» »

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Klemenn ::

torej imam level one (glej zgoraj naslov) router..

kak odprem porte kot so 21 za ftp itd?

pa še nekaj...v bpftp serverju ko dam ONLINE SERVER mi napiše to:

10.4.2004 22:00:03 - FTP Server On-line : IP(s) 192.168.2.100, on port 21

em..tle pa vsi vemo serverja ni...kak to uredim?
:)

CrustyDOD ::

Pod NAT naredi Virtual Server...

Privat IP: 192.168.2.100 - PC na katerem ti lavfa server (pa zapiši IP v TCP/IP, če maš več PCjev na routerju!)
Port: 21
Type: TCP
Public Port: 21

in to je to...

če pa to ne dela pa isto naredi še v Port Forwarding...

Klemenn ::

192.168.2.1 je IP routerja - to vtipkam v ie ko hočem do routerja
192.168.2.100 je ip tega compa na katerem hočem met server

kaj polj vpišem tm v IP? ker jz bi rad te porte odpru za vse tri compe - karkoli odprem, men bp še vedno pokaže da je naredu server na 192.168.2.100 :'(

aja pa na vseh treh compih nimam nič ipjev nikjer nastavljenih...mam pa dinamičen ip (spreminja se)

in je postopek isti tut za druge porte? (emule,kazaa,BT,itd) al moram še v ta..port forwarding?

pa me lahko kdo to pouči še kaj je to; port forwardin in virtual server - kaj omogočata te dve funkciji? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Klemenn ::

mam ta router...a moram odprt kaki port za Kazaa? za emule pa bt vem..sm za kazaa..? :\

PriSon ::

Sem nov tukaj!
In sem kupil ta router kot piše zgoraj...tak bom povedal ne vem ga niti spravit do tega, da bi mi net delal!
Moj načrt je potegnit še net do očetovega računalnik cca. 10 metrov stran! Danes sem se lotil priklopa routera kot piše v navodilih, ki so na priloženem CD-ju! Vse sem naredil tako, pol pa bi naj v IE napisal 192.168.2.1 pa nič! Torej, da natančneje povem; ne dela ne icq, ne outlook, skratka nič! Ali je z routerom kaj narobe ali kaj naj naredim?! Res je, da sem na router priklopil le moj računalnik, ker še kabla 10 m do očetvega rač. nima, ampak to ni razloga, da nebi delalo?! Prosim za nasvet oz. kako navodilo kak pošlihtat! Če ne bom router nesel nazaj, ker mam občutek, da neke ne klapa...čeprav vse diodice lepo gorijo :D !
Hvala!
LP

Groovy ::

Prison@
1. poskrbi, da se ti router connecta na net... (to narediš z Wizardom)
2. Vklopi DHCP server na routerju (samo nekje odklukaš DHCP)
3. resetiraj račinalnik in DHCP server v routerju ti bo sam zaznal tvoj rač.
4. odpri Mozillo (Explorer) na svojem kompjutru in tadaaaa -> net!

Jebidah@
Virtual Server: To je DHCP, ki vsakemu od tvojih kompjutrov določi STATIČNI (LAN) IP.(na kompjutrih ne določaš nič IPja, pustiš avtomatsko)

Port forwarding: V mreži imaš več kompjutrov kateri imajo STATIČNE (notranje,LAN) IPje. Zunanji IP je samo eden.
Z tem Port forwardom poveš kateri port je odprt za določen kompjuter.

Like:ime:DC++ port:1234 protokol:TCP kompjuter:Mojkcomp.
To pove: Karkoli pride po portu 1234 se preko protokola TCP forwarda na Mojcomp.
Tako da če boš imel 3 kompjutre in na njih recimo DC++, boš moral za vsakega odpreti drug port.
I am the captain of my soul

destiny ::

PriSon

Probej zresetirat router (odklopi adapter iz vtičnice za par sekund). DHCP je avtomatično vklopljen že na začetku. Svoj comp pa mej medtem povezan z routerjem in prižgan. Sicer je pa ta router čist v PIZDI!!! al pa mam sam jest nesrečo s slabim izdelkom. Zadeva se mi velikokrat sesuva, če na NAT pomislim me samo zaboli glava (če mam srečo mi port forwarding dela enkrat na teden!!!)

Kolega mi je dons posodu enga LinkSysa. Prec k sm ga prklopu in naštimov port forwarding, že mam High ID na muli (ed2k+kademlia). Na 1405tx je bla to prava redkost, skor v zgodovino za vpisat! Še CoD probam kjer se mi je z level1 do zdej ratal sam 1X priklopit.

Upam da boš ti mel več sreče s to mizerno plastiko

Klemenn ::

ja...men se tut to počas zdi :\

PriSon ::

Fantje, am meni ni čisto nič jasno glede tega routerja!!! Niti ne vem kaj naj tam pod wizardom nastavim,...torej ga naj raje menjam ali kak, če je tak slab? Meni so tam rekli v trgovini, da je to dobra stvar...mah kak je te dobra, če mi nič ne dela! Jaz res ne vem kak to nastavit, a bi si morda kdo cajt vzel pa podrobno opisal!? Sorry, počutim se kot bebec, ampak s tem še nima izkušenj, sicer imam na rač od radia, discmana, skenerja, printerja, konektor za Texas instrument kalkulator, TV tuner itd. priklopljeno pa je vse slej ali prej se dalo porihtat brez nekih blemov! Ta router pa me zeza, da brezveze! Samo neke mi povejte, a je možno, da nebi delal zaradi slabe linije? Tu pri nas dela net približno tak kot navadna telefonska linika, ker še neke urejajo pa je vse v pismu!!!
Hvala at all!

Groovy ::

Po moje je ves problem v nastavitvah... pomagati ti ne morem dosti, ker sam nimam točno tega routerja.

Pa še to, ena noob fora, ampak se kar dogaja... pa si ti siguren, da nisi že connectan, pa se hočeš še 1x prek kompjutra na net povezat. :P :\
I am the captain of my soul

destiny ::

PriSon

če si pršu v ruter prek browserja, pol v wizardu izbereš PPPoE konekcijo, tam vpišeš username in password, pol bi ti pa stvar že mogla delat, saj kar se surfanja tiče. Če si konektan na net vidiš v statusu. Drugač pa, če ga lohk zamenjaš, bi jest najbrž kr ga.

Klemenn ::

ta ro0uter je en d*** :\

Klemenn ::

aja, pa trenutno meni internet kr dela, čeprov do routerja ne morem prek ipja dostopat :\

destiny ::

Če ti dela internet, bi ti mogu tud prek ip-ja pridt do routerja. A si ga mogoče kdaj ponevedoma spremenu? Probej zagnat cmd, vpiš ipcofig /all ter prtisn enter. Pod DHCP Server maš ip routerja...

PriSon ::

Hmm...jaz v bistvu ne bi rad druga kot, da mi dela net, pa mail in isto fotri! Pa pač kak eMule, a je za to tudi slab ta router? Jah glejte kak je, če človek da 13.000 sit za router od njega nekaj pričakuje! Če bom ga nazaj nesel bom rekel, da nisem zadovoljen, da ni slovenskih navodil zraven, da mi naj pokažejo kak to gre in če jim ne bo v interes pa bodo se z inšpekcijo dalje menili! Vsaj moj pogled je tak! Ne more me pa glih vsaki trgovec neke napismit! Sem enkrat na petrolu kupoval žarnice za žmigavce za osebni avto, pa mi je ded dal 24V za tovornjaka! Pa pridem brez računa žal nazaj pa ni htel menjat! Mislim, kaj takega...napismi te pol pa! To je bil le ne primer od mojih dogodivščin!

Klemenn ::

ja..ip je isti

192.168.2.1

vtipkam v IE....nix, pa samo melje :\

router pa ku*** :)

CrustyDOD ::

hehe kogarkoli poznam ima probleme s tem routerjem, vklučno z mano!

Da še jest svoje povem glede delovanja in sesuvanja...

Do včeri mi je router delal rekordnih 36 dni par ur...
Grem spremenit oz. dodat en port forwarding, se pa revček odloči, da bo premor naredu (beri: zmrzne). za popizdit;((

Kdorkoli uporabla ta ruter in P2P programe, nej na povezavah naštima maksimalno 200 povezav in pa lavfa samo en P2P program, drgač se skoz sesuva, ker router podpira samo 254 povezav!

Drugače pa ne vem kaj pričakujete od routerja za ubogih 13.000 SIT razen tega, da lepo dela za hmmm "čisto" uporabo interneta.

Kar se pa nastavitev tiče, se mi pa zdijo zelo enostavne, samo kakšno pomoč je treba prebrat (manual, ki pride zraven sux :)), bolša pomoč je v web vmesniku!

192.168.2.1

vtipkam v IE....nix, pa samo melje


Imaš vpisan Gateway (192.168.2.1) na komputerju s katerim probaš v web vmesnik pridt?

Klemenn ::

nope, mam kr samodejno, ampak tut če vpišem ip in gateway, neče pridt notr

:\

PriSon ::

Pikolina, zaj mi je končno, če v IE vtipkan 192.168.2.1 prijelo...no pol pa tam pod quick setup nastavim time zone in spodaj kliknem next...pa se mi nič ne prikaže, kao je done, ampak je beli ekran...kot v primeru, ko kaka page na netu ne dela vrei! A je to morda JAVA kriva ali kak za hudiča si naj nastvavim router, če nikakor ne pridem do nastvaitev!8-O
Jah nič jutri bom ga pa res nazaj nesel, če bom lahko menjal...katerega naj vzamem? Tam do 20 ksit (se pravi da tem 13ksit doplačam).

pingec ::

jst mam ta router in mi dela vse bp :)


resetiral ga nisem se nikol mam ga ze eno leto in porte forwardas pod advanced-virtual servers izberes comp kjer hoces to nardit vtipkas porte in je
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

destiny ::

Jest bi kupu Linksys-a. 4 portni je cca. 18k SIT.

Klemenn ::

sem včeri kupu switch za 5k, pa router stran dal...stvar dela bp oz še bolje

sm neki mi je blu čudnu...k sem mel pol ure prklopleno, se ni nič odzivalo, mislim internet je bil povezan sm internet pa ni delal, na nobeni mashini

a je možno tle kej v zvezi z dinamičnim ipjem in menjavanjem le tega? da ne prekine povezave ko se ip zamenja? :\

Groovy ::

pomoje se more odklopit, res pa je, da maš lohka 2 IPja doma, samo na različnih kompjutrih. (dinamično)
Eh, pa ni lepšga kot da ti router vseskozi drži linijo, pa tut če je kaj narobe se avtomacko reconnecta. 8-)
I am the captain of my soul

Klemenn ::

ja sej tak mam...tri ipje doma ;))

ne vem, bomo vidl....drgač pa, sej se tut dialup povezava reconecta :P

PriSon ::

OK, še enkrat ena prošnja.
Predstavljajte si, da nekomu razlagate, ki še ni videl roterja!!
Imam kabelski net preko Telemacha! Vedel pa bi rad, kako je z nastvitvami v tem routeru(glej temo) za kabelski net?! Prvič kot prvič niti ne vem, če imam statični ali dinamični IP, čeprav kao XP-ji samo dodelujejo IP, torej bi po tem takem mogel imeti dinamični IP?! Skratka nimam blage veze!
Vse podrobno kaj morem nastavit pod general settings itd. me zanima! Lahko mi tudi da kdo cifro pa ga rufnem, če mu ni za pisat!!!?? Moj mail: aelbl@yahoo.com

Zdaj imam ta router že en konkreten cajt doma in je skrajni čas, da porihtam to!!!! Sem, ga že nazaj nosil pa bi naj delal normalno. Zdaj me le nastavitve mučijo!

Prosim lepo in hvala!!
PriSon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235913 (4419) nx6325
»

Zna kdo povedat kaj je narobe?

Oddelek: Omrežja in internet
181800 (1531) Pyr0Beast
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912593 (12125) iro
»

Dva ruterja + mrežni tiskalnik = problem

Oddelek: Omrežja in internet
91445 (1395) zee
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222164 (1938) TribesMan

Več podobnih tem