» »

Windows Vista proti Windows XP

1 2 3
4
»

Kenpachi ::

Kako, ni. Vsaka instalacija nove programske opreme je administratorsko delo, pa reci karkoli hoces. Zato tudo UAC tezi za potrditev instalacije. (Pa vse se ne shranjuje samo v CU, ampak tudi v LM)
Zaraki Kenpachi.

Tr0n ::

Fora je, da intalacija ne potrebuje admin pravic, ker se lahko datoteke komot posnamejo v user folder. Delo z registri pa je tako odsvetovano in se tudi MS pocasi odmika od registry hella.

Mavrik ::

Inštaliranje programa v User mapo je... smotano. Inštalacija je admin zadeva, to recimo tudi tako upošteva linux.

UAC je pa neumno zatežen v drugih primerih nažalost.
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Delo z registri pa je tako odsvetovano

maš kak link?


Mavrik: zakaj bi instalacija bila samo admin zadeva? Ali drugače, če lahko exe fajl na roko skopiraš nekam, zakaj ne bi tega smel avtomatizirat?

Applications should be installed to Program Files or the user’s AppData folder by default.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Če lahko exe file skopiraš v program files kot user, potem nekaj ni v redu v zasnovi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

darkolord ::

V program files ne, v svoj appdata folder pa ja

Poldi112 ::

Ne vem če razumem, ampak v čem je smisel tega appdata? Verjetno nočeš, da ti user lahko instalira programe. Še manj pa da si vsak user instalira isti program in imaš potem več verzij istega programa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Person ::

Jao ... najbolj bedno je ker so nekateri programčki tako zasnovani, da nujno rabiš admin setup, da ga lahko zaženeš ... kar je pa na kakšnih fakultetnih PCjih totalno nemogoče.
Pač v glavnem ... čimveč programov naj za normalno delovanje potrebuje minimalno namestitev (brez admin pravic) in se naj izogiba registra in podobnih fint koliko se le da. Pa bo svet PCjev precej lepši.

Itak je pa Windows Installer eden izmed najbolj bednih delov WinXP.
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

Poldi112 ::

V bistvu ne. Čim manj programov naj za delovanje potrebuje admin pravice. Za nameščanje naj ga vsi. Tebi sicer ni všeč, da ne moreš svojih aplikacij nameščati na tuje računalnike, meni se pa to zdi pravilno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

M-XXXX ::

Koliko pa imate najnižjo oceno zmoglivosti kompa? (kolikor vem je največ 7- nekako se mi zdi da imam slab rezultat!)

darkolord ::

5.9 je največ (zaenkrat!)

Zgodovina sprememb…

zee ::

na svojem starem prenosniku sem imel oceno natanko 1,0 :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Kenpachi ::

Ja, ma to zaradi tega, ker je overall skore podan z najnižjo oceno od ostalih komponent. Ziher si imel vsaj sposobnost diska 2.0.
Zaraki Kenpachi.

M-XXXX ::

5.9 je največ (zaenkrat!)

5.9 je najvišja možna ocena???

Kenpachi ::

5.9 je najvišje, kar je nekdo do zdaj dosegel.
Zaraki Kenpachi.

M-XXXX ::

Koliko pa je NAJVIŠJA MOŽNA? Kaj pa hudiča moraš met v kompu za najvišjo oceno???;((

darkolord ::

5.9 JE NAJVIŠJA MOŽNA. Sčasoma, ko bo nov hardware, bojo to mejo zvišali (obstoječe bojo ostale enake)

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

A obstaja kašna razpredelnica kjer kjer piše kok točk na kakšen hardware dobiš?

kriko1 ::

darkolord ::

M-XXXX ::

Najlepša hvala!
A kdo ve kdaj pridejo novi ATI driverji???

bond007 ::

Jst mam skor 4 na prenosniku za 150k sit. Zgleda zlo dobro uravnovešen prenosnik, kar se hardwera tiče.0:)

darkolord ::

Neki zabavnega glede tiste """""luknje"""":

The first exploit is a bug inside the keyboard and mouse subsystem which enables the targeted system to be hijacked and maliciously delete files, folders, music, torrents and other important sounding stuff without the user’s authorization or control.

Details of how such an exploit works are sketchy, but leaked documents reveal the keyboard and mouse APIs offers unprecedented amount of control over an operating system, allowing anyone and everyone to have full access to your computer with or without your authorization. This exploit allows anyone ranging from younger siblings to gang leaders who could use brute force, such as a punch or tickle, to gain access to your keyboard and mouse cursors and perform malicious activities such as browsing The Inquirer or deleting vital fraudulent financial documents.


natoxt: kaj je pa z zadnjimi narobe?

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

darkolord Katero koli igro ali- media center ali kaj podobnega- slika rata črna, komp se resetira! Malo sem gledal na netu in ljudje majo podobne težave- krivi so pa driverji! Pa še napačne frekvence grafe mi zazna 500/600 namesto 625/900mhz;(( ;(

Ziga Dolhar ::

Poldi112:

> Ne vem če razumem, ampak v čem je smisel tega appdata? Verjetno nočeš, da ti user lahko instalira programe. Še manj pa da si vsak user instalira isti program in imaš potem več verzij istega programa.

AppData je v domeni userja. Načeloma user v svojem okolju "lahko" počne karkoli. (Analogija na "My Documents", le za programe.)

Kar bo user inštaliral SEBI, načeloma nima vpliva na okolje ostalih uporabnikov.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Jaz upam da bo letos "zaživela" 64 bitna verzija Viste, ker večinoma tisti ki bodo imeli Visto imajo povprečno vsi "močnejše" račaunalnike oz mislim 64 bitne procesorje, ne vem zakaj ne bi imeli izkoriščali 64bit če so zdaj na trgu 64 bitna tehnologija...upam da bodo kmalu gonilniki..aja jaz sem probal 32 bitno in nekako so mi igre bolj počasi delale kakor v Xpejih, upam da se bo kmalu spremenilo, pa ne vem zakaj je bil procesor zmeraj obremenjen, pri Xpejih mi zmeraj niha od 0 do 3% poraba procesorja kar je vredu in mi dela res fajn hitro vse, upam da bodo uštimal vse to v Visti
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Kenpachi ::

Ja, tale ultra-dolgotrajni prehod na nativo 64bit je kar mukotrpen.
Zaraki Kenpachi.

Poldi112 ::

Pa lahko izklopiš userju možnost, da si sam instalira programe? Ker meni ideja da si jih sme ni ravno všeč.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

ja

levaky ::

LP!

Sem v rahlih dvomih. Kupil sem nov PC (nforce 570SLI, X2 4800+EE, 2GB rama, 400GB sata2 disk) in se odločam med nalaganjem XP in Viste. NE maram eye candija (v XP widows Classic tema, vsi vizual efekti izklopljeni,...). Zanima me, s katerim OSem bi dobil največjo hitrost delovanja in čimbolj izkoristil opremo. 32bit XP ali 64bit Vista. PC uporabljam 90% za Photoshop, ostalo pa malo srfanja in winamp. Igric na PCju ni sploh:)

Matej
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC ohišja

Oddelek: Zvok in slika
384713 (3482) oolh
»

Dell XPS 410

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53155 (2830) BoLhCa
»

Vpogled v Xbox 360

Oddelek: Novice / Konzole
265402 (4080) OwcA
»

Primerjava Dooma 3 - Windows vs. Linux

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
213101 (3101) Malinovc
»

Zmagoslavje AMD64 bo moralo še počakati

Oddelek: Novice / Procesorji
332974 (2974) Mr.B

Več podobnih tem