» »

Problem z nalaganjem sistema

Problem z nalaganjem sistema

Hoden ::

Pozdravljeni. Naletel sem na problem ki ga sam ne znam razrešiti. Kupil sem osnovno ploščo in procesor. Seveda ram, disk in ostalo sem imel že od prej doma. Disk je bil IDE 40gb in sem na njega komot naložil win xp. Ker pa je bil disk že star in tudi kapaciteta mi ni zadoščala, sem kupil še enega in sicer WD 320 gb Sata. Problem je ker mi javi napako in sicer da je nekakšen problem z komunikacijami z napravo priključeno na računalnik - STATUS - 0xc00000e9. Bios sem posodobil in povsod pregledal če je kje sata onemogočen. Zanima me kakšna rešitev obstaja.

Hvala

st0jko ::

Sata porte nastavi na IDE mode ali pogooglaj kako integrirati sata driverje na xp cd. Xp-ji namreč nimajo sata gonilnikov priloženih.
keks?

solatko ::

Naredi si uslugo in daj gor Windows 7.

Hoden ::

Dajam gor win 7 licenčne! Pri win xp mi napiše da ni nobenega diska. V biosu sem proval že vse mogoče nastavitve :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hoden ()

Hoden ::

Malo sem tudi pomislil, da nisem slučajno že v štartu kupil pokvarjenega diska :|

Hoden ::

Sedaj sem disk priklopil na drugo mašino. Disk mi v device managerju najde vendar mi zdaven pripiše SCSI disc drive :| v explorerju mi diska ne zazna oziroma ne prikaže. Ima mogoče kdo idejo kaj bi lahko bilo? :S

opeter ::

Mogoče bi ga bilo potrebno formatirati? Odpri disk management...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

333333 ::

Najverjetneje je kaj z diskom al pa kontrolerjem narobe. Napaka za nepravi kontroler (kot pravi stojko88) bi bila 00007b. Tak da kak disk test pomoje nebi škodil za začetek.
Spiritual

solatko ::

Disk je potrebno formatirat, določit particijo, potem ti ga bo tudi sistem prepoznal.

Hoden ::

Z partition magic sem mu določil particijo ter ga formatiral. Tudi v explorerju mi ga sedaj pokaže, na njega pa lahko kopiram datoteke. Vendar ko hočem instalirati sistem mi ga še vedno ne prepozna:| dal sem obe možnosti native IDE in AHCI, vendar z nobeno ne gre:(
Namestil sem tudi hard disk sentinel in za ta disk mi ne pokaže temperature in izpravnosti (health). Zanima me zakaj mi pri rubriki interface napiše SCSI? Pri drudem disku (IDE) mi pravilno napiše IDE/ATE :|
Še to disk je pa 3200AAKS - 00L9A

Lahko še kaj poizkusim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hoden ()

Hoden ::

Sedaj sem poskusil namestiti Win Xp in mi jih prez problema namesti. Torej se napaka pojavlja samo pri namestitvi win 7. Glede na to da imam licenčne res nimam nobene ideje več kaj bi lahko bilo narobe.
Celotno besedilo napake pa se glasi:

"Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.


Status: Oxc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occurred. "

Kaj mi sploh še preostane?

Lp

misek ::

Na enem drugem računalniku naredi kopijo inštalacijskega DVD-ja in ga ponovno zapeči z malo hitrostjo. Nato pa poskusi namestiti Win 7 s tem novim medijem. Ali pa si s travnika naloži eno verzijo, toliko da vidiš, če se napaka ponovi. Ker možno je, da ti CD noče dobro brati medija. To sem prebral na enem forumu.

Hoden ::

Evo moj problem resen. Res je bil problem samo v hitrosti zapisa na medij:|kdo bi si mislil. Hvala vsem ki ste mi z svojimi nasveti pomagali naloyiti sistem :)

lp

misek ::

He, he. Pa še prav sem imel :D

Najbolj hecno pri tej zadevi je, da se to dogaja z original mediji od Microsofta. Tudi Vista ima ta simptom. Verjetno je krivda v slabem DVD romu na računalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153526 (3316) RatedR
»

Problem instalacije XP - SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162316 (1322) Duhec
»

Instalacija windowsow - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
121615 (1219) misek
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151729 (1729) bluefish
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1521) sirotka

Več podobnih tem