» »

AMD z izgubo

AMD z izgubo

AMD - AMD, ki je že pred časom napovedal nižji dohodek od načrtovanega v četrtem četrtletju preteklega leta, je na svoji spletni strani objavil finančno poročilo za omenjeno obdobje. Njegovi dohodki so znašali 1,77 milijard ameriških dolarjev, kar pomeni, da je bilo napovedano znižanje dohodka za tri odstotke glede na enako obdobje leta 2005 pretirano. Najpomembnejši podatek finančnega poročila predstavlja znesek dobička, ki ga je AMD ustvaril v tretjem četrtletju lanskega leta. Namreč v omenjenem obdobju je AMD, ustvaril izgubo v višini 527 milijonov dolarjev. V prvem četrtletju letošnjega leta pričakuje AMD med 1,6 in 1,7 milijardami dolarjev dohodkov.

Več o tem in finančnih napovedi za prihodnost si preberite v AMD-jevem finančnem poročilu.

40 komentarjev

mtosev ::

Me zanima koliko pa ima Intel dobicka?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KoKi ::

# hackable

Looooooka ::

jokice...misljo da bojo vsako leto bl v plusu.nemogoce =)

Čmrlj ::

Cene naj spustijo za 30% pa bojo komot lahko povečal proizvodnjo:D .

ALTbla ::

hehe..saj dokler je profit v celem letu ni problema..

sicer pa a ni tako da firme pred koncem leta vknjizijo se raznorazne izgube in nekatere investicije? kar poveca odhodek, ceprav je ta bil ustvarjen tekom celega leta? zato pa tudi uradno nizji profit oz izguba.. mene bi bolj zanimalo kaksno je bilo celoletno stanje? profit/izguba?

Zheegec ::

Čmrlj - AMD je že lani imel problem, da niso morali dobaviti dovolj procesorjev na trgu, tako da to ravno ne velja za njih dokler druga tovarna ne zalavfa na polno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Po drugi strani pa sveže novice pravijo, da so z Barcelono right on track in da prve čipe lahko pričakujemo že čez dva meseca. Glede na floating point performance vsekakor zanimiva stvar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Joj, kakšen populistično-komercialen naslov... Kt v Slovenskih novicah. Kakšna izguba neki, če je v celem letu dejansko imel dobiček. Je bil pač manjši od načrtovanega, jebiga, ampak izguba pa to na letni ravni ni...
- Hoc est qui sumus -

Markoff ::

Saj razumem, da niste vsi ekonomisti in ne znate brati računovodskih izkazov, a tule je pa stvar res očitna.

Operating Income (Loss)
Pre-acquisition AMD 600 548
Former ATI operations (13) NA
Non-GAAP AMD 587 548
Acquisition-related and integration charges 557 NA
Stock-based compensation expense 77 5
GAAP Operating income (loss) $(47) $543

Hmm, stroški nakupa ATija so 557 mio USD, stock-based compensation 77 mio USD (ponavadi gre predvsem za vnovčevanje opcij)...le zakaj je torej imel AMD izgubo v 2006? Prav bi bilo, da bi novica bila napisana bolj korektno, tako pa je avtor samo pogledal končne številke (pa še to samo za kvartal in ne na nivoju celega leta).

Brez nakupa ATi ja bi bil dobiček v 2006 najmanj 510 mio USD, to pa ni kaj dosti manj kot prejšnje leto (543 mio USD). Seveda pa se je kapital v obveznostih do virov sredstev močno povečal ravno zaradi tega nakupa. Podobno, kot če bi ves dobiček vložil nazaj v podjetje brez izplačevanja dividend. It's elementary, my dear Watsons! >:D
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

edge540 ::

Približno tako, kot če bi rekel, da si v minusu 20k €, ker si kupil zlato palico.

shubell ::

haha itak da majo zgubo če so pa ati kupl... rofl ta poročila so tako zavajajoča

M-man ::

Narobe ste interpretirali. Je enako kot če kupiš recimo zlato palico, vendar to ni strošek. To je zgolj naložba, ki nima iz vidika čistega palčila prodajalcu nikakršnega vpliva na sam poslovni rezultat. Kar se je zgodilo v primeru AMD in ATI je problematičen proces integracije - stroški povezani s prilagajanjem poslovanja, dodatna amortizacija sredstev, stroški financiranja (obresti), razni popravki itd.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-man ()

mtosev ::

Meni ni jasno zakaj Intel ne kupi AMDja ce ima toliko $$$$$?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

edge540 ::

Verjetno so kaki protimonopolni zakoni vmes. Nevem ugibam.

@LOL ::

Meni ni jasno zakaj Intel ne kupi AMDja ce ima toliko $$$$$?

Ne želi si da se kaj podobnega kdaj naredi.:\

Verjetno so kaki protimonopolni zakoni vmes. Nevem ugibam.

O seveda, potem bi intel obvladoval nekje, koliko 96% tržišča. V ameriki je v veljavi posebni Shermanov antitrustovski akt, ki če se ne motim omejuje take nečedne posle.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Shegevara ::

Če bi bilo tako potem bi verjetno na vsakem računalniku pisal

procesor=microsoft
Gfx=microsoft
EVERYTHING=MICROSOFT

To bo pa verjetno na žalost le še vprašanje časa.
BOG PROSIM,LE TEGA NE!!

Še dobro da so te kurčevi pofukani monopolni zakoni da se tega sranja ne da zgodit

Dr_M ::

Meni ni jasno zakaj Intel ne kupi AMDja ce ima toliko $$$$$?

prvi razlog so ze omenili, drugi je pa verjetno to, da intel nima toliko denarja, da bi kupil AMD. ceprov je amd precej manjsa firma, je useen neki vredna. predvsem njihov oddelek s flash pomnilniki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Urajmal ::

Ne more kupit. Omejeno z zakonom. Lahko ga kupi, če AMD zaide v stečaj.

simnov ::

ali to pomeni da bo bankrotiral in za sabo potegnil še ati

Looooooka ::

to lahko samo upamo :D

sorry...sam atija ne prebavlam vec =)

mtosev ::

LOL ce Ford ni bankrotiral pa ma $5.8 billion izgube ne bo tudi AMD.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

simnov ::

jaz tudi atija ne prebavljam več ker te po.... driverji že od 6.8 naprej jeb... in ogromno ljudi ima te težava pa še sedaj niso odpravljene v 7.1

@LOL ::

Jaz mam Atija in mi dela izredno lepo. Ne vem, morda je težava v nekaterih izmed vas če ne znate inšatilrat stvari (download from Ati (amd) sit -> Next-Ok-> next-> Close):\ Pa sem imel že 3 ati kartice in vse delajo lepo, kakor tudi Nvidiine
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

ATI drvji so za en K.... Use Omega Drivers.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@LOL ::

Ok Mtosev: dej povej mi ene 3 prednosti Omega driverjev pred uradnimi Atijevimi. Povej, da vidim ali govoriš kar neki na pamet...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

mtosev ::

Evo ti ena. V Omega ni tiste ATijeve NET framework app katera (ATI CCC nekako tako je ime) je meni dosti krat crashala.

EDIT pa se ATI Tray tools je vkljucen. 0:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

@LOL ::

Meni se ni niti enkrat. Verjetno je kaka težava na tvoji strani (beri: maš ti na kompu kake probleme in ne na strani driverjev) -> glede na to da imaš naenkrat odprtih po 100 in več Firefoxov(:\ ) mam nekak dvomim da ti tudi inštalacija in uporaba PCja dela probleme.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

mtosev ::

Ne ne je bug v driverjih to sn 100%en.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Urajmal ::

LOL ce Ford ni bankrotiral pa ma $5.8 billion izgube ne bo tudi AMD.

haha ... sam ford ne dela vsak dan 30.000 avtov v povprečju po 4mio na avto, ne :D
amd pa ne procesorjev v provprečju 100k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

Monster ::

.net aplikacija ma malo z driverji, je nadomestilo ati traya prej tk da umiri mtosev
Ka zaboga...

simnov ::

mah daj no kaj če misliš , da mi zato nagajajo ker jih ne znam namestit se motiš če lepo namestim strašejše lepo delujejo če pa novejše pa bp ekran v standby :D ( ja tudi driver cleaner sem poskusil , tudi format diska)

@LOL ::

delujejo če pa novejše pa bp ekran v standby

S tistim (ne znam inštalirat) je mišljeno tudi znanje uporabe PCja. Za to v citatu se ti verjetno v PCju še kaj drugega tepe.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

KandazaR ::

mah daj no kaj če misliš , da mi zato nagajajo ker jih ne znam namestit se motiš če lepo namestim strašejše lepo delujejo če pa novejše pa bp ekran v standby :D ( ja tudi driver cleaner sem poskusil , tudi format diska)


To se je tudi meni dogajalo. Rešitev je edino namestitev starejših gonilnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

M-man ::

Izguba ni nikoli razlog, da gre podjetje v bankrot! Ima lahko še tako veliko izgubo. Če je podjetje sposobno plačevati obveznosti (zaposleni, posojila, dobavitelji) oz. je likvidno lahko nemoteno posluje.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

simnov ::

ja i potem ti oblivion in call of duty 2 v visti z 7.1 na max dela gladko v xp jih pa zaradi tega ker uporabljaš 6.7 obe igri štekata ko 5fps

jlpktnst ::

Od enga driverja naprej so ukinal support za stare karte (9100 in manj). To vem za 100%, pa spomnem se da je mene na 9600 tud neki jebal driver pa sem pač rollal na starega in je blo.

Don't fix what aint broken.

Omega -> ker je .net shit.

ALTbla ::

pa kaj bluzite o bankrotu? amd je naredil ogromno investicijo, ki se pa teoreticno gledano pise kot odhodek oz izguba sredstev. ima pa sedaj ati v lastnistvu. ce nebi naredil te investicije bi imel velik dobicek. in se to sklepate le iz rezultatov zadnjega cetrtletja, ki je zarad racunovodskih zadev tudi dodatno "pohabljeno". ce jim bo slo tako dalje kot zdaj ne bodo se lep cas propadli. pa tudi ce ga polomijo z procesorji, bodo pac opustili ta oddelek in se dalje ukvarjali z ostalimi zadevami.. ne vem kaj vas vse toliko skrbi zdravlje ogromnih koorparacij? saj znajo poskrbeti zase..

Markoff ::

Narobe ste interpretirali. Je enako kot če kupiš recimo zlato palico, vendar to ni strošek. To je zgolj naložba, ki nima iz vidika čistega palčila prodajalcu nikakršnega vpliva na sam poslovni rezultat. Kar se je zgodilo v primeru AMD in ATI je problematičen proces integracije - stroški povezani s prilagajanjem poslovanja, dodatna amortizacija sredstev, stroški financiranja (obresti), razni popravki itd.


Ne bo povsem držalo. Če bi šlo za merger (združitev), potem bi tvoja razlaga še kar držala (izmenjava lastništva delnic nima posledic v finančnih tokovih, le v stanju kapitala), v konkretnem primeru pa je šlo za acquisition (torej prevzem), kjer je AMD izplačal velik del lastnikom delnic v denarju, torej je šlo za finančne odlive, ne samo do sprememb v kapitalu. Zagotovo ni celoten znesek nastal na račun izplačil, temveč tudi na račun same integracije (sprememba procesov, ukinitev določenih oddelkov, odpravnine za presežne delavce), vendar v manjši meri. Verjemi mi, da pri prevzemu stroški integracije niso tako veliki, saj delam v podjetju, ki je raslo s prevzemi in vem, kako je potekala "integracija".

So pa odhodki na eni strani pomenili povečanje naložb na drugi strani. V praksi to pomeni, da so ves dobiček (in še nekaj na račun izgube) namenili povečanju naložb, torej so poslovni rezultati za delničarje (ob predpostavki uspešnosti ex-ATi-jevih produktov) pravzaprav odlični.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

M-man ::

Točno tako, šlo je za finančne odlive. To pa nima nobene zveze z izgubo o kateri je govora, ker povečanje finančnih naložb ni odhodek.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Markoff ::

M-man: evo, saj se razumeva. Pa pravijo, da se ekonomisti med seboj ne morejo nič dogovorit. >:D
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rdeče številke odnesle Ruiza

Oddelek: Novice / Rezultati
306066 (4234) Vajenc
»

Finančni poročili Intela in AMD-ja

Oddelek: Novice / Rezultati
165193 (3188) andromedar
»

Intel z dobičkom, AMD z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
83574 (2719) OChack
»

AMD-jevo finančno poročilo za prvo četrtletje 2006

Oddelek: Novice / Procesorji
254240 (3317) RejZoR
»

Novičke iz ATI-ja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
92672 (2124) Senitel

Več podobnih tem