» »

Slabe izkušnje s hrano v Šanghaju (LJ)

Slabe izkušnje s hrano v Šanghaju (LJ)

neres ::

Zanima me, če ima kdo kake slabe izkušnje s hrano v Šanghaju na Poljanski.
Ne govorim o okusu, ki je meni v redu, ampak o stranskih učinkih.
Namreč meni se je velikokrat zgodilo, da sem občutil nekakšen pekoč občutek na koži (predvsem na tilniku, po rokah). To se mi je začelo dogajati pred približno enim letom in pol ali dvema. Pred tem se mi ni dogajalo.
Ponavadi sem vedno jedel kislo-pekočo juho, in mislim da že ta učinkuje. Pa sladko kisli piščanec tudi.

Sliši se kot alergija, ampak do sedaj se mi z nobeno drugo hrano še ni zgodilo. Tudi v Šanghaju se mi na začetku to ni dogajalo.
Od ljudi, ki sem jih vprašal večinoma ne čuti nič, edino ena punca je rekla, da se ji podobno dogaja.

Rad bi slišal še kaka mnenja, izkušnje...

DimmniBurek ::

Verjetno ti kaka pekoča začimba ali kak druga piz×××× ne paše... Pomoje je sam to da ti rata vroče... Probaj kdaj naročit u piceriji pikantno... boš vidu če je podoben učinek:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Gwanaroth ::

Jst mam tud slabe izkušnje s to restavracijo. Slabo počutje (prebava) in tudi sama hrana se mi ne zdi vredu. Sem jedel že precej boljše v kitajskih restavracijah.
Lights often keep secret hypnosis..

neres ::

DimmniBurek: Ni zaradi pikantnosti, da bi mi blo vroče, je drug občutek. In itak je blo prej tudi pikantno pa mi ni delalo problemov. (Al pa pri kaki drugi pikantni hrani.)

kixs ::

Tam jem vsake toliko casa (1x na 2 meseca), pa se nisem imel problemov. Vsaj taksnih, da bi se jih spomnil.

LP

@LOL ::

Ne hodi več tja. Ne vem kaj ti to še rineš če ti ne paše.- Ni samoumevno?
sicer pa: sam nisem ljubitelj riža in tiste zelenjave
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Stepni Volk ::

V "Kitajskem zidu" se nam je prijateljem, več različnih jedcev, pripetilo, da nas je obiskala diareja. V drugo nam ni bilo več zabavno in smo prenehali zahajati v to restavracijo.
Restavracije že v osnovi niso nekaj estetsko čistega. Daleč od tega. Zato je skrb za higieno in čistočo prekleto pomembna. A so določena hranila za katera tako ne moreš zagotoviti 100% užitnosti npr.: jajca.
neobjavljeno.blogspot.com

Mercier ::

Lahko da zgoščujejo s čim polnim alergenov. Pogosto pri kitajskih. Sploh je verjetno, da si imel alergično reakcijo. In težko, da boš prišel stvari do dna, ker ni baš toliko enostavno, da bi bil "alergičen na nekaj".

V LJ priporočam Sičuan. Teli problemi garant odpadejo.

Stepni Volk ::

Slovenske kitajske restavracije so tako SISY variante. Če si naročiš kislo pekočo juho v Londonu, moraš obvezno imeti robček s seboj, ker začne lepo iz nosa teči. Pri nas te še požgečka po grlu ne.
neobjavljeno.blogspot.com

Roadkill ::

Ena možnost, ki je precej očitna je tudi alergija na določeno začimbo.
Ü

#000000 ::

LOL, zakaj bi se šel v kitajsko matrat, da bom ves smrkav-flekast in usran. Pejt ti lepo k micki (ni dosti stran) naroči si telečjo pečenko, garant ne bo nobenga problema. LP

Mercier ::

Stepni Volk, da greš v Londonu v kitajsko, če sta ti skrb za higieno in čistočo prekleto pomembna, je herojsko dejanje. ;)

Stepni Volk ::

Niti ne. Gelde na cene Ryanaira :)

P.S. Ino tudi higiena ni tam nič boljša. Samo pretočnost strank je večja...
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

grex ::

Verjetno gre za alergijo na hrano:


Another example of food intolerance is reaction to MSG. MSG, or monosodium glutamate, is a white-colored additive used to enhance the flavor of food. It is a fermented mixture of glutamic acid, sodium, and water and is used mainly in Asian cooking. Over the last 30 years, side effects from MSG have been related to its use in Chinese food and referred to as the Chinese restaurant syndrome. In this syndrome, MSG was suggested as the cause of the symptoms following a Chinese meal. In 1995, a new term was coined, the MSG symptom complex, to include all the reactions that were reported to be related to MSG. These reactions are not a true food allergy, and the exact cause of the reactions is unknown.

neres ::

grex: MSG, to je to ja, hvala. Evo tukaj pri simptomih v prvi alineji opisuje točno to kar sem doživel: Burning sensation in the back of the neck, forearms and chest.
Še iz tukaj: Surveys show that from 6-25% of people will have burning skin sensations, heart palpitations, weakness, numbness, muscle tightening, or lightheadedness.

Zdej al so ta MSG začeli uporabljat kasneje al pa se je kaj pri meni spremenilo...

Kakorkoli... lahko bi malo šparali s tem, čeprav zgleda da to ni prepovedano. Me zanima kaj bi rekli kaki zdravstveni inšpektorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

kriko1 ::

Ko greš naslednjič pa jim posebej povej da ne dajo tega not. Pa da vidiš če je 100% to.
Po mojem zdravstveni inšpektorji ne bodo nič naredili, verjetno je to legalna zadeva, samo pač eni so alergični.
Povprašaj kaj več tvojo zdravnico (ali mogoče koga v lekarni).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajske restavracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125553 (19599) dukedl
»

Prvič v kitajsko restavracijo, kaj priporočate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8321907 (19050) Grumf
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715931 (13532) Brane22
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143803 (117863) Spock83
»

Študentski boni

Oddelek: Loža
132709 (2182) whatever

Več podobnih tem