» »

Branje rezultata url-ja z javascript

Branje rezultata url-ja z javascript

urosbe ::

Je že kdo morda delal kakšen primer, da je moral z javascript-om parsati html datoteko iz nekega url-ja. Konkretno bi rad iz http://checkip.dyndns.org sparsal IP številko in jo izpisal na zaslon. Npr.:

function CheckIP {
var sHtml = preberiHtml('http://checkip.dyndns.org');
var ip = parseFrom(sHtml);
var ip = alert('Tvoja IP številka je: ' + ip);
}

Sparsati IP stevilko iz nekega stringa bi ze znal, problem pa je, ker ne vem, na kakšen način naj z Javascript preberem html iz nekega naslova, v tem primeru iz 'http://checkip.dyndns.org'?

netanyahu ::

Ne bo šlo zaradi same origin policy. Za tako nalaganje sta v JavaScriptu sicer dve možnosti - XMLHttpRequest objekt in nalaganje v skrit IFRAME, ampak to je možno samo v okviru istega strežnika. Same origin policy ne velja za SCRIPT elemente - na tak način se nalaga npr. Google Maps API - ampak v tvojem primeru to ni uporabno, ker nimaš .js datoteke.

Uporabniku lahko njegov IP naslov zelo zelo enostavno prikažeš s PHP skripto, ki teče na strežniku.

urosbe ::

V bistvu delam z ASP.NET, ampak ok tudi php poznam, toliko da sem že naredil kaj v njem. Problem je ta, da mi v vseh tistih server variablah kaže IP od strežnika (npr. v php-ju $_SERVER["REMOTE_ADDR"]), na katerem stran gostuje. Če grem iz server nivoja parsati omenjeno stran, prav tako dobim server ip - logično, saj se vse dogaja na server strani. Tako sem prišel do ideje, da mi ne ostane drugega, kot da poskusim še na client nivoju z javascriptom.

Zanimivo je nekaj... ko sem imel na tem Windows serverju inštaliran WAMP (apache za windows), je npr. REMOTE_ADDR kazal client ip, sedaj kot sem WAMP odinštaliral in prestavil stran na PHP on IIS, pa dobim v REMOTE_ADDR samo server ip (in v vseh ostalih sprejemljivkah tudi). Prav tako je v ASP.NET-u.

Morda obstaja kakšna nastavitev na IIS-u, ki je kriva da je temu tako?

Zlikovec ::

v php-ju s funkcijo readfile ali fopen, kateri za pot do datoteke poveš uri željene strani, naložiš to stran in s pomočjo xml parserja ali še lažje z eno fukcijo za substring dobiš ven IP naslov. asp.net ne poznam, samo imajo verjetno kakšno funkcijo za url upload, tako da v samem postopku ne bi smelo biti večjih razlik
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

AndrejS ::

Zakaj za kaj rabiš to ?

urosbe ::

Delam neke vrste statistiko in bi rad zabeležil uporabnikov IP.

matevz1337 ::

V ASP.NET dobiš uporabnikov IP tako:

Dim strClientIP As String
strClientIP = Request.UserHostAddress()
Response.Write(strClientIP)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JavaScript v PHP-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
6960 (745) drola
»

[php] Knjiga gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
293097 (2300) darix
»

[PHP] Kako blokirat IP

Oddelek: Programiranje
172066 (1651) CaqKa
»

php in varnost

Oddelek: Izdelava spletišč
191227 (1081) Ziga Dolhar
»

PHP problem

Oddelek: Programiranje
121107 (939) cahahopie

Več podobnih tem