» »

Lord Of The Rings - The movie in music

Lord Of The Rings - The movie in music

Jebiveter ::

OK; vem, da to najbrz ne spada pod DVD, sam nisem vedu kam dat! (dejte moderatorji premakniti ce ni uredu)

Torej, mene zanima kaksni so vasi prvi vtisi ob ogledu filma in/ter poslusanju glasbe iz le-tega? Ne zanima me vase mnenje o zgodbi (no, lahko poveste) marvec predvsem o filmu samem. O filmu s tehnicnega, custvenega, ... vidika. Dejte se malo razpisat, potem se bom se jest!:P
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tr0n ::

Se mi dopade. Ceprav za celoto ne morem govorit, ker se nisem videl ali bral drugega in tretjega dela. Ampak prvi se mi dopade. Glasba je pa tako ali tako najboljsa, kar jih hollywood premore. Howard Shore pac obvlada svoj poklic :).

JanezH ::

En najboljših filmov kar sem jih gledal spljoh. Zdej berem knjigo ker se mi ne da cakat 2 leti, da bom izvedel kaj se bo zgodilo na koncu :).
In seveda se ze veselim naslednjih dveh delov, ki bosta sodeč po knjigi tudi zelo dobra :D.

Tistih 15 minut odmora v kinu pa je bilo neznansko morečih ;((; a se je še komu zdelo tako????

Tr0n ::

Odmor? Kaki odmor?

JanezH ::

????
Ma po kaki uri in pol filma je bil 15 minutni odmor. Reklama, da si grejo gledalci lahko nabavit kokice in pijačo 8-O. Gledal sem v koloseju.

Tr0n ::

Aja?! To pa je xtra LAME!

BojlerTM ::

ko sm jst biu odmora ni blo..:\
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

TheHijacker ::

Na premieri ga tudi ni bilo. Je bil pa ko sem šel gledat Harry Potterja. Beda.
http://www.google.si

Brane2 ::

Verjetno bi mel psihologi marsikaj za reč na to temo. Izbira likov, glasov, dogodkov...
Vse to je penaljeno tako, da te kar najbolj sesuje na podzavestnem nivoju.

Recimo ženski glas na začetku. Zagotovo je bla huda na audiciji za to vlogo. Me zanima, kakšen bi bil efekt, če bi to odrecitirala na primer naša Šerbi alpa recimo "Fata"....

Pa recimo scena, ko tipa prvič štihnejo. Pi*ka na belem konju ga rešuje, lovijo ga pa črni tipi na črnih konjih...

Ni kaj, tipi obvladajo posel. Tud Krst pri Savici bo metek od zgodbe, ko bo rasturil kšn Mel Gibson u glavni vlogi. Naši nekako niso zanimivi, tud u domačih zgodbah ne...

Mercier ::

Men bi pa odmor prišel prav (ni ga bilo). V tistih treh urah in pol me je zjebala ortopedija. Še sreča, da sem Ghandija gledal doma.

No, nadaljevanja pa vseeno ne bom zamudil.

Jebiveter ::

Ja tkw v Portorozu tudi ni blo nobenga odmora! Odmor je enako kot reklame na TVju - jih sovrazim!;((

Drgac pa je mene zlo impresiralo ozracje, ki jim ga je uspelo ustvarit z glasbo! Fenomenalno! Meni je film koncal se prehitro! Sem pa kljub temu imel boleco rit!:D Aja, me zanima, ce ste lahko vi 3 ure zdrzali v enem polozaju? Moja sosolka s katro sem si sel film ogledat, je bila cele 3 ure v enem in istem polozaju!8-O Je tko imela prekrizane roke in se prakticno ni premaknila! Sem to vidu vsaketoliko, ko sem se med pretegovanjem ozl na sedez poleg. Svsta!

Tudi meni je tisti zenski glas v uvodu (ki je trajal skoraj 15 MIN!) ustvaril obcutek kot da bi bral knjigo!
Kar se pa pretresljivega tice je pa mene dost bolj pretresu prizor, ko so v 'rudnikih' in jih napade tisti 'jamski trol' (or whatever). Ko potem Froda zastiha in se vse premakne v nekaksen slow motion ko ostali pokoljejo se ene par unih posasti in potolcejo trola! Potem pa celi prestraseni z olajsanjem ugotovijo, da je Froda resil tisti rinkasti scit! Jest sem si prav oddahnil (sem se pac vzivel v zgodbo).
BTW: A je res, da tisti carovnik (ki pade v prepad z tistim demonom) potem v nadaljevanju spet 'ustane od mrtvih'?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

bastadu ::

Mene je tudi ta filem zelo impresioniral. Komaj čakam na preostala dva dela:))

BaRtMaN ::

Ja, Gandalf se vrne. Piše v knjigi. Jst sm začel s Hobitom, ki je tud ful dobra knjiga, govori pa o Bilbu Bogataju (Frodotovem stricu, sej veste) in o druščini 14 škratov ki grejo iskat svoje izgubljeno zlato v Samotni gori, ki ga straži zmaj Smaug. Na tej poti Bilbo dobi prstan, v Samotni gori pa tist poseben vilinski ščit (oklep, whatever). Skratka, priporočam.

Mene je film zlo impresioniral, še posebno tisto kroženje oddaljene kamere npr. v gorah. Kot s helikopterjem, ampak velik hitrejš. FUL DOBR!!!
Tuki v Novem mestu mamo en 20 let star kino s totalno neudobnimi zici, k te guza začne bolet po 5 minutah. Ampk za tak film se splača potrpet. Komi čakam da pridew na DVDju in da ga nabavim in uživam v svojem domačem kinu!>:D

kocba ::

hm.......reklame v kinu ......sam to še nam treba ja. Hvala bogu da sem v mb, kjer nimamo takih težav.:P

MikeP ::

Jaz sem prvo prebral Gospodarja prstanov in uzival, na koncu pa bil cisto prec, ker je 1000+ strani le 1000+ strani.

Nato je bila leto ali dve pavza, potem pa sem se dokopal do angleskega izvoda Hobbit-a in sem ga prebral na dusek. Kar tako cez noc.. in nato sem videl reklamo za film LOTR. hehe... odlicen timing.

Film sem sel gledat sam, ker nisem zelel imeti zraven bejbe, ki mi bo tezila, kako grdo kosmate noge imajo Hobitti, ampak sem hotel uzivati v filmu. Bilo je v Koloseju, nismo imeli nobene pavze, in ljudje so na koncu ze kar jamrali, ker jih je vse bolelo.

Film se mi je zdel odlicen, narejen skoraj 100% po knjigi in z odlicno glasbo. Odlicni so ustvarjeni mali hobbiti, in podli orci. Zelo se mi je tudi dopadlo prevajanje lastnih imen- gora Pogibeli je super ime :-)

Komaj cakam na DVD... pazite da se ne nategnete in kupite DVD risanko iz 80-ih let, ki ja se slaba povrhu vsega.

bog daj !

BaRtMaN ::

Glih dons sm tisto risanko u trgovin vidu, pa sm jo mislu kupt, a sm raj nabavu prazne CDje. Bom DVD nakupovanje za počitnce in lublanski Big Bang pustu.>:D

ALiEN ::

Hi!

Ja film je pravi ZAKON! Jaz sem knjigo bral ze pred 10 leti....Zdaj pa bom sel se ANG verzijo se enkrat!

Na DVD-ju pa bo tak megazakon! Samo pride komaj Avgusta...Sux...

Lp, ALiEN

BaRtMaN ::

AVGUSTA???!!!8-O NA POMOČ!!!:'(

Jebiveter ::

Upam, da bo na warez sceni kaj prej!:O No drugace bom pa :'(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tomi ::

Po mojih informacijah obstaja že DVD rip, samo je menda od založnika, in ima neke pomankljiosti. Tako da DVD je že, samo ga še ni v prodaji.
metrodusa.blogspot.com

BigFoot ::

pa še res je. pa tud kvaliteta je zlo cool
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

DrSergioDJ ::

no no no...ostanimo pri temi, ok? Da mi ne bo treba se kaj brisat oz. popravljat....

Tomi: ccccccc.... :D
...

tedybear ::

SERGIO : Slike ?????? :D

Aja en kolega moj ima težave pri vpisu pa ti je poslal mejl!!!!!

:D

Tomi ::

Recenzent šef, to so govorice, ki jih kot veter nosim okoli.. Sam pa nisem pogledal filma, tako da ne morem ne zanikati ne potrditi...
metrodusa.blogspot.com

Tr0n ::

Jaz sem film najprej 3x gledal na screener ripu, ki je zelo kvaliteten, samo sem se potem le odlocil, da grem se v kino. In sicer na zadnji dan predvajanja je bila dvorana skoraj cisto polna (MB, Gledalisce).

Kino je le nekaj cisto drugega. Boljsi zvok, vzdusje. Folk se je kar topil v adrenalinu ;).

MChuk ::

Film je totalno COOL, le za kino je mogoče malo predolg (če ni odmora). Jaz sem ga hvalabogu gledal doma.

O DVD ripih pač ne bomo govorili tukaj...

Zgodovina sprememb…

DrSergioDJ ::

tedybear: matr...prov ene 3min sm gledu na tvoj post in sele pol ukapiru, hehe :D

dobis, ne skrbet, nism pozabu... (no ja.. :) )
...

tedybear ::

Matr kaj pa pišeš ves pijan ob 4 zjutraj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tedybear ()

DrSergioDJ ::

/me nic pijan, k je vozu :D Evo, cim mi sestra vstane, ji grem iskat sliko na pc, pa dobis

pa da ne bo cist off-topic...nism se gledu LOTR, tko da nimam mnenja :D
...

DoloresJane ::

Mene je pa film popolnoma impresiral. (No, s stalisca triurnega sedenja ne bom komentirala :D .) Najbolj impresivne so bile scene - predvsem tista, ko s colni potujejo skozi vrata, kjer sta postavljena dva kralja. Glasba je zelo dobro vkljucena v film - pravzaprav je med gledanjem sploh "ne slisis", pa vseeno ima mocen vpliv na ozracje. Ce poslusas samo soundtrack se mi glasba niti ne zdi tako impresivna; v filmu pa deluje res ubijalsko. Tudi ta neka misticnost, ki jo zacne ustvarjati zenski glas na zacetku in se stopnjuje skozi glasbo dobro nadgradi zgodbo.

Sama zgodba se mi je zdela sicer nekoliko preoblozena z akcijo (ampak Tolkienove literarne predloge ne moremo spreminjati :) ). S tem mislim, da je film od zacetka do konca usmerjen samo v prstan in nic drugega. Vse kar je pomembno na poti pa je premagovanje sovraznikov.

Kar mi je bilo tudi zelo vsec je bilo naglasevanje. Vse preveckrat se zgodi, da si Americani prilagodijo izgovorjavo in zapis dolocenih imen, tukaj pa se to ni zgodilo. Tudi odlomki vilinscine so fino izzveneli. Da ti razmisljati, kaksna je bila "jezikovna situacija" tam in takrat.

Drugace pa konceptualno dodelan film, zreziran s pikolovsko natancnostjo; impresivno sceno in zelo dobro dodelanimi liki (tako vizualna podoba, kot igra posameznikov).

BTW: Ne vem sicer s kom hodite v kino, sam ce zenska v celem filmu visi samo Frodove kosmate noge, potem bi se res vprasala, zakaj je sla film gledat. :\

Tr0n ::

BTW, nominiran je za 13 oskarjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688106784 (71131) nurse013
»

Kje so vsi novi filmi!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5810716 (8697) Outcast
»

Kinematografi grozijo z bojkotom filmov iz nove sheme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5718424 (16094) M.B.
»

Lord of the Rings - The return of the king

Oddelek: Sedem umetnosti
472439 (1245) gigaherz
»

Še 8. dni do premiere The Matrix: Reloaded !!SPOILER ALERT!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009972 (7905) BaRtMaN

Več podobnih tem