» »

Izkušnje slovenk z južnjaki

Izkušnje slovenk z južnjaki

čoko ::

Ker se je podobna tema iz meni neznanega razloga zaklenila, sm naredila novo zelo podobno, pa tako drugačno. Moje izkušnje z bosanci, hrvati, srbi,... So večinoma dobre (v smislu prijateljskih odnosov). Nikdar se nisem počutila kakorkoli ogrožene, še takrat ne, ko sem hodila v šolo v ljubljano (furala bolj grunge-stil), pa je moja pot vodila mimo skupin južnjakov, ki za nekatere predstavljajo neke vrste nevarnost. Slišala, sm marsikej, npr. Lej jo hašišarko,... A se na to preprosto nisem ozirala. Vem pa, da so takrat pretepli sošolca, ker je na troli samo pogledal, ko sta dva, čefurja, nadlegovala eno punco. Pa naj vam dam še kotra primer. Že dolgo imam partnerja, ki je suprise - čefur. In ko se je pred leti peljal v tivoli, sta mu na semaforju v avto vskočila dva skina. Eden je seveda imel nož, drugi je zahteval keš. Moj je na naslednjem križišču skočil iz avta in spizdil. Ko je čez čas prišel do avto je bil ta seveda izropan (telefon, denar,... ). Hotela sem pokazati dva ekstremna primera, ki kažeta na majhen odstotek psihopatov, neglede na njihov izvor. Pri nas je npr. Veliko čefurjev v trenirkah, pa niso nasilni. Zame so južnji bratje veliko manj zadržani kot slovenci in veliko bolj zabavni.

WarpedGone ::

ob prvem izpadu tema izgine.

hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

gunserman ::

Lepo da jih vidiš v taki luči, mislim da vas ni veliko takih ;)

kixs ::

Tezko bos na tem forumu dobila odgovore o izkusnjah Slovenk. Verjetno jih bolj malo obiskuje tole stran.

Razen, ce si hotela izpostavit samo svojo izkusnjo.

čoko ::

No sej lahko poveste tud kej o izkušnjah južnjakov s slovenkami, o izkušnjah slovencev z južnjakinjami,...vse možne kombinacije. Pa mislim brez žaljenja. Zato je bil uvod tako dolg. Pač kakšne so vaše izkušnje z nasprotnim spolom, ki izhaja iz naše bivše Jugoslavije.

#000000 ::

Tole sem prebral na enem forumu. :D

KAKO IMETI MIR PRED SOSEDI


Ne vem kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne
več. Do tega pa je prišlo takole: Mam čero, ki mi je kot frkla pila kri.
Bil sem vse, stari bohan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo.
Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn
delal, bol je žvekala. Mam sosede, ki so mi nonštop delali pizdarije.
Nobeno stvar nisem prav naredo, ne da bi meli pripombe.

Pol pa je čera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva
sem mislo, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim
frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredo. Nič več neandertalec in podobno.
Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo nakložna in se
pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst
vnesla.

Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma
največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti
nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba on inkluzive,
nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko
naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo
(mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sebo prpelejo.

Ko se frocovje zakadi po vesi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo
iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh
Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo
stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel
piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim
čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik.
Skratka sedaj sem car na vesi. Zato živeli Bosanci.

LP

krneki ::

Tole je sicer štorija.

mtosev ::

@#0000000

Na katerem forumu pa je to?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

čoko ::

a ste vsi tako neizkušeni?

#000000 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Meamoto ::

Ko sem še živel v LJ (pred cca 10 leti) sem sicer doživel precej neprijetnih izkušenj s strani ljudi z južnjaškim naglasom, ampak obenem je bilo kar precej mojih 'taboljših' prijateljev istega izvora..

Odkar sem se preselil pa moram priznat, da sem doživel več neprijetnih izkušenj z 'naše gore listi', kot pa z 'južnjaki'..

Seveda pa za razliko od nekaterih ne sodim človekovega porekla samo po tem, če se njegov priimek slučajno konča na 'ić'

mtosev ::

Jankov :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

čoko ::

Tema naj bi bila o izkušnjah z nasprotnim spolom, ne pa o izkušnjah z južnjaki nasploh!

Vanich ::

Ena moja je bla na pol Bolgarka. A to šteje ?

Dr_M ::

jest zivim v delu ljubljane, kjer je precej juznakov. mel povsot sosolce z juga, ampak z vecino smo se kr dobr razumel. tut precej kolegov mam, ki so od dol.

ampak tuki bi zdej izpastavu neki:

Hotela sem pokazati dva ekstremna primera, ki kažeta na majhen odstotek psihopatov, neglede na njihov izvor.

na zalost pri juznakih ta odstotek ni majhen, ker drugac nebi veljal za problematicne. v tem je problem. ogromno jih je cist uredu in so cist normalni ljudje, ampak se vec jih pa NI. torej, vec "slabih" kot dobrih.
(to lahko trdim iz prve roke, sej zvim med priblizno 12.000 juznaki (ocena na oko,ampak jih je precej vec kot slovencev)) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meamoto ::

Tema naj bi bila o izkušnjah z nasprotnim spolom, ne pa o izkušnjah z južnjaki nasploh!

Pač si temo predstavila kot kontradikt (ali pa kopijo) že zaprte teme, tako da se je pač izrodila v isto debato kot v prejšnji temi...

Če pa sprašuješ za izkušnje z nasprotnim spolom drugih etičnosti in državljenstev - zaenkrat odlično.. :D

samix ::

jst nimam proti njim nč, sam mau me pa jezi, ker kle opevajo bosno, in ker govorijo kaj use smo slovenci..res je d sm meu učasih do njih dostkrat na jeziku čefur..sam kšni se tko obnašajo k do so kralji...

moj mnenje...vsak nej se zase briga pa bo...:D

madmitch ::

Meamoto, če si mislil na post nad tabo, se kot rojen Ljubljančan od njega v celoti ograjujem, ne vsebinsko, kar sem je sploh uspel razvozlati, temveč slovnično.

Samix, kolikor sem razumel, kaj si hotel, vsi narodi opevajo svojo domovino ali državo od koder prihajajo, to je normalno. Tudi slovenski klubi, društva in tako naprej obstajajo po svetu in tam opevajo Slovenijo, tako da...

Sicer pa sem še iz časov, ko smo opevali bradstvo in enotnost (brigada Brčko Banovići in tako naprej, joj kaj zamujate), zato na to problematiko gledam malo drugače. Vedno je tako, da nek narod v tuji državi najbolj zaznamujejo tisti, ki so najbolj opazni in to so ponavadi čudni izrodki, ki bi bili tudi "tam" tako. Nasprotni spol, joooj, koliko dobrih bosank je bilo, da o dalmatinkah in beograđankah niti ne govorimo. Nevarne so edino njihove mame, ki bi te katera kar za svojega vzela, to je malo sitno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

samix ::

madmitch...mogoče sm se mau narobe izrazu..opevajo bosno in obenem žaljo slovenijo...:D

Wox ::

Človek je človek ne glede na to ali prihaja z juga, severa, vzhoda ali zahoda. Imam dobre in slabe izkušnje z vsemi. Zato jih ne predalčkam po njihovem geografskem poreklu ampak po tem, koliko Človeka je v katerem človeku.
Commodore 64

'FireSTORM' ::

mam kolega bosanca
in 2 albanca
smo res dobri kolegi in moram povedat da jih ni čez njih ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Matek ::

Debata o ljubljanscini je bila prestavljena sem. Drzite se teme.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Čmrlj ::

Sem južnjak in sem imel punce in Slovenke in čefurke.Oboje so bile cool samo Slovenke so vsaj v mojem primeru vse bile (se opravičujem za tak izraz) "bitchi" se pravi en jim ni bil dost, medtem ko čefurke ki sem jih dobesedno samo izkoristil, tako kot večino punc, ker sem še mlad in mi življenje še ogromno ponuja:D ,one so me pa doskrat po tem poklicale in mi težile da se mormo še dobit.Ne pravim da so Slovenke k.... saj imam najboljšo kolegico Slovenko, ampak iz mojih izkušenj je bilo tako da so se slovenke gonile in izkoristile vsako priložnost za skok čez plot, medtem ko čefurke tega niso počele no vsaj jaz ne vem da bi.Je pa res da nisem čefurke nobene imel toliko časa kot tisto Slovenko, ki ji je pri njenih 23 letih zadišal 40 in več let star k.....:\

madmitch ::

e6400oc, dokler ni nobena za tabo prišla iz Surdulice, si jo dobro odnesel.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

lambda ::

Sovražim to kar nekateri počnete - izraz čefur enačite z besedo južnjak/bosanec/srb/hrvat/...
Čefur je beseda, ki IMHO označuje problematične pripadnike južnih narodov, ki živijo v tej državi, se ne prilagodijo okolju, v katerem živijo naši predniki že nekaj generacij s svojo kulturo in načinom obnašanja, težijo slehernemu avtohtonemu prebivalcu, delajo pizdarije, zaničujejo državo v kateri živijo in povzdigujejo svojo domovino in skratka - kvarijo ugled ostalih državljanov južnega porekla. In s slednjim pride do tega, da vsesplošne netolerantnosti do drugih narodov, zmerjanja s čefurji, ... skratka men so južnjaki čisto v redu, dolker se obnašajo, tako kot vsi normalni, v nasprotnem primeru pa gre za čefurje, to je res. Ista štorija kot s cigani, izkušnje z nekaterimi problematičnimi osebki se posplošijo na celotno romsko skupnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Čmrlj ::

Nubes, ni res jaz sem čefur in če me kdo vpraša kaj sem mu rečem da sem čefur oz. bosanc, pa ne delam pizdarij ipd, pač tko nas tu v sloveniji kličejo in kaj čem, čeprav včasih kdo to besedo tko grdo izreče, da takoj vidiš da je anti-čefur, kolegi med sabo se pa itak vsi pozdravljamo kot: Šta ima bosanac ali Kaj je zj čefur ipd.....Zame so vsi moji kolegi južnjaki čefurji,tko kot jaz za njih.;)

Drugače je tole že offtopic, tko da gremo nazaj na topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Čmrlj ::

Madmitch počakaj, da boš ti dobil eno iz Gabrovke pri Zagradcu;)

miguel ::

Zadnje čase me najbol moti, k na LPP busih slišš šoferja k ustane pa reče:"Nemoj stati tamo pri vratama." Sej je use lepo in prou, da ma usak narod lahko svoj jezik in ga tut zavedno uporabla, ampak je pa treba priznat, da se nekateri južnjaki (če se tako reče), ki že dolga leta bivajo v Sloveniji, še niso naučili slovenščine in večinoma tudi pri uradnih stvareh več ali manj vlečejo srbsko, bosansko,... Sploh je moteč primer LPP-ja, ki sem ga navedel, saj gre tukaj za delavce v javnem sektorju, ki mislim, da morajo dajati tudi nek zgled in pokazati tiste nekaj malo kulture, da se vidi da smo na ljubljanskem in ne npr. beograjskem potniškem prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miguel ()

miguel ::

Aja pa še to. Proti katerimkoli južnjakom nimam nč proti, poznam kar nekej takih k so prou fajn ljudje in face. Je pa res, da se najde marikkšn k usako priliko izkorist za pizdarijo in mi pač gre na jetra. So pa tut med temi našimi "čistokrvnimi Slovenci" taki, k delajo glih take in še večje pizdarije, sam da je pač takih mogoče mau mn. Ljudi je treba zaposlit oz. zanimirat, pol pa ne bojo škode delal. :)

kekz ::

Po mojem mnenju smo samo malo preveč občutljivi pri jeziku, ker imamo malo in samo ene vrste prišlekov.
Kako mora namreč to zveneti v New Yorku, ko slišiš najprej Indijca, potem Pakistanca, pa Kitajca ...
Predvidevam, da so se Američani že tako navadili, da še sami ne vedo več, kako se po angleško pravilno reče.

Čmrlj ::

miguel tema ni o tem.Prosim za topic, ker je bilo kot vidim že nekaj tem zaklenjenih zaradi offt.Saj jaz tudi v Mariboru in Prekmurju ne razumem niti trgovke niti šoferjev pa se ne pritožujem.Kvečjemu pa itak država uvaža delavno silo iz bih, poljske, češke ipd....Saj smo bili vsi včasih Juga in ne mi rečt da Slovenc ne razume tistih par besed, ki jih ta tvoj šofer izreče.Ne bodi tok nestrpen, ni on kriv da je celo življnje v takem okolju, kjer se govori več srbohrvaščina kot slovenščina in konec koncev je to le njegov materni jezik in vsak človek je pač ponosen na svoj materni jezik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

madmitch ::

miguel, kreteni so različnih narodnosti in kar lepo so razporejeni, le da kretene druge narodnsti prej opaziš, ker malo bolj izstopa.

Drugač pa, mater kolk dobrih čefurk z nebeškimi ritmi hodi v lokal blizu mene, pravi balzam za oči, vam povem. Kavica in pogled na rite, ahhhh.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Čmrlj ::

Ampak so res mačkice, pa še lepo so zapečene>:D

@LOL ::

ja fak no pa koliko bo še tovrstnih tem: čefruji vs. ostali, čefurji vs. slvoenke, čefurji vs. netopirji, čefurji vs. čefurji:\

Aja kot da je na tem forumu res toliko deklin da bi lahko komentirali nekaj.(NoT)
Če že daj čoko raje temo Izkušnje Slovencev sd čefurkami -> mislim da bi bila tema bolj plodna...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

sirotka ::

e6400oc...in zakaj bi mogal jaz...razumet šoferja, ki živi recmo 15let v SLO in je prelen, da bi se potrudu naučit govort po slovensko? Pač je navada južnakov, da se nit ne poskusjo učit...samo tolčejo po svoje in so potem čist jezni, če jih ne razumeš...čš, kdo ne razume tega?!? Nimam nič proti asimiliranim priseljencem, samo čefurske(mislm dobesedno čefurske) golazni pa ne prenašam...samo za težit so dobri in nič druzga. Sicr pa po statističnem uradu RS nardi 90% kriminala 10% tujcev....to vse pove!

p.s.
Naj bo ponosn srbin doma, v javnosti, še posebi na delu pa MORA uporablat "tuj" jezik. Če je preponosen, da bi ga uporabljal, naj pač...spizdi nazaj od koder je prišel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

čoko ::

@LOL, če bi bolj pozorno spremljal bi ugotovil, da sem se hitro popravla. Ta tema ni namenjena prepiranju ampak zgolj opisovanju izkušenj z nasprotnim spolom druge narodnosti. Se opravičujem, če naslov ni najbolj posrečen (ali se ga da popravit?). Kljub temu pa so nekateri (verjetno malce pametnejši) poštekali za kaj gre.

kuglvinkl ::

Tema gre down. Topic je bil jasen. Če želi subjekt ženskega spola dodati sovjo izkušnjo, naj mi pošlje ZS, pa bom odklenil. In naj nalima ta link.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414914 (10032) Scaramouche

Rasizem okoli nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615142 (5008) Zero0ne

chapci in obramba pred njimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
856936 (4733) hamax
»

Nikoli ne bom razumel...zakaj se dreti bosna,srbija itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
664202 (4202) MihaFirst

zakaj?????? ["kako se branit proti nasilnimi ljudmi"] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14614490 (11416) OmegaBlue

Več podobnih tem