» »

poštni naslov na večih računalnikih

poštni naslov na večih računalnikih

multiscan ::

Zanima me, kako oz. ali se da dostopat do istega maila na dveh različnih računalnikih, tako, da bi oba dobivala enako pošto.
Torej, če mi nekdo pošlje mail...da se da ta mail videti na dveh koncih in ne le na enemu.
To moram verjetno kje na siol portalu nastavit al.....?
  • spremenilo: multiscan ()

alex32 ::

Poštni strežnik mora podpirat IMAP storitev, slednje nastaviš tudi na računih poštnega odjemalcana PC. Deluje pa na principu, da poštna sporočila ostajajo na strežniku in se sinhronizorajo z poštnimi odjemalci, PC-jev.
Za razliko od POP3, kjer poštni odjemalec sprejme(prenese) sporočilo iz poštnega strežnika na domač PC.

Torej SIOL poštni strežnik IMAP storitev nedvomno podpira, ne vem pa če je kaj za doplačat ...

LP

multiscan ::

Jeba;((
me bodo spet obrali?8-O

Bom vprašal, kaj drugega mi niti ne ostane

baron21 ::

Volja. net deluje brez težav in dodatnih plačil. Večinoma dostopam do pošte preko GSM in domačega raunalnika, po potrebi pa tudi z drugih.
baron21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baron21 ()

sloxl8 ::

Ena možnost je tudi ta, da datoteke poštnega predala prestaviš na strežnik ali na mesto v omrežju, ki je v skupni rabi in v poštnem odjemalcu nastaviš drug "mail store".

Minus te rešitve je seveda, da potrebuješ strežnik, prav tako pa moraš imeti na obeh računalniki istega uporabnika, s katerim dostopaš do poštnega predala.

Morfejus1 ::

Lahko pa si v Outlooku naštimaš, da ti eno kopijo e-maila pusti na stežniku, tako da jo lahko potem še enkrat pobereš dol na drugem računalniku.

sloxl8 ::

Morfejus1,

problem pri tej rešitvi je v tem, da moraš s poštnega strežnika vsa sporočila večkrat (na kolikor računalnikih želiš imeti dostop do poštnega predala) prenesti. Če imaš počasno povezavo in dobiš 50MB sporočil, bo to problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375265012 (9943) Matko
»

e-mail spoofing s telnet povezavo na port 25 SMTP strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
172341 (2050) BlueRunner
»

Poštni strežnik kako?

Oddelek: Omrežja in internet
52231 (2097) sloxl8
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425270 (4659) Matko
»

Domači server, kaj naj uporabim.

Oddelek: Omrežja in internet
121987 (1399) 1234567

Več podobnih tem