» »

Comp se vžge za 3s in pol se ugasne...

Comp se vžge za 3s in pol se ugasne...

iMark ::

Pozdravljeni!

Frendica je rekla de se je njena sestra neki naslonila na comp, ne vem kaj delala in pol de je kar crknu. Pol čez neki časa se je s5 zagnal ampak samo za 3 sekunde in potem s5 ugasnu. Js sm menjaw že dva napajalca ampak je isto. Se pravi da je napaka lahko samo na plati :\ mate še vi kakšno idejo kako odpravit težavo oz. ugotovit kaj je narobe? Na plati ni opazit nobenih poškodovanih elementov.
Mogoče bo treba lih po novo plato ;)
Pa še kiro dobro a poceni plato piporočate za socket 478 (na socketu od palte piše mPGA478B) plata naj bo največ cca. 65 EUR ali 15k SIT

Tr0n ::

Ti kaj izpise, preden se resetira. Do katerega screena pride (BIOS boot, Windows boot,...). Si probal pregledat rame (memtest86) in diske z Windows recovery toolsi itd...

iMark ::

Aja sm pozabu napisat da se na ekranu ne izpiše nič, kot da bi bil ugasnen, samo črnina :'(
Druge komponente so ziht v redu, saj če bi blo kej narobe z ramom bi itak piskalo, zarad grafe ne vem če bi se igasnu, proc ne more bit kr se comp ne bi ugasnu če bi blo kej narobe :\
Hja lih plata mora bit...tko de bo treba maybe kr novo...no če bi blo treba, kiro piporočate (do 65 EUR)

Tr0n ::

Probaj kaksno drugo graficno. Monitor si ziher da dela? ;)

Tudi pri CPUju se zgodi, da se ugasne. Probaj resetat CMOS na plati.

iMark ::

Ja monitor dela...hm grafa...škoda kr nimam nobene :D
Sm iskal jumper za CMOS pa ga nism najdu :D ja plata je bl taka, nč vredna...

Goldee ::

Sm iskal jumper za CMOS pa ga nism najdu :D ja plata je bl taka, nč vredna...

Pol pa potegni ven napajalni kabel in odstrani baterijo. Počakaj par minut, ter nato spet priključi napajanje in vstavi baterijo. Efekt bo isti.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318394 (6297) kupim9
»

CMOS checksum error

Oddelek: Strojna oprema
121419 (1232) Glicerin
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371907 (1482) cultko
»

Reset biosa z stikalom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122580 (2433) Lith
»

AMD 1400 - a mi lahko nekdo svetuje!

Oddelek: Strojna oprema
131411 (948) kuglvinkl

Več podobnih tem