» »

Nikoli ne bom razumel...zakaj se dreti bosna,srbija itd...

Nikoli ne bom razumel...zakaj se dreti bosna,srbija itd...

«
1
2

Klemenn ::

Zakaj bi se mladina (večinoma), ki jih vidim hoditi po ulicah, drla BOSNA, SRBIJA itd....,pa čeprav so pravi slovenci-slovenci. Zakaj to sploh podpirat? Kaj se vrti v takih glavah?

Pač ne razumem.

Moj prvi argument. Če ti je tako všeč, pojdi tja. :) Le zakaj ne?
  • spremenil: Klemenn ()

sparklyslo ::

Kompleksi, frustracije...če gre za bosance, srbe. Če se derejo slovenci... ne vem nedorasli bedaki ?

;-) ::

Ki te vidiš koga da se dere bosna pa srbija po ulici?

Klemenn ::

sej ne rečem da ma nekdo megafon pa se dere...greš recimo na bus,tm sediš pa slišš take opazke itd...

rfmw ::

ej model, kje si vidu čistega slovenca se dreti oz na busu govoriti te pizdarije. No, če si sam mešanec, pa se maš za čistega slovenca še razumem...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Klemenn ::

no, ideja mi je sploh padla na pamet o temi, ko sem učer ko sem šeu domou na busu pou ure poslušau neko bosanijo (al kak bi tej muzki reku) pa poslušau kuk je u srbiji use fajn pa pocen..:)
pa so mi fantje deloval čist pristno slovenski...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

DimmniBurek ::

Zakaj jih nisi uprašal zakaj ne grejo tja nazaj? Tko čist resno...
There Is No Stronger Drug Than Reality

C_maniak ::

ker bi ga razbili...;)

;-) ::

Heh pomoje klemen prehitro sklepaš. Res je da so yugo muzke zelo popularne med mladimi, tud sam poslušam (nisem pa nek pristaš srbije)...glede stvari da so poceni pa je tud res. Veliko avtobusov različnih agencij vozi v srbijo in bosno na tržnice slovenski primitivni narod in tam naši ljudje kupujejo poceni (low) stvari, pa pridejo nazaj pa se pogovarjajo kako so kupili NIKE in adidas trenerke za 20€... takim bi jaz plačal tja nepovratno avionsko karto pa naj tam ostanejo če mislijo da je tako.

delfinus ::

Zakaj, kaj so tako hudega storili, ko so adidas trenerke in nike copate tam kupili? :))

Djuro ::

Zanimivo.
Če bi bila na avtobusu kaka lepa mulatka in poslušala črnske duhovne, bi se tudi obregnil na forumu ob njo? Močno dvomim.
Ne vem, kaj imate toliko povedat proti pripradnikom drugih narodnosti, drugih kultur, drugačnega mišljenja.
Vedno neka ksenofobija. Za kaj že? Skoraj dejstvo je, da Slovenci kot narod čez 100 ali 200 let ne bomo več obstajali. Ker smo majhni in nas bodo večji narodi sčasoma asimilirali, ker je rodnost majhna in še tisoč ostalih razlogov.

SmeskoSnezak ::

Rodnost se povečuje. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

black block ::

SRBIJA , zakaj

KER PAŠE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

ahac ::

Ne vem, kaj imate toliko povedat proti pripradnikom drugih narodnosti, drugih kultur, drugačnega mišljenja. Vedno neka ksenofobija. Za kaj že?


Ne moti jih (oz. nas) njihova kultura, ampak njihovo pomanjkanje kulture.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PaX_MaN ::

Sem že večkrat doživel, da mladiči in mladenke, takoj ko se vsedejo na avtobus, prižgejo telefon in začnejo na ves glas predvajat neko južno dretje. Zanimivo, da ostali, ki poslušajo kaj drugega(tehno, rave, rap, metal, ...), nosijo slušalke. Se še vedno sliši, to ja, samo to sploh ni tako moteče. Je ahac kar prav povedal.

Thomas ::

Tell you what?

Odkar pomnim, se pravi že desetletja, so pomembni intelektualni vplivi (po moje okusu!) prihajali skoraj samo iz:

- Amerika

- Anglija

- Beograd

Še vedno je tako. Slovenija je pa alive šele zadnjih 5 let.

(S tamkajšnjim večinskim mnenjem to nima nobene zveze.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drvo ::

Ne moti jih (oz. nas) njihova kultura, ampak njihovo pomanjkanje kulture.

ODLIČNO POVEDANO!!!

dukenukem ::

hehe če gledaš na čez, bi se strinjal ,jih pa poznam veliko in so moji kolegi in se ne obnašajo tako :D so komot bolj kolegi kot slovenci in več te cenjo ;)

drvo ::

Ja seveda, vedno se najdejo izjeme.

rfmw ::

hehe Tomasino je dobro povedal:

- Amerika

- Anglija

- Beograd!!!



Kako se že reče? Srbija do Tokija!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Karaya 52 ::

Djuro> ...da Slovenci kot narod čez 100 ali 200 let ne bomo več obstajali.

Če nas do sedaj niso uspeli asimilirati nas tudi čez 200 let ne bodo mogli (ob ne preveč zgrešeni politiki). Drgač pa: bring it on! >:D

BigWhale ::

Bi dal direkt link na MP3 ampak ne smem.

Ampak tole je precej hecn.

OrkAA ::

In kaj pravzaprav naredi nekega človeka Slovenca?

stock ::

Zakaj se derejo srbija in ne slovenija... Slovenija je predougo ime, pa čudn bi zgledal... pa mi vemo kje pa kaj smo, oni pač ne živijo svojih sanj in neživijo u svoji deželi! ;)

Sicer sm pa istega mnenja in prepričanja, in sm že par folu u faco to povedu, če je tko lepo, pa pejt dol! -zakaj mislš da je pa tvoj fotr zbežou s'tm??? pol pa sam tišina, čudne face...

DimmniBurek ::

BigWhale, OMG, to da je sLovenska igrca? Matr ej, to bi pa šou use tm postreljat... Zdej nm že pamže učijo narobe govorit.
Pojdi v hišU, ki GA je prekril sneg??? Maaa kaaaaj?


Tisti, ki se pa derete po ulicah Srbija pa si kupte karto pa pejde z vlakom alpa s tistim k hočte nazaj dol, če vm je tm tko lepo...

Nisem še videl japanezerja, amera alpa črnca ki bi se drl neki po ulicah, čisto vsi so se mi zdeli prou OK osebe, s katermi bi lahko vrgu eno konstruktivno debato. Kaj bi pa dobiu u odgovor od enga take Srbijanca? Žaljivke in pesti...;(
There Is No Stronger Drug Than Reality

Matej_K ::

Kako se že reče? Srbija do Tokija!


TOLE bolj paše :

Srbija ko Nokia; (svake godine novi model i svake godine sve manja:)
... .. .

Thomas ::

No, jaz s Srbijo zagotovo NE simpatiziram. Ampak treba je povedati, kar je res. Njihova intelektualna smetana je bila vedno prisotna in vedno outstanding.

En tak frišn primer je Milan Ćirković.

Ta je taprvi, ki je imel jajca rečt, da življenje v Vesolju je ali bo dominanten faktor. To je bil tak tabu za celo astronomsko srenjo, da groza! Še zdaj je, ampak on se ne porajta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Scorpia ::

Nisem še videl japanezerja, amera alpa črnca ki bi se drl neki po ulicah, čisto vsi so se mi zdeli prou OK osebe, s katermi bi lahko vrgu eno konstruktivno debato. Kaj bi pa dobiu u odgovor od enga take Srbijanca? Žaljivke in pesti...

Nisi videl zato ker jih je zelo mal v sloveniji in seveda se mejhna grupa ne bo drla. Sem pa že videl črnce ki so se tudi drli pa ne vem kaj folirali ko jih je bilo več skupaj.
Drgač pa za novo leto v Beogradu in v Bosni sem že slišal se dreti slovenija pa se tudi niso ne vem kako lepo obnašali.
Ljudlje smo pač taki, ne smemo kriviti nacionalnost ampak se obnašamo isto kot živali. Tudi ko je njih več skupaj v grupi podivjajo pa več si upajo. Žal mi smo tudi taki.

Matek ::

Meni se zdijo razlogi precej ocitni in preprosti. Ljudje ponavadi stremimo k temu, da bi bili v druzbi uveljavljeni, za kar si izbiramo razlicne nacine. Subkultura cefurjev, o kateri govoris, si s svojim delovanjem vsekakor ustvarja nekaksno druzbeno moc. V osnovi so bili clani omenjenih skupin resda predvsem priseljenci z balkanskih drzav, ampak ker skupina pac dosega svojevrstne uspehe, se ji v zelji po tej druzbeni moci pac pridruzijo tudi ljudje drugih nacionalnosti, tudi Slovenci.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

ampak...ka pa ponos na domovino in narodna ozaveščenost? :\

Matek ::

Jah, ne mores vseh prisiliti v to, da so ponosni na domovino :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

dzinks63 ::

:)) >Jah, ne mores vseh prisiliti v to, da so ponosni na domovino

Samo tale je pa huda, da smo vsi prisiljeni , da smo ponosni na domovino.

Klemenn ::

Jah, ne mores vseh prisiliti v to, da so ponosni na domovino :D .


ubistvu jih nekako lahko. recimo, obstaja zakon, ki pravi, da če obesiš zastavo tuje države (jo lahko), ampak moraš zraven obesiti tudi slovensko.

nič napačnega.

Daedalus ::

Zastave so foo.

Pa tud dret se Srbija, Bosna, ZDA al pa Butan je približno tolko mim, ko se dret Slovenija. Brezveze in nepotrebno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dzinks63 ::

:)) Nisi razumel pointa. Nekaterih ni potrebno prisiljevati, to čutimo sami in ne rabimo nobene prisile zato. In ne mi govorit, da je potrebno vse prisiljevat, da so ponosni na domovino.

Matek ::

Jao, dzinks63, nismo se razumeli. Seveda da so (ste) nekateri ponosni na domovino. Drugi pac ne cutijo posebnih custev do nje. Sam sem razlozil svoje mnenje o obnasanju teh ljudi, nato pa klemnu, ki je spraseval "kaj pa domoljubje?" odgovoril, da tega pac ne mores vsiliti prav vsakemu.

ubistvu jih nekako lahko. recimo, obstaja zakon, ki pravi, da če obesiš zastavo tuje države (jo lahko), ampak moraš zraven obesiti tudi slovensko.
LOL, z enim formalnim predpisom nikakor ne vzbudis domoljubja, sem preprican.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

jype ::

Kaj pa če bi se namesto držav drli zaselke?

ABITANTI! ABITANTI! ABITANTI!

w00tnes ::

Lahko bi se drli tudi "VIŠJE PLAČE!", pa mamo dvojno korist (1. deremo se, ker je to baje cool, 2. policaji nas bojo z vodo zalil)

Lp :D

kajpravis ::

Jaz pa mislim da gre pri tem za ponos. Južnim otrokom ni nerodno peti ali poslušati narodne glasbe naglas v avtu z odprtimi stekli zelo naglas, se pogovarjat v svojem materinem jeziku. Slovenci pa govorijo njihov jezik z njimi v svoji domovini. Kaj pa naši, niti slišati nočejo za slovensko (narodno) zabavno glasbo.Naši otroci se še slovensko vse manj pogovarjajo, vse več je nekakšnih angleških besed, za katere niti sami ne vedo prevoda. Pred nekaj leti je bilo rečeno, da smo "bečki konjušari", in to vedno bolj spoznavam. Slovence mora vedno nekdo malo "pokomandirat". Pa naj bo to srb, evropejec, ali pa NATO, z Georgom na čelu. Seveda smo se za hlapčevstvo sami odločili.

bluefish ::

ja, in seveda je "peti ali poslušati narodne glasbe naglas v avtu z odprtimi stekli zelo naglas" to tebi čisto ok ? Stojiš pred semaforjem, zraven tebe pa se iz avta sliši tisto cingljanje, bosansko dretje,...

Glede odnosa do narodne glasbe pa, pač je tej mladini všeč; ni pa nujno, da z njo posiljujejo še druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Izi ::

Klemenn, kako pa veš, da so tisti, ki se derejo Srbija, Srbija!, pravi Slovenci?

Slovenci sicer kar uspešno asimiliramo južnjake, sploh glede na ogromno količino le teh.
Tako je Slovencev resda vse več, ampak tistih pravih Slovencev je pa vse manj.

Sam moram reči, da skandiranja po cesti še nisem slišal razen na nogometnih tekmah, ampak tam se pa itak zbere samo poden od ljudi, tisto najnižje, kar premore določena dežela in so skandiranja nekaj običajnega.

Problem, ki ga jaz opazim je samo njihova "muzika", vsaj oni temu pravijo muzika, čeprav lahko rećem, da je najbolj zatežen črnski Rap milozvočna simfonija proti temu kar oni poslušajo.
Ne, da imam kaj proti njihovi muziki, samo nočem, da mi neprenehoma doni skozi ušesa. Tako ali tako ne morem že v skoraj polovico lokalov, ker se notri na ves glas navija samo južna muzika.

Zjutraj je bilo -6°C in dolga stoječa kolona vozil za v službo.
Kljub hudemu mrazu je imel vsak tretji avto na stežaj odprte šipe :D in ven je iz prav vseh odprtih šip donela do konca navita turbo balkanska muzika z tistim nagravžnim zavijanjem njihovih "pjevalk". :\

Nekaj vsekakor je na tem.
Dostikrat sem že opazil, da veliko mladih na ulici posluša muziko, ravno toliko naglas, da se sliši kaj poslušajo in zanimivo je, da se vsa "normalna" muzika posluša diskretno in potiho ali z slušalkami, kdor pa posluša tisto balkansko zavijanje pa mora nujno le to poslušati navito do konca, in z njo posiljevati vse ostale ljudi.
Glasnost kolikor sploh dopuščajo tisti mali zvočniki v prenosnih telefonih ali pa na poceni avtoradijih. In ker te napravice že tako ne zmorejo nobenega basa in je poleg tega še ta muzika eno samo piskanje je rezultat neznosno cviljenje, ki para živce.

Zadnjič sem enega takega lepo prosil, če lahko malo utiša to svojo balkansko muziko, ker mi gre na živce. Samo zaničljivo me je pogledal in navil še bolj naglas.
Potem sem izgubil živce in mu vzel tisti prenosni gizmo, menda je bil celo telefon in ga treščil ob tla. Pripravljen sem bil, da me bodo še vsaj trije okoli stoječi ljudje družno napadli, pa se ni zgodilo nič.
Začuden sem opazil, da me vsi gledajo precej hvaležno.
Predvajalec muzike je še nekaj grozil z policijo, pustil sem mu, da pobere koščke razbite napravice in potem se je pobral.

Sicer me je kasneje malo pekla vest, ker sem človeku povzročil škodo, ampak kljub vsemu ne morem razumeti, kaj je z temi ljudmi, da morajo to svojo čudaško muziko na ves glas vsiljevati vsem naokoli, ko pa je na prvi pogled jasno, da tega njihovega cviljenja tričetrt ljudi ne prenaša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

OrkAA ::

Izi: dej mi prosim končno povej, kaj naredi nekega človeka Slovenca?

Izi ::

OrkAA, odgovor je čist simpl in ne gre se samo za Slovenijo ampak za vse države sveta.
Državljana te naredi državljanstvo.
Slovenska osebna izkaznica bo potem tista ki te naredi Slovenca.

Je pa Slovenca težko definirati, ker smo geografsko že od nekdaj na nekakšnem križišču med severom in jugom in vzhodom in zahodom.
Približno na vsakih 50 let živimo v drugi državi, čeprav se nikamor ne preselimo :D

jype ::

OrkAA> Izi: dej mi prosim končno povej, kaj naredi nekega človeka Slovenca?

Tole ma na čelu:

Goldee ::

Tako kot je rekel Matek - tile nedorasli osebki, ki se derejo Srbija in so nasplošno najjači, so ubistvu mal pomilovanja vredni! Ker se (v največ primerih) ne morejo pohvaliti ali izpostaviti z nobeno drugo stvarjo (lastnostjo) se pač preprosto pridružijo eni čefurski bandi in kar naenkrat postanejo NEKDO. Za to so pripravljeni "prodati" svojo domovino, pripadnost in kulturo. :-(
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

OrkAA ::

Izi: Pravkar si povedal, da državljana definira njegova osebna izkaznica, torej smo si vsi s slovenskim državljanstvom enakovredni. Če smo si enakovredni, kako lahko potem govoriš o nekakšnih "pravih" Slovencih?

Izi ::

Se strinjam, da smo si vsi enakovredni, ampak državljanstvo je dejansko stvar vzgoje.
Če je mama Američanka in oče Japonec, ti pa si se jima rodil v Sloveniji, kljub temu ne boš nikoli pravi Slovenec, ker te bosta starša vzgajala, tako kot so ju naučili njihovi starši.
Vedno boš pol Američan in pol Japonec, pa čeprav boš imel celo življenje Slovensko državljanstvo.

Drugo bi bilo, če bi se istima staršema rodil nekje na Japonskem in bi te takoj ob rojstvu posvojila Slovenska mati in oče. Takrat pa bi postal pravi Slovenec.
Genetika nima veze, bistvo je, da starši prenesejo svojo metaliteto na otroka, pa naj bodo to pravi ali pa krušni starši.
Postaneš vedno tisto, kar tvoji vzgojitelji prenesejo nate. Za marsikaterega najstnika bogokletna misel, ko pa se tako trudijo biti drugačni od staršev :D

Bob Rock ::

To, da se vecina dijaspore cuti dolzno to povdarjati ni nic novega ali fenomen v Sloveniji. To se dogaja povsod.
Tudi med Slovenci po svetu.
Se spomnim, ko so na eni lokalni televiziji bile gostje clanice nekega ansambla(mislim, da so bile vesele stajerke) in so kazale slike ameriskih Slovencev, ki so imeli tetovirane slovenske grbe, crne panterje, obris Slovenije,...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

jype ::

Izi> Genetika nima veze, bistvo je, da starši prenesejo svojo metaliteto na otroka, pa naj bodo to pravi ali pa krušni starši.

Au.

T-Majo ::

Izi kje ti lahko dam za pivo?



Sm namreč 3. letnik srednje šole. Na šoli so 2 smeri; medijski tehnik in poklicne šole kot so kovinarska itd.


Najprej bi rad povedal da nisem rasist. Ampak tile južnjaki se mi gravžajo. Po šoli hodijo kot najvčeji zajebanci, v vsakega se zaletijo, ki gre mimo. Nato ga pogledaš in že pristopijo k njemu 2 ali trije. Takšni so samo tisti iz poklicnih šol. Zraven njih se pa družijo tisti bogi kmetje al kako bi jim rekal ki še sami ne vedo, kaj delajo. Dobesedno podložni so jim. Vsi navijajo glasno prek telefonov svoje grand hitove al kaj pač majo in se zbirajo pred šolo kot kakšna mafija. Za njih je tudi značilno da vsi vozijo 15 let stare BMWje ali Alfe Romeo. Zanimivo je da so vedno brez denaraja in govorijo: ''dej posod mi neki, ti jutri ''vrnem''. Dostrat se spravijo na seveda dosti mlajše dijake in ob tem se vsi butasto smejijo zraven, tistega, ki pa teži nekomu pa ga z vsem spoštovanjem gledajo.

Kaj mi je smešno na njih?

Vsi so zeeloo samozavestni in imajo zelo zanimive frizurce. Polizani so kot bi jim bila kakšna krava frizerka. Vse kar imajo na sebi je fake, mejd in bosna. Od glave do pet. In to resno. Seveda imajo vsi ovratnike na tistih super duper šmeksi beli srajčkah zavihane tja gor do ušes.

So tudi največji problem na šoli. Učitelji se rajši ne ukvarjajo z njimi ampak jih pustijo, ker vedu, d ne bodo nič dosegli. Za primerjavo: kako bi bilo če bi se js na steno jezil, naj bo bolj bela in ne tako zamazana?
To, da motijo pouk in onemogočajo tistim par, ki jim še nekak možgani niso čisto zakrneli, je pač normalno. Nihče nič ne naredi, čeprav imajo dosti kazni in neopravičenih ur.

Vesel sem, da sem v 4 letni šoli (naša šola je kot kakšen center) in jih videvam samo med odmori. Naj še enkrat povem da nisem rasist, ker se zavedam, d smo tudi Slovenci drugje po svetu, samo sem pa 100% da ne vsiljujemo druge kulture in da smo bolj prilagodljivi in seveda kulturni. Lahko so hvaležni da so tu, drugje bi jim dosti slabše šlo. Za to vse je pa tudi država dosti kriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Novi sosedje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8610989 (8316) branimirII

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927046 (24298) dzinks63

Učenci premlatili sošolca, ker je tujec! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13223134 (21065) Gandalfar

Izkušnje slovenk z južnjaki

Oddelek: Loža
366909 (5869) kuglvinkl

Več podobnih tem