» »

dostop do FTP serverja

dostop do FTP serverja

Binji ::

Imam FTP server na enem od racunalnikov, na katerega sem se vedno povezoval brez tezav (uporabljam Bulletproof ftp server). Sedaj sem dal racunalnik, s katerim se povezujem na ta FTP, v mrezo in na internet dostopam preko routerja. Ko se sedaj hocem povezati na FTP mi javi port command not successful, zraven pa se "moj LAN ip" != "internet IP". Se pravi problem je, ker lan ip in internet ip nista enaka. Kako nastaviti, da mi vseeno dovoli dostop?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

steev ::

Ja če se hočeš konektat v lokalni mreži, moraš dat lokalni ip od kompa, kjer tece server.
:|

Binji ::

ne ne..povezujem se prek neta na oddaljeni racunalnik. Prek mreze bi preprosto dostopal prek MS networkinga
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Gapi ::

Port forward morš popravt na routerju. Poforwardirat morš port 20 in 21 na računalnik na kerem teče ftp. številke porta morata bit identične na routerju in v ftp serverju , če nista nisi naredu nič. To pravim zato ker včasih kdo da ftp na kak drugi port zaradi varnosti.

Binji ::

sem nastavil na routerju port triggering na port ftpja pa se vedno isto.. Mislim, da je to isto kot port forwarding vsaj.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Gapi ::

ne ni isto
dej vpiš porte v virtual server

Gapi ::

ti še vedno ne dela?

Binji ::

nope ne dela.. Vpisal sem pa port ftpja, moj mrezni ip in pa da velja za vse protokole. Imam pa TP-Link TL-WR642G router ce kaj pomaga
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Matko ::

vpisi pod virtual server IN port forward (mogoče so druga imena, v glavnem na dveh straneh moraš vpisat)

To navodilih ne piše, a le tako dela. Pojma nimam zakaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329136 (29592) ignats
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015968 (7507) Gapi
»

Remote desktop

Oddelek: Omrežja in internet
272655 (1981) eprasnikar
»

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
242404 (2113) PriSon
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323131 (2719) CaqKa

Več podobnih tem