» »

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Socket 7 - maksimalna velikost diska

krofko ::

V računalnik z Epox MVP3G in AMD K6 II 350 MHz sem priključil 80 GB IDE disk. Na začetku mi diska sploh ni prepoznalo (v navodilih sem odkril, da je maksimalna velikost diska lahko 8,4GB). K sreči pa ima disk opcijo za združljivostjo s starejšo opremo. Trenutno mi sistem prepozna 32GB diska. Jaz pa bi rad izkoristil še preostali prostor.

Ali mogoče obstaja kakšna matična plošča, ki omogoča izkoristek vsega razpoložljivega prostora? Pa da lahko uporabim zgoraj omenjeni procesor.

luli ::

Pomaga flash bios-a, če ga še najdeš.
Jaz sem svojo Intel BX plato flashal z biosom druge plate (firma moje plate ni izdajala več popravkov).

Zadeva je celo delovala, plata pa se je predstavljala z drugačnim imenom. Omeniti velja, da sem pri fleširanju kar dosti reskiral (plato).

Vso srečo pri iskanju.

Han ::

Za S7 se mi zdi, da je omejitev 32 GB. Če želiš izkoristiti preostali prostor, si pomagaj z ustreznim programom oziroma gonilnikom (navadno od proizvajalca diska)...

Mr.Ecko ::

Meni ni v biosu ni prepoznalo celega diska.Windosi mi pa ga.Tako da porobaj inštalirat kar že boš imel gor pa boš videl.Kakšno hitrost ima kontroler na plošči. Mogoče bi bilo boljše če bi nabavil pci kontroler...

amigo_no1 ::

Pci kontrolerji so večinoma za pci 2.2 vodilo.
Tvoja matična pa ima najverjetneja pci 2.1.

Nekoč sem imel matično ploščo Chaintech 5SIM , za katero sem našel nekakšem zmodan bios, ki naj bi podpiral diske do 130 gb ampak od 120 gb maxtorja mi so bios (in winsi 98se) našli samo 32 gb.

zmodan bios
http://web.inter.nl.net/hcc/J.Steunebri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

krofko ::

Sem že zmodal BIOS in ostal z dolgim nosom;(( . Računalnik se mi zažene, vendar kaj več kot do prepoznave diskov ne pride. Nato računalnik zablokira. Sem že poizkusil preko boot blocka, vendar ga moja plošča ne podpira. Tako, da mi zaenkrat ne preostane nič drugega, kot da kupim novo ploščo s Super socket 7.
Če pa kdo pozna mogoče katerega, ki se bolj profesionalno ukvarja z reševanjem zavoženih poskusov, se priporočam za informacije.

jat2406 ::

Dobro si jo!! >:D Upam, da si vsaj naredil backup originalnega biosa!
Najverjetneje si naložil napačno verzijo, zdaj bo pa precej zanimivo. Načeloma se da flashat PRAVI BIOS na drugi plati če je bios čip na podnožju in kolikor sem videl na tvoji je. Rabiš pa Univerzalni Flash program in seveda tvoj pravi bios.
Na hitro sem pogledal na Epox-ovo domačo stran in nič našel. Verjetno je vse že v arhivu ali pa okroglem arhivu (koš)
Najverjetneje ne veš več verzije, ki je bila na plati, na webu pa se najde nekaj iz leta 1999.
Načeloma pa se da kaj narediti - je že uspelo

Azrael ::

Solve Bad Flash.

BTW; koliko velike diske bo plošča podpirala je odvisno od BIOSa, ne od chipseta. In, da se še malo piohvalim moja Abit BX 133 RAID sedaj podpira diske do 127PB.8-)
Nekoč je bil Slo-tech.

krofko ::

jat2406:
Originalni bios je shranjen na disketi. Verzija biosa je bila Award 4.51 PG. Sam bios čip pa je Winbond W29C011A15.

Azrael:
Sem že "reševal" po tem postopku, pa žal plošča ne podpira Bootblock.

Azrael ::

Če bi pogledal bolj proti koncu tistega linka, ki sem ti ga dal, je tudi opis kako se izvede hot swap.

Zanj ne rabiš identične plošče, rabiš samo ploščo, ki ima enak ali vsaj pin kompatibilen BIOS chip (poiščeš pdf na netu za oba BIOS chipa), ki deluje z isto napetostjo (5 ali 12V).

Če ima ena plošča AMI, druga pa Award BIOS, pa za flashanje uporabi Uniflash. Pazi pa, da chip vstaviš pravilno, saj v nasprotnem zlahka skuriš tako chip, kot tudi ploščo.
Nekoč je bil Slo-tech.

krofko ::

Sem našel še link do starih Epoxovih plošč

Epox bios download

20sdfj093f ::

Kar se tiče diska - imel sem nekoč plato Socket 7 (PC Chips M297 ali nekaj podobnega) in AMD K6-2 500 @ 400 MHz (66.6 x 6, največ kot je šlo s tisto plato)...

Disk IBM 40 GB je po defaultu lahko prepoznala (ne glede na verzijo BIOS firmwarea) le do 32 GB, seveda najumpan disk na tisti "32GB clip"... za več kot to je bila na voljo možnost nekega softwareja, ki ga je ponudil proizvajalec diska (mislim da poleg IBM-ja ima to tudi Maxtor) ki se naloži, mislim da, v MBR diska in nato vsili prepoznavanje celega diska.

Ko se boš s tem igral, obvezno backupe narejene oz še bolje prazne diske (in jaj*a ker ti bo žrlo živce) >:D

LP, D.

Tomay ::

Imam še eno asusovo super socket 7 plato, eno zanjih. Bom preveril kako velike diske podpira. Drugače pa v kansto s plato, pa si za par evrov nabavi eno bx chipset + p3. Kolikor se spomnim k6 ni bil ravno najhitrejši procesor. Seveda odvisno za kaj rabiš.
Voodoo 4Ever

krofko ::

Namen uporabe računalnika

Sem tudi pripravljen žrtvovati par evrov. Tomay, kaj mi potem svetuješ za čimbolj varčno varianto (procesor)?

Tomay ::

Je cilj čim manjša poraba energije, ali čim manjše segrevanje?
Imam eno at slot1 plato, ki gre do 50Mhz fsb. Sicer nisem probal, ampak lahko bi dal p3 gor in na 50Mhz bi razpolovil njegovo frekvenco, torej P3 450@225. Mislim, da bi moral laufat pasivno.

Drugače pa lahko vzameš kako bx plato+ p3 (ki laufa na 100fsb) in ga downclockaš na 66fsb. Pri intelih so problemi, ker so množilniki zaklenjeni.

Za amd-je pa ne vem točno. Verjetno bi bil barton 2,5 na 1,1 še vedno prevroč :) samo tu bi lahko še odklenil množilnik.

Vpiši underclocking v googla in si poglej par strani. Samo za nekater variante je potrebno že malo več denarja.

Kakšen os boš poganjal?
Voodoo 4Ever

krofko ::

Cilj je čimmanjša poraba energije. Kot posledica je potem tudi čimmanjše segrevanje, vsaj mislim tako.:8) Tudi sam se razmišljal o pasivnem hlajenju. Ideja je takšna, da bi celoten sistem hladil samo en ventilator fi120 na približno 1500 min-1. Operacijski sistem bo Ubuntu server.

Tomay: kaj pa je z osnovno ploščo asus super socket 7?

SodVina ::

ce ti se rata usposobiti bios, lahko novega mogoce najdes na tej strani. Jaz sem tukaj dobil bios za mojo plato, ki je podpiral vecje diske od 32Gb.

Tomay ::

Plata je asus P5A. Ja še lepše bi bilo če bi bila P5B, ampak na žalost je samo P5A :)

Pri bootu javi napako ERROR -- Can't Write ESCD

Sicer sistem laufa normalno, sem pa probal priklopit 40GB pa ga ne prepozna. Obstaja sicer beta bios, samo ne vem, če podpira večje diske.

Imam pa tudi težavo, ker ne morem flashnit, mi napiše, da je bios write protected. Na plati ni nobenih jumperjev in tudi v biosu ni opcije.

BIOS je V29C51002T-90P in nimam nič podobnega, da bi probal hotswap.

Sem probal tudi z uniflash pa ne prepozna bios čipa.

Če rabiš ti dam to plato.
Dam ti še Cahintech 6ASA0-E100N (ima zlomljen en ram slot, dva sta še v redu) podpira p3, večje diske 40GB sem probal)
Review
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen se vam zdi?

Oddelek: Strojna oprema
6926 (837) SodVina
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171529 (1370) segedinar
»

Asus A7S333 -> voltaža

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91092 (1013) m.i.h.a.
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533638 (3032) AtaStrumf
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
161408 (1242) Boky

Več podobnih tem