» »

PHP problem

PHP problem

Baja ::

imam eno težavo. Če se php dokument začne z <? potem mi explorer hoče datoteko downloadati, če pa z <html> potem pa jo normalno odpere. A mi kdo lahko razloži v čem je problem. imam pa Apache 1.3 in php4.
  • spremenil: Baja ()

rasta ::

Do iexplorerja <? sploh ne bi smelo priti ... napiši malo več. S kje sploh to poganjaš? Localhost?

darh ::

baja: kaj pa če napišeš kodo sredi fajla, naprimer takole:

&lthtml>
bla bla...
&lt?php echo 'proba'; ?>
&lt/html>


če ti izpiše "proba", pol nimam pojma kaj bi blo lohka narobe ;)
ce ti pa izpise tist stavek, skupej z &lt?php..., pol ti pa verjetno apache ne podpira PHPja...
v config file morš dodat tole vrstico:

AddType application/x-httpd-php .php
(poišč kje so AddType vrstice pa tam poglej, mogoče jo morš samo odkomentirat...)
Excuses are useless! Results are priceless!

Baja ::

server laufam z localhosta.

Addtype sem vnesel notri v conf file, prav tako scriptAlias. Php.ini sem skopiral windows direktorij.

Ne vem, bom probal še enkrat vse skupaj inštalirat od začetka.

vuego ::

Preveri še končnico datoteke in nastavitve na serverju (glej xbytov post).

Če imaš nastavljeno .php, ti končnica .php3 ne bo delala.

Da ne rečem, da nekateri shranijo php dokument kot .html, potem pa jokajo, da jim ne dela. :D

Baja ::

Najlepše hvala vsem za odgovore, vendar mi je uspelo vse porihtati. Pa malo za smeh.
Veste zakaj vedno ni vse delovalo tako kot treba? zato ker sem html fajle odpiral z klikom in ne preko http://localhost/fajl.html.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

darh ::

Ql... vsak dan se nekej novga navcis, a ? ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

No.... fajn, ko smo že pri problemih in ker je Bajlov razrešen, imam jaz še eno vprašanje.
A obstaja kakšna frdacana funkcija, ki bi jo rabu za dobivanje obiskovalčevega IPja. Pod Netwok Function sem neki isku... sam so le neke s katerimi dobiš IP od serverja oz. od strani in moraš vpisat naslov pejđa. Jaz pa bi rabu za posameznike, ki se niso prijavili za tisto foro če so že videli določeno temo. In zakaj IP? Ker npr. user, ki ima kabla ima staln IP in bo tako, ko ne bo prijavljen vseeno vedel kaj je že videl in kaj ni (seveda, ko ni bil prijavlen). Al pa en človk (ni prijavlen), ki je na netu (ima navadno tel. linijo) pa zapre okno in ga nato spet ofne in točno ve kaj je vidu in kaj ni.
No torej ve kdo za tako funkcijo?

cahahopie ::

No.. po nekaj urah mukotrpnega iskanja:D sem le nekaj našu... upam, da je ta prava...
$ip = getenv ("REMOTE_ADDR");

..in čez nekja... časa...
Deluje!!! Jahu!! ...oz. ugotovil sem da dela tisto z setcookie... sam mislim, da še vseeno nisem našu prave funkcije... blah..:\.
Prosm pomoč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

rc-car ::

Po pol minutnem iskanju po manualu..
$REMOTE_ADDR

0:)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Ahm... hvala vseeno rc-car... sam to je tudi storila moja prejšna funkcija, ker jaz bi rabu Client IP Address.
To pa vrne samo IP serverja.

rc-car ::

Kot jest vem je to to.. Lahko pa ti pac pokaze proxi server in ne pravega IPja, proti cemur pa nekako ne mores nic narest.. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

A potem v bistvu ne bom mogu dobivat Client IPjev? Hem.. No... lahko, da sam men ker mam localhost dobiva IP od proxy... mogoč pa bo od obiskovalcev terjal Client IPje. Hm... če pa ne, sem pa nekaj zasledil s pomočjo JavaScripta...sam upam, da ne bo isti šmorn.

No in tole JS ... koda, ki sem jo ujagu. Toda, sedaj to ni več "PHP problem" ampak "JS problem", ker mi na strani nič ne izpiše.
<SCRIPT>
var ip = new java.net.InetAddress.getLocalHost();
var ipStr = new java.lang.String(ip);
document.writeln(ipStr.substring(ipStr.indexOf("/")+1));
</SCRIPT>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245632 (20297) miko22
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92085 (1663) M01O
»

Branje rezultata url-ja z javascript

Oddelek: Programiranje
61314 (1187) matevz1337
»

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

Oddelek: Izdelava spletišč
91525 (1457) PhotoBlaz
»

Forum

Oddelek: Omrežja in internet
172131 (1941) Milko

Več podobnih tem