» »

Kateri USB ključ kupiti?

Kateri USB ključ kupiti?

1 2
3
4

t3hn0 ::

kaj pa corsair flash voyager? v jaetu majo akcijo 8gb za 48,90€ kar se mi zdi zelo ugodno
^.^

ziviky ::

hvala,

dolzina 7cm? To je eden od večjih kljucev na trgu

TribesMan ::

Patriot x-porter XT 8GB za manj kot 40€... pa hitrejši je kot corsair...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

uio ::

A kdo kej ve kolk hitri so tili 4GB in 8 GB kluči PATRIOT USB ključ X-PORTER MINI DRIVE?
http://ceneje.si/patriot-usb-kljuc-x-po...

Hvala za odgovore.

ziviky ::

tud mene zanima.

8GB je kr poceni. Upam da ni na racun hitrosti.

EvilDare ::

Xporter BOOST varijant se izogibajete. Branje že imajo visoko. Meni 4GB varijanta bere 350 ali 700 MB veliko datoteko z okoli 30 MB/s. Pisanje je pa porazno. Od 8-10 MB/s. Še moj drugi usb Transcend v110 ima 22 pisanja in okoli 25-28 branja. Voyager je sigurno hitrejši, samo baje porabijo veliko energije, tako da za uporabo na kakšni dvd komponenti ali pa če imate slabše osnovne plošče ni priporočljiv.

kmetek ::

misliš rečt TRANSCEND 110 in ne V110? ker V so ta value aka počasno pisanje 2-3MB/s.....si ziher da majo 20MB/s + ?

EvilDare ::

Ja točno. Malo sem se zatipkal, JetFlash 110 1GB varijanta je. Ne vem kako je z majhnimi datotekami ampak branje doseže tudi 28 MB/ z velikimi in ne samo 16 kot je napisano na ovitku.

kmetek ::

maš oranžnega 4GB? Tega imam jaz in je svinjsko hitr, škoda da ni Comtron dobil še 8GB modele :)

EvilDare ::

Ne rdečega 1GB, ker sem ga nujno rabil. Patriot Xporter XT 2GB mi je pa crknil, oz. je pokvaril datoteke in so mi ga zamenjali za BOOST 4GB, ki pa je kot sem napisal slab usb ključ in pri zapisu ne doseže 150X hitrosti oz. okoli 28MB/s ampak maximalno nekje 10Mb/s z velikimi datotekami oz. približno 50X hitrost.

destiny ::

Meni je Xporter XT 2GB tudi pokvaril datoteke... Sicer so mi ga zamenjali in sem dobil novega neBOOST. Upam da ta ne bo defekten po 2. letih uporabe :/

maslo12 ::

Crknil ključek, seveda z vsemi podatki. In zdaj je jeba. Ne prepozna ga - sem probal na 4 računalnikih. Se morda da dol dobiti podatke? Kakorkoli?
Seveda si moram nabaviti novega, ne rabim več kot 2 GB, ker prenašam samo *.doc fajle. V večini.
Pogoji:
- odporen na udarce (ker ga nosim v žepu ipd.)
- ne sme imeti pokrovčka, ker to zgubim.
- zanesljiv.

Kaki nasvet? Bestbuy?

Hardstyle ::

Danes sem v hoferu videl 8GB za 25€. Firma pa je neki meniov oz. nekaj podobnega.

maslo12: poglej za Xporterje.

darkolord ::

meniov = tevion?

Hardstyle ::

Tevion ja :) Blizu sem bil :P

t3hn0 ::

dober mesec nazaj sem si kupil SanDisk Cruzer 8GB in sm kr zadovoljen z njem...hitrosti so nekako nad tistimi tovarniskimi (branje: 27mb/s, pisanje: 20mb/s), pa zgleda tud kr lepo ;)

tko da ce koga tud ne mot dolzina (nekaj manj kot 7cm), ga priporocam.
^.^

zmaki ::

Kar nekaj časa je minilo od zadnjega nasveta v tej temi.

Potrebujem USB 2.0 ključek 8 GB.

Prosim za nasvet za nakup. Želim si optimalno razmerje hitrost / cena .

Urc ::

Priporočam ti Patriotovega Xporterja.

zmaki ::

> Xporter

Kateri : Drive, Mini Drive ali XT Boost Drive ?

debil ::

XT Boost

GrimReaper ::

Kolk majo sploh XT Boost write speed? Mam dva Mini 60x, pa mata 10/13 MB/s, 200x Patriot pa 22MB/s.
Me pa res zanima, ker Corsair je kompletno prešel na MLC, celo GT-ji so počasni. Hitre ključe (s tem mislim 15MB/s+ write speed) dobavljive pri nas tako lahko prešteješ na prste ene roke, Lexar Lightning, SanDisk Ducati, SanDisk Cruzer Contour, Supertalent 200x, Transcend 2A.

Pa še eno vprašanje mam, kaj pomeni 1x hitrost pri CF karticah in nekaterih USB ključih, je to kar enako 1-kratni hitrosti CD-ROMa, 150KB/s?
Ker če gledam CF kartice, imajo 300x 45MB/s, 40x pa 6MB/s. Google mi pa nič pametnega glede tega ne najde.

Pa Patriot tut nima nekega standarda, pri Mini je 60x hitrost očitno za write, 150x in 200x modela pa sklepam da imata navedeno hitrost za read, zato ker niti 200kratnik ne dosega 150x write speed.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

marko610 ::

ti ne predlagam da kupš kluček pod 16GB

GrimReaper ::

Sej ne kupujem ključa, samo sprašujem za Patriota 150x. No pa če ma kdo Corsair Survivorja, tut lahko posta rezultate.
16GB? So vsi prepočasni za svojo velikost, še najhitrejši je Supertalent Luxio, 16MBs za 60€. Drugače sem zadovoljen s svojimi 2GB Lexarjem 29MBps, Patriotom 2GB 22MBps in Sandiskom 8GB 20MBps.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hooger ::

Patriot XT 4Gb:



Patriot XT 8Gb:

GrimReaper ::

Zdej mi je nekdo na drugem forumu postal rezultate za Patriota 150x, v bistvu je 100x write in 200x read:
 Benchmark

Benchmark


 File Benchmark

File Benchmark



EDIT:
Vidim da naše spletne trgovine zavajajo s 150x hitrostjo, na uradni strani piše 200x read speed, pred tem pa so imeli 180x in 150x.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

robotek87 ::

Ima kdo kaksno informacijo kateri USB se splaca kupiti?

Iscem 16GB ali 32GB... in z veliko hitrosjo pisanja/branja...

destiny ::

Mislim da je Patriot še vedo hiter in ugoden (XT Boost al kaj že je in pa novi Magnum)

JebatGa ::

Mi lahko kdo pove za kakšen dober usb ključ. Rabil bi takega, ki bi bil velik vsaj 16gb in bi imel visoko hitrost pisanja, vsaj nad 20mb/s in da bi ga bilo možno kupiti v Sloveniji, ni pa nujno. Cena pa naj bi bila do 100 evrov. Ve kdo za kakšnega? Hvala za odgovore.

KoMar- ::

Kateri 64 GB ključ priporočate? Najbolj sta pomembni zanesljivost in kvaliteta.

Zaenkrat se odločam med

PATRIOT USB ključ X-PORTER MAGNUM DRIVE, 64GB
in
CORSAIR USB ključ FLASH VOYAGER DRIVE, 64GB

Davidoff ::

A kdo kej ve kolk hitri so tili 4GB in 8 GB kluči PATRIOT USB ključ X-PORTER MINI DRIVE?
http://ceneje.si/patriot-usb-kljuc-x-po...

Hvala za odgovore.


Hej!

8gb razlicico si lastim jaz medtem ko punca ima 4gb kljucek. Morem rect, da je kljucek res pocasen kar se tice pisanja na njega. Sicer je simpaticen, vendar to ne odtehta same hitrosti.

LP.
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

JebatGa ::

Mi lahko kdo pove za kakšen dober usb ključ. Rabil bi takega, ki bi bil velik vsaj 16gb in bi imel visoko hitrost pisanja, vsaj nad 20mb/s in da bi ga bilo možno kupiti v Sloveniji, ni pa nujno. Cena pa naj bi bila do 100 evrov. Ve kdo za kakšnega? Hvala za odgovore.

Res noben ne ve za nobenega? Sam še zmeraj iščem pa tudi nič ne najdem. Očitno se bom moral zadovoljit z nekaj slabšim kot hočem.

karafeka ::

Je kdo kupil usb ključ preko ebaya ?
Recimo kaj takega 64gb?
http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_BIN=1&...

Ali pa 32gb
http://cgi.ebay.co.uk/32GB-USB-2-0-Thum...

Kakšna je kvaliteta teh ? Se veliko kvarijo ? Ima kdo kake izkušnje ?

Desty ::

Kupuj sam takšne, kjer prodajalec zatrjuje, da je ključek GENUINE od kakšne znane firme. Zakaj? Ker je čedalje več prevar, ko dobiš domov 64GB ključek, ki je v resnici 2GB ali podobno. :| Skratka, bodi pazljiv.

debil ::

Zanima me če je ta model za kakšno rabo. Je dovolj hiter za ženski spol?

Karen ::

Zanima me če je ta model za kakšno rabo. Je dovolj hiter za ženski spol?

/sarcasm on/ Glede na hitrost procesiranja podatkov ženskega spola je vsak ključek dovolj hiter/sarcasm off/.
Resno: roko na srce, kaj bo pa tako na hitro zapisovala. Če bo dajala DivX gor bo itak trajalo; ali bo 3 ali 4 minute, who cares. Za pol mega wordow file zapisat pa ne boš opazil razlike. Mater eni hočte res diplomirat iz hitrosti zapisovanja na usb ključ. Nisem vedel da je tolk pomembnih teh par sekund, pa da se z usb ključem dejansko tolk dogaja. Samo vedeti morate da to ni glih neka prava backup rešitev.

A.F. ::

karafeka je izjavil:


Ali pa 32gb
http://cgi.ebay.co.uk/32GB-USB-2-0-Thum...

Kakšna je kvaliteta teh ? Se veliko kvarijo ? Ima kdo kake izkušnje ?


Točno takšnega sem kupil mesec nazaj na e-bayu.

Plusi: Kompaktna in robustna oblika
Minusi: Ne da se ga formatirat v NTFS, kar je zelo velika pomankljivost, pa hitrost je tudi bolj švoh.

Skratka ne priporočam.

Sedaj pa še vprašanje: kateri bi bil trenutno best buy usb ključ velikosti 16 GB ali 32 GB

Hvala

darkolord ::

Transcend JF V10 16GB

neres ::

Mimogrede, tisti veliki USBji iz eBaya iz Kitajske so večinoma fake (torej nimajo toliko prostora kot bi morali imet), vsaj uni 128GB po 20 dolarjev. ;) Dejte skrbno pregledat feedback pri prodajalcu o teh izdelkih oz. pomanjkanje le-tega.

karafeka ::

Ima kdo Sandisk cruzer contour ?
Kako se obnese glede na dolžino in težo, ko je priključen v usb brez podpore (prostostoječ), recimo v namiznih računalnikih in v avtu ? Ali se lahko sčasoma razrahlja oz. zlomi ? Ga ima kdo dalj časa, da lahko pove kako je s tem?

t3hn0 ::

karafeka: jst si lastim 8gb verzijo. Mam ga ze vec kot leto, pa se ni nic razrahljal. Je malce dolg, kar zna biti sitno v avtoradiu (ce imas prikljucek direkt na sprednji ploscici), hitrosti so pa super.

na hitro dva testa od danes:


^.^

barakus ::

A mogoče kdo ve kateri ključki tam med 2GB in 8GB so najhitrejši za pisanje in se dobijo pri nas?

schtr4jh ::

Živjo,

mogoče kdo ve, kje lahko kupim takšen USB ključek:

Velikost 4 ali 8 GB.
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

darkolord ::

Mogoče nekaj takega + ustrezno velika microSD kartica?

Steinkauz ::

schtr4jh ::

@Steinkauz ... točno to sem iskal. =) Hvala!
@darklord ... vseeno hvala.
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

Steinkauz ::

Dobr ga paz, ker to tkoj zgubiš, pozabiš :)

schtr4jh ::

Bo večinoma v avtoradiu ali laptopu. Sicer je pa zraven obesek. =)
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

hazlhof ::

Ali se ne da vseh ključev formatirati v NTFS?
Torej če se ga da samo v FAT32, potem je tudi omejitev ene datoteke na 4GB?

Se tega da v NTFS:


http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hazlhof ()

svetetko ::

Kateri 4gb ključek bi bil najboljši (najhitrejši) za svoj denar (okoli 15 evrov)? Najraje bi ga vzel na mimovrste (zastonj poštnina) http://www.mimovrste.com/katalog/1395/4.... Lahko tudi kaka druga trgovina, če je relativno ugodna ponudba in pa boljši ključek. Hvala za odgovore. LP

bedak ::

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hiter USB ključek 8 ali 16GB?

Oddelek: Kaj kupiti
428755 (5316) ||_^_||
»

USB Ključ 16GB ali 32GB

Oddelek: Kaj kupiti
53812 (3483) nuclear
»

usb ključ -Comshop-je ok?

Oddelek: Kaj kupiti
203435 (2727) GrimReaper
»

Corsair Flash Voyager USB 2.0 Drive 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
232873 (2444) DejaVu
»

Ker USB kljucek

Oddelek: Kaj kupiti
233137 (2329) Golden eye

Več podobnih tem