» »

My Book zunanji disk WD 250GB - problemcek ali je to normalno?

My Book zunanji disk WD 250GB - problemcek ali je to normalno?

user123 ::

Pozdravljeni,

Nabavu sem zunanji disk prek enaa 250GB WD (my book) in ker sem prej navajen na starega 40gb... me zanima naslednje:

1. Ali je normalno, da je disk ves cas TAKO tih? ventilatorja sploh ne zaznam ko dam roko zravn da bi kaj ven pihalo...skratka vse lepo in prav...vendar skoraj neslisno. (prejsni disk ko sm przgal je dal tako mocan zvok in tut pihalo je malce bolj...ampak vseeno)

2. Druga stvar je prenos podatkov...15GB je snemal vec kot 30minut... pise pa kao prek USB 60MB/s...480mbit...to je malce cudno ne?
vklopil sem ga v prenosni racunalnik Centrino 1.6 star komaj leto in pol...

Hvala v naprej!

m.i.h.a. ::

1. tale mybook verjetno nima ventilatorja, tako kot ga ima tvoj prejšni disk oziroma ohišje, zato je tudi tako tih

2. hitrost usb 60MB/s je teoretična in je v praksi ne boš dosegel, vsaj zaenkrat ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

jan01 ::

V teoriji 60MB/s, realno do kakih 30MB

epona ::

Disk je pač tih. Bodi vesel. Jaz sem prav srečen, da mam tih disk.
Za prenos 15 giga pol ure je pa ja no nekje realno. Men je prenašalo 7 giga ene 10 minut mal več. Recmo nekaj tazga. Ja mam pa sunbrightovo ohišje pa seagata 300G noter.
Sicer se pa tak ni prevec za sekirat itak veš da si boš moral čas uzet ko boš masovno prenašal.
Thomas - ovca transhumanizma.

zajc ::

2.) Na My Book-ih je privzeto FAT32. Ce bos pretvoril datotecni sistem iz FAT32->NTFS (ukaz convert), bo delalo hitreje (2-3x, nisem nikoli meril). Vsaj pri meni je :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509760 (8792) BlaY0
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534668 (14818) xyxyxyxy
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493829 (3082) Stoyc
»

Hitrost diskov in matična plošča ?

Oddelek: Strojna oprema
334333 (3964) thebaloh
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8620224 (14424) MISKO_GR

Več podobnih tem