» »

Info o vpisu na drug fax

Info o vpisu na drug fax

CWIZO ::

Sem iskal po forumu pa nisem nasel primernih informacij.

Skratka, situacija je taka:
Za 05/06 sem se vpisal na FE UNI (prej sem bil na gimnaziji). Zdej sem pa ugotovil, da ta fax ni zame (+ ostali razlogi) in bi se rad prepisal na nek drug fax.
Se najbolj razmisljam o FRI VSP. No sej to kam se bom vpisal najbrz niti ni bistveno.

Zanima me kako zdej to izvest. Kolikor jest razumem se pac dele marca k bodo vpisi normalno prijavim (prek interneta) na novi fax pol se grem pa pred vpisom na novi fax izpisat iz tega.
Al kako? Ni mi jasno cist.
Pa zanima me se ce bom s tem kao ponavljal al pavzeral?
Niso mi cist jasne te zadeve in bi bil zelo vesel kake obrazlozitve.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...
  • spremenil: CWIZO ()

BluPhenix ::

Zakaj pa ne greš vprašat v referat :D

Kolikor jaz vem, se moraš iz FE najprej izpisat, potem pa v rednem roku vpisat na FRI. Nekaj izpitov (če si kaj naredil) ti bodo mogoče priznali (fizika in matematika).

Sicer pa je res najboljše, da se oglasiš v referatu Fe, ali FRI, nima dosti veze. Lahko pa pokličeš tudi po telefonu. Ponavadi so kar prijazni, pa ti bo še povedala kakšne papirje boš rabil.

Štelo se ti bo kot ... hmm mislim da prvi vpis, ampak nisem siguren.

Mogoče se ti res splača VSP. Imam kolega, ki je šel na VSP, ker je nekaj enostavnejše od UNI je končal vse redno. Potem se je vpisal na podiplomca (sedaj je z Bolonjsko to baje še lažje), oz. specializacijo. Tako bo po 5 letih imel 8 stopnjo izobrazbe. Jaz pa po 5 letih FE UNI pa 7 stopnjo. Seveda on ne bo imel naziva mag. ampak se bo pa že nekaj poznalo pri plači...

EDIT: med drugim tudi delodajalci ne razlikujejo najbojše med UNI in VSP, vsaj taki ne, ki nimajo narejenega faxa. ZA njih si pač inženir, čeprav ni vedno tako enostavno >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

CWIZO ::

Sam ce se dele izpisem pol zgubim status in ne morem delat (pac sem reku bom izkoristil ta cas, da si naberem kes, da mi pol ne bo treba delat)?

Kako to mislis da se mi bo stelo kot prvi vpis? Da bom potem se vseno lahko ponavljal in pavzeral (ne da imam namen)?.

Ce kdo se kej ve naj kar pove, bom pa tut na referat sel prasat kako in pa kaj.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

borutz ::

ce se prepises zgubis moznost ponavljanja oz pavziranja
ker s tem ko se prepises ze izkoristis to moznost.naj bi vse redno delal
vsaj tako je bilo par let nazaj
ce je kaj drugace zdaj pa ne vem

lp

CWIZO ::

zgubis moznost ponavljanja al pavzeranja?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BluPhenix ::

Ponavljanja verjetno , pavziraš lahko vedno.

Ja izpisati se itak moraš z ene fakultete, lahko pa da ti to dovolijo tik pred vpisom na novo (septembra).

Res bi bilo najboljše, da pokličeš v referat, ne vem koga se bojiš :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ndrej ::

CWIZO, huh še eden tak ki isto razmišlja ko jaz. Mi ne gre ravno najbolje sedaj v prevem letniku UNI, pa bi šel raje na FRI VSP. Me je vedno programiranje in ostalo računalništvo bolj zanimalo kakor magnetno polje med dvema dx majhnima delcama :\

BluPhenix ::

Ma sej to je prvi letnik. Potem je odvisno od smeri. Je pa še vedno kakšna elektromagnetika vmes (prav zdaj se poskušam rešiti elektromagnetnega valovanja)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Invention ::

CWIZO jaz sem to ravno lani naredil, sicer drugi faksi kot ti, pa vseeno.

V splošnem velja, da lahko enkrat ponavljaš ALI (ne IN) enkrat prepis narediš, pavziraš lahko teoretično neomejeno. (dokler te faks finančno ne butne po glavi ali ne moreš prek študenta več delati inp.)

So menda neke underground finte, k jih folk ne vem kako počne, da potem večkrat ponavlja (ali so pa samo govorice to), včasih je pa tudi drugače, če se prepisuješ znotraj faksa. Pa pustimo to.

Sem bil vpisan na faks A (kjer sm takrat trenutno pavziral, ponavljal pa nisem nikoli) in sem pač preko tistih vpisov (ki jih imajo maturantje vsako leto) kandidiral za faks B. Ko sem izvedel, da sm sprejet tja, sem se v jeseni najprej izpisal iz faksa A, potem pa naslednji dan vpisal na faks B. Ponavljati na faksu B zdaj ne morem več :) Upam, da si razumel, k je to izpadl kokr ena matematična naloga :D

Upam, da se od lani (oz. zdaj je to že predlani) ni kej spremenilo.

Še v pomoč:
- Vpis in info glede univerz (to itak najbž poznaš)
- Center za informiranje in poklicno svetovanje
Smoletova 12, tel.: 01/300-21-84 ali 01/427-97-00
Odprto: vsak dan med 8.00 in 16.00, petek med 8.00 in 14.00. (kle so kr na tekočem vedno, kako in kaj)
- ali pa tvoj faks in referat, kot so ostali povedali

Good luck ;)
Zmanjkalo črnila za podpis ...

Popaj ::

Točno tak kot je Invention napisal, s tem da tud pavziraš lahko samo enkrat! Res je, da ko začneš pavzirat lahko pavziraš za neomejen čas, ampak ne z prekinitvijo. Npr. da bi eno leto bil vpisan redno, eno leto pavziral, pol spet šel redno in spet pavziral.

Utk ::

Kdo ti je pa to povedal? Piše dvomim da kje.

BluPhenix ::

JA piše, v pravilniku univerze.

Študent lahko enkrat ponavlja letnik in/ali enkrat pavzira. Čas pavziranja ni omejen, vendar ti po tolikem času brez statusa začnejo zapadati izpiti.

Been there, done that. oboje.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

klemen22 ::

Ja CWIZO tako je: ko se prepišeš ne moreš nikoli več ponavljati (pač imaš status). Pavziraš lahko pa itak 100x.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BluPhenix ::

Ma od kje tebi info, da lahko pavziraš 100x?

EDIT2: popravil napako, očitno lahko pavziraš večkrat (zgleda da je to novo), za "neomejen čas"

Bom prilepil pravilnik, ko bo malhko dostopal do katere od strani UL.

EDIT: ta "neomejen" čas gre pa nekako tako:

Če sta minili manj kot dve leti, odkar je študent prekinil študij, lahko opravlja izpite in plača vsako četrto in nadaljnje opravljanje izpita. Kopijo plačane položnice oddate najmanj 5 delovnih dni pred izpitnim rokom v nabiralnik pri študentski pisarni FRI.

Če sta minili več kot dve leti, odkar je študent prekinil študij, mora za nadaljevanje študija vložiti prošnjo na Komisijo za študijske zadeve FRI.


To se sicer spreminja od fakultete do fakultete.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ah, če pavziraš več kot dve leti je drugo ja, če bi recimo vsak letnik 2 leti delal, pri vsakem še eno leto potem pavziral pa dvomim, da bi blo kaj narobe. Takih je dost:)

CWIZO ::

Ok hvala za informacije.
BOm pac redno delal:D
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

klemen22 ::

CWIZO: samo pazi malo da ko se boš prepisal da ne boš ponovno ugotovil da te tudi FRI popolnoma nič ne veseli. Ker potem se ne boš mogel redno vpisati nikamor več.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CWIZO ::

Vem vem. Sej racunalnistvo me veseli. Delam ze par let v tej branzi.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BluPhenix ::

Kako to, da si se potem odločil sploh za FE?

To tudi še ne pomeni, da ti bo FRI všeč >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kleDo ::

Evi iz lastnih izkušenj...

V času študija lahko 1x ponavljaš in 1x pavziraš... če se boš prepisal na drug fax izgubiš možnost ponavljanja... glupo, ampak tko je.

Zdej se lepo prijaviš na razpis, ki je izšel pred dnevi... počakaš na informacijo ali si sprejet ali ne... in če boš se lepo izpišeš s starega faksa in se s zaključnim spričevalom (mature, poklicne mature oz. zaklj.izpita) odpraviš na nov fax, kjer se prijaviš... seveda najprej počakaš na njihovo "vabilo" za vpis...

Pa veliko sreče pri izbiri faxa in preden karkoli nardiš dobro premisli!!!

LP, kleDo

CWIZO ::

Kaksen razpis?
A niso vpisi marca?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kleDo ::

Ja... mislim da je rok za prijavo 8. marec... razpis pa lahko dobiš na straneh vseh treh univerz
Univerza na Primorskem
Univerza v Ljubljani
Univerza v Mariboru
10. in 11. 2. 2006 pa so informativni dnevi!! na vseh faksih v SLO.

Pazi da ne zamudiš prijav!

LP, kleDo

CWIZO ::

aja razpis. Z evem kaj :) sem se spomnu od lanskega leta.

ne sej zdej bom su na kak predavanje od frija mal pokukat da vidim kak zgleda
k teli informativni so bl en kurc.
pol se pa odlocim.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

stromar ::

Mene pa zanima kako je če se med letom prepišeš iz FE UNI na FE VSŠ? A prav tako izgubiš možnost ponavljanja, kot če bi se prepisal na drug fax?

Na jetra mi gredo ogromne količine snovi za se naučit na pamet, česar ne prenesem. Na VSŠ je baje tega manj.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Alexius Heristalski ::

Nisem 100%, ampak če se med letom prepišeš z unija na vsš, ne zgubiš možnosti ponavljanja. Če bi šel rad na vsš, čimprej napiši prošnjo, ker je res škoda, da bi izgubil eno leto. Poznam enega, ki se je prepisal med semestroma in mu je uspelo narediti pogoje za 2. letnik. Edino Osnov elektrotehnike I morda ne boš mogel iti pisat, ker nimaš narejenih laboratorijskih vaj. Ne vem točno, pozanimaj se.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

stromar ::

Hvala, bom poklical

Lp

stromar ::

Sem poklical in res ne izgubiš možnosti ponavljanja

Pozabil pa sem vprašat kako je z izpiti. Matematiko 1 imam narejen le pisni del. A bi po prepisu lahko naredil samo ustni del na VSŠ ravni, ali moram ponovno delat cel izpit?

Lp

Alexius Heristalski ::

Možno, da bi se dalo kaj zmeniti. Na VSŠ smeri Mat. I in II predava Izidor Hafner, po moje je najboljše, da njega vprašaš. Velja poskusiti tudi na Elektro forumu, kjer je kar nekaj prijaznih ljudi, ki bi ti morda lahko odgovorili.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

stromar ::

Ta teden sem že hodil na VSŠ. Je bolj na easy, profesorji OK, edino Hafner je strašno dolgočasen in občasno neberljiv :D , mislim, da se bom matematiko učil kar iz učbenika

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134401 (29483) bluefish
»

Ponovni vpis v šolo

Oddelek: Šola
122719 (1693) Nodestiny
»

FE Prestop iz UNI na VSŠ

Oddelek: Šola
325618 (4701) stalker
»

Ponavljanje letnika brezplačno - zakaj že? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1117858 (6087) amd64bit
»

Prestopanje med študijskimi programi

Oddelek: Šola
91590 (1397) berta

Več podobnih tem