» »

Kako Japonci lovijo ribe?

Kako Japonci lovijo ribe?

««
6 / 6
»
»»

_marko ::

Warped:
Zavest izve, da se je nekaj zgodilo sele ko se je to zgodilo.

->Tole bi pomenilo, da izvajanje 'procesa zavesti' pokuri 0 energije.
->Fičerji, ki ti ne dajo konkurenčne prednosti in niso nujni za tvoj obstoj, te v konkurenčni bitki le ovirajo.

IMO je zavest side effect zelo razvitega neokorteksa.
Neokorteks pa ni ficer, ki ti ne daje evolucijske prednosti.

Evolucija sploh ni tako preprosta kot si jo prikazal - ni vse neposredno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Da bo bolj jasno, zavest je opazovalec in ne dela kalkulacij za prihodnja dejanja.

Ce pa zeli kdo razpravo od determiniranosti pa je zato prostor v Z&T.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

krneki0001 ::

Perci, ja to sem hotel povedat. Sem odločno proti mučenju živali.

Prehrambene navade nekaterih ljudi pa so pač take, da pobijajo tudi tiste živali, ki so nam všeč in se jih mi nebi niti dotaknili. Ampak proti tem pač ne moreš nič. To je tako kot da bi japonci nam težili, da ne smemo pobijati prašičev za hrano, ali pa govedine ali piščancev. Pač imajo svoje prehrambene navade. Seveda pa bi lahko pobijali bolj humano, ne pa da samo porežejo plavuti in pustijo, da žival pogine v mukah.

.:noir:. ::

Zavest je le opazovalec in dobi podatke sele ko se je stvar zgodila.
Npr, ti roko prvo premaknes, potem pa se zaves da si jo. Libetov poskus.


Ko sem prebiral temo, sem cakal na podoben odgovor. Kajti po tem sodece, kar se tudi debatira v treh sobah, ogledalo le ni tisto kar nam pove da ima neko bitje zavest. Kajti ce je zavest (kakor definirana v treh sobah) le opazovalec, ne vpliva na to, da bitje prepozna sebe v ogledalu in stem piko na obrazu. To pove le to, da je to bitje zelo dobro razvilo prepoznavanje vzorcev okoli sebe, kar pa seveda se ni nujno pogojeno za zavest.

Seveda pa obstaja moznost, da za tako visoko stopnjo prepoznavanja vzorcev, pride zraven se en stranski produkt, to je zavest. Kje je ta meja...se pa imho ne da povedati z ogledalom. je pa res, da nam ogledalo pokaze stopnjo prepoznavanja vzorcev.

Kakor sem lahko razbral, sem dobil filing, da je Luka Veliki mickeno mesal ta dva pojma...hkrati ve kaj je zavest, a ker ni nacina prepoznavanja le teh, se je osredotocil na test z ogledalom, ki bi se najbol priblizal k prepoznavanju le te.

Torej imamo sedaj spet dve besedi, zavest in zavedanje. Lahko imata isti pomen, lahko pa opredelimo tudi tako (izklucimo psiholoske definicije) :

zavedanje = prepoznavanje vzorcev v okolju (to bi lahko razdelili na vec stopenj zavedanja), tako spadajo sem vsa ziva bitja.
zavest = nek stranski produkt (opazovalec), ki nastane pri zadostni kompleksnoti zavedanja. Za zdaj vemo za to le pri cloveku.

Te dve definiciji sta IMHO in tudi IMHO ne vkljucujeta definicije po psiholoskih teorijah (no kake podobnosti se najdejo)

Kar se pa tice teme: nepotrebno pobijanje je potrebno kaznovati. Ce obstaja potreba (razen ta da nam je vsec opazovanje procesa pobijanja*), je imho to opravicljivo.

*pobijanje zgolj in samo iz potrebe po opazovanju mucenja zivih bitij, kar je imho za v bolnico.

edit: lepotni popravki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:noir:. ()

.:noir:. ::

V prejsnem postu sem pa seveda pozabil se na pomen bolecine.

Pri pojmovanju bolecine, pa dobita besedi spet malo drugacen pomen, oz ne tako drugacen, le relativno je, glede na opazovalca.

Opazovalec je lahko Zavest in opazovalec je lahko bitje kot organizem, ki se odzove na dolocene anomaljie.

Tako imho spet dobimo neko relativno "zavedanje" bolecine odvisno od opazovalca. Tako je zavest tista ki opazi, in trpi, kot se pojmuje trplenje v treh sobah...organizem pa tisti ki opazi in se odzove...spet ce vzamemo zavest le kot opazovalce, brez povratne funkcije.

Iz teh postavk zato sledi pac to pobijanje po potrebi in vsa sekiranja ce se "nizja" bitja (delfin) zavedajo trplenja. IMHO tega res ne moremo vedeti, kajti nevemo glih ke je tista meja in ce je ogledalo tisti pokazatelj, lahko le spekuliramo da nekje meja je, katera mora biti prekoracena, da se bo bitju mogoce razvila zavest. Lahko pa da se razvije ze pod to mejo (IMo to skoraj nebi smelo biti tako) ampak za zdej to se ne vemo.

upajmo da sm tale IMHO dokaj razlocn razlozu in ce sem dokaj dobr zasteku debate v treh sobah in v drugih temah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:noir:. ()

_marko ::

->ogledalo le ni tisto kar nam pove da ima neko bitje zavest

Ja, se popolnoma strinjam. Sem pa tudi ze napisal, da nam pa lahko pove, da neko bitje NIMA zavesti z IMO precej veliko verjetnostjo.\
Da jo ma, pa se ne vemo.


->nepotrebno pobijanje je potrebno kaznovati

JA, se popolnoma strinjam. Dokler ne vemo kdo ima zavest in kdo ne.
Sem pa proti da bo kdo kaznovan ce se bo znasal nad crvi, cebelami, itd...
Rarviti sesalci so prva meja, kjer se lahko zacne kaznovanje.

Verjetno pa bodo pravniki tole resli in bo vse vredu potem... aja, sem pozabil - je ze vse v najlepsem redu glede tega.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Tako imho spet dobimo neko relativno "zavedanje" bolecine odvisno od opazovalca. Tako je zavest tista ki opazi, in trpi, kot se pojmuje trplenje v treh sobah...organizem pa tisti ki opazi in se odzove...spet ce vzamemo zavest le kot opazovalce, brez povratne funkcije.

Organizem brez zavesti je kot robot, ki se odziva na bolecino.
Cuti kot cloek jo pa sele z zavestjo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vajenc ::

Povračilni ukrepi močnih delfinovih prijateljev? Link1, Link 2

SpU ::

No mal je neumesna k je tema prerasla v neki beyond beyond hehe...uglavnm kdur ma jaja nej si ogleda ceu filmčk...imenuje se pa Earthlings : http://www.jonhs.net/freemovies/earthli...
drgač se tole dogaja tud zaradi neizobraženih/neozaveščenih ljudi z drugačnimi standardi...k jih ne manka tud na temu forumu...:\
ne se preveč razburjat...čeprou je resna tema...zavedi se da si na forumu in da enim nemorš neki dopovedat:D peace

OrkAA ::

SpU: Film sm že pejstal malo višje v tej temi.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aligatorska kri za zdravila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
689601 (6902) Pyr0Beast
»

Športni ribolov/mučenje živali?

Oddelek: Problemi človeštva
353145 (2508) Tear_DR0P
»

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1759547 (7628) Trololololo1
»

Mučenje živali - krzno (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
755799 (4616) Luka Percic
»

(inteligentno) razmišljanje?

Oddelek: Loža
411850 (1433) Koci

Več podobnih tem