» »

Najhitrejši osebni avtomobili

Najhitrejši osebni avtomobili

joker16_7 ::

Kdo pa sploh serijsko izdeluje Veyrona? V Evropi mislim?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Dr_M ::

Bugatti? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

VW dela Veyrone...Bugatti je sam znamka pod katero jih trzi. A ni tko?



Sploh pa, un AM je lep ampak delc od Veyrona. Tist je konkurenca za SLRa. In kdo prav da Veyron ni lep? :o

frudi ::

tile časi so preveč odvisni od posameznega voznika, da bi bili primerljivi med seboj. za Veyrona recimo sploh ni napisanega voznika, zgolj 'Wheels magazine Australia, 12/05'. pomeni, da ga je lahko vozil magari kak auto novinar...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

joker16_7 ::

Seveda. Vendar pa je na filmčku nekaj postov nazaj vidno, da je prišel do konca. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Dr_M ::

VW dela Veyrone...Bugatti je sam znamka pod katero jih trzi. A ni tko?

Bugatti je se vedno samostojna znamka, ki pa je v lasti VW (no seveda, prejema tudi njihove finance za razvoj).:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Veyrone delajo v Franciji... blizu kraja Molsheim.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

joker16_7 ::

Zanimivo. In kok prije najdražja verzija? Povsod omenjajo vsoto 1,7 mio dolarjev. A je to to?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

sweeti007 ::

tale tema bi se morala imenovati fans of buggati

ce noben voznik ne more izkoristiti moci avta , ti vsa ta moc ne pomaga kaj dosti, primerljivo z kolesu na reaktivni pogon

Hitri ::

Saj tako je pri večini (super)športnih avtomobilov.

joker16_7 ::

Se strinjam. Vendar če maš ustrezen teren in pogum, verjemi da ga ''našpanaš'' do konca.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

stock ::

Čist usak voznik lahko izkoristi teh 1001(1027) KM... kako? lepo, u tretji prestavi pri 180km/h stisne na gas in bo izkoristu -zakaj, ker tuki tudi sto močjo nebo šlo u prazno... Pa pri temu tud tehnologija spodrsavanja pomaga da le na dobrem asfaltu usak lahko doseže 2,5s do 100. Nima zbrezveze 1000KM;)

joker16_7 ::

Saj pravim. Samo še vedno ni neke uradne cene za najdražji model. Ponekod piše 1,7 mio. Samo mislim, da ta podatek ni zanesljiv. Tudi svoje uradne strani mislim, da nima Buggati. Vsaj nikjer je nisem našel. Google miss mogoče:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Dr_M ::

cena pri takih avtomobilih nima veze. za nas, navadne smrtnike ni pomembna, ker si ga itak ne mormo privoscit, tisti izbrani srecnez, ki ga pa bo lahko kupil, ga pa cena ne zanima.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

joker16_7 ::

To je res.:D Ampak recimo, da je srečnežu pomembna.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

igor0203 ::

Ja tisti srečnež ne bo kupil avta, za katerega bo še zadnji cent zapravil ali pa, ki bi ga lahko spravil ob skoraj ves denar.

Dr_M ::

khm, tisti srecnezi, ki bi bili izbrani za nakup takega avtomobila, bi jih lahko kupil 10, pa se jim nebi nic poznalo na racunu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matev ::

cena je tu povsem nepomembna

tako kot je za nas nepomembna cena uporabe javnega stranišča, ko te prime - se olajšaš in ti tam ena ženska kot izstopaš reče da je stalo toliko in toliko
pač plačaš in je

kdor ima buggatija verjetno niti prebrati ne zna cene

joker16_7 ::

Prepričali ste me. Povsem......0:) :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Infinity ::

Bugatti veyron košta 850.000 funtov ali 1.250.000 €. In tistih 1001 KM se zlo fajn prenese na cesto k ma eno lepo zadevo k se ji reče 4WD in spojler k je dvignen pr hitrosti nad 130km/h. Zadeva je s čipom zaklenena na 355milj na uro kar je okol 416km/h tko d bi načeloma lahko šla še hitrej. Uglaunem to je moj sanjski auto, sicer vem d ga noum nikol meu ampak sanjamo pa še lahko :P

igor0203 ::

Meni je sanjska samo mašina iz Veyrona, drgač oblika mi pa ni tok. Mašino bi raje dal v Saleena S7 ali pa v Maybacha Excelero, ki ima za moje pojme res evil look. :D

lufthammer ::

>>>>>Ob hitrosti 407 km/h gume zdržijo samo 15 minut. Ampak zaenkrat se ni treba sekirat, ker ima goriva samo za 12 minut....

Kje si pa to pobral? Tukaj je en lep test, pa si zračunaj še enkrat.

Tankinhalt 100 l
EU-Normverbrauch Ø auf 100 km 24,1 l Super Plus

ShARk63 ::

To je blo na Top Gear, ce ne motim..

Glede lestvice.. manjkajo Ferrari Enzo ter, my favourite, Ferrari F40 8-)

frudi ::

lufthammer, tista poraba (poln tank v 12 minutah, se pravi več kot 1 l/km) velja za vožnjo ob max hitrosti. da je ta parkrat višja kot pri normalni vožnji, je pa jasno...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

joker16_7 ::

ShARk63: Malo še manjka tvojemu F40 in Enzo-tu >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

lufthammer ::

>>>>da je ta parkrat višja kot pri normalni vožnji, je pa jasno...

Ne bo čisto res. Poraba je enormna pri pospeševanju, potem se pa umiri - kot pri vsakem avtu. Do končne hitrosti pride pa v 47 sekundah.

Pol pa bremzat, ker ti prostora zmanjka.

Sploh ne vem, kje bi našel toliko ravne ceste, da bi to stestiral, ali morda misliš, da se da tudi ovinke vozit s 400 na uro?

edit: 47 sekund do 407

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Gremo sprobat? :))

dzinks63 ::

:)) Poglej si poste za nazaj , je lep video o Veyronu pri 407km/h. Drugač tisto o porabi je res. Ko laufa motor s polnimi 1000 konji žre ko svinja.

frudi ::

pri končni hitrosti motor avtomobila dela s polno močjo, sicer bi lahko avtomobil šel še hitreje. a ni to logično?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

iNooby ::

Veyrona nima smisla met, voziš se 15 min pa lahko menjaš gume...
Haters gonna hate...

lufthammer ::

"Dauervollgas ist der 100-Liter-Tank nach 21 Minuten staubtrocken" - tole so zračunali.

bluefish ::

gume se po 15 min obrabijo le ob polni hitrosti 407 km/h, enako velja za porabo. Avto je vsekakor možno testirati (Top Gear na Volkswagen testni stezi).

lufthammer ::

>>>>Veyrona nima smisla met....

cel kup avtomobilov je tudi lepših, da ne govorim, da niti gajbice krompirja ne moreš od kmeta pripeljat...

Je pa res, da bi bila to najhitrejša dostava.

OrkAA ::

Pejte rajš test drive unlimited špilat, kot pa da tle bluzite in doživljate orgazme. Jst mam že tolk avtomobilov, da so moja prioriteta nove hiše ;)

joker16_7 ::

Hehe. Malo si zgrešil temo OrkAAA. ;) No kak daleč bi pa prišli z Veyronom, če se ne peljemo preko 150 na uro?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ShARk63 ::

@joker16_7: Kaj manjka Enzu in F40?

>>><<< ::

Če si ne morete privoščiti Veyrona, si lahko tole.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Dr_M ::

ShARk63: enzu manjka ena zelo pomembna stvar. ni homologiranm, torej, zaradi tega izpade iz te teme.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

>>><<< ::

Dr_M, Enzo je homologiran, Ferrari FXX ni homologiran in je precej podoben Enzu, le da ima dve beli črti na sredini in izboljšan motor.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Dr_M ::

za FXX vem da ni, ampak kolikor je blo meni znano tut enzo dolgo casa ni biu, mogoce so ga pa mal kasnej...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Enzo je ze od vsega zacetka street legal in homologiran in vse.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ShARk63 ::

True.

joker16_7 ::

Veyron ga žal ''stegne'' na celi črti. Pa če je homologiran al pa ne >:D Žal......the truth.....;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TribesMan ::

joker16_7 jest ne bi bil tako siguren v to. Gre za dva popolnoma različna avtomobila. In moje skromno mnenje je da na pisti tipa nordschleife Enzo zmaga. Veyron je avto ki je težek in precej okoren... ampk hiter na ravni pisti zaradi ogromne moči.

Že preprost pogled na specifikacije pove da Veyron z svojimi 1900kg nima kaj dosti za praskat proti Enzotu ki ima borih 1350kg. Tudi t.i. power/weight ratio je zelo blizu pri obeh... 522HP/tono za Veyrona in 476HP/tono za Enzota.

Enzo je tudi 5cm nižji in 4cm širši kot Veyron. Kar verjetno še dodatno vpliva na boljše vozne lastnosti.

Kot sem rekel že na začetku, na pisti vsekakor stavim na Enzota... je pa res da je Veyorn bolj "luksuzen" in udoben avto :)
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

joker16_7 ::

Ja, zanimivo bi blo tut Enzota vključit v malo nazaj omenjen test. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ShARk63 ::

Veyron je itak nek tehnološki vrhunec avtomobilske industrije in prikazuje kaj je človek (VW) sposoben narediti. Najbrz si ne znamo niti predstavljati, kako "surovo" je pospeševanje in kako zgleda svet ob končni hitrosti.
Ampak moj point ni v tem. Glede na lestvico časov na Nordschleife, trdim da Enzo po progi pelje precej boljse od Veyrona. To je ves moj point.

In real life pa je IMO to najhitrejsi avto od tocke A do tocke B, glede na to, po kakšnih cestah se v slo vozimo.

joker16_7 ::

Ja saj pravim. Vse je odvisno v kakšnih pogojih vozimo. Če bi vozili po neki gori dol z ultra velikimi ovinki bo spet nek drug avto boljši. Ampak mi govorimo o avtih izključno za na avtoceste in da nabijajo čim boljše pospeške in hitrosti.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ShARk63 ::

Pol je pa to dolgocasna debata :D
Veyron all the way long:)

Zanimivo bi blo videt primerjavo med Veyronom in Koeningsegg CCR.

joker16_7 ::

Se povsem strinjam. En test bi naredli z Enzom, Veyronom, CCX-om pa mogoče še kerim. Pa na več področjih bi jih testirali. Pol bi pa lahko govorili ker je tu tist ta pravi.........
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

TribesMan ::

Slovenske avtoceste pri divjanju nad 250km/h sploh niso več tako ravne...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pospešek Formule 1 F1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539538 (8026) Blinder
»

Bugatti načrtuje športnejšo verzijo Veyrona

Oddelek: Loža
422996 (1631) €uro
»

Prvi "serijski" avtomobil na vodikov pogon

Oddelek: Znanost in tehnologija
415762 (4806) WarpedGone
»

Najhitrejši cestni avto...

Oddelek: Loža
162427 (2007) IceIceBaby
»

[Automobilizem] Audi z dizlom zmagal v 6 od 8 dirk ALMS (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8511258 (9720) Stepni Volk

Več podobnih tem