» »

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem

«
1
2 3

Kekec ::

Zanima me če mi lhko kdo pove kje bi lahko dobil ali sestavil kakšen računalnik ki bi imel položno in pa majhno ohišje npr.: nekaj v stilu tega:


HP ima par modelov vendar ne najdem kje bi načeloma to lahko kupil.

Vsak nasvet je dobrodošel.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

SimplTech ::

Sam ravno sestavljam nekaj podobnega. Priporočam ti, da sam sestaviš svojo konfiguracijo. Se pravi kupiš ustrezno micro atx ohišje in ploščo + vse ostalo.

Jaz sem vzel matično ploščo za AMD Athlona 64 (socket 939) od Gigabyta na 6150 Nvidia čipsetu, ki ima že integriano grafiko in je micro atx format. Imaš pa še možnost dodati grafično na prosto PCI-e režo. Ohišja micro atx, ki so na voljo pri nas naslednja:

1. Ohišje Enlight EN-7473 Media Center

2. Ohišje LC 2019MB, U/A, Micro ATX, 350W, črn.

3. Enlight EN-7472

4. Antec Aria

5. Ohišje Foxconn DH153B microATX Desktop (200W)

Ohišji pod številko 2 in 3 je možno tudi položno postaviti, kot desktop varjanta.

Če pa res nočeš sam sestavljati konfiguracije, pa sem slučajno našel 2 že sestavljeni, a ti nista ravno močni - namenjeni bolj osnovnemu delu (internet, office...):

- Osebni računalnik Win Office (Windows Xp Home)

- Osebni računalnik Win Office (Windows Xp Pro)

bepapa1 ::

HP modele imajo pri Rolan-u.
poldi

Kekec ::

Kako je pa kaj glasen ta tvoj sistem?

IceIceBaby ::

Mac mini ?

Ohijše je res mini, neslišen je pa še drag ni.

gljivec ::

Nekaj takega imajo tudi pri G&Z.

Kekec ::

Mac mini bi bil super, vendar rabim na sistem spraviti:
Windows 2000 server, poleg tega potrebuejm procesor p4 cca 3GB Mhz (ne celerona) in okoli 1 GB rama in disk cca 250GB.

Vsem hvala za nasvete nekaj bom že skombiniral iz vaših predlogov!
lp

pikachu004 ::

mene zanima kako bi se pc obnesel kot dvd predvajalnik.
kupil bi novega, pa sm razmisljal kaj ce kupim raje majhen pc.
kako je s povezavo na tv, kaksna je slika v primerjavi s pravim dvd predvajalnikom? bi rabil kaksne kartice?
lp

madmitch ::

pikachu004: nekaj takega kot rabiš ti, so sestavljali v Monitorju, kar nekaj nadaljevanj. Če jih nimaš je k zadnji številki priložen DVD s skeni starih številk. Kolikor sem jaz bral, je kar dobro opisano, z vsemi pastmi vred, predvsem pa so opisani vsi sestavni deli in kaj gre skupaj ter zakaj ne.

Lahko pa ti jih tudi pošljem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Kekec ::

Vse stare monitorje imas dosegljive v PDF-ju na njihovi strani

SimplTech ::

@ Kekec: kot sem ti že predlagal, sestavi si svojo konfiguracijo. Najprej nekje najdi ustrezni micro atx ploščo za procesor, ki ga želiš. Za P4 mislim da jih je kar nekaj. Poglej malo po internetnih trgovinah in boš našel ustrezno.

Glede ohišja, kot vidim boš imel kar zmogljiv sistem, zato malo pazi ko kupuješ kakšne moči imajo napajalniki, ki so zraven ohišij. Le-ti ponavadi niso standardnih mer in jih ne moreš kar tako zamenjati za drugega. Večina micro atx ohišij ima namreč samo 200W napajalnike, to pa ne vem ali bo dosti moči ali ne. Vem da ima LC-powerjevo ohišje močnejši napajalnik notri in sicer 350W, pa še ugodno ceno ima. Tudi Antec Aria ima močnejši napajalnik, a je precej dražja, pa verjetno ti oblika ne ustreza.

Glede glasnosti je pa tako. Katerokoli ohišje boš vzel ti bo verjetno glasno. Vsaj meni so. A za to je enostavna rešitev: vse ventilatorje priklopiš na 7v in je stvar rešena. Pa še mogoče disk montiraš na "gumice" in imaš mir.

antonija ::

@pikachu: Za DVD (in ostale medijske formate) predvajalnik je super originalen xbox. Stvar je treba modificirat (ali cip ali softmod ali TSOP flash) in gor nalozis XBMC in mas The Ultimate Multimedia Player.:D Zna streamat filme in muziko iz mreze, zna predvajat vse video formate ki jih predvaja mplayer, zna prikazovat slike, brskat po IMDBju za info od filmov, poiskat info od muzike... Pa se igre se da igrat, sam to pol ni vec tolk pomembno0:)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pikachu004 ::

kaksna je cena xboxa priblizno ce ve kdo? sicer sem imel v mislih kaksen star pc do 1000mhz. super bi bilo predvsem zato ker bi lahko divxe nalozil na disk.
ps. ve mogoce kdo v katerih stevilkah monitorja, da ne prebiram vseh.
lp

Kekec ::

@SimplTech:
Nekako sem omejen z višino 11 cm max tko da oba odpadeta, glede napajalnika moram pa res preveriti da se nebom zaje*u.
tnx

madmitch ::

pikachu004, kar od zadnjega pojdi nazaj. Kar nekaj nadaljevanj je bilo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SimplTech ::

@ Kekec: Če si pa tako omejen z višino, potem pa bo treba res malo bolj pogledat kaj pride v poštev. Zdej pri nas sem na cenikih računalniških firm zasledil tega, ki pride ravno v to katerogijo kar ti potrebuješ. In sicer je to AOPEN H360A ohišje. Visok je ravno 99mm. Vse informacije o njem in slike ter predstavitev najdeš na tem naslovu: AOPEN H360 case. Našel sem ga na ceniku od KFM d.o.o. iz Veljenja, tukaj: KFM d.o.o. - ohišja, cena je pa dobrih 15k SIT. Imaš pa notri napajalnik, ki zmore 250/300W peak moči, kar bi moralo zadostovat. Ostala ohišja, ki bi prišla v poštev so pa Antec OVERTURE (ampak je visok 13cm), ter Antec MINUET (visok 9,4cm, a ne najdem da bi ga prodajali pri nas v SLO).

Je pa pri teh t.i. slim ohišjih potrebna ena pazljivost. Najprej moraš biti pozoren, da lahko v ta ohišja vgradiš samo slim PCI kartice oz VGA/PCIe grafične. Klasične ne gredo noter. Pa tudi hladilnik za CPU ne sme biti ravno visok. Tako je treba recimo vzeti takšno grafično ali TV kartico, pa še to rabiš drugačni PCI bracket:


Če pa delaš server potem pa tako vzameš matično ploščo, ki ima vgrajeno grafiko in mrežno in ostalo. Če se nisi že 100% odločil da boš vzel P4, malo še poglej AMD64. Za slabih 40k SIT dobiš dober procesor, ki se malo greje in dobro navija. Daš ga v matično Biostar MB S-939 PCI-E Biostar GForce-6100-M9VGA (20k SIT), ki je dobra navijalka in dobiš ven zelo dobro in zmogljivo platformo. Na plošči imaš vgrajo vse kar potrebuješ in vsi elementi na njen so pasivno hlajeni. A to je seveda samo predlog, tak mal za razmislat :))

SimplTech ::

@ pikachu004: Če še nisi slučajno našel v katerih najdeš o strojni opremi za HTPC (Home Theatre PC) v Monitorju številka april 2005 in junij 2005. Tudi v prejšnjih številkah je bilo nekaj napisano o uporabi PC-ja kot multimedijskega centra.

Lahko se še za več informacij odpraviš na naslednji vodič: Do-It-Yourself Guide: Building a Home Theatre PC (HTPC).

Lahko probaš malo z linuxom tukaj: Build Your Own Linux Home Theater PC. Ali pa enostavno vprašaš google kaj ponuja: Build a HTPC @ google.com.

Za cene Xbox konzol pa poglej na Bolho - tam je dosti rabljenih in tudi tam najdeš potrebne mod čipe.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Lep pozdrav vsem skupaj!

Imam nekaj vprašanj glede tega topica, ker s sestro nameravam sestaviti majhen, tih in "relativno" zmogljiv računalnik.
Za kaj se bo uporabljalo, je napisano spodaj*

Zelo všeč nama je Enlight EN-7472 ohišje, samo pa ne vem, če bo napajalnik v ohišju zadosti (200 W), zato vas naprošam, da mi date neke nasvete.

Zdaj pa glede komponent, kaj bi mi vi priporočali:

Ohišje:
Enlight EN-7472 - okoli 15.000
ali
Ohišje LC 2019MB, 350 W - 11.000

Matična:
MB S-754 Biostar NF325-A7 nForce 3-250 - 14.000 (e-misija)
ali
MB S-754 Biostar K8M800-M7A VGA RAID - 15.000

Procesor
AMD 754 Sempron 3000+ 64Bit BOX - okoli 26.000
AMD 754 Sempron 3000+ 90nm TRAY - 24.000 (brez ventilatorja)
AMD 754 ATHLON 64 - 3000 BOX - 33.500 ??? (cena ne vem če pride v okvir)

Pomnilnik
Ceon 1 GB DDR RAM (PC3200/400 MHz) - 1 modul, okoli 24.000

Grafična (Ati Radeon 9200/128 MB AGP 4x/8x), disk (120 GB SEAGATE, 7200/8 MB/ATA100) in ostalo ostane...

Denarja je okoli 70.000 SIT +/- 5000 SIT (gotovina) - kupljeno pa bo pri e-misiji, razen ohišja

Torej:
Enlight EN-7472 - 15.000
MB S-754 Biostar NF325-A7 nForce 3-250 - 14.000
AMD 754 Sempron 3000+ 64Bit BOX - 26.000
1 GB DDR RAM - 24.000
-
SKUPAJ: 83.000 ??? (kaj mi priporočate?)

Uporaba:

- računalnik se uporablja za (neprofesionalno) digitalicazijo glasbe
- polprofesionalno pisanje in prirava not za publikacije v Finale-ju
- občasna uporaba zbirke programov Adobe Creative Suite 1 (InDesign 3, Illustrator 11, Photoshop 8)
- na računalniku se ne bo igralo

Hvala za vse odgovore in LP,
črna pika
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SimplTech ::

@ crnapika: Jaz bi ti svetoval naslednje. Izberi si ustrezno ohišje - kot si napisal ti je všeč Enlight EN-7472. Tega dobiš že za 13.500 sit (pri podjetju KFM d.o.o.). Po moje bi bil 200W napajalnik ustrezen za sistem katerega si predlagal. Mogoče bi jaz vzel ploščo, ki ima integrirano grafiko. Nisem najbolj razumel tisto glede diska in grafične:

Grafična (Ati Radeon 9200/128 MB AGP 4x/8x), disk (120 GB SEAGATE, 7200/8 MB/ATA100) in ostalo ostane...

opeter ::

Hvala! Ja res, malo sem čudno napisal, oz. pozabil dodati, da je sestra do zdaj uporabljala računalnik 733 MHz Pentium III, 120 GB disk, Ati Radeon 9200 (zaradi dveh monitorjev), 512 MB PC133.
Neki problem je bil z osnovno ploščo (računalnik na začetku bootanja napiše CMOS error in ni možno nadaljevati), tako ji sedaj računalnik ne dela. Sem že vse poskušal (torej CMOS resetiranje z jumperjem), ampak nič ne deluje.

Eden mojih kolegov (je zelo dober serviser) mi je pregledal ploščo in rekel (ter tudi pokazal), da je en čip na osnovni plošči potemnel in da bi le tega trebalo najverjetneje menjati.
Ampak to je skoraj nemogoče pri integririanih vezjih, tako da sedaj sestra premišljuje,da ne bo kupila rabljeno opremo ampak nov računalnik.

Sestra bi želela uporabiti "stare" komponente (grafična, disk). Če pa že kupuje nov računalnik, si je zdaj izmislila, da zamenja tudi ohišje (ta je ena od prvih generacij ATX big tover-ov, visok skoraj 70 cm-ov).

Vsekakor hvala zaenkrat za pomoč!

Aha še eno vprašanje: kakšna je razlika med "normalnim" in 64-bitnim Sempronom 3000+? Razen cene? Se kaj spozna na hitrosti?
Se splača dati tistih 7000 SIT razliko za kakšen AMD Athlon 64 3000+?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

SimplTech ::

Aha, no sedaj mi je jasno kaj si mislil s tem glede grafične. Glede ohišja je prvo pravilo, da naj vzeme tisto kar ji je najbolj všeč, ker ga bo morala gledati vsak dan ;) . Potem še malo poglej napajalnik, a mislim da tudi 200W v Enlightu, ki ji je všeč bi moral zadostovati za konfiguracijo z Sempronom.

Kako je z razliko 64bitni / navadni Sempron ne vem, a vem da je razlika Sempron/Athlon 64 občutna. Tako če ti lahko predlagam še eno kombinacijo za razmislek (matična na socket 939 + Athlon 64 939):

1. LC-power ohišje - zaradi nižje cene in močnejšega napajalnika (Athlon 64 namreč rabi več moči) - 10.500 sit

2. Matična plošča na veznem naboru Gigabyte NVIDIA® GeForce™ 6100 in NVIDIA nForce™ 430 - 20.482 SIT (dobiš jo tukaj: m-atx plošča

3. Procesor AMD Athhlon 64 3000 - 35.573 SIT (dobiš ga tukaj: AMD Athlon 64 3000)

4. RAM: 2x512 MB (zato ker je plošča dual chanel) - 2x 11.560 SIT = 23.120 SIT(dobiš jih tukaj: 2x 512 MB DDR 400 Ram

Skupaj to pride: 89.675 sit . Zdej je pri tej konfiguraciji nekaj stvari: je dokaj močna - sodobni socket 939, s procesorjem, ki se lahko tudi kar vredu navije, je pa na plošči integrirana grafika, a mislim da tukaj ne pride skozi na 2 monitorja skupaj. S tem da če bi lahko opustil 2 monitorja, se stara grafa lahko proda in se dobi nekaj denarja nazaj - če to seveda sploh pride v poštev.

Pa po moje se ti ne splača jemat vsega pri e-misiji. Primerjaj najprej cene in se potem odloči - razen če želiš kupovati samo pri njih.


Alternativna konfiguracija, za nižno ceno in na socketu 754 in Athlonu 64 (po moje se splača dati malo več in vzeti raje Athlona kot Semprona) in če je potreba po tem da se stara grafika na AGP obdrži:

1. LC-power ohišje - zaradi nižje cene in močnejšega napajalnika (Athlon 64 namreč rabi več moči) - 10.500 sit

2. Matična plošča, ki si jo sam predlagal malo višje: MB S-754 Biostar NF325-A7 nForce 3-250 je ATX plošča, ti pa rabiš za takšna ohišja MICRO-ATX ploščo. Tako lahko pogledaš za tole Gigabyte GA-K8VT800M, - 16.920: Matična plošča micro-atx za socket 754

3. Procesor AMD Athhlon 64 3000 754 - 31.410 SIT (dobiš ga tukaj: AMD Athlon 64 3000 754)

4. RAM: 2x512 MB (zato ker je plošča dual chanel) - 2x 11.560 SIT = 23.120 SIT(dobiš jih tukaj: 2x 512 MB DDR 400 Ram

Skupaj to pride: 81.950 SIT, s tem da malo primerjaš cene in naročiš tam kjer je ceneje, pa ti dostavijo domov.


Tako, to je sedaj kar nekaj stvari malo za razmislek :)) . Seveda je končna odločitev tvoja v okviru vseh potreb in zahtev, ter možnosti.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

SimpleTech, hvala za pomoč! Zelo dosti si mi pomagal!

Zdaj moram samo še premisliti in sestro vprašati, kaj naj bo zdaj: PCI-Express ali pa AGP...
Kot si napisal in priporočal, bom malo pregledal trgovine po Sloveniji. Mogoče pa se da prišparati nekaj jurčkov.

Hvala še enkrat!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

SimplTech ::

Ni problema:D , za to smo tukaj. No včeraj sem dobil še eno idejo kako bi lahko rešil problem za dual monitorji in da bi vseeno vzel ploščo z integrirano grafiko. Namreč ASUS ima edini m-atx ploščo za socket 939 temelječo na naboru Nvidia 6150, ki ima gor na sami plošči tako VGA, kot tudi DVI izhod.


Ker če prav razumeš ti potrebujem eksterno grafiko za furaš 2 monitorja - eden na VGA in eden na DVI izhodu? No matična ASUS A8N-VM CSM (test najdeš tukaj: test Asus A8N-VM CSM ima oboje. Tako se lahko znebiš stare grafike (še 1 ventilator manj) in imaš vse zapakirano v plošči, ki se hladi pasivno. Prodaja pa jo JAE, Funtech in tukaj

Tako, zdaj sem ti pa dosti težil, pa moraš samo še prepričati sestro ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

opeter ::

HUU WOW!!! 8-O

1000x HVALAAA!!! :)) :)

Pa še cena je kar solidna! Hvala lepa!!!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

antonija ::

@pikachu: Nazadnje ko sem bil v .at je bila cena xboxa v mediamarktu tocno 99,99EUR.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bmen ::

Ploščo v mATX z DVI ima tudi Albatron - oznaka KM51PV (S939, Nvidia 9150...) Prodaja www.mojatrgovina.com - cena 19.990,00 SIT.
... B ...

Big_Al ::

Lancom ima Enlight EN7472 s 300W PSU.

sidd ::

hmm, da ne odpiram nove teme 0:)
jaz pa delam nekaj podobnega kot pikachu004, torej en mali računalnik za v sobo za poslušanje muzike, surfanje in msn, ter gledanje filmov. za osnovo mam trenutno asusuovo plato a7vl133-vm z socket a (462), pa me zanima kater procesor bi bil najbolša izbira. V mislih imam athlona okol 1500 Mhz al pa okol 2000 Mhz. Nevem pa tudi koliko rama bi vgradil v sistem, nagibam se nekje vsaj 256 Mb rama. Disk nevem, če bi kupil nov(važna bo tišina sistema). Ohišje nameravam narediti sam iz enega starega ohišja..no, ga malo zmodificirat, pa pomanjšat.
Trenutno me najbol skrbi kater procesor nabavit, vse ostalo mam doma, če ne druga vsaj za začasno rešitev.
no, če ma kdo kaken predlog ali izkušnjo :)

antonija ::

Procesor nabavi mobilnega bartona, se najmanj greje.

Stari diski so glasni, novejsi (s cim manj ploscami) so nacelno tisji.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sidd ::

antonija, aha, na to nisem niti pomislil.. potem bo še manj težav z pasivnim hlajenjem, fino :))
disk pa bo vrjetno nov, samo za enkrat (še ni dovolj denarja) bo noter en star 6.4 Gb disk..
no, to me še zanima, kolko Mhz proceros bi bil najbolše? čim več al čim manj Mhz (to je čez 2000 al okoli 1000 Mhz) se ne morem odločit.
hvala :8)

antonija ::

Za pasivno bo takoj prevec, sploh ce ne bo prepiha skozi ohisje... Jst mam mobilnega bartona 2400 na 1900 underclockanega, pa dela brez ventov v odprti kisti (zapret nebi probaval ker bo pomojem prevroce).
Drugac pa za pasivna hlajenja so super VIAini pricesorji, sam niso ravno multimedijski biseri po preformancah...
Druga alternativa so pa pentum-m sistemi, hitri, hladni,.... dragi... redki... :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sidd ::

hehe, pentium-m je kul, samo kot si napisal dragi, redki...hehe:))
če bo sreča, bo ohišje takle prišlo, da bo en del hladilnika izven ohišja...še študiram kak bi to izvedel, ostale komponente pa lepo v ohišju. al pa da naredim wind tunel ohišje, z vlkimi venti ki bodo tihi.. nekak bo že. torej, na lov za mobilnim bartonom. maš mogoče kakšnega viška?>:D

antonija ::

Moj je iz nemcije ker jih takrat v slo niso mel. Za tem so dobile stacune se eno posiljko, vec pa ne vem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bond007 ::

Super bi bila kombinacija celeron-m(recimo 1.4 Ghz - dothan - 25W), asus adapter, pa ena dobra plata za p4. Stvar lahko brez problema naviješ na preko 2ghz (pri privzeti voltaži ali celo pri nekoliko nižji), pa še vedno samo pasivno hladiš. Pa tudi dosti poceni je zadeva - celeron 20k + adapter 10k+ plata 15k (rabljena). Dobiš neslišen sistem z zelooo dobrimi zmoglivostmi za relativno malo denarja.

Malo več o celeron-m

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

sidd ::

to je tud res0:) ma sem zasledil en oglas da en prodaja barton-m za okol 11 k sit. sicer pa bom dal malo oglasov pa če se bo kdo javil, drugače pa iščem dalje. bom pa ostal na bartonu ker plato že imam in bi jo rad ponucal:) sej kolko sem bral, so barton-m celo odklenjeni, pa da se tud dobro navijajo, tak da če bo potreba je nekaj rezerve, sicer pa dvomim da bo novi msn 8.0 rabil tolko procesorja:D
thnx za pomoč, bom še vse lepo preštudiral predn grem po nakupih.

lp

SimplTech ::

@ sidd: malo razmisli glede količine RAMa. Po moje bi bilo veliko bolje dati 512mb noter. Win XP je namreč kar fajn požrešen za ram. Razen če boš kateri drug OS uporabil.

Glede diska pa ti pa svetujem, da ga daš na gumice (jaz uporabljam tiste gumice za lase - 300 sit v najbližji drogeriji) in boš imel mir. Sploh ti stari diski so groza in se pri njih zelo, zelo pozna če to narediš.

sidd ::

SimplTech: ti si tisti ko je disk obesil n te gumice? pa je slučajno slika kje na s-t? videl, in me je kr navdušilo, mam namreč 2 stara diska še za porabit.. za podatke sta dobra, za win xp pa malce počasna. Za ram pa je tak ja..najbrš bo treba dokupit, da bo vsaj blizu številki 512 0:) čeprav sem razmišljal, če res morajo bit win xp gor.. pa to bo kasnejši problem, zajle najprej nekje mobilca staknit, to bo težko.
hvala da si me spomnil kako naj glede diskov, zgleda da šene bojo šli v pokoj,se spet nekaj prišpara:))
lp

antonija ::

Gumice mas lahko tud iz razrezane zracnice za kolesa,... Nekaj kar ni togo pac. Da blazi vibracije.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SimplTech ::

@ sidd: ja tukaj na forumu sem od ostalih uporabnikov dobil idejo, da obesim disk na gumice. Imam namreč en 9gb star disk v kišti, ki služi kot ruter. Mašina pa ima eno poceni ohišje, ki celotne vibracije diska samo še ojača. Ker ta mašina dela skozi in ker spim 3 metre stran je bilo potrebno nekaj urediti.

Naredil sem pa malo po svoje, kar se je dalo enostavno. Potrebuješ samo gumice za lase, 8 malo večjih podložk, 4 vijake za disk in 4 malo daljše komplete vijaki + matice.

Najprej pritrdiš na disk s pomočjo podložk gumice, da zgleda takole:


Potem pa samo vse skupaj s kompletom podložk, daljših vijakov in matic obesiš v prostor za CD-rome. Takole:

Jaz sem za 1 disk porabil prostora za 2 CD-roma. Gumice, ki sem pa jih uporabil pa zgledajo takole:

Lahko pa uporabiš tudi zračnico, kot je predlagal antonija.

Edit: pozabil sem omeniti, da imam jaz disk s pomočjo enega kabla ozemljen na ohišje, ker bi se naj nabirala statika čez čas in ga je dobro ozemljiti dodatno (nekje sem to prebral, ne vem več točno kje).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

antonija ::

Ce rabis prostor za CD-rome gumico napelji tako, da bo v krogu napeta v enem slotu za CD-rom, pol pa disk vtaknes v krog (ali prepleten krog).

P.S.: Tega ziher noben ne razume ce je tko napisan :)

EDIT: Mal slikic za lazje razumevanje: klik
+ ostale ideje za tisanje diskov: klik
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

SimplTech ::

@ antonija: hvala ti za dodatne ideje. A veš mogoče kje bi se dala dobiti takšna gumica, ki je uporabljena na teh slikah (zgledajo da so kar na metre)?

sidd ::

Hmm, zelo dobre ideje tole. k sreči bo polno placa za diske ker bo ohišje(če se posreči) izdelano iz enega starega hi-fi stolpa....če ne pa mam eno malo ohišje, kjer je še polno placa 0:) tak da gumice definitivno pridejo v poštev :). pa hmm, zgleda da bo kr navadn barton al pa XP 2000+ prišel v poštev.

sidd ::

SimplTech: meni deluje kot kirurška cevka..drugače pa nevem kje se da to dobit.

sidd ::

Kekec: poglej malo pod male oglase na slo-techu tule nekdo prodaja podobno ohišje kot ga iščeš 0:)

antonija ::

After consulting my better half, I visited the neighborhood sewing supply store and bought several different elastic materials for about $1 a meter. I splurged on 5 meters. :) It comes in different cross sections, shapes, thicknesses and elasticity. It is normally used in clothing, but I used it to rig up a kind of webbing in a 5.25" drive bay.

Zdaj veste :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

s51as ::

Kaj pa tole ASUS ovo ohišje z matično ploščo?
Je to kej vredu?
LINK

ima eno frej režo za AGP grafično kartico in eno razširitveno mesto za druge kartice...

A kdo ve kje prodajajo še druga asusova ohišja... nekatera imajo še čitalec kartic vgrajen in podobno!

Meni se tale zdi kar lep za na polico v dnevni sobi :)
Bi ga imel pa za muziko in filme na tv poganjat pa tudi za surfanje po internetu in pisarniško uporabo...
It's just me myself and I

SimplTech ::

@ s51as: Jaz sem tudi gledal to ohišje od ASUSa o katerem govoriš. A sem potem ko sem podrobneje preučil navodila zanj, se ga na daleč izognil. Namreč to ohišje ima matično ploščo narejeno čisto po meri, tako kot drugi barebone računalniki (Shuttle). Namreč nimajo notri standarnih micro-atx plošč velikosti 24,4 x 24,4 cm. To vsaj zame pomeni, da v prihodnje ne morem sam zamenjati plošče in da mi proizvajalec vsiljuje ploščo na določenem čipsetu in z določeno konfiguracijo. Tako si obsojen na AGP grafiko, če želiš imeti v prihodnosti PCIe grafiko ali ploščo za ADM socket AM2 pozabi. Lahko samo nov barebone računalnik kupiš.

Poleg omenjenih omejitev se moraš zadovoljiti z zmožnostmi in zmogljivostmi čipseta SIS760GX in s situacijo da imaš samo 1 AGP slot + 1 PCI slot. Druge m-atx plošče imajo 1 PCI/AGP slot + 3 PCI slote ali 2 PCIe slot (16x in 1x) + 2 PCI slota. Tako da te tudi tukaj lahko hitro zmatra razširljivost plošče. Vem da ne boš uporabljal računalnika za igre in neke zahtevne stvari a vseeno premisli.

Če te omenjene stvari ne motijo ga pa vzami. Pri meni se je kar hitro končalo. Raje si naredim sam čisto svojo konfiguracijo.

Big_Al ::

EZ-Buddie je tudi ohišje + plata. Ne podpira Prescott ter Celeron D procesorjev. Cena: 18.000 SIT + DDV. Zanimivost - heat pipe hlajenje CPU. Enako piko ATX plata - v bistvu ni standard s štacune...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

Kekec ::

@SimpleTech Super informacije tale ohišja AOPEN H360 so mi trenutno res najbolj všeč mislim da bo tole kmalu končalo na moji mizi.

Vidim da ste polni idej, všeč mi je kako se razvija tale tema o "majhnih" račulnikih.

hvala vsem za dobre ideje.

sidd ::

Kekec, kje pa se da dobit oz. nabavit tale AOPEN H360. men je tud v oči padel in ga gledam že od začetka zajle...pa nikjer ne najdem da bi se ga dalo kje v slo nabavit :|

ups, že najdel. malo višje je link do kfm trgovine :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384721 (3490) oolh
»

sestavljam kišto - mATX

Oddelek: Kaj kupiti
101469 (1104) DJ MartiNi
»

Config za 100k

Oddelek: Kaj kupiti
122920 (2482) mtosev
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211591 (1282) mitjaje
»

Najcenejši računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
111332 (1206) roli

Več podobnih tem