» »

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

PhotoBlaz ::

Imam Win XP in nestaticen IP, katerega mi usmerja dynDNS programcek iz gajba.net.
Tkole pred neki casa sem ze imel Apache server, PHP, MySQL in instalirano Coppermine PhotoGallery in je super delovalo kaksno leto.
Potem je crknilo in se nisem imel casa ukvarjat s tem.
Zdej sem pa cisto pozabil kaj vse je treba nastavit da deluje.

Instaliral sem posebaj Apache(zadnja stable verzija), prav tako PHP in MySQL. Potegnil sem se novo verzijo Coppermine photo gallery-ja
Vse sem delal rpeko vgrajenih wizardov...hmm no vstavilo se mi je pa pri tem:

ko napisem //localhost mi lepo prikaze TEST PAGE FOR APACHE INSTALATION, kjer pise da je bil uspsno instaliran.
Service za Apache in MySQL sem tudi nastavil da se mi avtomaticno prizgeta.

Samo kaj pa zdaj??????
V install readme-ju od CPG(copermine photo gallery) pise da fajle skopiram na server (pac v HTDOCS a ne) potem pa pozenem INSTAL.PHP.
Samo tega ne morme pognat na localhostu, ker mi rata fajl samo al "kao" prenest al pa odprt v editorju.

Ma kdo kaksno idejo kako se naj premaknem naprej?
Hvala!

Kami ::

V apache conf fajl dodaj:

AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php-source .phps


PS: Za cpg galerijo, če hočeš, da ti sama ustvarja thumbnaile še potrebuješ ImageMagick oz gdlib.

No drugače, če pa se nočeš z vsakim posebaj zajebavat uporbai easyphp, php triad ali pa kaj podobnega.

PhotoBlaz ::

hmmm, nisem tok domac v teh vodah,...sicer sem dodal fajlu httpd.conf na koncu ti dve crstici,...ampak zgodilo s eni nic. Vse je enako kot prej.

Verjetno bi rabil malo bolj natancna navodila, ce se da komu kaj napisat.

Kami ::

Si restartal server, ko si to dodal?

Pa si lowdal modul za php?

npr. LoadModule php4_module C:/ostalo/PHP/php4apache2.dll

PhotoBlaz ::

js mam obcutek da PHP-ja nimam nekak povezanega z Apachejem....
Zdej sem restartal server....in zdej ne pokaze vec tistega paga da je apache instaliran,..ampak kot da bi nalagal eno ogromo stran,...pac nikamor ne pride, pa tudi ne pokaze da je kaj narobe. skos je status v explorerju ....opening

PHP sem instaliral, sel tudi skozi tist wizard, samo na konc je pa napisalo da za Apache server bom moral nekaj manualno nastavit,..kar pa ne vem sploh kaj je in kje iskat.

Kami ::

Saj sem ti jaz povedal kaj moreš naredit, preberi moje poste še 1x.

Če imaš lowdan modul (lowdaš ga tako kot sem napisal, samo dodaš pač tvojo pot, kje se nahaja) in nastavljen AddType bi moralo delat, drugače pa še poglej http://www.pikslar.com/index.php?includ...

PhotoBlaz ::

Super tutorial,...sem se ga kar lotil od zacetka....Da bom se malo bolj razumel vseksupaj.
Ce bom naletel se na kaksno tezavo pa vprasam. KOt pa ze vidim zdaj sem PHP prej narobe instaliral, oziroma uporabil sem instaler, ki pa zgleda ni delal tko kot bi moral.

PhotoBlaz ::

hmmm,....sem sledil navodilom in naredil tocno tko kot je pisal,....ampak problem ostaja isti,....se vedno pise ....opening v statusu explorerja.
Spremenilo se je pa to, da mi v ApacheMonitorju zdej pise tudi PHP (ocitno je instaliran OK) moti ga verjetno nekaj drugega.

kaksna ideja?

PhotoBlaz ::

Je zacelo delovat....ne vem kako....ampak je.
Hvala!

PhotoBlaz ::

Pa to ni res, kok je pa s tem hudicom problomov,...pa nisem ravno zacetnik v racunalnistvu,....samo tole je pa 2much.
Ze cel dan se zezam, sicer prilezem mal naprej z vaso pomocjo,...sam vedno se kej ustavi, pa iscem ko bedast po forumih po googlu, pa ne najdem napake.

Evo zdej je ta problem,...instalirat coppermine Photo gallery se pac ne da, ker verjetno moram nekje nastavit "permišne" za fajle na serverju, ker ko vpisem neke instal podatke za CPG in dam next se nic ne zgodi in me lepo vrze na zacetek strani in "naj bi vpisoval vse se enkrat", kot da bi blo read only.....kje se to nastavi,..se mi ne sanja

Drugo je,...da mi phpmyadmin noce pognat.
Napise mi tole sporocilce :
ne morem naložiti podaljška mysql,
prosim preverite PHP konfiguracijo

pocekiral sem help in to so kao tisti extensions,....kjer moras omogociti php_mysql.dll in se enga.......evo to sem naredu (ze 3x preveril) in se vedno je ta problem.

Please help me!
Cau


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245428 (20093) miko22
»

PHP ne dela

Oddelek: Izdelava spletišč
162159 (1914) fx
»

PHP in Apache problem...z POST

Oddelek: Izdelava spletišč
151395 (1290) Trubadur
»

Apache & Php

Oddelek: Programiranje
71618 (1499) iBojan
»

Forum

Oddelek: Omrežja in internet
172127 (1937) Milko

Več podobnih tem