» »

prednaložen Norton

prednaložen Norton

/Thor/ ::

Na računalniku imam prednaložen varnostni paket Norton Internet Security 2006. Čez nekaj dni mi bo potekla začetna subskripcija in nameravam ga zamenjati z Nod 32. Računalnik je HP nx7400 (prednaloženi windowsi XP home). Ker zraven računalnika nisem dobil nobenega namestitvenega cd-roma, me zanima, če bom lahko po odstranitvi kdaj ponovno inštaliral Nortona, ne da bi moral kupiti celotno verzijo.
Mimogrede, kot opcija v nekem programu od HP-ja (software setup) mi ponuja inštalacijo Nortona.

Lep pozdrav

PS.: Imam obnovitveno particijo, katere vsebna pa mi je neznana(zaklenjena). Velika je cca 5GB
  • spremenil: /Thor/ ()

StratOS ::

Če je licenca že potekla ne boš mogel oz. boš mogel renewat.
Stanje preveri tukaj
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

/Thor/ ::

V primeru, da bi se vrnil na Nortona bi moral vsekakor kupiti licenco za posodobitve. Zanima me, ali je namestitvena datoteka (oz več datotek) na zaščiteni particiji (ali kje drugje). Tako da bi lahko kupil le posodobitve oz. upgrade.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: /Thor/ ()

Backup22 ::

Mah jaz osebno se nebo niti trudil, ker mi Norton niti malo ne diši (porablja preveč resourcov, in ne dela tako kot treba)... Kje pa so namestotvene datoteke pa žal nevem.
//

Highlag ::

Zakaj bi ga sploh še rabil, če praviš, da ga boš zamenjal z Nod32?
Never trust a computer you can't throw out a window

#000000 ::

Po mojem je najbolš tole uporabit Norton Removal Tool in dat kak manj požrešen ter bolj efikasan AV gor.

LP

zk_eu ::

Imam isti model računalnika kot ti, z prednaloženimi windowsi xp home,... licenca od norton internet security mi je že zdavnaj potekla, danes ko sem pa nanovo ištaliru windowse sem jo pa spet dobil za 60 dni, tak da jst bom pusto gor teh 60 dni pol pa dao drug antivirus gor spet :D

StratOS ::

Sam imam NIS 2007 in sem z njim čist zadovoljen. Nebom govoril o "porabi" resourcejev, ker je čisto odvečna. Z NIS-om sem zadovoljen že 5 let in ga ne zamenjam z nobenim drugim AV/FW-jem.
Glede updatov in učinkovitostjo sem čisto zadovoljen z njim.Da o njegovi programski in nastavitveni/konfiguracijski plati ne govorim, kajti prekaša vso konkurenco v teh primerih, če si navadni uporabnik ali pa napredni.
Na vsakem je pa, da se sam odloči katero AV/FW zaščito si bo inštaliral gor in kako bo z njim zadovoljen.
Še enkrat NIS ni samo AV, ampak je v celoti Internet Security, ki poleg FW ima še AV in vse ostale spyware,intrusion,adaware in phishing zaščite,mail zaščita seveda poskrbi tudi za varno delovanje samega brskalnika.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

/Thor/ ::

Provzoprou js niti ne rabm celotne zbirke, k mam ad-aware pa comodo, tko da mi prou pride sam antivirus pa mogoče mail filter. NOD32 sem pa od enga prijata dobu z licenco za 6 mesecov, pa tud na testih se bolš obnese (tako vsaj pravijo, kakšne so kaj vaše izkušnje? - tema o antivirusnikih je postala rahlo nepregledna).
NIS mi kuri preveč resursov pa v firewallu mi dela z svojimi mnogimi kompnentami nesnago. Če pa ne bom z NOD32 zadovoln, bom pa nazaj dou NIS, zato me je zanimal če kdo ve, ali ostane nekje na računalniku. Glede na izkušnjo nx7400 je očitno NIS shranjen na skriti particiji.

Hvala in lep pozdrav

StratOS ::

Licenca je web based, registracija se začne z tistim dnem, ko aktiviraš preko neta in traja ravno eno leto.

Pri NIS 2006 imaš možnost, da ti shrani SN na disk ali sprinta, drugače pa lahko do informacij o licenci dostopaš na zgoraj omenjenem url-ju ( oz. https://www.mynortonaccount.com/amsweb/default.do ).
Enkrat ko se registriraš dobiš tako U/P za dostope in registracijo, tako, da ti ta zadeva kr posploši registracijo.
NIS sistemi imajo možnost inštalacije tudi do 10x (licenca za 10 mašin).

Kar se tiče NIS-a ima ( seveda lastno mnenje ) kar se da najboljše možnosti za nastavitve za vse security nastavitve celotnega sistema. Sam toplo priporočam integriran pristop zaščiti celotnega sklopa sistema in ne več ločenih delov-komponent (AV,FW,Spyware ...).
Tako da ne priporočam inštalacijo različnih programov AV in FW in ostalih security based zadev --> Ti skupaj 100% zasedejo 2x ali 3x več resourcev kot NIS v celoti.

Če se pač buniš glede resourcev, ti priporočam da najprej računalnik posodobi hardwarsko, da boš lahko inštaliral najboljšo-najnovejšo različico ( ki je seveda vedno bolj potratna ).

Sam ne vem oz. si ne predstavljam kakšno nesnago ti dela NIS v SW firewallu ?

Priporočam ti le da poleg SW programov za zaščito (AW,FW,spyware ...) uporabljaš še dodatno HW ruter oz. računalnik z možnostjo nastavitev osnovnih varnostnih zadev, kakšen program boš pa izbral pa je na tebi da se odločiš, če pač nisi z določenim zadovoljen poglej še katerega drugega.
Če so ti pa resourci problem, je pa najbolje da sploh ne nabaviš računalnika.

Konec koncev :

Kaj ti bo program, če ga ne znaš koristno uporabiti in uporabiti v celotnem obsegu zmožnosti ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621825 (20563) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359634 (45434) d4vid
»

požarni zid

Oddelek: Omrežja in internet
181229 (996) StratOS
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619384 (8180) fitipaldi
»

dobra in slaba stran Nortona

Oddelek: Programska oprema
121429 (1295) vidi

Več podobnih tem