» »

Zagon gonilnikov neuspešen?

Zagon gonilnikov neuspešen?

SebaR ::

Imam zvočno kartico intergrirano na osnovno ploščo. Ko sem si enkrat instaliral TV kartico, se mi je računalnik resetiral, in od takrat naprej mi zvok ne dela več.

Zvočno najde in tudi naloži gonilnike, vendar pa je vsepovsod drugje v programih ni videti.Tudi v Nadzorna plošča/Zvoki in audio naprave je ni.

Gonilnike sem že večkrat instaliral, in vsakič vidim pod lastnostmi naprave sledečo stvar:



V seznamu je bila še naprava "Legacy Audio Devices". Ker je bil klicaj ob njej sem jo odstranil, saj gonilnika ni bilo mogoče nadgraditi, ampak sedaj je ni več.



Kaj naj storim da mi bo zvok delal normalno? Kako naj "zaženem" gonilnike?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

R33D3M33R ::

Ker si napisal, da se je težave pojavila pri instalaciji Tv kartice je lahko možno, da se TV kartica in zvočna enostavno ne razumeta. Poskusi odstraniti TV kartico iz sistema ali pa jo daj v kak drug PCI slot. Druga možnost je, da se ti je zvočna onemogočila v BIOSu. Poglej v BIOS, če slučajno ni onemogočena. Tretja možnost pa je, da obstaja konflikt med gonilniki. Odstrani gonilnike za TV kartico in ponovno zaženi sistem. Četrta možnost pa je, da so se gonilniki za zvočno poškodovali med prisilnim ponovnim zagonom. Prenesi jih iz strani izdelovalca matičnih plošč oz. strani izdelovalca zvočnega čipa.

To mi je trenutno padlo na pamet, možno pa je seveda, da je narobe nekaj čisto desetega.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

SebaR ::

Tv kartica in zvočna sta se razumeli tukaj ni bil problem. V biosu se zvočna ni izklopila ker sem to tudi pogledal.

Gonilnike večih naprav sem odstranil in jih ponovno naložil in mi to še vseeeno ni rešilo problema.

Upam da ni tukaj edina rešitev da windowse ponovno naložim? Ali morda še kakšna ideja? Kaj pa virusi :P :O
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

R33D3M33R ::

A si prenesel nove gonilnike za zvočno kartico in jih namestil?

Tv kartica in zvočna sta se razumeli tukaj ni bil problem.


Torej si imel že prej nameščeno na popolnoma isti konfiguraciji? Si imel prej kak popravek z Windows Update manj? Drugačno verzijo DirectX-a? Ali enak sistem, le da si TV kartico vzel ven in dal nazaj noter?

Za viruse niti ne bi vedel, da povzročajo kaj podobnega, škodi pa ne, če narediš pregled sistema za spyware, virusi in podobnim.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

SebaR ::

Nove gonilnike sem namestil. Ampak problem ostaja. Vse skupaj se mi zdi zelo čudno. Gonilniki so nameščeni, windowsi pa ne zaznajo teh gonilnikov...ne glede na verzijo.

Torej si imel že prej nameščeno na popolnoma isti konfiguraciji? Si imel prej kak popravek z Windows Update manj? Drugačno verzijo DirectX-a?


Konfiguracija je bila ista. Tudi popravkov ni bilo naloženih, vsaj jaz jih nisem opazil.

Ali enak sistem, le da si TV kartico vzel ven in dal nazaj noter?

Tv kartico (Winfast PVR 2000 XP Expert) sem vzel ven, dal isto noter in poskušal naložiti najnovejše gonilnike. Takrat se je zgodil zgoraj opisani problem.


Kako bi sploh preveril ali ta integrirana zvočna kartice sploh deluje?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

R33D3M33R ::

Mogoče bi poskusil prenesti knoppix - linux na CDju. Zapečeš ga na CD in poženeš. Ob bootu ti bo napisalo, če je zvočno kartico prepoznal. Po mojem je tvoja zvočna podprta in boš videl če dela OK ali ne. Drugega testa se niti ne spomnim, mogoče bi poiskal kaj na googlu.
Glede na to, da pa si napisal, da si poskušal naložiti najnovejše gonilnike - mogoče je pa ravno v tem težava. Najbolje bi bilo, da bi namestil starejše, še bolje pa bi bilo, če bi pobrisal vse gonilniške datoteke za TV kartico iz sistema.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

SebaR ::

R33D3M33R hvala ti za pomoč bom še preizkusil tvoj zadnji predlog, dokler ne kupim nove osnovne plošče.

Če pa ima še kdo kakšno idejo pa že vnaprej hvala!
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

R33D3M33R ::

Ni kaj.
Ampak premisli, da bi bilo mogoče bolje ponovno namestiti Windows XP in narediti backup podatkov. Namreč če boš menjal matično ploščo se lahko zgodi, da se Windowsi ne bodo hoteli zagnati pa boš na istem kot bi pa poskusil samo reinstall. Jaz sem že menjal ploščo - iste firme isto čipovje - pa na srečo ni bilo nič, samo nikoli ne veš.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

amigo_no1 ::

Device manager -> odstrani vse (predvsem driverje za čipset )

če veš da boš menjal matično pl.

link:
http://tinyurl.com/j2ym7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok hitrejši kot slika - Winfast 2000 TV WDM

Oddelek: Zvok in slika
122420 (1997) |ke
»

Nov komp...vprašanje za driverje...

Oddelek: Strojna oprema
161321 (1186) Yoxi
»

TV kartica ATI Sapphire Theatrix 550 PRO

Oddelek: Zvok in slika
81228 (993) jahtba
»

tv na računalniku-ker program

Oddelek: Zvok in slika
101422 (1277) dadooo
»

Terratec Cingery 600 in Sound Blaster live player 1024

Oddelek: Zvok in slika
141020 (917) All

Več podobnih tem