» »

Monitor lcd samo 60hz

Monitor lcd samo 60hz

simnov ::

Pač dobil sem lcd in pri resoluciji 1680x1050 lahko nastavim samo 60hz in me čez eno uor že pečejo oči . ko sem imel trinitrona sem imel 1024x768 in 85hz in me oči niso nikoli pekle . To pa sparujem zato , ker sem od več ljudi slišal , da pri lcdju hz niso sploh pomembni pač zanima me ali so pomembni ali niso ali se samo monitorja še nisem navadil.

darkolord ::

niso

Pesimist ::

verjetno je prej velikost kot kaj druga. Hz zaj niso samo so pa eni LCD monitorji ki prav grdo utripajo oz vidi se kot da bi nevem neki valovi ces hodli. Veckrat ze vido v trgovinah ko so meli drug ob drugem postavleno. Mozno tudi da kaka elektromagnetna anomalija od sosednega monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bastadu ::

LCD monitorji osvežujejo sliko na drugačen način kot CRTji. Namreč pri CRTju se cela slika osveži 60, 72, 85-krat v sekundi, pri LCDjih se pa osveži samo spremenjeni del slike, tako da je 60Hz več kot dovolj...

opeter ::

1.) Zmanjšaj svetilnost/brightness (moč svetlobe)
2.) če aktivno igraš, vakih (vsaj) 30 minut poglej stran
3.) ne pozabi mežikati... večina ljudi, točneje mladih frocov pozabi aktivno mežikati, oko se jim izsuši, potem pa jih čez čas peče, jim oko srbi itn.
Skratka, med delom na računalniku naredi čim več pavze. Pa te oko ne bo "bolelo".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nonenone ::

zelo so pomembni herzi smao tehnologija še ni bila razvita zdej pa so le neki dosegli, zato zdej delajo nove lcd 100 Hz - nova tehnologija, je pa cena precej velika, lp

Pesimist ::

pa baje sploh ni 100Hz ampak samo nekak fake dosegajo to. Oz nekaj priblizno v tem smislu :D

nonenone ::

ja ni še čisto to razvito, ampak enkrat bo, slika še plava za tv, ampak je baje za igrice kul, tako piše v zadnjem monitorju

Pesimist ::

Nevem jaz sem bral tak ko so input lage testirali pa so ovi rekli da 100Hz nebo prineslo dobenega pospesitve glede takih zadev.
Samo zakaj sploh delajo te 100Hz ce se nikjer ne vidi.

Poldy ::

Že nekajkrat obdelana tema, pa različna mnenja...

Herci pri LCDjih so še kako pomembni. Slika na LCDju ni nikoli tako "tekoča" kot na CRT monitorju. Upam da bodo res kdaj naredili 100MHz LCDje.

trek@s ::

Za koliko " monitorja gre to? Če enaka, potem te po moje baše velikost pisave, ikon,..., ker je pri montorju z višjo resolucijo dosti manjša in bolj naprezaš oči, rabiš malce dlje časa da stvar prebereš, v tem času ne mežikaš dovolj pogosto,...

Pesimist ::

Poldy 100Mhz? Zakaj ne takoj 3Ghz z dual core tehnologijo lol :\

Treks kaj te ma to veze sej pa mas monzost povecati pisave in ikone. Ce pa se te nevidis da pa si kupu lupo cez ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

trek@s ::

Če imaš možnost povečat pisavo, še ne pomeni, da je on to dejansko storil. Pa tak baj de vej, ne vidjo vsi tako kot sokol na 500 metrov.

ricola78 ::

Pri LCD-jih gre za popolnoma drugo tehnologijo in ni mogče povleči neposredne vzporednice z crt monitorjem (kar se tiče osveževanja). Problem utripanja monitorja je ponavadi "overboost" tehnologija za hitrejše panele. Pri 60 Hz bi načeloma morala biti slika mirna. Mogoče je problem tudi v tem da se še nisi navadil.

darkolord ::

Pa pri LCDjih si je potrebno svetlost pravilno naštimat... Če pustiš na default, je lahko precej velik "šok" ko zamenjaš iz temnega CRTja na LCD

bzp ::

Hertzi so pomembni za tekoče spreminjanje slike, sigurno pa niso krivi za "pekoče oči zaradi utripanja" ... bo treba kšn wiki link prebrat. Tko da kot so ti že drugi svetovali, preveri da nimaš brightness do fulla nabit pa contrast enako ...

frudi ::

najverjetneje je problem previsoka svetilnost LCDja. sam sem imel podobne probleme tako pri prehodu iz CRT na LCD kot nato pri menjavi LCDja z večjim z višjo svetilnostjo.
za začetek drastično znižaj svetlost, potem jo pa sčasoma (po par dneh privajanja) dviguj do take vrednosti, ki te še ne moti. sčasoma se boš privadil...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

simnov ::

ja imel sem na dynamic pa je bilo preveč svetlo zdaj imam pa na custom pa je ravno prav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost LCD-ja in osveževanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
595157 (4190) Poldy
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557148 (5832) trs
»

17" lcd vs. 19" lcd - bistvene razlike?

Oddelek: Zvok in slika
222280 (1767) Grey
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282408 (1969) Brane2
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645365 (3908) Marjan

Več podobnih tem