» »

Kateri USB ključ kupiti?

Kateri USB ključ kupiti?

«
1
2 3 4

supersfigato ::

Pozdravljeni!

Kupujem USB ključ pa ne vem za katerega bi se odločil.
Malo sem gledal spodnje ključe:

Lexar USB 2.0 JumpDrive 1GB "Secure II"
Lexar USB 2.0 JumpDrive 1GB "Lightning"
SanDisk CRUZER TITANIUM USB 2.0 Drive 1GB U3
Kingston DataTraveler II Plus Migo Edition DTII+M/1GB 1 GB

Rabil oz. želel bi pa predvsem hiter in zanesljiv ključ, cena ni tako pomembna. Velikost pa 1Gb ali 2Gb.
Mogoče kdo ve za kako stran, kjer so narejeni kakšni hitrostni testi med ključi? Če ima kdo še kak drug predlog, bo zelo dobrodošel.

Hvala za odgovore!

Lp, Martin

supersfigato ::

Nobeden? :(

Matko ::

Patriot 200x, poglej na enaA
Izjemno hiter.

Smorny ::

Sem pred par dnevi kupoval usb ključek, ker mi je 256 sandisk cruzer mini postal premajhen. Najprej sem se zagledal v cruzerja micro titaniuma, a ga trenutno v Sloveniji ni nikjer na zalogi. Dopadlo se mi je, da nima kapice in je ne moreš izgubiti, obenem pa ni gumijast, pa vendar zelo trpežen. Hitrost po testih ni izstopala.
Nato sem v več testih opazil, da po hitrosti izstopa lexarjev Ligtning II in sem ga kar nabavil. Podpora U3 in kapacitete 2GB. HD tach mi nameri prenos do 32 mb/s!! Ohišje je poliran rostfraj in izgleda precej trpežen. Edina pomankljivost je kapica - ker jo je mogoče izgubiti.
Merilo pri nakupu je bila hitrost, garancija, trpežnost-vendar ne gumijasta.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

supersfigato ::

@Smorny

Kje si pa nabavil Lightning II? V tujini, ali se ga tudi pri nas že dobi?
Tudi mene precej prepričajo ti Lexarjevi ključi, pa še dizajn mi je všeč.
Sem pa slišal, da so SanDisk-ovi Cruzer-ji precej počasni.

Brainstorm ::

Smorny A maš tegale Lexar ali je to prva verzija?
A ma ta podpodoro za U3?

Tut js kupujem ključ in sicer bom verjetno počakal kar na cruzer micro titaniuma 2gb, ki jih dobijo konec meseca.

Zgodovina sprememb…

Smorny ::

Tukaj piše samo lightning, je pa v resnici lighning II! Tu sem naročil.

HDtach:
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Brainstorm ::

No super, thanks ko si ga stestiral.

A lahko še kdo testira z Had Tach Sandisk cruzer micro.

TeraSonic++ ::

Nameravam kupiti 4gb Lexar lightning pa me zanima kako je z tistim programjem k pride na njemu, se ga da izbrisat in npr. uporabljat kot navaden ključ brez "šare". Namreč nebi ga uporabljal z windowsi in me vs ta extra stuff moti mi je pa zelo všeč ker je kovinski. hvala;)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

kajzer ::

da se zbrisat ja potem je pa "navaden" ključ

Guard ::

Katerega od naslednjih dveh bi izbrali?
patriot
corsair
Kakšne izkušnje s katerim?

mmaestro ::

Glede na to da sta oba isto denarja, bi izbral partiota, ker ima višjo hitrost branja in pisanja.

Neon87 ::

PATRIOT XPORTER

Loki ::

kaj bi pa priporocali v kategoriji ""mikro"" kljuci? cimmanjsi torej? oz. vsaj tako tanki, da ne zasedejo druge usb reze ter hkrati se vedno mini po dolzini. do sedaj sem imel enega noname.
se vedno bi pa rad hitrost.
I left my wallet in El Segundo

JohnyB ::

Jest mam Patriota 1GB in je res hitr!

Pač pri meni je bilo tudi važno da je bil vs v gumi zarad poškodb!
Apple iMac

DominusSLO ::

Jaz mam transcend jetflash 1gb in je ful počasen... Kolega ima verbatima 2gb in je ful hiter ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

jurre ::

@DominusSLO
pocasen? s koliko ti pa kopira? Jaz ga imam tudi, pa se mi zdi hiter, povprecno gre ene 15 do 16Mb/s (ene toliko mi tudi kopira z diska na disk...). Razn sedaj v visti ga nekaj matra...s kljuca kopira okoli 15Mb/s, gor pa samo 600kb/s.

DominusSLO ::

kljuc->disk 9,5MB/s
disk->ključ 2-3MB/s :\
Na vseh pc-jih je počasen.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Guard ::

Kocka je padla :)) Odločil sem se in naročil Patriota 4GB 8-)

iggyman ::

Jst mam tut Patriot 1GB. Definitivno cool zadeva. Dost hiter in odporen na vse možne pi......, ki jih lahko povzročim, zato še en glas za Patriota.

Sanel ::

Kaj ima kdo kakšne izkušnje s firmo Lexar.
Konkretno me zanima USB 2.0 JumpDrive 1GB "Secure II"

lp
Sanel

Arthur ::

danes sem v JAE kupil tegale Corsaira ki se je izkazal za popolno razočaranje.
bere komaj z 9 MB/s, piše pa s škandaloznih 1.4 MB/s! ;(( pogledal sem na Corsair forum, in izkazalo se je da moj primer ni edini. menda so pri Corsairu zamenjali kontroler v ključku, prodajajo ga pa še vedno pod istim imenom. starejše verzije tako verjetno res dosegajo 19 in 13 MB/s (kot oglašujejo na strani), tale pa ne, in upam da mi ga bojo zamenjali.

Jackal ::

Mene pa zanima zakaj je tale - Memory solutions 2.0USB 1GB drive tako presneto poceni?

Namreč kupujem USB ključek za eno znanko, ki pojma bralna in pisalna hitrost še slišala ni... Njej je važno samo to, da ga lahko vtakne v tisto režo na sprednji strani računalnika in nanj skopira svoj word ali excel dokument.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

MEDENA ::

Grimlord ::

Huh, 4GB X-Porter XT za 62 EUR :)

Fajn so se pocenli ti ključki...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

luky ::

Zelo dobri USB Flash ključi so od firme Transcend (USA). Imajo zaščito podatkov z geslom ali prsnim odtisom, oz. oboje hkrati.

USB Flash 1GB TRANSCEND prodam ( čisto novi še neuporabljan ).

Interesenti pošljite ZS.

lp. luky!

MEDENA ::

grimlorda :62€ je zate ugodno? omg, transcendovi so po 36€ :)

Grimlord ::

Za ključek kakršen je X-Porter XT - v mislih imam predvsem trpežnost in pa hitrost branja in pisanja, ter kapaciteto 4GB je zame ugodno :) Lansko poletje sem dal za 1GB X-Porter XT okrog 35 EUR...

Ko bo ta transcend tako trpežen in hiter kot je X-Porter XT, potem bo tudi ta ugoden ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

MEDENA ::

http://www.comshop.si/article.asp?Artic...

2GB model....trpežen in hiter.....dosega tudi 20MB/s...

Obstaja seveda 4GB, samo ga še ni v SLO :'(

Spot ::

Jaz imam San Disk Titanium 1Gb. Nad U3 sem čisto navdušen in ga sploh ne bi za nič zamenjal. Z njim prenašam vse svoje datoteke in vse. Izdelava je kvalitetna, prepozna ga na vseh PC-jih, kjerkoli sem sedaj probal.

Fizikalko ::

Mam X-Porter Patriot 200x 4GB. Hudo hiter, pa še izjemno trpežen. Prva liga. Je pa drag.

darkolord ::

Apacer ključi so zelo hitri - primerni za ReadyBoost :D

krneki0001 ::

Transcend 1Gb
V visti iz ključa tut po 22Mb/s, na ključ pa ne pade pod 17Mb. Res pa je da imam usb2.0 nec-ovo kartico v mašini in je na to vedno priklopljen ključ gor.

Smorny ::

Kaj lexarja noben ne prehiti?! >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

MEDENA ::

nebivedu: kateri model ?

krneki0001 ::

JF110 je model

Snegec ::

Jest imam 2gigabytnega Transcenda pa nimam pripomb. Nisem nekakšen speed freak, je pa eden izmed hitrejših. 168 varjanta. Pač.. 2giga kapacitete za razno sranje, ki ga rabim pri delu je krasno met stalno sabo.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Soni ::

Da ne odpiram nove teme,vas pa zdej sprašujem ,kaj narediti,ko vstaviš
USB ključ v režo in javi "This USB can perform faster if you connect it to a Hi-speed USB 2,0 port ..."
za odgovor-e hvala

mtosev ::

Ja port v katerega si kljuc vtaknil ni USB 2.0.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Če kdo išče hiter ključek (recimo za Vista ReadyBoost), predlagam Apacer HT203, sem ravno naročil 2x2GB za 110€ s poštnino. Poročam :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

alien ti nisi normalen...tegale JF110 k ima nebivedu ima branje cca 17MB/s...pisanje pa cca 15MB/s in stane cca 26....torej ti boš dal enkrat več :\

krneki0001 ::

Evo točni podatki s programom Roadkill disk speed za JF110 - transcedent 1Gb USB 2.0 ključ

Liner Read:
---------------------
Prebrano 89,3125Mb podatkov
Čas 5,002s
Hitrost 17,8558Mb/s

Random Read
-----------------
Prebrano 2.5938Mb
Čas 5.073s
Hitrost 0.5113Mb/s

Access Time
----------------
Access 93
Elapsed Time 5.037s
access Time 54.16ms

S programom HD speed, ki ga dobite tukaj, pa do bloka 1Mb je povprečen prenos 19,1Mb, ko pa se blok zveča na 16Mb pa se tut povprečen prenos zmanjša na 16,5Mb.
Tudi pisanje je do bloka 1Mb 12,5Mb v povprečju, za 16Mb blok pa kar 12,8Mb.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Medena - kolko stane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Smorny ::

Saj ne da bi moral upravičevati svoj nakup... ampak ni mi jasno zakaj ignorirate Lexarja Lightning II ?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

MEDENA ::

alien : 26,90 drugače pa ZS :D

smorny: ker je drag ko pes morda ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Zheegec ::

Heh, še vedno je precej počasnejši :D
Sj ta Apacer 2GB je drugače v Slo krepko čez 100€ za en kos!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

trmast si kot točak...

- Write Speed max up to 18MB/sec.
- Read Speed around 30MB/ sec.

*Use Samsung SLC and the performance may vary from capacity, computers and operating systems.

ja ampak za enkrat dražjo ceno.....ne vem mene bk za hitrost tok......ne rabim extremno in ne slow ampak nekje vmes.

Ursus ::

Meni pa je poleg hitrosti še bolj pomembno da je čim manjši, tanjši (kot je npr. OCZ Mini-Kart katerega ni v Slo)-katerega priporočate? Pa da mi ne tako kot Corsair po letu in pol uporabe ob najbolj neprimernem času crkne :(

Zanima pa me še kako se kako se v praksi obnese U3 tehnologija (koliko prostora zasedejo te aplikacije, koliko časa potrebuje da se U3 zažene na računalniku, ali res vse počisti za seboj) ter ali jo v Slo imata samo SD Titanium in Verbatium?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ursus ()

TeraSonic++ ::

Lexar Lightning II 2 GB mam približno pol leta in pred dobrim tednom ko ga potegnem iz usbja mi v roki ostane samo ohišje :P Lajhko bi bilo malo bolj kvalitetno :D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Smorny ::

Lexar Lightning II 2 GB mam približno pol leta in pred dobrim tednom ko ga potegnem iz usbja mi v roki ostane samo ohišje Lajhko bi bilo malo bolj kvalitetno


Zgodilo dobesedno enako, le da mi je ostal v avtoradiju. Zatič, ki bi naj držal kapico je tudi hitro razpadel. Zadeva je ultra hitra, ni pa za vlačit po žepih. Take zadeve je moj par let star sandisk cruzer mini preživel bp.
Pred 2 mesecoma sem nabavil titaniuma in mi je celostno bolj všeč, kot lexar, ker ni kapice. U3 deluje zadovoljivo, uporabljal ma pe opero U3 in tisti bundle HP, da včasih pogledam kako sliko. Nekoliko počasnejši od lexarja, ampak splošno boljši vtis.

edit: lexarja sem skoraj namočil v dvokomponentno epoxi lepilo in ga vstavil nazaj v ohišje. Zdaj ziher ne pade več ven! >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hiter USB ključek 8 ali 16GB?

Oddelek: Kaj kupiti
428756 (5317) ||_^_||
»

USB Ključ 16GB ali 32GB

Oddelek: Kaj kupiti
53812 (3483) nuclear
»

usb ključ -Comshop-je ok?

Oddelek: Kaj kupiti
203435 (2727) GrimReaper
»

Corsair Flash Voyager USB 2.0 Drive 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
232873 (2444) DejaVu
»

Ker USB kljucek

Oddelek: Kaj kupiti
233137 (2329) Golden eye

Več podobnih tem