» »

navijanje E630o v praksi

navijanje E630o v praksi

«
1
2

bluesman ::

Lep pozdrav,

a ima kdo izkušnje z navijanjem E6300 procesorja. Nameravam ga v zelo kratkem času kupiti skupaj s plato ASUS P5W Deluxe in Zalmanovim CNPS7700-CU hladilnikom. Imam ga namen naviti tja do 2600 ali pa še več. Prebral sem članek v PC formatu kjer so ga navili brez problemov do 2.86 GHZ. A je kdo probaval kaj podobnega?

Adrijan0 ::

Gre čez 3ghz brez problemov. Poglej malo ostale teme, o tem se je veliko pisalo.

meganboj ::

mislim da ti slika vse pove
http://shrani.si/?screenshotq4o4.jpg
imam plato p5b z tvojo pa se bo verjetno še kaj naviti ampak nepozabi nabaviti dobre rame

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meganboj ()

strumf666 ::

Nimaš najbolj ustrežne plate za navijat e6300, ker ima le-ta nizek množilnik in zato rabiš čim višji FSB (p5b dlx bi bila bolj primerna) prav tako rabiš rame, ki so sposobni delovat nad DDR2-800. Če boš dobil zadosti dober proc lahko pričakuješ vsaj 2,8GHz mogoče tudi 3GHz. Aja hladilnik ki si si ga izbral sicer ni slab, obstaja pa precej boljših.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

meganboj ::

upam da se ne motim ampak množilnik se ne da spreminjati samo fsb
maš pa še tu en članek o tej plati
http://www.oc-lab.com/clanek.php?id=1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meganboj ()

bluesman ::

Lep pozdrav,

se opravicujem ampak res nimam casa prebrati vse poste in bi rad narocil racunalnik danes do 18 00 ali pa najkasneje jutri zjutraj zato prosim, ce mi lahko napisete katero plato priporocate za navijanje. Rami bodo Kingston HyperX DDR2-800 PC-2 6400 5-5-5-15
Hladilnik sem vzel zaradi clanka v PC formatu kjer pise da je z njim navit procesor bil hladnejsi za 2 stopinje proti nenavitemu E6300 z box-om.

IVo ::

Na izbiro maš P5B in E6400 ali P5Bdlx in E6300. Z obema kombinacijama bi pomoje brez problemov prišel do 3,6GHz. P5B ima prenizko voltažo za rame kar nadomesti procesor z večjim množilnikom (8x). Pri P5Bdlx pa lahk voltažo nastaviš do 2,4 al kok (ne vem točno) in lahk prideš do višjega fsbja z nižjim množilnikom (E6300...7x). Tretja opcija je da vzameš P5B in E6300 in voltmodaš plato ter tako tudi prideš do 3,6GHz. Pri vseh treh primerih sem pa videl da pridejo tudi do 4GHz, je pa odvisn od kvalitete proca...
Upam da sm ti mal olajšal izbiro... Sam imam P5B, ki čaka na vmode in E6300 ki je trenutno na 3325MHz.
P.S. Trenutno nekdo na forumu prodaja 2x512MB GoodRAM DDr2 rame ki so odlični za navijanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

asus ::

Iz p5b in e6300 po moral imeti kar srečo da bo prišel na 3.6ghz,saj plata ni glih nek biser za oc.Realno je 3.2-3.4ghz.

edit:pa tud ta zalman 7700 ni baš neki oc-ing cooler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

TOP ::

Pozdravljeni Po nasvetu asusa sem kupil P5B-E trenutno mi dela na 300FSB brez problemov,do koliko grem lahko približno še brez da bi kaj dvigoval voltažo,mislim dvignit samo FSB.In še eno vprašanje,možnost imam to plato zamenjat za ASUS P5B-DELUX kaj se mi splača in kaj bom pridobil.Moti me to ,ker una plata nima COM porta.Doplačilo bi bilo 16evrov.Kaj pravite.

Tr0n ::

Kateri zracni cooler pa priporocate za E6300 recimo?

asus ::

Scythe Infinity is the best.

asus ::

Menjaj za p5b-dlx je bistveno boljša oc-ing plata.Kar se tiče pa fsb-ja probaj do koliko gre z default voltažo.Ta plata gre drugače tam na 450 fsb, če imaš rev 1.01 G, če si dobil pa rev 1.02 G si pa na konju in ne menjaj, ker ta je pa revizija C2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

TOP ::

Ej asus HVALA ti kako pa pogledam katera revizija je na škatli nič ne piše

asus ::

Na plati piše nekje okoli socketa za cpu

asus ::

Ali pa v cpu-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

strumf666 ::

v CPU-z pogledaš zavihek mainboard pri čipsetu revizija (C1 ali C2).

edit: p5b-e ni glih primerljiva z p5b dlx tudi če ima c2 revizijo čipseta; so prevelike razlike med ploščama.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Aha hvala mi piše C1 kaj potem je razlika samo v višjem FSB pa zvok vam dela normalno ali imaste kake probleme z to plato.HVALA

asus ::

Ja razlika je v višjem fsb in naj bi imela c2 tudi nižje delilnike za rame.Meni dela zvok normalno na p5b-dlx.

TOP ::

HVALA asus

IVo ::

Asus ti kej prebereš preden začneš komentirat? Napisal sem P5B+E6400 ali P5Bdlx+E6300 je enako 3,6GHz!!!!;(

bluesman ::

Asus zaj si me malo v dilemo spravil. V reviji piše da je favorit urednikov in da je krasen za navijanje (zalman), sicer pa jaz ne bi navijal v neke extreme, recimo tja do 2.8-2.9 bo po moje kr dovolj. plata je tudi kr dobra po ocenah v revijah in baje ponuja veliko za navijanje. Tak da sem zdaj malo v dvomih okol vsega.

JIM22 ::

Asus ti je prav povedal. Vzam hladilnik ki je rekel, proc e6300(al pa počak, v kratkem pride e4300) in p5b-dlx.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

koyotee ::

E4400 ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GaS ::

Teli E4xxx tut ne bodo nevem kaksni navijalci..Drugace pa ne pricakuj 3.6GHz z e6300, razen ce si res sreckovic in dobis en komad od plate ki res leti tako kot je treba. Vzami raje E6400 pa P5B-DLX, pa bos garantirano navil. Ce seveda denar ni ravno ovira. Pa OCZ GX XTC 2x1GB in si zmagal. Ne rabis 500 FSBja..Lahko pa tudi reskiras, vzames Biostar TForce 965PT za 30k, enga e6300, rame ki sem jih napisal, in bi moglo it vsaj 3.2GHz. S tem da ceneje ne prides skozi;)

Pa veselo igrackanje>:D

bluesman ::

Hvala za nasvete, racunalnik je narocen. Vseeno sem vzel plato P5W DH deluxe in E6300 in Zalmana 7700-Cu in bom navil tolk kolk bo pac slo. Glede na to da to delam prvic se eno mogoce malo neumno vprasanje:

A so plate tako narejene da pasejo vsi hladilniki not? Ker sem gledal slike od te plate in ma heat pipe in pasivne hladilnike nekam visoko postavljene zalman pa je kr velik (ga ma cimer) pa se sprasujem ce bo pasal not. :\

dejansan ::

denar je sicer tvoj samo škoda, ker nisi poslušal nasvetov, ki si jih dobil, tako pri plati kot hladilniku

kar se hladilnika tiče, na listi kompatibilnosti tukaj tvoje plate ni
dejansan

Čmrlj ::

Tole si pa res zasral.Plato je absolutno predraga, glede na to kar ponuja.Verjami sem jo imel, pa sem jo po enem tednu menjal za p5b-dlx in dosegel kar 200mhz večji oc kot z p5w dh-dlx.Hladilnik je pa absolutno scythe infinity zakon,in je celo boljši ( z 2x 12cm ventom) od vodnega zalmana reserator.

JIM22 ::

Nevem kaj kurca si pol sploh spraševal za nasvet, če si kupo, kar si si zamislo in mi smo ti lepo povedal kaj je bolš. Drugač pa če si šel to kupovat, bi si lahko sam prebral kaj gre optimalno skup(seveda da dosežeš čim večji OC) in bi lahko že sam sklepal kaj je ok.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

bluesman ::

Kr mirno kri,

pisal sem, ker sem hotel potrditev in pričakoval približno enaka mnenja kot vspovsod na netu. Še več, tu mi pravite da ni vredu, v reviji, ki jo bere kr nekaj računalničarjev pa piše da je krasna in vredna svojega denarja. Se pravi, da lahko tožim to revijo ker pišejo laži? Enako piše za Zalmanov hladilnik. Kakorkoli, vaša mnenja so več kot cenjena ker imam možnost vrnit vse komponente in kupit točno take kot ste mi napisali. e6400oc piše da je predraga glede na to kar ponuja, v člankih in testiranjih pa piše da ponuja ogromno za ta denar. Mogoče pa je v Sloveniji ta plata dražja, jaz namreč naročam stvari iz Nemčije v Španijo.

suntrace1 ::

Odloči se ali boš verjel:

reviji, ki ima plačane oglase in stalne dobavitelje, ki ponavadi oglase tudi naročujejo in pošljejo tisto robo, ki je na lagerju

ali

frocom, ki stiskajo vsemogoče prihranke za tist še tako minimalni oc in iz prakse vedo kaj paše in ne paše skupaj ter menjajo komponente hitreje kot lastne spodnjice.

JIM22 ::

O vidva mata neke svoje spike, tak da se odmikam.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

bluesman:
P5W DH je boljša za C2D 6600,6700 ter X6800, ker ne potrebujejo visokega FSBja. Za e6300,6400 pa se priporočajo os. plošče na i965 chipsetu zato, ker lahko prenese visok FSB.
Tisti ZAlman je sicer res dober, samo za enak denar dobiš boljši hladilnik in sicer Schyte Infinity.

GaS ::

OK vse kul in prav, sam potem te res ne zastopim kaj sprasujes tukaj, ce ze vnaprej ves da bos nekaj kupil, kar so v velekomercialni reviji zapisali. Ce bi bil vsaj Joker..>:D Tudi testi po netu na raznih straneh niso vedno najbolj zadeva. Najvec "tapravih" izkusenj z dolocenimi komponentami najdes ravno na "priznanih" forumih, tako da lepo da si vprasal. Edino ne razumem zakaj si sploh vprasal..

suntrace1 ::

@e6400oc: ne vzet osebno, pač tako gleda večina ljudi na OC navdušence, mogoče bi bil termin geek boljši :D

Čmrlj ::

Suntrace ni panike, ti pa povem glede oc navdušencev, pač vsak ima svoj hobi in nekaterim je oc-ing hobi npr. meni.Pred 2 leti se nisem niti upal navijat, sedaj pa sem že tok not, da mi ni pomoči>:D .Namreč letos sem imel računalniške opreme sigurno za 2 miljona bivših tolarjev,nekatere zadeve sem navijal nekater pa ne.Pač sestavljam folku kompe, in sem testiral od semprona 3000+am2,a64 3000-3800am2,ter x2 3800 in 4200,na platah asus ,gigabyte,msi ipd... do e6400( trenutno v moji mašinki>:D na 3.7ghz), do e6700,na platah p5b, p5b-dlx,p5 wdh-dlx,ter intel bad axe.Tko da nisem menjal kot gate , ampak sem testiral kompanente mojih strank oz. kolegov, upam da si kakšen kmalu zaželi kakega x6800,pa kake cellshocke 1000,na kaki asus komando, pa da zvlečem hudiča>:D iz njega.Drugače pa pričakujte kmalu nekaj mojih rezultatov v 3d markih in super pi, samo da dobim hitrejše rame, ker trenutni niso nevem kaj čeprav so micron D9.

Čmrlj ::

Gas saj se ne hvalim, pač povedal sem mu kaj vse sem testiral in da menda pa nekaj vem, tako da mu lahko predlagam kaj je trenutno best buy in kaj ni.Ti seveda me moraš pa tkoj napadat al kaj?Pač sem nov tukaj in bi se rad čimprej folku predstavil kdo in kaj sem ,ter kakšno je moje znanje in če bo kdo rabil kakšen nasvet mu lahko pomagam, tko da nerabiš s takim nevmesnim ven hodit.Tko bojo vsaj vedeli katere kompanente sem imel in lahko jim bom svetoval glede oc-inga ipd....

bluesman ::

e6400oc in vsi ostali, vprasal sem zato, ker to delam absolutno prvic (navijanje) in je logicno da sem kupil plato in vse ostalo na podlagi prebranega na internetnih straneh kjer delajo teste plosc. In po moje je tudi normalno da ne bom ker sel in kupil stvari, ki jih napise vsak na forumu. Verjamem, da imate nekateri izkusnje pa so po moje tu tudi taki, ki nekaj preberejo in pol pac napisejo.

Moj kolega je vprasal za notesnika in so ga spljuvali prav na tem forumu, No ga je vseeno kupil in dela kot urca in se kvaliteten je. Ne pravim, da nimate prav, vendar bi se mogoce odlocil drugace ce bi zadnji post od E6400oc bil na prvem mestu. Kar se tice denarja sem pac imel dovolj da sem kupil to plato, ki je za 20 € drazja od P5B-dlx.

Mene zanima samo, ce je ta plata ki sem jo kupil res tako slaba? Jasno mi je da bi z cenejso plato lahko tudi enako navil. Ampak se enkrat: ne bom navijal do maximuma ampak tja to 2.9. In se zadnje: komponente lahko tudi zamenjam ker kupujem v tujini in majo boljse pogoje zamenjav (predvsem jih ne zanima zakaj menjavas ampak lepo zamenjajo brez vprasanj)

TOP ::

Prebral sem tud po drugih forumih,ta plata dela dobro edini problemi da so okli zvoka,ampak ga nemajo vsi se ga pa da rešit.Drugače plata dela BP.Kar se tiče navijanja vse plate od ASUSA so dobre za navijat.Če pa hpčeš poskušat bekaj ekstremnega potle pa zamenjaj ta Delux.

GaS ::

@e6400

OK razumem..Ampak a mislis da so ostali tukaj na forumu sami brezvezniki ki nimajo pojma? Ne rabis se predstavljat kaj si in kaj delas in kaj si vse ze delal..Odpri si pol svojo temo. Folk tuki te bo spoznal po tvojih komentarjih in si ustvaril mnenje. Torej ce mas kaksna znanja in izkusnje, potem so taki komentarji kot je bil ta tvoj, povsem nesmiselni.

igor0203 ::

@bluesman:
Plata ni slaba, odlična je, vendar se priporoča bolj za E6600 modele ter višje, ker tam ni potreb po visokem FSBju. Pa ko boš gledal teste na internetu, jih poglej na večih internetnih straneh, da boš videl, če so rezultati približno enaki. Ker kakšne strani imajo fake rezultate.

Čmrlj ::

Ok, se opravičujem za moj izpad;), drugače pa ni ta plata slaba ti ja kar obdrži, če nemisliš navijat v extreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

nightman ::

Kok se pa splača ram OCZ 1gb pc2-6400 XTC za plato p5b-deluxe. Želim si priti tam nekje do max 500 fsb. Mogoče še kak ram boljši samo da je 1 paličica od 1gb.
LP

GaS ::

Imam te rame, 2x1GB in letijo tam okoli 480@2.2V. Tu nekje bi vsak primerek moral iti.

Čmrlj ::

Vzami goodram pro, če hočeš rame na 1000 in več furat, z timingi 4-4-4-12, je pa kar nekaj dražji od ocz.

Adrijan0 ::

klik
neki sm gledu in sm najdu tole omg.

Čmrlj ::

Ja p5b-deluxe ga rastura:D .

Spc ::

Jaz pa imam MSI 975X Platinum Powerup Edition in morem priznat, da se tudi zelo zelo dobro navija celo brez zvišanja voltaže core-u.
:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

GaS ::

offtopic: ce kdo kupuje GoodRam PRO, ZS...

Gajba ::

OK razumem..Ampak a mislis da so ostali tukaj na forumu sami brezvezniki ki nimajo pojma? Ne rabis se predstavljat kaj si in kaj delas in kaj si vse ze delal..Odpri si pol svojo temo. Folk tuki te bo spoznal po tvojih komentarjih in si ustvaril mnenje. Torej ce mas kaksna znanja in izkusnje, potem so taki komentarji kot je bil ta tvoj, povsem nesmiselni.


gas vzel si mi z jezika

:D navija dve leti, pa je najbolj glavni in ve čisto VSE. res čisto pravi stari oveclockerski maček. e6400oc res si me prijetno nasmejal, aplavz za tebe
All I found were lungs and liver

Čmrlj ::

Kaj ma pa to veze, kok časa navijaš?Mislim da ima več pomen koliko kompov si navil.Saj nekdo lahko 10let navija, pa je kljub temu navil le 2 ali 3 kompa.Sicer pa dost o tem, saj sem se opravičil za svoj izpad.Ali me pač samo jebete, ker sem nov?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264274874 (35467) krneki0001
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412437 (1349) ShARk63
»

Katero matično, procesor, napajalnik in ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
955234 (3778) T-Majo
»

Novinec iz Core 2 Duo družne: E4300

Oddelek: Novice / Procesorji
403695 (2629) FireSnake
»

Matična Plošča (Core 2 Duo)

Oddelek: Strojna oprema
191487 (1152) micky84

Več podobnih tem