» »

Dlančnik z GPS, kako do karte?

Dlančnik z GPS, kako do karte?

clovecek ::

Lep pozdrav.

Sem popolni laik pri dlančnikih in gps navigacijio. Imam namen kupiti Dlančnik z vgrajeno gps anteno, vendar nima naložene nobene karta.

Zanima me sledeče: Kje se dobijo karte(slo,cro), so cene visoke, ali pa če obstajajo tudi kakšne verzije, ki niso plačljive, ali pa recimo temu "skrekane"?>:D

Hvala za odgovore. Matej
NO KEYBOARD FOUND
PRES C TO COUNTINIOUS.
;)

MeGreat ::

JOKER ::

ZDRAVO !

Glede dlančnikov je tako, da nobeden nima naloženih programov za navigacijo ob nakupu.
Da se zgodit, da kupiš dlančnik, ki ima kot akcijo zraven kakšen navigacijski program, kar se pa zgodi zelo redko.
Jaz ko sem ga pred leti kupil sem dobil zraven tako navigacijski program Marco Polo 2 in pa SD kartico. Naprave, ki so pa namenjene zgolj za navigacijo, kot so Nuwi ... itd, pa že vsebujejo naložene programe za EU, pač pa kolko sem slišal je potrebno recimo pri AdriaRoute posebaj plačat za karto SLO ob prijavi na njihovi strani.

Te zadeve niso poceni (kako za koga). Dobijo se zadeve tudi tako kot si omenil, ampak o tem NE debatiramo.
Če sem prav razumel nimaš ne vem koliko pojma o tem, zato ti moram še povedat, da zadeva ne deluje samo z kartami ! V prvi fazi moraš imet program za navigacijo in karte, ki pašejo k programu, ki ga boš uporabljal.
PRIMER: če imaš program TomTom 6, ne moreš na njem uporabljat kart recimo od Adria Route programa.
Opremit se moraš prav tako z SD karticami, saj omenjene karte zasedejo tudi do 1GB ... itd. Bolj so kvalitetne, več zasedejo.
Za Hrvaško imaš program z kartami, ki se imenuje ViaGPS 2.0 Croatia, ki je v celoti velik 1.7GB ! Program zajema komplet Hrvaško in Europo, Slo pa kot vsepovsod je zelo skromna, predvsem MajorRoute ali po domače - glavni avtocestni križ z kakšnim večjim mestom kot je MB - LJ ....

Toliko zaenkrat, da te ne bom zasipal z preveč podatki.

LP
________________________________________________________
Ka te češ ....

Company ::

Da te popravim: obstaja, v prodaji je celo pri nas, in to tale. Zraven dobiš TomTom6 program in karte Evrope.
S programi in kartami je pa takole: Slovenijo še najbolje pokriva AdriaRoute, ki je namenjena Garminovim sprejemnikom, da se pa GarminQue prepričati, da deluje na dlančniku z njo. Boljšega za Slovenijo trenutno ni. Za ostalo Evropo je pa na razpolago vse živo, od TomTom, iGO, MioMap, ... Zadnja dvanavedena celo uporabljata iste mape, ki so zelo podrobne.
LP!

clovecek ::

se pravi od teh dveh oglasov,naj se odločim za?

http://www.bolha.com/oglas1896167 ali http://www.bolha.com/oglas2103343 ??
NO KEYBOARD FOUND
PRES C TO COUNTINIOUS.
;)

Dr_M ::

ce rabis navigacijo z usmerjanjem, potem mal za slovenijo bl mal izbire. ce ti je pa dovolj samo trenutna pozicija na zemljevidu, si pa nalozis oziexplorer in ksno dobr zemljevid s dobrimi kalibracijami. tega se pa dobi kr precej, predvsem karte 1:20.000 so zelo pogoste.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813107 (12545) zee
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335091 (3947) kiFni
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517182 (12909) AtKo
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122378 (2272) gregaster
»

GPS in slo. mapa

Oddelek: Programska oprema
82371 (2235) ToniT

Več podobnih tem