» »

Najmanjši USB pomnilnik iz Kingmax-a

Najmanjši USB pomnilnik iz Kingmax-a

engadget - Dobro znani proizvajalec pomnilnika se tokrat hvali z rekordnim izdelkom - najmanjšo USB pomnilno enoto na svetu. Glede na podatke z Engadgeta je napravica velika 34 mm x 12.4 mm x 2.2 mm (bolj zgovorna je spodnja slika), tehta zgolj en gram in je na voljo s kapacitetami do 4 gigabajte.

Baje se dobro razume tudi z Windows Vista (sklepamo, da imajo v mislih ReadyBoost), tako da vsem, ki svoje dokumente še shranjujete na diskete, priporočamo nakup, če le nimate prevelike dioptrije. Več v izvorni novici.

19 komentarjev

uio ::

Evo to je pa prihodnost.
:D
Skor kot star treck ;) Majhno kot en bombonček. Mas denarnico pa ene 50 takileh notr.
Ne morm verjet da je tko majhno, čeprov sedanji usbji verjetno tut niso kej dost večji samo majo več ohišja.
Ampak vseeno sam pogled na to stvarco me navdaja z navdušenjem.

sweeti007 ::

za tole stvarco rabis slucajn adapter za priklop ali so delali na tem da ravno pase v "slot"?

uio ::

Še cene :)

512MB ($19), 1GB ($29), 2GB ($39), and 4GB ($55) flavors, and if you're interested in picking up a thumb drive that can probably double as a toothpick, it's available as we speak.

Praktično enako kakor usbji sedaj.

uio ::

mislim da bo ravno pasalo v usb, samo je brez stabilizacije okoli, tako da mislim da bo treba take zadevce prov previdno vstavlat.

zcetrt ::

Če bi kdo slučajno naročal (kjerkoli že v tujini), sem takoj zraven... (nimam kreditne, imel bi pa tole zadevo...)

Kot bi gledal reklamo za higienske vložke.

Ampak sem navdušen. Ravno pred tednom sem se namreč spraševal, zakaj ne naredijo celotnega USB keya na eni silicijevi rezini...
4.

GizmoX ::

Točno tako. Iz navadne usb palčke vzameš dol ohišje, pa si na približno isti situaciji, kot tukaj:\
Seveda je pa tu bistveno to, da je vse to vseeno obdano z nekim drobcenim ohišjem (drugače bi se vidle povezave, čipi - kot pri prozornih usb palčkah).

Za vstavljanje verjetno ni problema (tudi pri sedanjih je edini del, ki 'trpi' ob vstavljanju, tistega pol centimetra na koncu), pri odklopu pa je verjetno še lažje, saj ga le potegnemo za špagico (na povečavi je dobro vidno, da ima na koncu luknjico za cveren / obesek):D
udirač => uni. dipl. inž. rač.

romci ::

Ne da bi hotel delat reklamo, ampak s tule ga imam jaz. Res je mali in res ni nobenih problemov pri vstavljanju - samo da ne visi cela teza kljucev na obesku :)

Edit: typo
-- not all those who wander are lost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romci ()

Pithlit ::

A vi to resno?

14 November 2005
Life is as complicated as we make it...

romci ::

Aha, bo ze prav, novica govori o drugi generaciji tistega iz 2005:

While it looks to be a revamped version of the company's first iteration, this uber-slim flash drive weighs in at just a single gram, and measures 34- x 12.4- x 2.2-mm...


Originalni je 39 x 12 x 2mm, 5g.
-- not all those who wander are lost...

Arthur ::

to je premajhno zame. bi se bal da mi poči v žepu.

Pithlit ::

Ups, pa res... mea culpa.
Life is as complicated as we make it...

edge540 ::

To je zelo lepo. Dokler ga ne izgubiš. Je pa varianta, da gre na ključe kot obesek, ampak potem pa je vprašanje kako dolgo bi deloval.

d'Regi ::

Ta obesek verjetno ni slaba ideja...
Samo potem bi morali zraven prodajati še gumijasto ovojnico (kakor npr. za iPod Mini), ki bi jo lahko nataknil vsakič, ko ga skupaj s ključi valaš po žepu.

Lp, Andrej

MrStein ::

Že skoraj eno leto imam microSD kartico velikosti 11x15x1 mm.
Kapaciteta : 1 GB (imajo tudi po 2 GB)
Dvomim, da bi ga lahko zlomil brez uporabe klešč.


Ah ja, lastnik jugota bo vedno navdušen na 10 let starim Kadetom. >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Odyn ::

Že skoraj eno leto imam microSD kartico velikosti 11x15x1 mm.

Ja, saj tudi MemoryStick Micro (15 × 12.5 × 1.2 mm) že obstaja. Ampak to ni ravno primerljivo, saj ju ne moreš priključiti naravnost v USB temveč potrebuješ čitalec ali pa kak adapter...

zcetrt ::

Na usb keyu je kar nekaj logike. Na CF karticah, mislim, da bore malo, SD jo pa tudi mora nekaj imeti, da naslavlja po neke vrste serijskem protokolu... Ampak USB jo mora imeti največ, saj vmesnik ni namenjen izključno "pomnilniškim" enotam.
4.

FiSh_bAiT ::

Ka pa SD kartice na z usb izhodom, ki so ze kr en lep čas na trgu. Js mam 1 GB pa zadevca deluje super. Pa tut velikost je prblizn takale.
P4 3.2, 1024 DDR2 533, Winfast 6600 GT.

MadMax ::

Glede na to, da si sam lastim 1GB primerek te zadeve že kar preko pol leta, se mi ne zdi ravno preveč novičarsko tole...
Drugače je pa kar trpežna zadevica, pogrešam edino kakšno LEDico za indikacijo pretakanja podatkov (da ga ne prehitro izvlečem).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

desperados ::

na cebitu sem opazil še manjše...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531357 (18270) Izi
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151904 (1648) kixs
»

Windows Vista proti Windows XP (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17923064 (11475) levaky
»

Vista že na MSDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
629959 (4192) neoto
»

Vista proti Cairu, pogled nazaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
879405 (5958) darkolord

Več podobnih tem