» »

Sloveniji se obeta prepoved nasilnih računalniških iger

1
2
3 4 5

poweroff ::

Za tole se bo šlo pa na ulico protestirat.
Danes igre, jutri TV, pojutrišnjem ti bodo pa govorili kaj lahko in kaj ne smeš govoriti.


V bistvu niti ne. TV je bila že včeraj (zakon o RTV), igre bodo jutri, kaj smemo govoriti so nam pa že prepovedali (Janševe kritike Hanžka, ker je glede Strojanov pisal Svetu Evrope, Ruplovi prispevki o tem, da se novinarjem ne splača bosti z oblastjo,... itd.).

Pa ni bilo nobenih množičnih protestov. Tudi za igre jih ne bo... najprej so odpeljali vse Žide... bil sem tiho. Potem so prišli po homoseksualce... bil sem tiho. Potem po... bil sem tiho. Nato so prišli š epo mene. Ostal ni nihče več, ki bi dvignil glas zame.
sudo poweroff

DominusSLO ::

Jaz se pa s prepovedjo čisto strinjam. Imel sem nekega sošolca ki je bil nor na take igre in edina stvar o kateri je sploh znal govoriti je, kakšne metode mučenja poznamo, kako je fino če kri šprica povsod, kako je zadnjič v neki igrci zaklal nekega nacista itd... Pa je bil star 18 let!!


Dokler človek nekaj govori, ker bi rad bil frajer ali karkoli že, ne vidim problema. Ko sem bil jaz na OŠ, so bili najbolj problematični subjekti, ki igric niso videli nikoli. Tisti, ki pa so igrice igrali(takrat še spectrumi, amige,c64, malo kasneje pc), pa pizdarij skoraj 100% niso delali. Moje izkušnje mi torej dokazujejo ravno nasprotno, kot ministrove blodnje. In t.i. krvave igrice so bile vedno, kot so bile dirkaške itd...

opeter ::

Pa ni bilo nobenih množičnih protestov. Tudi za igre jih ne bo... najprej so odpeljali vse Žide... bil sem tiho. Potem so prišli po homoseksualce... bil sem tiho. Potem po... bil sem tiho. Nato so prišli š epo mene. Ostal ni nihče več, ki bi dvignil glas zame.

Fak, pa še res je. Ampak komuniste in njihova delovna taborišča pa nisi omenil. Kaj so naredili nekaterim našim manjšinam (Italijani, Madžari) pa tudi ne :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CWIZO ::

Ja sej to je problem ker so začeli z igrami. To ljudi najmanj prizadane. Sploh v Sloveniji, kjer igre velajo za igrice in jih igrajo otročji mladci.

Če bi začeli z TV potem bi pa to vplivalo na skorajda vse pa bi se že kaj naredilo.
Na TV jaz pač še nisem videl neke hude cenzure, res p da ne gledam TV kej preveč.
Vem pa da so pokazal posnetek obešanja Husseina.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

matejv ::

od sedaj naprej se bo samo še simse igralo.

opeter ::

Vem pa da so pokazal posnetek obešanja Husseina.

Kje pa? Na YouTube.com? Link. Ne razumem, zakaj se komentarji ne izklopijo. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kenpachi ::

Minolovec FTW.

Oh wait... Mine... Eksplozije... Stotine mrtvih. Damn, še to mi bojo vzeli :S

opeter ::

RedArmy, ostane ti pasijanjsa :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Delfi> Ja.. nič, gremo na slo-techu peticijo narest da razglasimo našega ministra za norca.

Mislim, da ti je to prihranjeno. Ta minister je namreč že spoznan za neuravnovešenega s strani opozicije, koalicija pa se še ni odločila, ker težko samo sebe kritizira.

Kenpachi ::

opeter, sej ni panike, v Visti je Mahjongg. >:D

aljazh ::

Naše najmlajše je treba zaščititi, pred vsem, kar bi lahko "kvarno" vplivalo na njih, right?

Prepovejmo računalniške igrice z nasilnimi prizori, ker (sicer brez znanstvenih dokazov!) povzročajo nasilje med mladimi.

Toda potemtakem...

... prepovejmo tudi verouk, ker nekateri župniki spolno zlorabljajo otroke (dokazano!). Spolne zlorabe v mladosti namreč pustijo na otrocih velik pečat (dokazano!) in zelo verjetno je, da bo takšen otrok - ko bo odrasel - razvil družbeno nezaželene vzorce obnašanja (dokazano!).

Disclaimer:
Želim samo poudariti nesmisel prepovedi in ne želim začeti flamewara o levičarjih in desničarjih, rkc in ateistih

Tr0n ::

Nasilje v igrah in filmih lahko vpliva na osebo, ponavadi mlajso, ki se nima razvitega nekega "normalnega" pogleda na svet, osnovnih moralnih vrednot ipd. Za te bi si upal trdit, da nasilni prizori lahko imajo dolgotrajne negativne posledice.

Prav je, da se nasilne igre omejuje glede na starost (ceprav se prodajalci na to pozvizgajo), da pa bi v celoti prepovedali dolocene igre, pa ne vem, ce bi kaj koristilo.

Po mojem gre bolj za politicno potezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

poweroff ::

opeter: Ja, saj tudi komunistično nasilje ni izjema. Večina Slovenceljnov je bila namreč v komunizmu lepo tiho. Tresli so se za svoje službice in kimali Titu. Najboj "pogumni" so naskrivaj hodiliv cerkev. Res hvalevredno.

Imam pa boljšši predlog. Naj policija iz bančnih zapisov in logov ISPjev izbrska podatke kdo v Sloveniji si je te igre kupil / downloadal. In potem naj jih kaznujejo. Vse pozapret pa oglobit. Pa strog nadzor uvesti! Saj gre vendar za naše najmlajše...

P. S. Starši seveda pri vzgoji otrok nimajo nič. Njihova naloga ni, da jim razložijo, da je nasilje slabo. Pravzaprav tudi ni razloga, da bi se starši sploh ukvarjali z otroci. Naj jim lepo kupijo mašino, pa imajo mir pred njimi.
sudo poweroff

Gregor P ::

Ma prosim vas ... verjetno naj je večina tukaj odraščala ob nasilnih filmih, grozljivkah ipd. pa nismo kar vsi serijski morilci, ali se morda motim8-O

Verjamem, da so določeni med nami bolj dovzetni za vpliv medijev, nimajo stika z realnostjo itn. vendar so za takšne ljudi tudi ZF filmi nevarni; spomnim se primera v mojem otroštvu, ko si je nek otrok po gledanju Supermana zavil rjuho okrog vratu in se pognal z balkona ... no jaz (in očitno večina drugih) se pa nisem:\

Skratka takoj podpišem peticijo proti takšni prepovedi;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Daedalus ::

Jaz se pa s prepovedjo čisto strinjam. Imel sem nekega sošolca ki je bil nor na take igre in edina stvar o kateri je sploh znal govoriti je, kakšne metode mučenja poznamo, kako je fino če kri šprica povsod, kako je zadnjič v neki igrci zaklal nekega nacista itd... Pa je bil star 18 let!!

Jaz poznam enega norca, ki si lasti starega BMW-ja in nonstop gleda razne drift dirke in drag race, pol pa nori po naši idilični vasici gor in dol, v gostilni pa itak ne zna povedat nič drugega, kot kak predeluje svojo staro škatlo, da bo še bolj letela in bo lahko driftal ko oni v nekem glupem ameriškem filmu. Predlagam, da se takoj ukinejo vse dirke, prenosi njih preko TV-ja, prodaja DVD-jev in podobno. Pa da se prepove vsa aftermarket industrija, ker takim omogoča, da norijo in ogrožajo normalne državljane na cesti. Če pa to dvoje ne bo zalegalo, pa zahtevam prepoved avtomobilov, majkemi.

Mnja, malo pretirana primerjava....samo z malo sarkazma se mi zdi precej realna. Ni špil kriv, če nek psiho v njem vidi navdih za dejanja v RL. Kot recimo niso posnetki driftov krivi za razbijanje starih škatl na zadnji pogon, ker eni pač v tem vidijo navdih za dejanja v RL.

Kak se že reče...grešni kozel, ja, to bo ta prava beseda.

Pa ful bi blo fino, če bi se enkrat Država zavedla, da mi nima kaj tupit o mojem načinu življenja (doker ni neposredno škodljiv za okolico). Bo treba res stari dober liberalizem privlečti iz naftalina...ker tole gre počasi preko vsake meje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

IceBreakr ::

Očitno bomo tudi igre kupovali bolj redno s tujine kot od naših slovenskih uvoznikov ;) FTW!
IceBreakr

Tic ::

pol lahko tud marihuano iz nizozemske naročim?

Da. Malih paketov ne odpirajo. Naj bo to ZDA, južna Amerika, UK al pa Hrvaška :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

jype ::

Z nizozemske ne odpirajo nobenega paketa.

opeter ::

Hehe, komaj čakam, da bodo uzakonili prepoved izhoda iz stanovanja po 18. uri. To bi blo fajn >:D

Vse krčme, diskoteke in razne ostale "javne" prostore za kratkočasenje bi v sekundicij zaprli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tic ::

jype, če smo znotraj EU, potem itak ;)
persona civitas ;>

3p ::

Je nekdo rekel, pasjansa? Kaj nima pubec nekakšne sablje v roki, svinja nasilna?!

matejv ::

bo treba se samo še z wordom in podobnim ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejv ()

Brane2 ::

Se da dobiti kakšen email (uradni) tega tipa ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

aljazh ::

Ministrstvo za pravosodje: gp.mp [AFNA] gov.si

Lovro Šturm (najbrž): lovro.sturm [AFNA] gov.si (če ne obstaja boš itak dobil nazaj bounce)

Good Guy ::

prepoved ali ne, torrenti še zmer ostajajo:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

opeter ::

prepoved ali ne, torrenti še zmer ostajajo

Ja, dokler ISP-jem ne bodo naloili ukaz, da se preprečijo dostop do proxy-jev in seveda do nekaterih spletnih strani, ter popolna ukinitev P2P podpore... :\
Zaščitimojorit.com ne bo deloval.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Death Paladin ::

pri rdeci kapici je volk kruto poginil, ko so mu zapolnili trebuh s kamni (pred tem je sam pojedel babico in hotel se rdeco kapico). pri jankotu in metki, je maceha koncala v peci, kjer je pod hudimi bolecinami .... zahtevam, da se prepovejo vse pravljice, saj vse vzbujajo nasilje in to v zelo mladih letih.
:D :D

Jaz sem bolj zato, naj raje ukinejo risanke, ki jih vrtijo po ziv zavu. Recimo Telebajski, ki bi se iz normalnega cloveka naredli psihopata, ki jih gleda. Pa da ne omenim risank, kjer so poosebljene domace zivali. Primer: otrok vidi po TVju pujsa, ki je personaliziran. V resnicnem zivljenju pa vidi, kako se pujsa kolje. - Otrok vidi v isti risanki cloveka, ki se pogovarja s pujsom. Torej sta si s pujsom ekvivalentna. Sledi: V resnicnem zivljenju bo mogoce cloveka enacil s pujsom, ker bo mislil, da je tako prav......

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Pa se da dobit link do njegove izjave, da ne bom pisal kar nekaj na pamet ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jlpktnst ::

Tak zakon ne more obstajat ker krši pravice do svobode.

Če bo obstajal imamo vso podlago za pritožbo, protest, karkoli.

Tudi če nas samo 100 iz slo-techa protestira je to nekaj.

Btw, se mogoče motim glede pravic?



To ste pa itak že vsi ugotovili - da če je človk nor ne postane nor zaradi igric, filmov... itd. To da norci na veliko gledajo npr. nasilne filme je pa samo njihov poskus da bi potešili svojo norost - preden spodletijo in naredijo masaker.

Rezerviram zase tudi to da sem nor v mislih; dokler nisem škodljiv in ne kratim drugim pravic ne vidim razloga da me odstrelijo. Preventiva? Ne more bit 100% da bom res kaj naredil, torej če ne sem po krivem zaprt/ustreljen!

Včasih sem imel upanje v EU, sedaj pa ravno obratno. Poglejte kaj se v USA dogaja ... včeraj sem gledal Jesus Camp, sicer gre za manjšino, ki je pa ni toliko malo kot bi si človek želel. Pri nas se sicer to ne dela v imenu Jezusa, začenja pa izgledati dosti podobno...

gzibret ::

Mene žalosti to, da se obeta še ena nesmiselna prepoved. Slovenija ima srečo, da je bodoče svobodno ozemlje BIH oddaljeno manj, kot 3 ure vožnje.
Vse je za neki dobr!

Matri[X] ::

A ni Europska unija demokratična? Hočem direktno demokracijo, ne pa ta crap od pradedkov, ki misli da ve kaj je najboljše za nas.

Najprej ti prepovejo gledat, potem ti prepovejo kupovat, nato ti prepovejo govorit in nazadnje ti prepovejo se razmnoževat (Kitajska).

G-man ::

To je en tak nateg s to prepovedjo. Država nase prejme vzgojo malih nadebudnežev, staršem pa jo vzame (no, jim ni treba). Ampak saj vemo, kako dober vzgojitelj je država (naše šole...)

opeter ::

Slovenija ima srečo, da je bodoče svobodno ozemlje BIH oddaljeno manj, kot 3 ure vožnje

Ja, ampak samo v primeru, da te bodo pustili prek meje. Kaj je že bil tisit film, ko si imel ogrlico? Če si prekoračil mejo, je eksplodirala (skupaj s tvojo glavo).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jedi Master Yoda ::

Jaz bi dirkačine prepovedal. Saj je jasno, da preden so dirkalne računalniške igre izšle ni bilo nobene prometne nesreče, prav tako do leta 1980, preden so računalniki postali popularni ni blo nobenega nasilnega dogodka. ALI PAČ???

CWIZO ::

opeter: video je bil prikazan an 24ur (oddaji).
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Markoff ::

No, kaj pametnega je težko dodati, ker ste že sami bolj ali manj pravilno ugotovili bebavost in debilnost predlaganih omejitev/prepovedi. Zaenkrat na srečo še ni predloga zakona, so pa direktive že precej jasen znak, v katero smer gremo skupaj z EU.

V praksi sicer ne igram Doom in ostalih klonov, a po isti logiki se bo prepovedal Elder Scrolls, pa Heroes of Might and Magic, pa Diablo (čeprav tam tepemo antikristusne zlobce, kar paše Cerkvi), pa še kaj. Drugače povedano: vsak gamer bo tako ali drugače oškodovan za svoje neodtujljive človekove pravice do svodobe odločanja. Sicer mislim, da ponovno ustoličenje LDS ne bo rešilo ničesar, a tule se ne gre za strankarstvo, zato raje nehajmo blebetati o strankah in komuizmu vs. nacizmu vs. Cerkvi.

Vprašanje je samo - kaj bomo naredili zoper to? Zakaj ne sestavimo (no, vsaj nekdo, vsi skupaj bomo težko napisali en dokument) sporočilo javnosti kot spletna skupnost foruma Slo-Tech, da protestiramo zoper iniciativo provosodnih ministrov EU in jo razpošljemo vsakemu mediju, ki ga najdemo na tej strani Atlantika - javnim, zasebnim, tiskanim, risanim, spletnim medijem in spodbudimo internacionalno iniciativo gamerjev. Ali se vsaj eni takšni pridružimo, če obstaja.

Lahko pa seveda še naprej peesdimo po forumih in lajamo, karavana pa bo šla dalje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Slide ::

Tako bo rekel, igre niso problem, da je današnja mladina nasilna. Problem je vzgoja... In problem tiči v tem, da recimo že na POP TVju vsak vikend 4,5,6 letnik komaj čaka Ninja želve in raznorazne Anime risanke, ki so že po osnovi malo bolj nasilne.

V vrtcih poznajo samo želve in pokemone in yugioje in vesga vzhodnjaškega kur... Najprej naj spremenijo program za najmljaše, potem pa naj se spravljajo na najstnike.

Saj otrok pri 10ih letih ne bo igral tazga špila če mu že starši to omejijo. Torej vzgoja...

Da pa bi zaradi tega trpeli starejši ki vejo kaj je prav in kaj ne in se ni bati, da bi kateri šel po vesti in začel streljati vse na okoli, se mi zdi da je to čisto mim ta zakon.

Motivi v Ameriki, zakaj se je mladoletnik spravil nad šolo s AK-47 ni v tem ker je hotel izkusit, kako je GTA v resnici, pač pa je imel motiv verjetno v maščevanju.

Motivi zakaj so iz avtomobila potegnili človeka in ukradli avto ni v tem ker hočejo igrati GTA v resnici, pač pa je šlo za krajo..

In špili so samo ogledalo realnega sveta in ne vidim razloga, da bi omejili nasilne špile..

Kljub temu bo pa še več piratstva...

Toliko, LP
forever 200 MPH ...

aljazh ::

Brane, nekaj je objavilo Delo - Klik.

Zanimivo pa je prebrati tudi komentarje pod novico na Delu...

BluPhenix ::

Nasilje v igrah in filmih lahko vpliva na osebo, ponavadi mlajso, ki se nima razvitega nekega "normalnega" pogleda na svet, osnovnih moralnih vrednot ipd. Za te bi si upal trdit, da nasilni prizori lahko imajo dolgotrajne negativne posledice.

Pa saj ne živijo v milnem mehurčku ločeni od vsega sveta samo z igro... To, da otroka naučijo osnove kaj je družbeno pravilno in kaj ne (no pa tudi po zakonih narave) je naloga staršev. Če je otrok Columbine generacija, je precej verjetno, da največje breme stoji ravno na njih. Ampak, ker svojih napak ne vidimo sploh pa ne priznavamo, je lažje okriviti vse ostalo okoli sebe.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

antonija ::

Da. Malih paketov ne odpirajo. Naj bo to ZDA, južna Amerika, UK al pa Hrvaška

Pred enim tednom dobil majhen paket iz ZDA. Odprt, pregledan, carinjen.;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

Verjetno imajo tudi kakšnega psička kje v bližini za vsak slučaj:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

SmeskoSnezak ::

Dokler bodo starši zatajevali pri vzgoji lastnih otrok, do takrat se nam obetavajo takšni smotani zakoni. 8-O
@ Pusti soncu v srce... @

Makaron_hater ::

Edina igra ki bi jo bilo treba prepovedat je NFS. Vsak mulček ki je ravnokar opravil izpit in mu je atek nabavil fensi pošmekan avtek, precej tocno posnema divjanje in debilno obnašanje z igre na cesti. In takih je vedno več. Resno razmišljam o nabavi oklepnika za varno transportiranje do trgovine.

matjash ::

Ja in pa v filmih naj prepovejo kri in pa akcijske prizore da ne bi kakšen otrok mimogrede prakticiral skok z stolpnice kjer se junak ujame z eno roko za vrv ustreli tri modele in skoči dva štuka v lupingu naravnost pred vodjo teroristov :\

Mislim da vsi razlikujejo kaj je realnost in kaj je igra, tisti ki pa tega ne dojemajo so zreli le za v norišnico pa neglede če je krivda njihova ali starševska. Takšni zakoni so nenormalni, glavni pobudnik pa je verjetno kakšna nemčija ki jo je WW2 tako prizadela in ne more pozabit grazodejstev ki so jih takrat izvajali, ampak pozabljajo da takrat ni bilo videoiger in akcijskih filmov. Kri je povsod v realnem življenju ali bi bila kakšna igra manj nasilna če bi prerešetal osebo in ne bi tekla kri? Prav tako bi kak blaznež lahko to prakticiral na pravem osebku in se sklicoval da v igri pa kri špricala ni ko model metek v glavo dobi!
... bolje pozno kot nikoli.

jlpktnst ::

Meni osebno se veliko večji problem zdi splošno nasilje v družbi, organiziran kriminal ipd. Sploh me ni strah da bo nekdo prišel na faks z mitraljezko.

Veliko bolj verjetno da me oropajo na cesti. Ali pa da me kak norec z avtom povozi/se čelno zaleti vame ko vozim po svojem pasu.

Brane2 ::

A se da kje dobit polni tekst tega, kar je Šturm izjavu ?

Na STA hočjo deci krvi za tisti odstavek ali dva.
On the journey of life, I chose the psycho path.

SmeskoSnezak ::

Dajte že nehat tumarij pisat. A zato ker _koga_ foter/mama/babica/dedek oz. starši in bližnji sorodniki niso vzgojil, kako se treba obnašat, da je treba ločit filme/igre/risanke od realnega sveta, da ne morš vsega dobit, kaj kažejo v filmih in reklamah, etc.. zato bi morali zdaj filme/risanke/igre prepovedat?!? Dajte se zresnit.

Država pač daje te zakone , ker so starši leni in ne znajo (več) vzgajat otrok.. Tak pač je!
@ Pusti soncu v srce... @

matjash ::

Pa da o ratingih v filmih ne govorimo. Dostikrat pogledam kakšen režiserjev komentar ob filmu in pol vidiš kako vpliva to na film. Včeraj naprimer sem gledal Iluzionista - prizor ko pove načelnik policije princu da ga ljubica vara. Gre nekako tako: G.Princ vašo dekle so vidli z drugim moškim... Sta se poljubljala? Ja ... Sta se objemala? Ja... potem bi mogla prit vsem znana fraza... Sta fukala? - Ampak tej ratingi bi zaradi besede f označili film kot MATURE, namesto tega je režiser napisal "sta prešuštvovala" in film si lahko ogledajo mladoletniki.

Pa še knjige naj začnejo sežigati da ne bo kdo prebral Markiza De Sade in bo izvajal razne fetiše...
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Senitel ::

Brane2: RTV Slovenija?

Kenpachi ::

Ministri smo si danes ogledali eno takšnih iger, ki je v Nemčiji prepovedana.

Me prav zanima, katero so si ogledali... Glede na citat

Gre za zelo brutalne prizore, na primer o tem, kako se vzame življenje.

izgleda, da gre za Manhunt. Po moje. Označena je z "Mature 17+" oznako.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študija: vpliv nasilnih iger na agresijo izjemno šibek

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
258723 (7264) Markoff
»

V ZDA se pripravlja zakon o raziskavi povezave med nasilnimi igrami in agresijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10726866 (23594) Gregor P
»

Notranji ministri EU podpirajo sporazum SWIFT

Oddelek: Novice / Zasebnost
154919 (4430) Icematxyz
»

Računalniške igre

Oddelek: Igre
224704 (4030) atasmrk
»

Sloveniji se obeta prepoved nasilnih računalniških iger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22021109 (15431) nodrim

Več podobnih tem