» »

Kateri USB ključ kupiti?

Kateri USB ključ kupiti?

1
2
3 4

Ursus ::

Povzetek te teme bi lahko bil da je Sandisk titanium najboljši Patriot xporter pa za terensko uporabo?

Dej povejte še kaj glede U3 in kakšnega ultra slim Usb ključa

Smorny ::

U3 deluje kot nekašen "start" v windowsih, gor si la lahko naložiš, opero, mozilo, thunderbirda, skype, trilian, avasta.... in to je to. S tabo grejo in veselo se uporabljajo, kjer se tebi zahoče vse tvoje nastavitve, pošta, bookmarki ipd. Uporabno, če potrebuješ, balast, če ne potrebuješ. Se pa zadeva komot odstrani ali ponovno instalira.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Ursus ::

Koliko časa pa poteka ta sinhranizacija?-če potrebuje kar nekaj sekund je njena uporabnost že vprašljiva...

Ima U3 še kakšen ključ?

TribesMan ::

Še en glas za Patriot x-porter flashe... super roba, pa ugodna.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Ursus ::

Ker U3 funkcijo uporabljam le občasno bi jo imel izklopljeno. Težava je, ker kljub izklopljenemu samodejnem zagonu u3 sistema se vsakič odpre okno z mapo v katerem je U3 autorun. Kago bi izklopil to samodejno predvajanje?

hvala

BlackHole ::

Se pa zadeva komot odstrani ali ponovno instalira


A, da se da nazaj inštalirat? Ker program za odstranjevanje U3 te opozori na to, da to ni mogoče.

Ursus666, goglaj za U3 uninstall (je en programček, ki ti odstrani zadevo). Ne moreš pa vklapljat in izklapljat.
LP Marko

eVro ::

Jaz imam tudi Patriota Xporter XT. Nosim povsod s sabo, preživel je že marsikaj in vse zdrži. Kvaliteten, hiter in ugoden. Skratka, priporočam.

BTW: Zdej ima Patriot tudi novo serijo Boost drive (za Vistin Boost).

GrimReaper ::

Patriot XT je res dober, pred njim sem naredil najslabši nakup nasploh z novim Corsair 1GB (MLC namesto SLC), tistih pičlih 2MB/s, še stari 256MB je bolj uporaben.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

krneki0001 ::

Kingston DTI 4GB je več kot odličen za ceno 34 evrov.

DominusSLO ::

Odličen, dober, slab, itd. so za moje pojme preveč subjektivne ocene. Bi blo treba kr konkretne cifre napisat.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

GrimReaper ::

- Hitrost branja: 6MB/sec.
- Hitrost pisanja: 3MB/sec


Če je to zate odlično, pol pa tut ne vem, že DVD hitreje zapečeš pa gre še več gor, IMO neuporabno.

Zdej če grem gledat ključe po Nakupi.net so teli dobri:
Corsair 2GB Voyager
- hitrost: 29 MB/s bere; 21 MB/s zapisuje

Patriot X-porter XT drive, 2 GB, 200x
32MB/s oz. 26MB/s

Za to ceno sploh ni slab:
Corsair 4GB Voyager
- hitrost: 31 MB/s bere; 15 MB/s zapisuje

Corsair GT so mel, pa nimajo več, itak je bil Patriot cenejši.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Grimreaper ja to piše na spletni strani od emisije(velja pa za stare kingstonove ključe 512Mb), drugače pa deluje s 16Mb/s pisanje in 21Mb/s branje, random branje pa 19Mb/s.

muster00 ::

Lep pozdrav

Zanimam se za nakup USB ključa, ki pa bi ga uporabljal zgolj za gledanje filmov preko DivX playerja. Edino merilo pri temu pa je, da je 2 GB in spada pod nižje cenovne. A se lahko uporabljajo vsi ključi al morajo met kakšno posebno funkcijo oz. lastnost ? Vsak nasvet je dobrodošel.

Hvala

EvilDare ::

muster00: glede na to da so za predvajanje xvid filma skoraj vsi ključi dovolj hitri, lahko izbereš katerega koli. Corsair Voyager ne kupuj za te zadeve, ker porabljajo preveč energije in se lahkio zgodi, da ključ ne bo delal. Bolj je pomembno dejstvo da imajo nekateri Dvix predvajaniki samo USB 1.1 podporo, kot v primeru Philips 5960. Zato je ob kakšni sceni kjer je svetla slika, oz visok bitrate, začne slika poštekavati zarati ozke prepustnosti. Jaz na Philipsu ne morem tako rekoč noben 2CD Xvid film z AC3 gledati. Nadaljevanke in nanizanke niso problem zaradi nižjega bitrata in MP3. Drugače je pa Patriot x-porter, ki ga imam tudi jaz zelo zanesljiv in hiter kluček.

muster00 ::

Evildare, hvala za odgovor. Pismo jaz mam pa glih Philipsa.

BlackHole ::

Jaz imam tudi tega Philipsa (ajde, 5980) in gledam precej 2CD AC3 divx-ov. Res je, se zgodi da na trenutke pri kaki sceni zašteka za par sekund, ampak zelo redko. Do zdaj nisem niti vedel kaj je vzrok, ali slab procesor, ali USB (škoda da ni USB 2.0). Imam pa ključek Sandisk Cruzer micro 4Gb.
LP Marko

Urc ::

Evo test za USB 2.0 Patriot X-porter XT BOOST drive 2GB... Za ~15 € se mi ne zdi zgrešen nakup.

Loki ::

jaz imam pa tole


brez pripomb, samo pokrovcek se bo hitro izgubil verjetno. :O prej sem pa imel enega mlacomovega supertalent, res mini kljucek, pa najcenejsi prakticno, samo sem ga izgubil

edit je pa ta bolj zalost, 10mb/s, je bil se tisti po obcutku boljsi.


p.s. je tisti srebrni patriot enako hiter kot tisti rdece-crn v postu nad menoj?
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

krneki0001 ::

Loki, jaz imam takega 4Gb. Ne kopiraj nanj v win2000. Dobiš brado preden posnameš recimo 600 slikc gor. Počasen je ko ne vem kaj na starejših sistemih in v win2000 (službena mašina C2D snema z max 9Mb/s). Na win2003 ali XP pa deluje presenetljivo hitro (20 do 25Mb/s), v visti pa celo s 35Mb/s lahko kopiraš nanj.

hooger ::

Sam sem naroču TEGA

samo, da je bil včeraj še 26€ ;(

WhiteWolf ::

Ve kdo kako se kaj obnese ključ 8 GIGA za 40 eurov, ki je v akciji v hoferju?

Verjetno se bolj splača Prenosni USB disk Patriot X-porter XT Boost drive 8GB za 35 eurov?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

omg kok so cene padle.

OldSkul ::

Jao, jst sm pa tazga Patriota samo, da je 2gb, zgubu na faksu:\

m0f0x ::

kaj pa to. 8GB za 57€. 25 MB/s branje, 18MB/s zapisovanje, U3 tehnologija, drsni konektor

Hardstyle ::

zelo dober ključek. Čeprav je drug model (titanium) boljši ampak je žal samo do 4GB.

hooger ::

Danes dobil, danes stestiral :D

Patriot Xporter 4GB LINK

Hardstyle ::

Dober rezultat ni kaj (sploh za tako ceno).

Zanima me, če ima kdo ta ključek in kakšne so izkušnje? Zanimata me predvsem 2GB in 4GB različici. Kakšno je ohišje? Namreč na rolanu piše kovinsko (Za 2GB) pri 4GB pa ni podatka, pravtako tudi na mimovrste ne piše nič.

hooger ::

Meni po sliki sodeč ne zgleda kovinsko, nisem pa ga še videl v živo.

Hardstyle ::

Na ROLANU trdijo drugače ampak se mi zdi, da je ta opis napisan bolj na splošno za usb ključe saj piše, da ima vse pokrovčke čeprav ta ključ ne uporablja pokrovčka. :\ Bom pa ju3 šel v rolan in, če ima kovinsko ohišje si ga bom vzel in poročal.

CaqKa ::

tega kruzerja sem zadnjič imel priklopljen na komp.. pa mi je avg našel trojanca na njem...
bil je od ene kolegice... tako da nevem če je ona kje staknila ali pa je trojanc že bil gor ali pa nemara avg u3 softver napačno "prepozna"

če im kdo podobno izkušnjo naj pove.

ciljam na tisto ko so nekateri usb diski imeli tovarniško nameščem rootkit.

Shkorc ::

Bi bilo možno še stestirat pisanje na ključek, ko jih že ravno testirate?
Verjetno se razlikujejo rezultati branja in pisanja.

Hardstyle ::

CaqKa mi lahko poveš kakšno je ohišje? Plastik fantastik al kovinsko?

Shkorc mislim, da je burst hitrost pisanja.

Zgodovina sprememb…

m0f0x ::

Samo Titanium ima kovinsko ohišje.

CaqKa ::

tisti kaj sem ga jaz imel v rokah je bil zelo plastičen.

TeraSonic++ ::

Jz imam sedaj tega SanDisk Cruzer Titanium in je zaenkrat zelo fajn zadevca res škoda da ni 8gb modela. Ohišje naj bi bilo iz LiquidMetal materjala ( LINK), ki nal bi bil zelo trden in prožen.

Pred Titaniun ključkom sem imel Lexar Lightning II, kateremu je razpadlo ohišje :P
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Hardstyle ::

Pred dobrim letom dni sem si nabavil TEGA in moram reči, da je zelo dober in trpežen. Crknil je pa zaradi moje površnosti. Sedaj pa mi je 1gb premalo, drugih pa tud ni nikjer.

Hardstyle ::

Danes sem kupil SanDisk Cruzer U3 2GB

Rezultati HDTach-a(uporabil sem 32mb dolg test):


Odstranil sem U3, ker ni dovolj programov (ki mene zanimajo) zato sem si namestil PortableApps.

Zgodovina sprememb…

ziviky ::

Hi, js pa rabim čim manjši USB ključek od 4GB. Kaj priporočate?

eVro ::

Če ti je pomembna velikost, potem mislim da skoraj ni debate: ceneje.si

Mr_Globus ::

Vidim, da je x-porter XT kar zmogljiv, ker pa nameravam ključek vgradit v EEEja nimam koristi od plastičnega ohišja - je ta ključ isti samo z plastičnim ohišjem? Ima kdo izkušnje?

x-porter drive

Hardstyle ::

Moraš razlikovati med gumijastim ohišjem in plastičnem. Ta za katerega si podal link je plastic fantastic.

Goli ::

Če gre za kvaliteto hitrost in velikost je dobra rešitev Mushkin M8 4096 MB "Turbo".Hiter dober in majhen.San sen ga kupil in moram priznati. kvaliteta je, pa še garancije imam 12 let.
Spominski USB ključ kapacitete 4096 MB in deluje po standardu USB2.0, njegovo zunanje ohišje pa je iz trde, lakaste plastike, omogoča pa zelo visoke hitrosti branja in pisanja.
Karakteristike:
- Branje: 32 MB/s
- Pisanje: 26 MB/s
- izvlečni mehanizem za zaščito
- zeleni LED indikator delovanja
Dimenzije: 40 mm x 18 mm x 10 mm

ziviky ::

Hvala Goli,

torej če odštejem še 1 cm konektorja je tale ključek dolg komaj 3 cm. svetovno. Rabim en ključ, ki ga ne bom prenašal okoli, samo za muziko v avtu in mora biti čim manjših dimenzij.

Hardstyle ::

Če želiš majhen ključ pa tudi trpežen (pač v avtu se lahko hitro ob kaj zadaneš) poglej ta ključ:
http://www.rolan.si/katalog/21830/USB_p...

na www.ceneje.si najdeš še nižje cene kot pa so v rolanu!

ziviky ::

Hvala,

rabim vsaj 4gb. Zaželjeno je 8 GB
velikost do 4cm.
dober read speed.

Kaj pravite o :

http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Bramac ^^ ::

A pa tale mini podpira vista boost? isto vprašanje za muskin m8.

Hardstyle ::

Mislim, da ne oz. močno dvomim pa tud nikjer nisem zasledil drugačnih informacij.

CaqKa ::

a ni tak, da ni treba da ključ podpira, ampak da vista podpira to na vseh ključih?

marjans ::

a ni tak, da ni treba da ključ podpira, ampak da vista podpira to na vseh ključih?
Za uporabo ReadyBoost mora USB ključek imeti dovolj velike hitrosti pisanja/branja in sicer:

If the flash drive is not labeled as compatible with Windows ReadyBoost, check its specifications to see if it is capable of reading and writing data fast enough. The speed requirements for Windows ReadyBoost are at least 2.5 MB per second throughput for 4 kilobyte (KB) random reads and 1.75 MB per second throughput for 512 KB random writes.

V praksi pa je tako, da se ti bo zadeva poznala zgolj če imaš relativno malo RAM-a.

Bramac ^^ ::

Se prav more bit kluč sam hiter zadost. Kolk pa so kej Read & Write hitrosti x-porter minija? Ker je cenejši od x-porter XT in veliko manjši....

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hiter USB ključek 8 ali 16GB?

Oddelek: Kaj kupiti
428755 (5316) ||_^_||
»

USB Ključ 16GB ali 32GB

Oddelek: Kaj kupiti
53812 (3483) nuclear
»

usb ključ -Comshop-je ok?

Oddelek: Kaj kupiti
203435 (2727) GrimReaper
»

Corsair Flash Voyager USB 2.0 Drive 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
232873 (2444) DejaVu
»

Ker USB kljucek

Oddelek: Kaj kupiti
233137 (2329) Golden eye

Več podobnih tem