» »

SIOL ADSL Kateri modem izbrati ???

SIOL ADSL Kateri modem izbrati ???

Blond ::

Pozdravljeni mojstri !

Po nekaj letih bo končno tudi v naši vasi ADSL.
In to zgleda samo za prvih nekaj zato je to še toliko bolj nujno.

Kateri modem izbrati pri SIOLu ???

Ganymede 822+ ne pride v poštev ker bi imamo samo prenosnike v hiši in bi imeli WLAN

Torej sta v ožjem izboru tadva.
Sagem F@st 3344 - WiFi je potrebno dokupiti
Sinope 568+

Katerega ste izbrali vi? Kateri je boljši - bolj zanesljiv, morda boljši domet WLANa

Hvala za vašo pomoč

Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Matheeew ::

Večina prisega na Sinope.
Se pa včasih pojavijo na Sinope težave in ti ga potem menjajo s Sagemom.

Wireless je že vgrajen. Samo sam mislim, da za neke bolj zmogljive wi-fi povezave vseeno potrebuješ dober wi-fi router.

KandazaR ::

Sinope 568+ je edina izbira. Drugače pa je boljša izbira ganymed + wireless router. Za ganymeda daš 70€ + 54€ za Buffalo WHR-HP-G54 router. Ta naveza je cenejša in boljša kot pa samo sinope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

miskoslo ::

Imam Sinope, katerega sem uporabljal za wireless. Imel sem nastavljeno zaščito WPA2 in na MAC naslove. Wireless povezava mi je ves čas dol padala, paketi so se zgubljal. Baje je vse ok če nimaš vkljopljene zaščite, ampak meni to ni bilo dovolj. Ker sem imel še Asus-a, zdaj wireless furam preko njega in zadeva laufa tako kot mora.

Blond ::

Kako pa se ta SINOPE WLAN obnaša po stanovanjski hiši ? (v eni etaži) je signal dovolj močen ali je treba razmišljati tudi o postavitvi modema v pravo sobo ?

oz. po domače. Lahko imam modem v predsobi in potem po vseh sobah dost močen signal
ali moram imeti modem v tisti sobi v kateri bom največ uporabljal notebooka ???

Naj omenim, da gre za domače omrežje in hišno uporabo.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

Medica ::

od Sinope wireless naj bi deloval v enem nadstropju, ampak če želiš prenašat prenosnik po hiši ali pa po večjem stanovanju pa raje priporočam kombinacijo modema in brezžičnega routerja, kot so ti že ostali predlagali, ker domet in moč signala je zelo odvisna od omejitev ki jih ima stanovanje... no da ne bom preveč zabluzila... :D

Blond ::

No pa glede na to, da hiša ni ravno velika in da gre samo za eno etažo, bom najprej poskusil s tem SINOPE potem pa po potrbei še kaj dokupil.

Bomo vidli...
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

KandazaR ::

Raje ne probavaj. Kupi ganymeda + wireless router. No če imaš pa preveč denarja potem pa kupi sinopa in ko boš ugotovil, da ti ne ustreza boš kupil še wireless router.

Blond ::

Saj modemi so vsi po 1€ pri vezavi za 24mescev. Tako, da je to tako ali tako vseeno.
Samo odločit se je treba.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

KandazaR ::

Če je pa tako pol pa vzem sinopa (čeprav naj bi blo še najmanj problemov z ganymedom). V ponedeljel bo siol začel tržiti vdsl2. Tak da mal počak. Za VDSL2 rabš drug modem.

amigo_no1 ::

Vzami najcenejši siolov modem (brez wifi dela) ter kupi Linksys wrt54GL.

Blond ::

Dvomim, da bo VDSL delal pri nas, če še ADSL do včeraj ni bil možen.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Senitel ::

Če ADSL ni bil možen zato, ker ni bilo centrale, oziroma DSLAM-a na centrali in če si dovolj blizu... Potem je mogoče celo kaj upanja, da so dal mal novejši hardware not in ti bo delal VDSL2.

Yacksy ::

Ah daj ne nabijaj.
Če so komaj dobili ADSL2+, potem VDSL2 ne bodo videli nikoli.
VDSL2 se bo tako ali tako začel ponujati v večjih mestih. In kolikor jaz vem, bodo pe tam težave na začetku.

Daj malo pomisli. Koliko bajt je na vasi 700m od centrale? Toliko da se pokrije strošek najema prostora za VDSL2 DSLAM ? I think not


Drugače pa dam glas za Ganymede + usmerjevalnik. Kar se mene tiče, je vse ostalo od SiOLovih modemov/ruterjev šrot od šrota.
Shit happens

Senitel ::

In kako veš kje je Blond sploh doma?
Če so sedaj dobil ADSL 2+ to pomeni, da Telekom že ima prostor in tudi DSLAM pri njih. Zakaj ne bi bil ta DSLAM VDSL 2? Saj je ta oprema kompatibilna za nazaj (ADSL 2+). Tudi uporabnikov za SiolTV lahko pričakujejo bistveno več kot kje, kjer obstaja kabelska.
Tako kot so od nekega trenutka dalje postavljal samo še ADSL 2+ DSLAM-e, bodo (ali pa že) od nekega trenutka dalje postavljali samo VDSL 2 DSLAM-e... Nove centrale, ki jih postavljajo sedaj bodo pomojem že vse VDSL 2. Obstoječe centrale v Ljubljani, Mariboru in še kje so že gotovo tudi nadgrajene z VDSL 2 DSLAM-i... Ostale nadgradnje bodo pa prišle ko pridejo na vrsto.

Sicer ti pa lahko kmalu povem... V naši vasi Telekom že 16 let plačuje najemnino prostora za centralo, ki jo bomo kot kaže dočakali v naslednjem tednu ali dveh. Toliko o stroških. :\

Yacksy ::

Kolikor jaz vem, je VDSL2 back compatible samo z VDSL. ADSL2+ je povsem druga tehnologija. Če nimam prav naj me prosim kdo popravi.
Vsi ste malo preveč navdušeni nad VDSL2. Mislm, da bo tukaj še veliko problemov, saj so šli prekmalu ven s tehnologijo ki še ni dodelana. Po mojem je glavni razlog za to, da pokažejo da imajo daljega kot T-2, ki še ni prišel ven z VDSL2.
Shit happens

Medica ::

Oni postavljajo centrale ter nadgrajujejo centrale na podlagi koliko ljudi je zainteresiranih za ADSL in ADSL2 ter kasneje za vdsl ter optiko... pod nobenim pogojem pa ne bodo šli vlagat v centralo kjer je na vasi 5 interesentov ker se jim finančno ne splača. res je pa da sta ADSL2 in VDSL2 popolnoma različni tehnologiji...

Senitel ::

http://www.dslforum.org/learndsl/ppt/VDSL2_Tutorial-2005.ppt slide 7 in slide 11.
Pa nehajmo s tem ker je off topic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
253621 (2507) Skyman
»

T2 in Sinope 568+

Oddelek: Omrežja in internet
51375 (1021) l0g1t3ch
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135855 (19801) Bug
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916633 (9089) Wox
»

Kdaj pride vdsl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816110 (4456) Hux

Več podobnih tem