» »

asus p5w dh deluxe+e6600

asus p5w dh deluxe+e6600

adsadadad ::

zanima me ce lahko brez problema navijem za kaksen mhz vec(200+= brez problema! hladilnik za procesor pa mam zalman 9700NT! pa pr default mi kaze stopinje CPUja 16-20C!....kak lahko to navijam?pa rame mam corsair 2gb 800mhz...

Vision ::

mogoče ti bo tole kej pomagal
http://www.oc-lab2.com/clanek.php?id=1

RC14 ::

nighty:

Kaj ko bi za začetek malo pogledal osnove navijanja in na tem forumu je, ne boš verjel VELIKO napisanega o navijanju in veliko napisanega o E6600 in Asus plati. Uporabi iskanje.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

UNIVERZUM ::

ne bom ti pametoval, ker običajno sam iščem pomoč, vendar glede na to da imaš enako plato in procesor. ti lahko rečem le da jo imam brez problemov na 3.2 temp pa ne preseže 68 stopinj v intel TAT
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

M-XXXX ::

Sam imam na 3500 pa imam v idlu krepko pod 30C

UNIVERZUM ::

ja jst mam 26 stopinj idle ali pa semo tv, net (soba 24), ko pa zaženem intelov TAT pa precej hitro pride na max 68 stopinj. Pa razlika je med core in cpu temperaturo. drugačee pa čestitam. jaz zaradi temperatur ne upam višje.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

joker16_7 ::

Še moje mnenje. Brez težav ga lahko spraviš na 3,2GHz, tako kot ti je že svetoval UNIVERZUM. Jaz imam na 3,6GHz pri 24/7 in imam idle 32 stopinj, pod Orthosom pa nekje 56. Tako da brez skrbi. Samo pri full load priporočam, da ko ti gre preko 70 stopinj lahko počasi zaključiš...;)

P.S. V podpisu pa lahko vidiš, da imava enako plato in proc....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

joker a 1.55V imaš realno ali v biosu?

joker16_7 ::

Realno. V BIOS-u mam 1,5750. ;)

P.S. Mam smolo s steppom in mam žal serijo A. V kratkem bom to spremenil, se vidimo junija....>:D >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

adsadadad ::

aha...torej navijam samo bus speed...brez da spreminjam mnozilnik kateri je x9?....em kai pa glede ramov...imam corsair 2x1gb 800mhz cl4! na kolko lahko delajo max?hvala....

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Hehe, dvomim, da boš uspel spremeniti množilnik.>:D RAM-i tvoji? Hehe, ne se sekirat. Zelo dobra zadeva. Nekje 1100MHz, CL4 bi po vsej verjetnosti moglo delati. Seveda ne navijaj preden ne daš skozi rame za pihat en soliden ventilator. Ker drugače bo slabo. Zelo se bodo pregrevali. Moreš met aktivno hlajenje. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

UNIVERZUM ::

men so moji rami čist hladni pri 890ddr2 4-4-4-8 in 2.30v.

pa da naj bi mu rami tiktakali pri 1100mhz?:\ močno dvomim. mislim da bi šli tja do 1020mhz.

samo mislm8-)
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Čmrlj ::

UNIVERZUM jst te supertalent nebi fural na 2.3v za 24/7.Slabe izkušnje:D

edit:odvisno kateri model oz revizijo corsair-ov ddr2 800 c4 ima.Nekateri imajo promos, drugi elpida, spet tretji infineon ter samsung in le redki micron d9( le tej so zmožni 1100+).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

UNIVERZUM ::

men delajo "zaenkrat" normalno. tudi po vseh testih na netu je pisalo,da obožujejo voltažo.

sicer men delajo pri latencah 6-6-5-18 vsaj zdi se mi tako, na avto voltaži normalno. sem voltažo dvigno samo da sem lahko nižal latence. na netu majo voltažo 2.45V in 3-3-3-8 latence.

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...



so se pa pocenil za 80€ glede na toliko sem jih plačal jz8-O
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Čmrlj ::

ja men je pokopalo eno palčko na 2.3v. 2.45v imajo pa samo noobi na SuperTalent,jst še moje micron d9-gkx nebi upal furat na 2.45v za 24/7 uporabo.

joker16_7 ::

Frendove rame sem stestiral in so delali na 4-4-4-12, pri 1000MHz in voltaži 2,3V. Ma namreč enake. Verjetno bi pod 2,4V šli 1100. Seveda pa spet odvisno od čipov. Kere čipe pa je mel, pa nimam pojma. Bi mogel pogledat:8)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

vaso ::

ali mi lahko kdo pove kako naviti oziroma nastaviti plato z procesorjem e6600.
Prosim če mi kdo lahko napiše napetosti in clocke ker sem popoln laik pri tem, je pa
škoda če ne bi izkoristil te možnosti. Lahko mi napišete tudi link do kakega page-a
če ni komu za pisat. Rad bi ga pa spravil samo do 3,2 da bi delal povsem stabilno
in ne bi imel problemov z kakšnim resetiranjem in podobnim.

E6600
asus commando
2x 1b ocz 5-5-5-12 ram
ATI 1950 PRO
LC power 550W
ni da ni

joker16_7 ::

Zelo dobro plato maš, rame tut, napajalnik tut, tako da bo to letelo še bistveno več kot 3,2GHz. Če pa hočeš natančne podatke glede voltaž boš moral sam poskusiti. Odvisno od steppa tvojga proca. Približno bi lahko takole rekli:
- VCore 1,4V
- VMCH 1,5V
- VFSB 1,3V
- VICH 1,2V

To so osnovne voltaže. Če bo nestabilno samo malo še dvigni VCore, pa bo. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

Ni rečeno da bo letelo preko 3.2ghz(kot si že povedal je odvisno od proca).Drugače imaš pa tu moje slike, če ti bo kaj v pomoč za 3.6ghz





joker16_7 ::

Kera verzija BIOS-a? Js v mojem najnovejšem BIOS-u ne morem štelat NB in SB voltaže.:'(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

joker tole je bios od commando;)

vaso ::

Čmrlj:
Najlepša hvala.
Uporabil sem tvoje nastavitve za 3,2 in napetost ramov dal na 2.1V in vse deluje ok.
Bom drugič še malo testiral z višjimi napetostmi in večjim fsb-jem, zaenkrat pa je to super.
Nekaj me še zanima, zakaj so tako različne vrednosti v biosu in potem v npr. PC PROBE 2 programu.

SUPER PI mi kaže 16s, procesor pa je na 42 stopinj v mirovanju oziroma po 3d marku06.
ni da ni

Čmrlj ::

vaso nevem kaj misliš.Če misliš na to da ti kaže manjši vcore, kot ga imaš naštimanga v biosu potem je to zarad vdroopa, drugače pa pc-probe itak nekaže pravilnih voltaž.Jst sem vse preveril z multimetrom, ker pri digitalnem napajanju je to priporočljivo;)

edit:za 3.2 ghz uporabi manjšo cpu voltažo, kot jo imam jaz za 3.6 (razno če imaš slab primerek proca), ker je brezveze, da greješ proc po nepotrebnem, pa tudi 42c v mirovanju ni glih super temperatura;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

OChack ::

to a je procesor prevroč bo že proc sam povedu :D
namreč ponavad prej "zmrzne" zarad vročine, itak majo temp delovanja 80°+
Int€l inside, IDIOT Outside

Čmrlj ::

Ochack ne ne zmrzne ampak pri temperaturi nad 81.5 začne procesor throttlat, se pravi samodejno zmanjšuje ferkvenco;) , zato, da bi se manj grel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

vaso ::

Čmrlj:
Hvala za nasvete, sem skapiral do neke mere to navijanje in mi tudi na 3.42 dela čist ok ,super pi na 15s
Sem pa probal z tvojimi nastavitvami na fsb450 vendar z malo nižjimi napetostmi pa se mi sicer prižge
vendar ne boota vredi, tako da bom še malo cpu pa ram vzdignil (napetost) pa bo mogoče potem šlo. V 3d marku 2006
pa se kar dosti pozna :prej 5200 pik 2,4 : na 3,4 pa 6150 pik
ni da ni

Čmrlj ::

Upam, da si preveril stabilnost z orthosom in memtest860:)

OChack ::

men zmrzne :D
ampak drgač ni pene, zele sm gledu ene teste hladilnikov pa nevem kak to ampak stavri se grejejo komot okol 80 stopin in več pa kr lavfajo teste
Int€l inside, IDIOT Outside

Čmrlj ::

Ja dejansko c2d zdrži tam 80c, pri 81.5 pa začne throttlat( samodejno zniževati ferkvenco, ker mu je prevroče);)

joker16_7 ::

Nekaj časa sem razmišljal in sedaj vas imam nekaj za vprašat. Posebej tebe čmrlj;)
Enkrat sem dal VCore na ''Auto'' pri 3,6GHz in mi je voltažo nabilo na 1,68-1,7V ko sem pogledal v Hardware monitor. Potem se pa postavi vprašanje. Če npr. dam frekvenco na 4GHz tudi povečalo VCore tako veliko ali ne bi blo razlike? Ker če nastavim v BIOS-u fiksno na 1,7V ni nič večja od 1,64-1,65. Torej je že pri 3,6GHz nastavitev ''Auto'' imela večjo VCore voltažo kot pa maximalna fiksna nastavitev. To bi namreč prišlo precej prav pri benchih.>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

Ja auto, itak zmer nabije večjo voltažo, kot je potrebno v resnici za izbrano ferkvenco:)

joker16_7 ::

Torej je pri benchih bolje uporabljat voltažo ''Auto''?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

UNIVERZUM ::

Če jaz prestavim voltažo na auto,se sistem nad 3.0 sploh ne postavi?:\ :\ :\
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

joker16_7 ::

Čudno, meni nabije tako voltažo da ga lahko postavim bistveno višje kot pa če dam v biosu na 1,7V :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1446750 (5003) Dr_M
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392468 (1600) Fr33man
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33320990 (12140) DJ MartiNi
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555651 (4468) >>><<<
»

navijanje E630o v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655071 (3175) Čmrlj

Več podobnih tem