» »

Fujitsu prvi s Flash diski

Fujitsu prvi s Flash diski

Digital Trends - O trdih diskih brez premičnih delov se govori že zelo dolgo, zato je danes Fujitsu naredil pionirsko potezo in najavil, da je ultraprenosna modela njihovih LifeBookov, P1620 in B6210, po novem možno dobiti s takšnim diskom. Pri tem ciljajo predvsem na poslovne uporabnike, ki potrebujejo računalnike za delo na terenu (z novimi diski bodo dosegli še večjo robustnost). Zaenkrat so na voljo 16 in 32 gigabajtne različice, kdaj pa bodo solid state drive dobili tudi bolj klasični (beri večji) modeli, v izvorni novici na Digital Trends ni omenjeno.

8 komentarjev

zee ::

...se je že začelo...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Shegevara ::

ja upam da tako naprej.. sedaj pa gradite na hitrosti in prostoru. HD filmi so že, igre ki zasedejo tud po 10GB bodo kmalu. Tak da zavihat rokave :))

mtosev ::

Igre ki zasedejo 10GB KATASTROFA mali disk mam 2x 160gb
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Shegevara ::

HA, si mislu da bo crysis imel 500mega? Že sedanji medieval 2 total war ima cirka 6-7giga. Se pravi je logično da se upošteva v prihodnje na več. No so izjeme ki že sedaj zavzamejo po več 10 giga ampak to so programske izjeme, katerih nevem napamet vem pa da so ker sem že precej bral o tem

r5r ::

Zame bi bilo 4 GB prostora čisto dovolj, saj ga potrebujem samo za sistem.
And it makes me wonder.

km- ::

Quikee ::

Zame bi bilo 4 GB prostora čisto dovolj, saj ga potrebujem samo za sistem.

No sej to pa tak že je USB key s tako kapaciteto - ali pa 4x USB key v RAID ;)

r5r ::

Vem, da obstaja USB Flash, vendar me moti nekaj drobnarij.

1. Vse plošče ne podpirajo USB naprav, ali je star standard ali ni podprt zagon z USB naprave. (Windows namestitev zazna USB Flash pri plošči ASUS A7N8X, medtem ko pri Asrock ConRoe845GDVI tega ni.)
2. Priklop naprave preko USB je moteče. Obstaja možnost, da se naprava sname. (Zelo čudno bi izgledal prenosnik s štrlečo palčko ob strani, ki se lahko zlomi.)

Zaenkrat načrtujem uporabo CF kot zagonske enote, vendar je problem hitrost prenosa podatkov, cena (dovolj hitre) in vmestnik na IDE. Vsaj bolj zanesljivo je kot USB, pomoje.
And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zelen racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
102280 (1555) space_monkey
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910150 (6323) kmetek
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
291996 (1437) IVo
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312580 (9887) krneki0001
»

Prenosnik za okoli 200 000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
352410 (1756) mitjaje

Več podobnih tem