» »

WD 160GB SATA II in Windows Vista težave

WD 160GB SATA II in Windows Vista težave

B_U_R_I ::

Kupil sem WD 160GB SATA II disk. Po priklopu, mi je OS zaznal nov disk in namestil gonilnike ( vsaj tako sporočilo sem dobil v system trayu ). Nato je bil potreben ponovni zagon. A diska mi nikakor noče pokazati v Device managerju, Win Explorerju, Disk Managementu,... Partition Magic 8.0 še nisem namestil, saj sem nekje zasledil, da na Visti ne deluje najbolje.

Zato sem disk priklopil na drugo mašino kjer imam Win XP. Disk mi je zaznalo, s Partition Magicom sem ustvaril novo particijo. Na XP vse deluje normalno.

Zato sem disk znova priklopil na Vista mašino. A tu še vedno nič.

Je imel kdo kakšne podobne težave? Če ja, kako se jih znebim?

Hvala že vnaprej


Matjaž

amigo_no1 ::

Vista update.com ?

Katero verzijo Viste imaš (32 ali 64 bitno ) ?

Bios na Vista mašini najde disk ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

B_U_R_I ::

Vista je posodobljena (tudi vsi optional updates). Imam 32 bitno business verzijo (MSDNAA).

V biosu mi ne najde diska direktno, saj mi najde samo EIDE diske. Najde mi ga v RAID Utility. Ko sem prvič prižgal mašino s priklopljenim diskom, je Vista našla disk in namestila gonilnike. Potem je sledil reboot. Sedaj pa mi diska ne prepozna več.

Poizkusil sem tudi z drugimi kabli, tudi na druge konektorje na matični (SATA0, SATA1), a še vedno brez uspeha.

Tr0n ::

Si instaliral morebitne SATA gonilnike za tvojo plato za Visto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

B_U_R_I ::

Plata je Epox 8RDA3+, ki sicer ne podpira SATA II, če se ne motim. Zato sem tudi z jumperjem na disku preklopil na delovanje v načinu SATA I.

Kar se tiče gonilnikov... Na epox strani nisem ničesar zasledil (razen gonilnikov za starejše OS, ko rabiš pred instalacijo samo vstaviti disketo...), je pa Vista samodejno namestila gonilnike za disk (vsaj zdi se mi, da je bilo samo to, ker nisem temu posvečal veliko pozornosti).

Tr0n ::

Ne vem sicer, ce ima tole kaj veze, ampak NVIDIA ne podpira nForce2 chipseta na Visti.

Ceprav tole vseeno malo cudno.

B_U_R_I ::

Ja to vem. Samo vse drugo mi normalno deluje. Pa saj disk je zaznalo na začetku, namestilo gonilnike. Sedaj pa nič. Pa sem samo rebootal.

A obstaja še kakšno orodje za upravljanje z diski, ki deluje na Visti, podobno kot Partition Magic?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je pol HDD-ja umrlo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
414898 (3994) opeter
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264434 (64026) Seljak
»

Problem z nalaganjem sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
131376 (1155) misek
»

Wi-Fi na Toshibi

Oddelek: Omrežja in internet
121392 (1165) Valentin
»

Neznana naprava [Windows Vista]

Oddelek: Operacijski sistemi
141848 (1524) solatko

Več podobnih tem