» »

[mplayerplug-in] Kako povecati buffer ?

[mplayerplug-in] Kako povecati buffer ?

Andruxa ::

Ze nekaj casa si obljubljam da si bom tole zrihtal, ker mi para zivce in sicer ce poskusam gledat kaksen stream z neta, recimo na 24ur.com, mi vsake dve sekundi prekine izvajanje in polni buffer. Nikakor ne najdem nastavitve kjer bi nekako povecal buffer, oziroma dal neko minimalno mejo kolk mora bit buffer poln. V fajlu mplayerplug-in.conf obstaja sicer nastvitev cachesize ampak nic ne vpliva na problem ce povecam velikost. Na koncu mi ostane samo to da si cel stream dumpnem na disk in ga gledam, samo se mi zdi bedasto ce ze obstaja plugin.

Je morda kdo od vas to zrihtal ??
Lp, A

jure1825 ::

probaj dodat to:

cache=8192
cache-min=40

jaz imam to sicer v .mplayer/config, ker imam raje da kliknem pa potem začne igrat, ampak mogoče bo delalo tudi za plugin

Andruxa ::

sem poskusil cache-min in tudi cache-percent ( ta naj bi bila nastavitev za mplayerplug-in.conf ki naj bi pomenila isto ) pa se mi zdi da je na zacetku morda malo boljse, ampak ze spet se mu po nekaj sekundah zacne kolcati. Mislim da sploh ne uposteva prevec teh nastavitev, ker sem probal dati cache na 8192 ( enota je kb, torej je to 8 mega, kar je precej ... ) in minimalno polnost na 90%, kar bi moralo precej sesat z neta, preden bi zacelo igrat, pa mogoce kaksno sekunde dlje traja potem pa ze zacne. Se mi zdi da je nekaksna omejitev, zgornja meja velikosti cache, in enako za procent polnosti cache-a in nic ne pomaga ce povecas. Upam da obstaja se kaksna druga nastavitev.

A ti si lahko normalno pogledas v browserju en stream z 24ur.com ??
Lp, A

kriko1 ::

Jaz imam v ~/.mplayer/config
cache = 45000
Ne vem od kje si ti potegnu mplayerplug-in.conf.

jure1825 ::

jaz gledam 24ur normalno ampak preko mediaplayerconnectivity extensiona ne pa v browserju tko da morem najprej klikni na video pol pa se mplayer odpre pa začne cache polnit

kriko1 ::

Kaj vam 24ur dela normalno? Ker meni se na 1Mbit liniji na slabi kakovosti slika zatika, medtem pa rtv na višjih ločljivostih deluje odlično.

Andruxa ::

Ne vem od kje si ti potegnu mplayerplug-in.conf


kriko: za mplayer mas globalne nastavitve v /etc/mplayer.conf, v ~/.mplayer/config mas pa nastavitve za userja, ki obveljajo nad globalnimi. Za mplayerplug-in imas pa locene nastavitve v /etc/mplayerplug-in.conf. Vsak tko je pri mplayerplug-in-3.31.

ce mas nastavljen cache na 45000 je to zeloo veliko, ker je enota kb in ne byte. Recimo js mam za gledanje preko sambe 8192, ceprav je ze 4096 cisto zadosti, podobno za gledanje direktno z dvd/cd-ja.

Vglavnem js mam tudi v globalnemu fajlu za nastavitve mplayerja nastavljen cache na 8192 ampak kot sem ze reku, plugin ima locene nastavitve.

Sicer pa ne najdem nobene dokumentavije, tko da verjetno ni bilo misljeno, da bi se tukaj kaj tunalo.
PS
Na prenosniku moje punce na windows XP dela 24 ur (=ista linija, 1 Mbit ) cisto normalno, razen v konicah jasno, v zgodnjih vecernih urah. Problem je v tem pluginu, ne v liniji.
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117353 (33027) RedDrake
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343878 (21180) Anteus
»

Real Player linux in plugin za Firefox

Oddelek: Operacijski sistemi
81137 (1032) bosto
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755222 (3983) M.B.
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524863 (4283) HerrBaron

Več podobnih tem