? (kot pri amino STB)
-ali zadaj delujejo vsi priključki? (preden kupim nove kable)

Še nekaj vprašanj v zvezi z sliko na SIOL TV.
-je še kdo opazil, da je slika na slovenskih programih manj ostra kot npr. na drugih?
-Skoraj na vseh programih potuje od leve proti desni ena vertikalna črta (skoraj neopazna, morda tudi posledica povezave med STB in TV)
- se bi slika kaj izboljša če bi priklopil STB in TV z HDMI>DVI kablom? Sedaj je z scart (RGB).
I was here...

blackmack ::

Nekatere težave so standardne. Malo poglej po Silovih forumih pod SiolTV.

flier ::

1. Web interfacea nima
2. Te moznosti v menujih nisem zasledil
3. Scarta delujeta, naj bi tudi HDMI (pisem naj bi ker sam ne morem preveriti, po besedah drugih uporabnikov na SiOL-ovih forumih deluje). Enako kot za HDMI naj bi veljalo za komponentne izhode.
4. Manj ostre slike na dolocenih programih nisem opazil
5. Crta je znan problem, pojavila se je z zadnjo nadgradnjo ko so odstranili Macrovision zascito
6. Tudi na to ne morem odgovoriti

Lucas ::

No takole...

sem sprobal priklop preko komponentnega izhoda (YPbPr) direkt na enak vhod na LCD TV.
-vertikalne črte ni več
-zaslonski meniji (od siol tv) in slika na splošno je veliko ostrejša
-barve so nekoliko manj izrazite kot preko SCART-a, vendar se da koregirat z ročno nastavitvijo na TV-ju

V glavnem, slika je pri meni precej boljša kot preko SCART-a, predvidevam da bi bilo enako ali še boljše če bi priklopil z HDMI>DVI kablom. In kar je glavno, tiste vertikalne črte ni več.:))

Je pa tudi en minus pri tem. Namreč preko komponentnega vhoda ne morem aktivirat TTX-a, Tako da imam priklučeno tudi preko SCART-a, kadar rabim TTX.

Sprobal sem tud različne SCART kable, vendar je z vsemi enako.
Menda je za težave z vertikalno črto in ostrino res kriva zadnja posodobitev mikrokode na STB. Upam da se kaj dela na tem...
I was here...

flier ::

Kako pa ocenjujes kvaliteto slike nasplosno na LCD TV ? Ce ni skrivnost kateri model LCD TV imas ? Sprasujem zato ker pocasi tudi sam razmisljam o nakupu LCD TV.

Lucas ::

Preden odgovorim na vprašanje, še tole v zvezi z 16:9 formatom.
Ko imam STB priključen preko komponentnega vhoda, mi programe ki oddajajo v 16:9 formatu samodejno prilagodi na ta format. Skratka, izkoristim vso zmogljivost zaslona. Če preklopim na SCART vhod, se slika skrči, in vidim zgoraj in spodaj črn pas.

Imam občutek, da bi tale Sagem STB sicer znal delati tako kot mora, in se pričakuje od njega, vendar ima tako slabo napisano mikrokodo, da enostavno ne da vsega od sebe.

Glede LCD:
Z sliko na LCD sem zelo zadovoljen, sploh ko jo predvajam iz DVD-ja.
Slika je namreč zelo čista, ostra...skratka super.

Če imam dober izvor slike (DVD, PC, antena, SAT) in gledam na primerni razdalji glede na velikost zaslona, je slika super. Boljše si ne bi mogel želet. Če imaš slab sprejem slike (antena) je velika verjetnost, da bo slika na LCD TV videti slabša kot na katodnem TV.

Glede slike preko Siol TV je znano, pač preko SCART-a se pojavlja črta, in malce manjša ostrina, kar pa je problem pri večini uporabnikov Sagem STB kot posledica nadgradnje FW. (Preko komponentnega vhoda je slika boljša, brez črte, morda nekoliko zrnata, če jo gledam zelo od blizu, vendar iz normalne razdalje vsekakor boljša, veliko bolj ostra.)

LCD TV uporabljam tudi kot monitor (DVI>DVI) na wide resoluciji 1280×768. Slika je perfektna, ostra, skratka super.
Model je Grundig Xentia 26 col, kupil sem pred letom in pol.
I was here...

GaMa87 ::

Mene pa zanima a se da kako izklopit posodobitev tega komunikatorja?
Lep pozdrav, GaMa87


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219650 (9163) kozorog
»

SCART oz. HDMI

Oddelek: Konzole
165085 (2560) Sssaga
»

Nov LED LCD in Telemach

Oddelek: Zvok in slika
142187 (1914) darkomiku
»

začasna rešitev: kupiti velik CRT televizor za cca 400 eur ali LCD 32'' za cca 650 eu

Oddelek: Kaj kupiti
492752 (1994) Mr.B
»

SiOL TV - kvaliteta?

Oddelek: Omrežja in internet
203682 (2877) flier

Več podobnih tem