» »

Brezžična povezava med dvema točkama (300m) homemade, pomoč pri izbiri opreme in mnenja

Brezžična povezava med dvema točkama (300m) homemade, pomoč pri izbiri opreme in mnenja

wooted ::

Pozdravljeni,

Ker živim na neugodni lokaciji z drevesi okoli hiše mi (Danski) ponudnik ne najde signala na najbližjo dostopno anteno za internet.

Na vse načine tuhtam kako bi skombiniral, ker glavna internetna antena je locirana južno od lokacije kjer so takoj ob hiši visoka drevesa in srednje gost gozd.

Razmišljal sem o optičnem kablu ker UTP kabel ne pride v poštev zaradi razdalje in sem malo pogooglal in zaradi cene nebi pršlo v poštev.

Situacija je sledeča:

 pogled

pogled



Hiša se nahaja v sredini kjer je označeno z modro, torej stran kje bi bila antena ni problem.
proti severu se nahaja sosed kateri že ima istega ponudnika.

Proti jugu je rob gozda kjer bi ponudnik defenitivno dobil signal, se je pa treba seveda še pozanimati ali je izvedljivo, čeprav je še vedno na parceli.

Glavno vprašanje je seveda če bi lahko skozi ta gozd dobil signal z kakšno homemade canteno, lahko tudi v kombinaciji z satelitskim krožnikom (imam 3 doma)

Najraje bi poizkusil skozi gozd, čeprav je do soseda skoraj vidno skozi par dreves, je pa daljša razdalja (da vzdrževanja itd. ne omenjam) mi je lažje na robu gozda. tam z elektriko ni problem ker se tam nahaja majhna koča z elektriko iz naše hiše..

Še "detajl" južnega dela
 detajl jug

detajl jug



Kakšna so vaša mnenja in nasveti (odlično bi bilo tudi z praktičnimi primeri), katere routerje uporabiti, software in pa mogoče uporabni nasveti glede izdelave usmerjenih anten za seveda razumno ceno in z upoštevanjem da imam veliko volje za izdelavo homemade hardwera :D

hvala

amigo_no1 ::

Če imaš vidno razdaljo med antenama bo šlo.Potrebuješ 2x usmerjeno anteno.

nekaj home-made anten, ki preverjeno delajo
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

wooted ::

aha to sem že pregledal, ampak vseeno hvala.

hm glede vidne razdalje, vmes so drevesa (razvidno na sliki), lahko pa z lahkoto vse naredim na isti višini, ker je kar raven teren..

#000000 ::

Ja pač dvigneš anteno nad krošnje dreves, a nimajo na danskem nobenga ponudnika mobilnega interneta preko GSM omrežja ?

wooted ::

to ni mobilni internet, baje so zakonsko omejeni z višino zato bi rad spravil na lokacijo ob gozdu..

HAM ::

Naredi si transverter in spravi iz 2.4GHz na 900Mhz ali pa se nizje..

Tam ne bos potem imel vec problemov z drevesi.

Pa da prevec ne tavas ;)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HAM ()

wooted ::

haha, troll much? 8-O

recimo da bi nabavil dva linksysa in naredil 2 cantene bi šlo?

mogoče bi za začetek naredil eno in z laptopom poiskusil če lovi do roba

flisko ::

uporabi 2 nanobridga na5g,imaš vse v enem,nič se ne rabiš matrat,dela odlično,www.ubnt.com kupiš pa na http://www.interprojekt.com.pl/ ,pripeljejo do hiše ,in maš problem rešen,ubiquiti nanobridge 5 išči

Spajky ::

Kaj pa FTP kabel potegnjen 100M diagonalno dol desno do one zgradbe na desni; napajanje ruterčka na podstrešju tam preko PoE iz tvoje bajte in na strehi antena. Mislim, da bi zaobšel drevesa do tvojega ponudnika. Stvar dogovora z lastnikom one zgradbe!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

wooted ::

lastnik je vse eni in isti..
je meril tehnik na vseh objektih in je rekel da je dobil signal ob robu gozda, tako da..

hvala flisko za predlog, ampak bom raje za začetek poizkusil z homemade zadevo, bom pa vseeno preučil8-)

mi lahko pomagate pri izbiri N-vtičnika (amazon-po možnosti nemški), na internetu je miljardo različnih in nebi rad kupil napačnega :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI signal do 5km

Oddelek: Omrežja in internet
414790 (3824) korenje3
»

močan mikrofon oz sprejemnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5801 (761) TEDY
»

Modifikacija WLAN kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
588088 (5912) pujsek_
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252820 (2094) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412322 (8876) pujsek_

Več podobnih tem