» »

Nov komp...vprašanje za driverje...

Nov komp...vprašanje za driverje...

Yoxi ::

Lep pozdrav...

Torej kupil in sestavil sem si nov sistem pa imam probleme z driverji za Visto.
Komponente so:
-Core 2 Duo E6400
-osnovna Intel Lemont D965 LTCK
-spomin 2 x Patriot 1 Gb DDR2 800mhz dual chanel ( se pravi 2 gb )
-grafična Leadtek PCI-E GeForce 8800 GTS 320MB
-trdi disk SATA2 160 Gb 8mb
-trdi disk ATA133 120 Gb
-napajalnik ATX LC6550 550W 140mm super-silent

Zdej pa me zanima glede Viste in tega directX 10... je ta verzja directX sploh že zunaj? In kako je z driverji pr Visti ? Mam Visto 64 bit pa mi nekak ne grejo driverji gor k sm jih z neta dol potegnu. Fora je ta da piše da so driverji za Visto 32 bit. Ok sej zastopm zadevo, ampak a ne laufajo zadeve na taki mašini 64 in 32 bitno ?
Upam da bo dobra mašina kr komi čakam da pride Crysis vn..... :-) I loved Farcry, now I can`t wait for Crysis.....

roli ::

Programe lahko poganjaš 32 in 64 bitne ampak gonilniki pa morajo za 64 bitni sistem obvezno biti 64 bitni.

Glede DX10 pa ne vem natančno.Če na Visti zaženem dxdiag mi pravi,da je nameščen DX10.
http://www.r00li.com

Gwanaroth ::

DirectX 10 je že v Visti.

Povej točno, za katero stvar ti manjkajo driverji?
Lights often keep secret hypnosis..

Yoxi ::

Hja problem je graffična kartica, ker mi skos meče vn drajverje za standard vga display namest za 8800 gts. A je to možno ker niso podpisan driverji al neki tazga ? Sm probal namestiti driverje s cdja in z neta dol potegnjene pa zmer isto nardi.

Tr0n ::

Imas ta zadnje 100.65 za Visto 64-bit?

Yoxi ::

am mislem da ne bom dol potegnu pa sporočim kva bo.....thx

Yoxi ::

Superca dela k šus, pa tut ta directX 10 je gor tko da n blema. Siccer imam pa še en velk problem zdej. In sicer zvok....
Ker namreč uporabljam TV kartico in ta bedna plata nima notranjega priklopa za aux al pa cd in al pa lune in sm mogu dat na pci vodlo zvočno kartico in sicer Genius Sound Maker Value 5.1 da sm lahko zvezu TV kartico in zvočno da imam pri programah tudi zvok. Problem pa je da sedaj ni gonilnikov za zvočno za visto a ne ... se da to kako rešiti?
Aja pa še to, če mogoče kdo ve kako se priklopi ta TV kartiva na matično ploščo za zvok ker namreč ne najdem nikjer nobenga vhoda na plošči....

Tr0n ::

Ce je zvocna na maticni, bos moral na uradno stran proizvajalca in si tam presnet najnovejse gonilnike za chipset, zvocno, mrezno ect.. za Visto, ce ze obstajajo.

roli ::

Znotraj nima zvočna kartica priklopa? Kolikor vem jih imajo vse integriran kartice.

Kako pa imaš to TV kartico? Jaz sem imel kabelček,ki sem ga v eni strani vklopil v TV kartico na drugi strani pa v Line-in vhod na zvočni.
http://www.r00li.com

Yoxi ::

ja zvočna kartica ga ima ja, sam mene to mot da imam zvočno že integrirano na osnovni plat a sama plošča nima nobenga priklopa ( cd-in, aux-in, line-in priklope mislem) in tako ne morem met zvoka k gledam TV. Edina rešitev je bila zvočno na plošči izklpot, dat drugo na pci vodil in vse skup povezat. Sej zadeva dela ok, sam bedn se mi zdi met dodatno zvočno not sam zarad tega da mi TV dela.

Yoxi ::

hja sm gledu na intelovi strani glede plošče.... res so odstranil te konektorje dol s plošče....mislem bedna stvar a ne

roli ::

Ja samo po moje je tale zvočna boljša kot vsaka integrirana na plošči.

Sem gledal na Geniusovi spletni strani pa res ni gonilnikov za Visto.
http://www.r00li.com

Yoxi ::

ja prov bedn je to, maš mašino sposobno poganjanja novih Windowsow a ni pa še driverju za te zadeve....
upam da bojo to uredl še pred izzidom igre Crysis kr nimam namena igrat igre v tišini...... grrrrrrr;(

Tr0n ::

Jao, kje je se Crysis. :)

Pa tudi Viste ne bos potreboval za ta spil, tako da lahko komot se XPje poganjas. Bo se verjetno trajalo nekaj casa, da bodo Vista gonilnike porihtali do te mere, da bodo optimizirani in uporabni za vsakdanjo delo.

Yoxi ::

A da je nebom potreboval ? Hmmm.... maš mogoče pol kak drug predlog kako poganjat Crysis na DirectX10 če ne v Visti a ? Kokr jst vem je DrectX samo v Vsti in ne v XP ..... Drugače pa imam dva diska v kompi, na enm Visto na drugem pa XP Pro .....

Tr0n ::

Saj spil bo laufal tudi na DX9. :)

Yoxi ::

Vem da bo, sam če že mam grafo sposobno poganjanja DirectX 10 zakaj pol nebi izkoristil tega ? Me zanima kakšna bo razlika med grafiko v DirectX 9 in 10..... kokr obetajo baje velka razlika. Tko da se splača to izkoristit po mojem no...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

directX 10 in windows xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7012373 (8783) bluefish
»

Prodaja Viste nad pričakovanji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
20716872 (11009) MrStein
»

Dx10

Oddelek: Programska oprema
91545 (1210) Mr.B
»

Informacije o novih Radeonih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272934 (2010) Senitel
»

Zagon gonilnikov neuspešen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81182 (1080) amigo_no1

Več podobnih tem